PDA

Zobacz pełną wersję : konie w Tarnawie



ateo
25-06-2003, 11:40
Szukam ludzi, którzy mogą mieć jakiś wpływ na sytuację koni trzymanych w Tarnawie Niżnej. Nie wiem czy ktoś tam zagląda i kto jest odpowiedzialny za te zwierzęta. Ktoś jednak powinien zainteresować się tą sprawą. Byłam tam parę dni temu i przeraził mnie obraz stajni. Konie wychudzone, widać im żebra stoją na własnych odchodach co najmniej od kilku dni nie sprzątanych. Nie ma słomy ani trocin. Nie są chyba wypuszczane na pastwisko, bo inaczej nie byłyby takie chude.

Jeżeli ktoś ma możliwość zareagowania na tę sytuację lub mógłby podać namiar na taką osobę do której ta wiadomość powinna dotrzeć byłabym wdzięczna.

Piotr
25-06-2003, 12:48
Zależy czyje konie masz na myśli - w Tarnawie mogą być konie "parkowe" i nie sądzę, aby o nie nie dbano - zresztą straż konna czyta to forum więc może sie wypowiedzieć - oraz konie prywatne, przynajmniej do tej pory tak było. W ubiegłym roku, wiosną, byłem tam pojeździć, akurat w czasie gdy były tylko konie prywatne (adres właściciela znany) i były one w boksach, na pewno nie były zaniedbane i wychudzone. Zwiedziłem sobie cały teren, obszedłem wiekszość byłych "stajni" po Igloopolu - było ok - zresztą mam zdjęcia stamtąd. Były również wypuszczane na pastwisko, chyba, że - jak opowiadał ten który się nimi zajmował - akurat misiek wyszedł na łakę - wtedy za cholere nie chciały wyjśc ze stajni ;-)))
Może się coś zmieniło - sam jestem ciekaw...
Krótko mówiąc jesli to konie BdPn to możesz zgłosić do dyrekcji BdPN na przykład, jeśli prywatne to do właściciela najpierw chyba...

ateo
25-06-2003, 13:38
Konie, o których piszę stoją w jednym z budynków po Igloopolu. Niestety nie wiem do kogo należą. Może ktoś będzie w Tarnawie i będzie mógł potwierdzić to co widziałam. Nie trzeba się zbyt mocno przyglądać, żeby stwierdzić, że są zaniedbane.

T.B.
25-06-2003, 23:48
Jeżeli zaniedbanie jest oczywiste i karygodne należy sprawę zgłosić na Policję lub Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.
Odradzam kontakty z różnymi Vivami i im podobnymi sektami.