PDA

Zobacz pełną wersję : Czasopismo "Bieszczady Odnalezione"



Wojtek Pysz
01-07-2013, 07:51
Informacja otrzymana z rzeszowskiego PTTK:

Witam,
informuję, że 1 lipca 2013 roku ukaże się pierwszy numer czasopisma historyczno- krajoznawczego "Bieszczady Odnalezione". Czasopismo Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic utworzone zostało dla popularyzowania wiedzy o Bieszczadach, poprzez publikowanie wyników aktualnych badań, wspomnień dawnych mieszkańców bieszczadzkich wiosek i osadników, zasiedlających opustoszałe po wysiedleniach tereny oraz prezentowanie najciekawszych i najcenniejszych przyrodniczo miejsc. Czasopismo liczące 72 strony, drukowane na dobrym, kredowym papierze zawierać będzie ciekawe artykuły, głównie o treści historycznej, ilustrowane pięknymi, kolorowymi zdjęciami i ilustracjami.
Planowana cena czasopisma: 15 zł.
W załączniku przesyłam: stronę tytułową, stronę "Od redakcji", spis treści, rekomendację prof.UR dr hab. Andrzeja Pelisiaka oraz fragmenty 2 artykułów.

Jeśli to możliwe, proszę o przekazanie informacji dla przewodników.

Pozdrawiam
Zbigniew Maj
Wetlina 106
tel. 783 962 272

creamcheese
01-07-2013, 08:21
A gdzie je dostać (zakupić) będzie można, wiadomo już?

bertrand236
01-07-2013, 08:53
To bytanie chyba do rzeszowskiego PTTK...

Wojtek Pysz
01-07-2013, 10:04
A gdzie je dostać (zakupić) będzie można, wiadomo już?
Zapytany o to wydawca odpowiedział, że dostać nie będzie można, a "... można zakupić w rzeszowskim oddziale PTTK (od 05 lipca 2013) lub w Wetlinie. Możliwa będzie oczywiście wysyłka pocztowa."

eszka
11-07-2013, 08:44
czy ktoś z Was miał już w ręku to czasopismo?

creamcheese
11-07-2013, 09:14
Napisałem maila 10 dni temu do PTTK oddział Rzeszów w sprawie "Bieszczadów Odnalezionych"...i do tej pory nie mam odpowiedzi.
Tyle wiem w temacie

Ps. sprawdziłem, mail był wysłany 03.07.13 o 12.04...

bartolomeo
11-07-2013, 09:47
Może lepiej napisać wprost do redakcji? Na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic (http://www.wetlina.org/news/20130702/20130702-czasopismo-bieszczady-odnalezione.htm) jest następująca informacja:


Bliższe informacje dotyczące możliwości zakupu czasopisma i ceny, można uzyskać w redakcji. Adres e-mail: zbychmaj@op.pl

Wojtek Pysz
11-07-2013, 11:25
Napisałem maila 10 dni temu do PTTK oddział Rzeszów w sprawie "Bieszczadów Odnalezionych"...i do tej pory nie mam odpowiedzi.
Jest już w Oddziale PTTK, w liczbie 200 egzemplarzy, cena 15 zł.

creamcheese
11-07-2013, 11:50
Ponieważ do Rzeszowa mam 160 km więc pomyślałem, że będę mógł zamówić wysyłkowo (za odpowiednią sowitą ma się rozumieć, opłatą) i o to pytałem w mailu do oddziału.
A swoją drogą, to czy 200 egz. jest wystarczające na oddział najbliższy Bieszczadom?

Właśnie dostałem maila od Zbigniewa Maja z informacją jak można zakupić pismo drogą pocztową. Czy mogę tą informację zamieścić na forum?

archie
11-07-2013, 13:23
Zainteresowani tą informacją są ;) .

Misieg
11-07-2013, 13:57
Czasopismo w całości przeczytane - polecam, mam nadzieję, że nie zginie ono śmiercią tragiczną jak magazyn Bieszczady, a więc kupujmy by były kolejne numery! :)

bartolomeo
11-07-2013, 15:32
Właśnie dostałem maila od Zbigniewa Maja z informacją jak można zakupić pismo drogą pocztową. Czy mogę tą informację zamieścić na forum?Możesz. A nawet powinieneś :wink:

creamcheese
11-07-2013, 21:18
Oto meil od Zbigniewa Maja:

Witam,
czasopismo można zakupić w redakcji w Wetlinie oraz w wielu
bieszczadzkich punktach handlowych. Możemy też wysłać pocztą po
wpłacie należności (15 zł + 4 zł = 19 zł) na konto; 53 1020 2980 0000
2102 0019 8390. Zbigniew Maj
Wetlina 106
w tytule proszę wpisać: Bieszczady Odnalezione, oraz dane do przesyłki
Pozdrawiam
Zbigniew Maj
Pozdrawiam

andrzej627
17-07-2013, 18:48
Znalezione na FB:

Z dumą prezentujemy!
Pierwszy numer naszego czasopisma
"BIESZCZADY ODNALEZIONE"
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/580266_10151506367926884_377286576_n.jpg

michalN
23-07-2013, 19:18
Zamówiłem, dotarło. Nie wiem za bardzo, dlaczego pismo jest drukowane na tak dobrym papierze. Nie ma plakatu na rozkładówce, zdjęcia nie są najważniejszą częścią zawartości, więc wydawca mógłby chyba oszczędzić i drukować na czymś tańszym (i zejść z ceny albo po prostu więcej zostałoby mu w kieszeni).

diabel-1410
31-07-2013, 17:42
Będąc w ten weekend w Wetlinie czasopismo nabyłem i jestem więcej niż zadowolony.Na pewno nie jest to pismo z reklamami co strona a zawiera bardzo wiele informacji.Informqacji szeroko pojętych.Od prehistorii i opisów kształtowania się obecnych Bieszczadów aż do świetnego artykułu Szymona znanego tu doskonale z ratowania starych cmentarzy.Cóż mogę napisać o cenie-za tą jakość i całkowity brak reklam będę kupował je dalej

archie
31-07-2013, 21:48
Ja chciałem zamówić pocztą, ale poczekam do przyszłego tygodnia i kupię na miejscu ;-) .

creamcheese
20-09-2013, 14:50
Czy są jakieś wieści dot. czasopisma "Bieszczady Odnalezione"...kiedy będzie nr 2 ??

Jankiel
05-03-2014, 20:07
Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na spotkanie, na którym p. Zbigniew Maj wygłosi prelekcję pt.
"BIESZCZADY ODNALEZIONE Działalność Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic" połączoną z prezentacją czasopisma historyczno-krajoznawczego BIESZCZADY ODNALEZIONE.

14 marca (piątek) 2014 r. godz. 16. 30, Biblioteka Naukowa TPN, ul. Tadeusza Kościuszki 7, I. p. PRZEMYŚL
Prowadzenie: mgr Jacek Drozd.

diabel-1410
05-03-2014, 20:26
Z moich informacji czasopismo ma wychodzić raz na pół roku i podbno nowy numer już jest drukowany lub wydrukowany.Najlepiej zasiegnąc informacji u źródła czyli w Stowarzyszeniu

Jankiel
05-05-2014, 19:31
Drugi numer czasopisma jest już wydrukowany i lada moment będzie podana informacja o jego cenie i możliwości zamówienia.
W "Bieszczadach Odnalezionych" nr 2/2014 zamieszczono m.in. następujące artykuły:
- Najstarsze ślady aktywności człowieka w polskich Bieszczadach Wysokich
- Monografia Wetliny cz. II
- Hoczew i zamek hoczewski w XVI-XVIII wieku
- Badania archeologiczne w nieistniejącej wsi Jaworzec, gm. Cisna w sezonie 2013
- Ziemie rodzinne w pamięci moich przodków. Wspomnienie o wsi Zawój

Jankiel
13-05-2014, 11:37
34443
"Bieszczady Odnalezione" nr 2/2014 - okładka
Numer liczy sobie 120 stron i już jest do nabycia w Bieszczadach. Informacje dotyczące sprzedaży wysyłkowej czasopisma oraz jego ceny, można uzyskać w redakcji. Adres e-mail: zbychmaj@op.pl

Jankiel
13-05-2014, 21:08
Czasopismo razem z innymi publikacjami będzie można nabyć w trakcie obrad panelu "Prawem i lewem po ziemi sanockiej i przemyskiej. Bieszczady i Pogórza w epoce staropolskiej": http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/8565-Prawem-i-lewem-po-ziemi-sanockiej-i-przemyskiej-Bieszczady-w-okresie-staropolskim

creamcheese
18-05-2014, 17:33
nabyłem drogą kupna w sklepie abc w Wetlinie w dniu dzisiejszym za 20 pln.

michalN
19-05-2014, 09:43
A ja tydzień temu napisałem pod adres wskazany ciut wyżej i ni hu hu nie dostałem odpowiedzi jak zamówić.

creamcheese
19-05-2014, 10:43
Chyba nie naruszę tajemnicy korespondencji jeśli zamieszczę treść maila jaki otrzymałem od p. Zbigniewa Maja w tej sprawie:

Witam,
z przyjemnością informuję, że ukazał się drugi numer czasopisma "Bieszczady Odnalezione".
Nowy numer o objętości 120 stron, zawiera osiem bardzo ciekawych artykułów. Fotografię okładki i informację o zawartości czasopisma zamieszczam w załączniku.
Z uwagi na większą ilość stron, nowy numer jest nieco droższy. Cena z kosztami wysyłki - 25 zł. Dla zainteresowanych podaję nowy nr konta (konto Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i okolic) 73 1020 2980 0000 2002 0020 4578. W tytule wpłaty proszę podać adres do wysyłki.
Pozdrawiam
Zbigniew Maj

tomas pablo
25-05-2014, 22:26
chyba nie naruszasz -bo zapewne wielu z nas dostało tego maila ;)

Jankiel
16-04-2015, 10:40
Trwają ostatnie prace korektorskie nad trzecim numerem "Bieszczadów Odnalezionych". Być może już 25 kwietnia w Sanoku na II Panelu historycznym "Prawem i lewem po ziemi sanockiej i przemyskiej. Bieszczady i Pogórza w epoce staropolskiej" będzie można nabyć świeżo wydrukowane egzemplarze. Zachęcam do polubienia strony na fb, gdzie prezentowane są nie tylko informacje związane z czasopismem: https://www.facebook.com/pages/Bieszczady-Odnalezione/1399298900377471?ref=hl
Spis tekstów, jakie zostaną zamieszczone w najbliższym numerze:
1) Z. Maj - Monografia Wetliny (cz. III)
2) Z. Maj, A. Pelisiak - Północ-południe, południe-północ. O
bieszczadzkich, transkarpackich szlakach komunikacyjnych raz jeszcze
3) Ł. Bajda - Krwawe zajścia w powiecie leskim z 1932 r.
4) A. Pelisiak, Z. Maj, M. Pelisiak, T. Maj - Nad Solinką i
Beskidnikiem. Nowe odkrycia materiałów z końca młodszej epoki kamienia i początków epoki brązu w rejonie Moczarnego
5) P. Kotowicz - Strażnicy szlaku? O jednym grocie włóczni z okresu
wpływów rzymskich z sąsiedztwa Przełęczy Łupkowskiej
6) Ł. Bajda - Dawna ziemia sanocka na kartach literatury pięknej
7) Z. Maj - Bieszczadzkie kolejki wąskotorowe (cz. III)
8.) Z. Maj, A. i M. Stanko - Kraina naszego dzieciństwa - Krywe we
wspomnieniach Mykoły i Anastazji Stanko

Zachęcamy czytelników do nadsyłania swoich tekstów - być może w którymś z następnych numerów ukaże się Wasz tekst poświęcony bieszczadzkiej przeszłości...

Jankiel
29-04-2015, 10:15
Numer 3 już w sprzedaży! Cena 16 zł (+ 5 zł koszty wysyłki). Zamówienia pod takim samym jak dotąd adresem: zbychmaj@op.pl Miłej lektury!!!

Jankiel
10-06-2015, 11:23
Zapraszamy na promocję najnowszego numeru "Bieszczadów Odnalezionych" w Przemyskiej Bibliotece Publicznej (budynek B, II pięktro) już jutro, 11 czerwca o godzinie 18:00. Promocja towarzyszyć będzie dwóm prelekcjom wygłoszonym przez autorów artykułów zamieszczanych w czasopiśmie:
1) Zbigniew Maj - Sensacyjne odkrycia archeologiczne w Bieszczadach Wysokich
2) Łukasz Bajda - Kilka słów o literackich przedstawieniach szlachty sanockiej
37846

Jankiel
20-07-2016, 21:19
Już niebawem zostanie wydrukowany czwarty numer czasopisma "Bieszczady Odnalezione". Uchylamy zatem rąbka tajemnicy pokazując okładkę i spis artykułów:
* * *
Zbigniew Maj, Andrzej Pelisiak
Odkrywanie Bieszczadów Wysokich. Pierwsi pasterze
* * *
Jarosław Łysejko
Przenikanie kniaziów ze wsi na prawie wołoskim do warstwy szlacheckiej ziemi sanockiej w XVI-XVII w.
* * *
Maciej Augustyn
Okręg (Okruh) jako forma organizacji wspólnoty wiejskiej w Karpatach
* * *
Łukasz Bajda – Przemoc między szlachtą sanocką w XVIII w.
* * *
Paweł Sygowski
Cerkiew w Łopience - nowe informacje
* * *
Łukasz Bajda
Pierwsze dni wielkiej wojny w pamiętniku Jana Świerczka
[z obszernym fragmentem pamiętnika w aneksie]
* * *
Andrzej Mikucki – W kręgu sanockiego ziemiaństwa
* * *
Zbigniew Maj – Bój o Wetlinę i Przełęcz Pod Czerteżem

Jankiel
29-09-2016, 10:27
W księgarni internetowej LIBRA PL http://www.libra.pl/katalog-produktow/?q=bieszczady+odnalezione dostępne są numery 2., 3. i 4. "Bieszczadów Odnalezionych". W imieniu Redakcji informuję, że trwają prace nad reedycją "jedynki".

Jankiel
29-07-2017, 09:21
Wreszcie jest dostępna reedycja pierwszego numeru "Bieszczadów Odnalezionych". "Jedynka" ma mniej stron niż następne numery naszego czasopisma, ale zachęcamy do zapoznania się z jej treścią wszystkich, którzy spóźnili się by nabyć jej pierwsze wydanie. Realizacją wydawniczą reedycji, podobnie jak numerów 2-4, zajęło się wydawnictwo "Ruthenus" z Krosna. Przypominamy zawartość "jedynki":

1) Z. Maj – Monografia Wetliny (cz. I)
2) Ł. Bajda – Osiemnastowieczna Wetlina w świetle inwentarza z 1713 roku
3) Z. Maj – Bieszczadzkie kolejki wąskotorowe (cz. I)
4) M. Dobrowolski – Jak odnalazłem swoje Bieszczady
5) S. Modrzejewski – Dydiowa. Na granicy światów i pamięci – losy kamieni, losy ludzi
6) Z. Maj – Wycieczka szkoleniowa ścieżką historyczną „Bieszczady Odnalezione”

W najbliższych dniach "jedynka" pojawi się w księgarni internetowej LIBRA PL.
Pytania i uwagi: lukasz.bajda@gmail.com

Użhorodzki Tołhaj
09-12-2018, 12:36
Cześć,

dowiedziałem się od Wydawnictwa Ruthenus, że powoli kończą pracę nad następnym, piątym już wydaniem rocznika Bieszczady Odnalezione. Zatem niedługo będziemy mogli już dołożyć
piątą część do naszej bieszczadzkiej biblioteczki.

Pozdrawiam
Użhorodzki Tołhaj