PDA

Zobacz pełną wersję : Dolina Sanu



stefankmiot
25-06-2003, 22:47
czy znacie moze jakies miejsca, gdzie mozna rozbic namiot w Dolinie Sanu? chodzi mi o orientacyjna lokalizacje przy koncu "cypelka" na mapie.
bylem tam trzy lata temu z przewodnikiem i wiem, ze byly mozliwosci rozbicia tam namiotu.

Piotr
25-06-2003, 23:09
Chyba że uzyskasz zgodę. Bez zgody ostatnim punktem jest schron nad Negrylowym obok ktorego możesz rozbić namiot - o ile w tym sezonie nie zaszły jakieś zmiany. Przy czym nalezy to traktować jako awaryjne miejsce noclegu, a nie camping jak wszedzie - przynajmniej takie było ostatnio stanowisko BdPN

Lupino
26-06-2003, 20:24
Witam!

Kiedyś spałem w tym schronie, w "pokojach" w których są prycze z materacami, ale trzeba mieć swój śpiwór i coś na czym można ugotować wodę. Nie ma prądu, jest tylko agregat w leśniczówce. Opłata była symboliczna. A w powrotnej drodze w przybudówce (przedsionku bez drzwi) leśniczówki w Bukowcu (nie było właśćicieli w domu). Tam oczywiście nawiedziła nas w środku nocy SG i poradzili, aby wejście zastawić stołami bo lubi tam buszować niedźwiedź. Wtedy strasznie lało i każdy suchy kąt był na wagę złota. Jakoś się udało bez odwiedzin misia w nocy.
Nie radzę rozbijać namiotów w pobliżu "cypelka", bo nawet jeśli Ty będziesz miał na to pozwolenie, to sąsiedzi o tym nie koniecznie muszą wiedzieć i możesz się rano mimowolnie znaleźć na ich stronie. A wtedy wraca się przez Medykę. A po drugie niedźwiedź. Jakieś 3 mce przed tym jak tam nocowałem podobno rozszarpał pracownikowi leśnemu nogę.



Wiadomość została zmieniona (26-06-03 20:27)