PDA

Zobacz pełną wersję : Od tygodnia forum "muli"



Basia Z.
16-07-2013, 12:51
Nie wiem czy tylko ja tak mam ale od jakiegoś tygodnia forum działa u mnie nieprawdopodobnie wolno. Tak, że czasem tracę chęć na otwierania jakiegoś wątku.
"Mulenie" zauważyłam tylko na tym forum, wiec jest to chyba jakaś sprawa związana z nim (słabsze łącza, wolniejszy serwer czy co ?)

andrzej627
16-07-2013, 15:33
od jakiegoś tygodnia forum działa u mnie nieprawdopodobnie wolno
Potwierdzam.

trzykropkiinicwiecej
16-07-2013, 16:52
A u mnie przeciwnie, działa szybciej niż zwykle.

bertrand236
16-07-2013, 17:45
Działa bez zarzutu!

coshoo
16-07-2013, 19:42
Muli i jakiś dziwny problem z długim ładowaniem. Także jakiś problem występuje.

sir Bazyl
16-07-2013, 21:04
Cieszy, że to nie tylko u mnie takie problemy :) Mieli, mieli i mieli, usnąć można zanim wyświetli cokolwiek!

tomas pablo
16-07-2013, 21:31
u mnie ok

don Enrico
16-07-2013, 22:11
Działa bez zarzutu (na dwóch różnych kompach, na dwóch różnych łączach)

długi
17-07-2013, 08:16
widać czasem muli, czasem nie. Jak przeczytałem, to chciałem szybko napisać " u mnie też muli", ale dziś wszystkie okienka otwierają się jakoś bardzo szybko ;)

Piskal
17-07-2013, 09:25
A mój komputer kupowany był jeszcze w sklepie Wokulskiego, więc muli sam z siebie. Nie mam więc porównania. Ale chyba nie muli bardziej niż wcześniej.

WUKA
17-07-2013, 10:42
Do czasu normalizacji warto zainstalować dodatkową przeglądarkę o nazwie "Pale Moon Portable". Nie wymaga instalacji, umieszcza się ją na pulpicie jako plik "exe".

bartolomeo
17-07-2013, 23:39
Jeżeli ta przeglądarka (lub jakakolwiek inna) cokolwiek pomoże to znaczy, że kłopot jest na komputerze lokalnym, nie na serwerze forum i nie w transmisji danych.

Basia Z.
18-07-2013, 00:29
Jeżeli ta przeglądarka (lub jakakolwiek inna) cokolwiek pomoże to znaczy, że kłopot jest na komputerze lokalnym, nie na serwerze forum i nie w transmisji danych.

No u mnie niestety "muli" z dwóch komputerów - stacjonarnego w pracy i laptopa w domu.
Wspólna jest wersja przeglądarki.
Chociaż dziś FireFox się zaktualizował do nowej wersji i jest jakby trochę lepiej.

admin
18-07-2013, 02:45
Przenieslismy sie na nowy serwer (w Polsce). U mnie w Kanadzie forum smiga jak nigdy przedtem. Ping na poziomie 130 ms (poprzednio ponad 300 ms).
Forum uzywa okolo 5% zasobow serwera wiec mamy ogromny zapas.
Sprobuj moze innej przegladarki - choc mowiac szczerze przegladarka nie powinna miec zadnego wplywu na szybkosc dzialania stron (no chyba ze np. ma wgrane miliony pluginow ktore ogolnie ubijaja przegladarke).
W serwerowni obok naszej maszyny stoja serwery Polskiej Akcji Humanitarnej, Wisly Krakow czy Radia Wroclaw wiec nasz serwer nie ma prawa mulic!. Logi serwera nie wskazuja na jakiekolwiek spowolnienia w pracy w ostatnim tygodniu.

Czy problem wystepuje u tego samego dostawcy intenetu czy mowimy o innych ISP (w pracy i w domu)?

Basia Z.
18-07-2013, 08:45
Czy problem wystepuje u tego samego dostawcy intenetu czy mowimy o innych ISP (w pracy i w domu)?

Całkiem inny dostawca internetu.
Ponadto w pracy sieć "kablowa", w domu WiFi.
Poza tym inne fora i strony śmigają może nie specjalnie szybko ale "normalnie".
Problem spowolnienia w stosunku do tego co było wcześniej występował tylko tutaj.
Sprawdzę jeszcze dziś wieczorem w domu, bo w pracy nie mam czasu.
W pracy (czyli teraz) mam Mizilla Firefox 22.0

Jak sprawdzić ping do forum, jaki jest adres IP ?

bartolomeo
18-07-2013, 09:09
Pod Linuksem

host forum.bieszczady.info.plPod Windows prawdopodobnie coś w rodzaju

nslookup forum.bieszczady.info.plA potem ping na zwrócony przez jedno z powyższych poleceń adres IP

ping 94.152.157.243Wszystko w linii poleceń, pod Windows trzeba wcześniej odpalić jakiś terminal np. poleceniem

cmdU mnie w domu ping na poziomie 28ms.

Ale to nie znaczy, że wszystko jest w porządku - mam kłopot z ładowaniem się skryptów (tak mi się wydaje) odpowiedzialnych za wyświetlenie określonego postu na stronie (np. pierwszego nowego postu). Strony forum ładują się błyskawicznie ale zawsze ląduję na samej górze (przy pierwszym poście), mogę ręcznie przewinąć załadowaną już stronę i przeczytać nowe posty a przeglądarka nadal w tym czasie coś ściąga. I często jak już nowe posty przeczytam odpowiednie skrypty w końcu się ładują i przerzucają mnie w odpowiednie miejsce. Taka musztarda po obiedzie :wink: Do czasu załadowania się tych dodatkowych elementów nie działa górne menu forum.

To obserwacje z dwóch różnych miejsc obsługiwanych przez różnych providerów, ale zawsze z Firefoksa 22 pod Linuksem. Przed momentem sprawdziłem z inną przeglądarką linuksową i nie ma tego efektu, wszystko gra jak w zegarku. Być może kłopoty z szybkością działania forum to wina nowego Firefoksa. Basiu - sprawdź jak działa forum pod Internet Explorerem.

EDIT: wyłączenie wszystkich dodatków w Firefoksie 22 nic nie pomaga. Jeżeli to wina Firefoksa to przyczyna leży gdzieś głębiej, nie w dodatkach.

coshoo
18-07-2013, 10:11
Ale to nie znaczy, że wszystko jest w porządku - mam kłopot z ładowaniem się skryptów (tak mi się wydaje) odpowiedzialnych za wyświetlenie określonego postu na stronie (np. pierwszego nowego postu). Strony forum ładują się błyskawicznie ale zawsze ląduję na samej górze (przy pierwszym poście), mogę ręcznie przewinąć załadowaną już stronę i przeczytać nowe posty a przeglądarka nadal w tym czasie coś ściąga. I często jak już nowe posty przeczytam odpowiednie skrypty w końcu się ładują i przerzucają mnie w odpowiednie miejsce. Taka musztarda po obiedzie :wink: Do czasu załadowania się tych dodatkowych elementów nie działa górne menu forum.


Mam dokładnie takie same objawy na Operze (starsza wersja z silnikiem Presto) i SRWare Iron (odmiana Chromium). Jedynie na IE10 nie ma problemu ale tego się używać nie da :)
Mam szybkie łącze i ping do serwera 9 ms więc to nie problem połączenia.

Basia Z.
18-07-2013, 10:24
U mnie odpowiedź na
ping 94.152.157.243
rzędu 10 ms

Na IE forum działa nieco szybciej, w przybliżeniu tak jak dawniej.

Basia Z.
20-07-2013, 15:11
U mnie odpowiedź na
ping 94.152.157.243
rzędu 10 ms

Na IE forum działa nieco szybciej, w przybliżeniu tak jak dawniej.

Informuję, że w domu (Firefox 22.0) coś mi się "odkorkowało" i chodzi jak burza.
ping 11 lub 12 ms

coshoo
20-07-2013, 19:05
U mnie dalej bez zmian czyli kiepsko.

admin
21-07-2013, 03:07
Sprobuj wyczyscic cache przegladarki.

coshoo
21-07-2013, 08:40
Sprobuj wyczyscic cache przegladarki.

Cache mam czyszczony automatycznie po każdym zamknięciu przeglądarki.

Michał
21-07-2013, 22:16
Witaj


Cache mam czyszczony automatycznie po każdym zamknięciu przeglądarki.

Opera z wyłączonymi skryptami i bez akceptacji ciasteczek muli, aż miło.
I za każdym powrotem na stronę główną ładuje się ponownie.
Może tutaj tkwi Twój problem?
Piszę z IE, gdzie nic nie blokuję i nie ma problemu.

Pozdrawiam serdecznie

zbyszek1509
22-07-2013, 00:07
Żadne proponowane sztuczki nic nie pomagają. Zastanawia mnie jedno, dlaczego u jednych jest dobrze a u innych muli?. Czyżby to była wina dostawcy internetu?. Tylko dlaczego prawie 2 tygodnie temu było bez zastrzeżeń?. Natomiast te wszystkie "porady" kojarzą mi się z tłumaczeniem mechanika samochodowego, który naprawiał silnik i w efekcie samochód ma gorsze osiągi, a tłumaczy to zarysowaną karoserią. Osobiście już 11.07 nieśmiało zaznaczyłem, że mam problemy z otwieraniem forum i trwa to do dnia dzisiejszego. A to, że inni mają podobne problemy, wcale mnie nie cieszy:(.

coshoo
22-07-2013, 09:01
Witaj



Opera z wyłączonymi skryptami i bez akceptacji ciasteczek muli, aż miło.
I za każdym powrotem na stronę główną ładuje się ponownie.
Może tutaj tkwi Twój problem?
Piszę z IE, gdzie nic nie blokuję i nie ma problemu.

Pozdrawiam serdecznie

Po 1. Ciasteczka na tej stronie akceptuje, inaczej nie mógłbym być zalogowany.
Po 2. Wyłączenie wszelkich adblocków, noscriptów niczego nie zmienia.
Po 3. Problem występuje od niedawna i tylko na tej jednej stronie.
Po 3. Problem występuje u mnie również na Chromium.
Po 4. Tak jak pisałem wcześniej, na IE działa prawidłowo ale to nie jest żadne rozwiązanie.

edit. Zainstalowałem dodatkowo Firefoxa. Czysta przeglądarka bez żadnych rozszerzeń, efekt taki sam jak w Operze i Chromium :(

Basia Z.
22-07-2013, 09:20
Informuję, że w pracy na FireFox 22.0 muli mi nadal. Nie wiem jaka jest różnica :( Niemniej w domu zrobiła mi się aktualizacja przeglądarki (wersja nadal 22.0) a ja tylko potwierdziłam, że chcę.
Problem występuje też tylko na tym jednym forum i też od niedawna.

Mam zainstalowane różne dodatki, mogę je odinstalować, ale musiałabym wiedzieć - co.

Ciasteczka mam i w pracy i w domu, więc to chyba nie to.
System operacyjny tam i tutaj Win 7.

zbyszek1509
22-07-2013, 14:30
Pragnę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, dotyczącymi mulącego forum, gdyż nie rozumiem pewnych występujących problemów. Może ktoś mądrzejszy znajdzie wytłumaczenie. Pracuję na Firefoxie 22.0, który uruchamia się w przeciągu 4,3 sek. Zazwyczaj korzystam z zakładki często odwiedzane gdzie znajdują się linki do określonych stron forum. Jedyny link http://forum.bieszczady.info.pl/search.php?searchid=358824 , który uruchamia stronę z nowymi postami, działa błyskawicznie. Natomiast wszystkie inne oraz dalsze przeszukiwanie forum trwa już zdecydowanie dłużej i trwa 16,1 sek. Czym można wytłumaczyć te różnice?. Ciekawy jestem, czy ta prawidłowość występuje również u innych?. Zaznaczam, że żadne miliony pluginów ani aplikacje działające w tle, w moim przypadku, nie wchodzą w rachubę.

coshoo
22-07-2013, 16:13
"...Jedyny link http://forum.bieszczady.info.pl/search.php?searchid=358824 , który uruchamia stronę z nowymi postami, działa błyskawicznie. Natomiast wszystkie inne oraz dalsze przeszukiwanie forum trwa już zdecydowanie dłużej..."

Potwierdzam.

bartolomeo
22-07-2013, 18:06
Adminie, coś faktycznie nie działa tak jak trzeba. Pełne załadowanie dowolnej strony zajmuje ponad 15s. Tak jak pisze coshoo nie ma znaczenia czy i jakie dodatki są w Firefoksie zainstalowane/aktywowane, nie pomaga czyszczenie historii/cache/ciasteczek, nie pomaga wykasowanie profilu i utworzenie nowego. To samo (jak widać) dzieje się u wielu użytkowników.

W menu Narzędzia->Dla twórców witryn->Konsola WWW można włączyć funkcję raportującą co w danej chwili robi Firefox i za każdym razem (wyjątkiem, jak już napisano, jest jedynie funkcja "nowe posty") pojawia się w raporcie kilkunastosekundowa przerwa. Nie da się niestety (a przynajmniej ja nie potrafię) określić co tę przerwę powoduje bo jednocześnie z nią pojawia się komunikat, że "API dziennika konsoli WWW (console.log, console.info, console.warn, console.error) zostało wyłączone przez skrypt na tej stronie".

Delikatnie rzecz ujmując przeglądanie forum jest obecnie dość... irytujące :wink:

Zmiany przeglądarki na razie nie rozważam, bo jak słyszę te, które wchodzą w rachubę (Chrome, Opera) mają ten sam problem.

trzykropkiinicwiecej
23-07-2013, 14:24
Chromię sobie, i buja to to u mnie na prawdę szybciej niż zwykle, ładuje się szybciej niż ręka Surykatki wyciągnięta po drobne w Cisnej albo klakson z tyłu na światłach gdy zmieni się na zielone... a może to ja zjadłem Waszą prędkość... ciekawe ile będzie się trawić, to oddam :p

Marcowy
23-07-2013, 16:17
Adminie, coś faktycznie nie działa tak jak trzeba.

Po wyczyszczeniu i sprawdzeniu kilku przeglądarek, komputerów i dostawców netu - potwierdzam. Wolno jak szlag :|

michalN
23-07-2013, 19:05
U mnie działa szybciutko i galanto.

admin
24-07-2013, 04:52
Sprobuje w takim razie zmienic nawigacje na cos bez JavaScriptu (niektore pliki nawigacji laduja sie 3x dluzej niz sama stona). W sobote sie tym zajme. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Gdybyscie w miedzyczasie chcieli pobawic sie w detektywow to pod Chrome po zaladowaniu strony:

-> prawy przycisk myszy w dowolnym miejscu na stronie -> Inspect element (otworzy sie nowe okno)
-> W gornym menu (nowego okna) kliknac Network
-> Przeladowac glowne okno

W oknie Network pojawia sie elementy ktore sa ladowane wraz ze strona. Te najwolniejsze pojawia sie na samym koncu. Lacznie bedzie ich dosc sporo - okolo 80 obiektow.
Gdybyscie podali mi 3 najwolniejsze i czas w jakim sie zaladowaly (trzeba odczekac az strona sie calkowicie zaladuje) to moze bedzie latwiej ustalic winowajce.

U mnie to wlasnie pliki z navigacji (menu.js, lavalamp.js etc). Laduja sie okolo 5 sekund.

Browar
24-07-2013, 23:42
U mnie jeden element ma receiving 15,03s - 8127-od-tygodnia-for....showthread.php
Cała reszta różnie, jest kilka takich po 700ms

admin
28-07-2013, 06:48
Zrobilem upgrade forum do najnowszej wersji (przy okazji - tradycyjnie shoutbox klekl wiec musialem i jego zainstalowac od zera). Zmienilem top menu wiec forum powinno przyspieszyc.
Musze jeszcze przetlumaczyc pare fraz ale to pozniej. Musze tez znalezc nowe miejsce na reklame.

andrzej627
28-07-2013, 11:12
Teraz u mnie działa szybko.:grin:

blues
28-07-2013, 12:17
Jest OK !!!

coshoo
28-07-2013, 16:48
Teraz chodzi pięknie!

sir Bazyl
29-07-2013, 19:45
Zrobilem upgrade.... Zmienilem top menu...
I narobiłeś bigosu!!! Nie było mnie zaledwie kilka dni a tu takie zmiany! Teraz działa szybciutko ale proszę mi wytłumaczyć gdzie się podziała taka funkcja, która wyświetlała wątki nieprzeczytane od pierwszego nowego postu? Pewnie gdzieś to jest ale gdzie? Jest coś takiego jak "nowości na forum" ale to nie to...
PS
Ale jestem zdolny - znalazłem! Zmyła była w nazwie - "dzisiejsze posty" :)

Hero
29-07-2013, 19:54
Teraz Forum śmiga aż miło, a na telefonie ma inną kolorystykę, z logiem Vbulletin w nagłówku.

Piskal
29-07-2013, 20:37
Ale jestem zdolny - znalazłem! Zmyła była w nazwie - "dzisiejsze posty" :)

Takie cóś o czym piszesz było w Ustawieniach forum kiedy były jeszcze po angielsku.A wcześniej zaraz nad "kto jest online". "Dzisiejsze posty" na górnej belce, czy jak to się zwie nie pokazują wszystkich wątków, np. teraz u mnie tylko ten, bo inne przeglądałem wcześniej, a tamta funkcja pokazywała kilka, nawet po przejrzeniu.

admin
30-07-2013, 04:16
Ciesze sie ze operacja sie udala, a pacjent przezyl. W razie problemow prosze alarmowac.

Basia Z.
05-08-2013, 08:43
U mnie też teraz chodzi jak burza.
Ciekawe co to było ?