PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2014 - przygotowania



Marcowy
18-11-2013, 11:08
Się macie 8-)

Wygląda na to, że za półtora miesiąca ruszy kolejna, siódma już edycja forumowych nagród Powsimordy 2014, którym to mianem co roku tytłamy wyróżniające się na forum indywidua. I jak zwykle zapytuję vox populi, co z tym robić? Czyli jak zagmerać w regulaminie (bo coroczne gmeranie w paragrafach to też tradycja), żeby było inaczej, a najlepiej także lepiej.

Jeśli o mnie chodzi (bo w każdym wątku jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy), to skłaniam się ku ograniczeniu liczby nagród. Dla przypomnienia - w zeszłym roku głosowaliśmy w pięciu kategoriach:
- Fotografik Roku,
- Literat Roku,
- Ekspert Roku,
- Debiutant Roku,
- Forumowicz Roku.

No bo 5 kategorii może się wydawać dość hojną liczbą w stosunku do liczby aktywnych forumowiczów. Może 3 by wystarczyły? A jeśli tak, to jakie? Uczucia wszakże mam mieszane, bo - z drugiej strony - nawet 10 kategorii dałoby się obsadzić godnymi kandydaturami.

Przyznaję, że nie mam dobrego pomysłu. A ponieważ pogmerać trzeba, więc zachęcam do składania propozycji zagmerania, nawet najbardziej absurdalnych. Byle teraz, a nie pod koniec II tury... :-D

Aleksandra
18-11-2013, 13:46
Może kategorie Ekspert potraktować szeroko: [ekspert foto, literat, terenu, chaszczy, zabytków itp]

Recon
18-11-2013, 16:01
A może tak od drugiej(tak ładniej) strony... na czym nam tutaj zależy najbardziej?, co cieszy gdy czytamy lub oglądamy?, co promować i jakie wyznaczać trendy?, czy honorować też "aktywistów" oftopiku czy tylko tych co idą z ideą Forum bieszczadzkiego? I jeszcze jedno pytanie... czy wobec rezygnacji (bezpośrednich lub wynikających z Regulaminu) niektórych dotychczasowych uhonorowanych z kandydowania, będzie zachowany prestiż(sic!) tytułu i nie nastąpi jego dewaluacja?

Piskal
18-11-2013, 16:33
Ja bym wyrzucił Debiutanta, i zostawił 4 dotychczasowe kategorie, bo jeśli ktoś będzie miał spektakularny debiut, to można wyróżnić go jedną (lub nawet czterema- w zależności od aktywności na forum) z kategorii.
A poza tym mam przecieki, że co poniektóre nagrody będę atrakcyjne. Ale petem o tem.

bartolomeo
18-11-2013, 18:26
skłaniam się ku ograniczeniu liczby nagród. [...] Może 3 by wystarczyły?A może jedna? Serio serio, na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek.

Jimi
18-11-2013, 18:39
Dobrze, że załapałam się na debiutanta ;D A na serio, to można faktycznie usunąć tą kategorię. Forumowicz i Ekspert powinni zostać, bo to najzacniejsze kategorie dla forum. Jeśli chodzi o cięcia pozostałych to zastanowiłabym się najpierw, czy obie pozostałe (literat i fotografik) miały jednakowe wzięcie w tym roku? Ja przyznam się, że słabo śledzę te dwa działy, więc nie wiem, czy na forum jest więcej fotografików czy literatów? Jeżeli któraś z tych dwóch dziedzin miała widoczny spadek aktywności, to można ją usunąć. Chociaż z drugiej strony te kategorie też są zacne. Obie oscylują wokół jakiejś aktywności artystycznej, więc może by połączyć je, wyszukując odpowiednią nazwę na działalność artystyczną (tylko nazwa Artysta roku brzmi jakoś zbyt nonszalancko). Jeśli chodzi o brakujące kategorie, to w tamtym roku brakowało mi pozycji "Kronikarz roku", w której mam swojego ulubionego kandydata i też wydaje mi się to istotną kategorią (trzecią w kolejności) dla forum.

Swoją drogą, temat "Powsimordy 2013 -głosowanie" stał się strasznie chaotyczny. Kilka razy miałam tak (i tym razem też), że chciałam sobie przypomnieć, kto w jakiej kategorii został wyróżniony ale wiele trudności stwarza mi dokopywanie się do wyników głosowania (teraz znów nie dałam rady przez wszystko przebrnąć)-pod koniec pojawiają się jakieś głupie wpisy, które zaśmiecają. Najlepiej zamknąć tamten temat i jako ostatni wpis dodać podsumowanie głosowania, by nie trzeba było się dokopywać. Teraz może mieć on znów istotne znaczenie, bo pewnie wiele osób (tak jak ja teraz) chciałoby sobie przypomnieć ostatnie wyniki i stwierdzić, czy dana osoba zasługuje na podtrzymanie tytułu.

"na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek." -e tam, ja tam się udzielam cały czas -wspieram czata :D

bartolomeo
18-11-2013, 18:51
wspieram czata :DCzatownik Roku? :wink:

bertrand236
18-11-2013, 19:05
Zgadzam się z Jimi w sprawie połączenia 2 kategorii w jedną Artysta/Twórca??? A Kronikarz Roku to brzmi dumnie :wink: dobrze było by wrócić do tej kategorii...
Pozdrawiam

Marcowy
19-11-2013, 11:41
A może jedna? Serio serio, na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek.


A Kronikarz Roku to brzmi dumnie :wink: dobrze było by wrócić do tej kategorii...

Mi pasuje :-)

Kronikarz Roku jako połączenie twórczości literackiej i fotograficznej z wymogiem bieszczadzkości, innymi słowy: ktoś, kto dowolną techniką dokumentuje Bieszczad. Plus Forumowicz Roku - jednostka wybitna pod dowolnym względem, bez ograniczeń geograficznych.

I już. Co Wy na to?

tomas pablo
19-11-2013, 11:56
jestem ZA

Jimi
19-11-2013, 14:59
fajne rozwiązanie!

ps. czatownik roku też jest fajny ;D

Piskal
19-11-2013, 16:21
Mi pasuje :-)

Kronikarz Roku jako połączenie twórczości literackiej i fotograficznej z wymogiem bieszczadzkości, innymi słowy: ktoś, kto dowolną techniką dokumentuje Bieszczad.
A mnie nie pasuje. Wyobraźcie sobie np. sytuację z zeszłego roku- wybór pomiędzy Trzykropkiem i Pierogiem. Rozumiem, że jesteś Ojciec Dyktator, ale chcesz nas stawiać w sytuacjach nader niekomfortowych, na progu dylematów moralnych.
Poza tym im więcej kategorii, tym fajniejsza zabawa w Mordolotek.

bartolomeo
19-11-2013, 16:53
Wyobraźcie sobie np. sytuację z zeszłego rokuZeszły rok był w zeszłym roku :wink: A w tym dwie nagrody zdecydowanie wystarczą.

sir Bazyl
19-11-2013, 18:11
Zeszły rok był w zeszłym roku :wink: A w tym dwie nagrody zdecydowanie wystarczą.
Zgadzam się z przedmówcą, choć ja zdecydowanie jestem za nagrodzeniem kogoś w kategorii kronikarz ale bez wplątywania w tą kategorię twórców zdjęć (chyba, że pisane wspomnienia zilustrowane są również zdjęciami). Fotografii na forum jest jakby coraz więcej a słowa pisanego (o wędrówkach bieszczadzkich i ogólnie o Bieszczadach a nie jakiś pierdołach oftopicznych) z każdym rokiem mniej. Takie odnoszę wrażenie.

Dlugi
19-11-2013, 21:06
... a słowa pisanego (o wędrówkach bieszczadzkich i ogólnie o Bieszczadach a nie jakiś pierdołach oftopicznych) z każdym rokiem mniej.
Przy okazji tej - jak już pojawiają się jakieś relacje to prosiłbym, aby choć na koniec ludzkim językiem parę słów o przebiegu trasy skrobnąć. Często szukam punktu umożliwiającego odnaleźć się na mapie i nie udaje się :-(

bertrand236
19-11-2013, 21:56
Mimo wszystko brakuje mi Artysty/Twórcy...
Pozdrawiam

bartolomeo
19-11-2013, 22:17
Mimo wszystko brakuje mi Artysty/Twórcy...Na forum czy wśród kategorii? Bo na forum i mnie brakuje.

Jimi
19-11-2013, 22:27
Dobre, dobre ;p W zasadzie jakby się zastanowić, to kronikarz wyczerpuje te kategorie. W zasadzie wspominając tę kategorię bardziej miałam na myśli opisywacza wędrówek ale w sumie ostatnio jakoś chodzicie parami i opisujecie parami, więc nawet trudno by było jakiś temat podróży do jednej osoby przypisać i w zasadzie to miałabym problem z wyborem. Bo zdałam sobie sprawę, że mówiąc o kandydacie mówię o tworze zbiorowym, którego to wędrówki czytać najbardziej lubię :D

Dlugi, też mi trochę dokucza fakt, że piszą fajne trasy i i tak nie wiem, gdzie łażą, bo ja lubię łazić palcem po mapie i często, gdy uda mi się zlokalizować podróż to otwieram mapę i podróżuję nań małym palcem. Wtedy zapamiętuję ją i w głowie rozpracowuję plan swojej wędrówki ;D Ale zdaję też sobie sprawę z tego, że niedopowiedzenia zawierają w sobie szalenie wiele smaczków i jeszcze bardziej podkręcają mnie do poszukiwań i odkrywania samemu fajnych miejsc! Bo gdyby wszystko było jasne i oczywiste jak połonina wetlińska to czy byśmy tam dalej chodzili? Pamiętam jak niejaki jegomość wspomniał mi pewne miejsce i że nigdy nie wspomina o nim na forum -oh ile razy krążyłam w okół niego palcem a i w terenie trudno mi było z początku tam dojść. A gdyby od razu napisał prosto z mostu co i jak -to odebrałby mi całą ot zabawę ;D

bertrand236
19-11-2013, 22:41
Na forum czy wśród kategorii? Bo na forum i mnie brakuje.
Wśród
Pozdrawiam

Marcowy
20-11-2013, 09:00
A mnie nie pasuje. Wyobraźcie sobie np. sytuację z zeszłego roku- wybór pomiędzy Trzykropkiem i Pierogiem.

No właśnie, im mniej kategorii i silniejsza obsada, tym bardziej emocjonujące głosowanie ;) Chciałbym unikać sytuacji, w których jakaś kategoria ma od początku lidera, czy nawet jest tworzona (tu duuuży cudzysłów) z myślą o konkretnym kandydacie - były takie sytuacje (akurat nie w zeszłym roku). A tak będzie spora różnorodność, nawet przy stosunkowo niewielkiej liczbie głosów.

Oczywiście nie mam żadnej pewności, że dwie kategorie i akurat TE DWIE to dobre rozwiązanie, bo nie mam pojęcia, jak się rozłożą głosy - P.T. Elektorat jest z roku na rok coraz bardziej nieobliczalny :-D Ale propozycja wydaje się chyba racjonalna - możemy uhonorować i Bieszczadnika, i kogoś pozakarpackiego, i użytkownika aktywnego, i sporadycznego, i fotografika, i prozaika, i gawędziarza, i rzeźbiarza, i poetę... Przecież dokumentować Bieszczad można na wiele sposobów.


im więcej kategorii, tym fajniejsza zabawa w Mordolotek.

Zależy, jak na to spojrzeć. Prawidłowo typujących w Mordolotku było niewielu, a na KIMB - o ile pamiętam - przybyły z nich 2 czy 3 osoby. Przy dwóch kategoriach po prostu będzie większa szansa na wygraną, więc można będzie honorować więcej osób, oczywiście jeśli będzie taka wola sponsorów.

Ale jak będzie coś nie teges, to się za rok znowu zagmera. Co Państwo na to draństwo?

Recon
20-11-2013, 12:07
A ja tak inaczej :P Patrząc na szanowne grono dyskutantów to głównie, tutaj sparafrazuję dwie inne znaczące… filmowe, wypowiadają się członkowie Akademii Powsimord no i z obowiązku Szef tejże Akademii. Oni w sporym procencie będą na siebie (na bezrybiu i rak rybą) głosować. Ustalają i głosują. Wykluczywszy (albo sami się wykluczą) „niebieskich” i Szefa to będzie zapewne ciężko kogoś wytypować na nowego Powsimordę, chyba że ten Naczelnik wyda rozkaz „bez kandydatów mi nie wracać”.Do grona „niebieskich” należę, czytam Forum 5 lat, nawet zdarzyło mi się być na KIMB-ie, biorę udział w głosowaniu, powąchałem „zieleni” na Forum, łażę naście lat po Bieszczadach a i tak nadal nie jestem ani alfą ani omegą w temacie Forum jak i Bieszczad. Tematu Bieszczad nie da się zmienić, a Forum?... będący pod kreską OFTOPIK zaczyna rosnąć w siłę i jak tak dalej pójdzie to zdominuje to „nad kreską”, jest też zbyt wiele postów bzdetów (z nudów daję czasami info by je skasowano), ale wielu Forumowiczów ochoczo w tym uczestniczy, bo woli tak niż coś merytorycznie napisać lub opisać swoje łażenie. Czasami czytając niektóre wpisy zastanawiam się nad intencją autora, pewnie i ja sam temu ulegam.Forum przestaje być też dla mnie inspiracją by jakieś miejsce odwiedzić… miejsce spoza szlaku oczywiście, bo szlaki się spowszedniały (no chyba, że zimowe przejścia).Dyskusja o artystach też mnie nie zadawala bo fotografie też mi się przejadły (och jakie cienie, och zachody lub wschody, jakież piękne kolorki itp… mówię o Bieszczadach). Mało jest zdjęć czegoś nieodkrytego (jest jeszcze coś takiego w Bieszczadach?). Poezja ta artystyczna(sic!) jest zdominowana przez jedną osobę (inni to już… „bez kandydatów mi nie wracać”), proza też ma jednego bezkonkurencyjnego.Jak już wykopałem słowo „Akademia” to może warto się wysilić i pójść śladem tych światowych, nie przymierzając, gremium przyznającym nagrody za twórczość. Skończmy z tym kto najczęściej, kto najaktywniej, kto najwięcej a doceniajmy choćby jeden wpis, ale np. odkrywczy, ale np. inspirujący (też do dyskusji), wnoszący coś w temat Bieszczad. Jeśli mają być konkretne kategorie nagród to niech będą dynamiczne i wynikające za to „coś” co zostało wysoko oceniane. Niech uczestnik Forum myśli… co napisać lub wymyśleć.Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” … Głosowanie niech będzie otwarte a Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos. Otwarcie trudniej się głosuje, chociaż na Forum sporo osób jest anonimowych. Takie głosowanie powinno być po Nowym Roku za rok ubiegły… za rok ubiegły na Forum.Tyle ja w temacie, by zainspirować(sic!) dyskusję w innym kierunku!

don Enrico
20-11-2013, 12:55
To ja też się wypowiem.
Po pierwsze i najważniejsze : Powsimordy ja traktuję jako zabawę i innym też sugeruję takie podejście.
Fajna zabawa jest wtedy jak nie jest robiona na siłę, więc słusznym wydaje się koncepcja , aby ograniczyć ilość kategorii do takiej gdzie
jak napisał Tomek

im mniej kategorii i silniejsza obsada, tym bardziej emocjonujące głosowanie
W ubiegłym roku nie było szaleństwa z ilością osób głosujących.
Dlaczego ? bo niewielu czuło się na siłach aby oddać sensowny głos w kategoriach do których rzadko zaglądali.
Mniejsza ilość, przejrzystość sprawi że będzie łatwiej wziąć udział w tej zabawi
i tu na przeszkodzie staje propozycja zgłoszona przez Recona

.Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” … Głosowanie niech będzie otwarte
Niewiele osób podejmie się tego dodatkowego trudu motywowania swych poglądów i grzebania w annałach forumowych, aby wystarczająco solidnie to uzasadnić.
Natomiast nie widzę przeszkód aby prowadzić (w formie zabawy) prywatną kampanię reklamową i wówczas zgłoszę na Powsimordę
- Pierogowego - bo zrobił fajną imprezkę w Nasicznem
- Ivana - bo postawił niezły bimberek
- Asię zmiennocieplną - za kolaż fotograficzny ze zbocza Pliszki
------------------------------------------------------------
oczywiście to tylko przykład takiej kampanii

Marcowy
22-11-2013, 17:31
Skończmy z tym kto najczęściej, kto najaktywniej, kto najwięcej a doceniajmy choćby jeden wpis, ale np. odkrywczy, ale np. inspirujący (też do dyskusji), wnoszący coś w temat Bieszczad.

Ale jak skończyć z czymś, czego nigdy nie zaczynaliśmy? :P Przecież nikt nie każe głosować na najaktywniejszych. A w np. kategorii Fotografik czy Literat kiedyś nawet trzeba było podać JEDEN link.


Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” …

Przecież nikt nie zabrania dyskutować i prowadzić kampanie. Problem w tym, że nikomu się raczej nie chce, podobnie jak kopać w archiwach. Dobrze to wyraził don Enrico:


Niewiele osób podejmie się tego dodatkowego trudu motywowania swych poglądów i grzebania w annałach forumowych, aby wystarczająco solidnie to uzasadnić.

Ba! Jak pisałem, kiedyś był TYLKO wymóg, żeby do kandydatury w niektórych kategoriach dołączać link (do dzieła potwierdzającego "bieszczadzkość" twórczości), a i tak wielu głosującym się nie chciało.


Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos.

Eeeee... A po co? Oczywiście, możemy się zastanowić nad ideą, żeby jedne Powsimordy wybierały kolejne, ale wtedy wybory nie będą powszechne, więc nie wszyscy będą mieli uciechę, poza tym wybory nie będą spełniać funkcji integrującej forum.


Głosowanie niech będzie otwarte (...) Otwarcie trudniej się głosuje, chociaż na Forum sporo osób jest anonimowych.

Też nikomu nie można zabronić, żeby upublicznił swój głos. Ale pewnie nie wszyscy tego chcą, więc jestem przeciwny publikowaniu głosów na bieżąco i z automatu. Wszystkie "karty do głosowania" można sobie przejrzeć na KIMB-ie - kto jest zainteresowany szczegółami, ma szansę. Musi tylko kawałek podjechać :-D


Takie głosowanie powinno być po Nowym Roku za rok ubiegły… za rok ubiegły na Forum.

A nie jest tak? :shock:

Podsumowując; Powsimordy - jak też napisał Heniek - są zabawą, więc nie ma tu specjalnych nakazów ani zakazów. Co roku ustalamy sobie główne zasady, ale chyba bardziej dlatego, że zmieniając je mamy sporo uciechy. Owszem, niektóre rzeczy się tu nie dzieją, ale nie dlatego, że ktoś ich zabrania, ale dlatego, że po prostu taka jest wola forumowiczów.

Piskal
22-11-2013, 21:07
Przemyślałem (ha, ha!) i proponuję:

Skoro jest to forum BIESZCZADZKIE, nie uwzględniać kategorii eksterytorialnych. Jeśli np. taka Buba (z całym należnym jej szacunkiem, bo z wypiekami na swojej brzydkiej twarzy czytam Jej fotorelacje) nie pisze o Bieszczadach, to nie bierzmy takich osób pod uwagę. Kategoria Forumowicz Roku niech też dotyczy spraw bieszczadzkich. I tylko bieszczadzkich!
Dlaczego Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne ma nagradzać off topik?
Ew. niech będzie nagroda za OT.

Czyli:
Forumowicz Roku- bo...TAK
Ekspert Roku- bo wie więcej, niż ...MY
Kronikarz Roku, bo umie TO opisać ORYGINALNIEJ... niż sami to zrobilibyśmy.
Fotografik Roku, bo umie TO pokazać ORYGINALNIEJ...niż sami to zrobilibyśmy.

Ew. Off topik Roku, bo...

don Enrico
24-11-2013, 22:32
No cóż, wygląda na to że kategoria "Debiutanta Roku" nie znajdzie odpowiedniego poparcia i nie przejdzie, a szkoda , bo według mnie trzeba stawiać na nową krew, nowe twarze, nowe myślenie.
No cóż, !!! nie wszyscy muszą powielać mój sposób myślenia, przecież to jest forum gdzie każdy ma prawo do swej indywidualności.
W tej kategorii czuję się przegrany , ale będę jeszcze bronił współczesnej wersji "Rejestratora Roku" - któż to taki ten rejestrator ?
To miała by być osoba wyróżniona za rejestrację wrażeń związanych z Bieszczadami w formie bądź
- relacji kronikarskiej (proza, itp)
- fotografii
- uniesień poetycznych (w dowolnej formie - niekoniecznie wierszowanej)
- innej np muzycznej, czy też innej; np w niepowszechnej dotychczas formie
-----------------------------
czyli jak napisał Piskal :

Czyli:
Forumowicz Roku- bo...TAK
Ekspert Roku- bo wie więcej, niż ...MY
.............. no i tu wstawił bym nr 3 .................. rejestrator Roku
(jeśli komuś nie podoba się to określenie, to niech zaproponuje inne)
.
Tomek przypomniał, że ostatnio

A w np. kategorii Fotografik czy Literat kiedyś nawet trzeba było podać JEDEN link.
Ja bym zrezygnował z tego wymogu i narzucił obowiązki na AKADEMIKÓW
sorki Kolego Recon ,ale mnie nie przekonuje Twoje

a Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos.
-------------------------------
Narzuciłbym na AKADEMIKÓW obowiązek weryfikacji czy zgłoszone w pierwszej turze kandydatury spełniają warunek zgłoszony przez Piskala

Skoro jest to forum BIESZCZADZKIE, nie uwzględniać kategorii eksterytorialnych
Wówczas mielibyśmy taką sytuację, że każdy głosuje na kogo chce, to podlega weryfikacji akademików,
ostatecznie akademicy częściej czytają forum i mają pełniejsze rozeznanie i niech wezmą na siebie odpowiedzialność
a w głosowaniu bezpośrednim i końcowym zwycięża głos vox populi

Jimi
24-11-2013, 23:47
A moje zdanie jest takie, by wszystkie kategorie były wyłącznie bieszczadzkie (bo czemu na forum nagradzać aktywność pozabieszczadzką) i by każdy wybór musiał być umotywowany -jeżeli nie linkiem to chociaż opisem słownym (czasem ciężko jest wybrać jeden link -albo z powodu, że ciężko go odnaleźć bądź jest ich tak wiele, że zasługuje wiele wpisów -ekspert, forumowicz). Mimo to, uważam, że każdy wybór powinien być umotywowany słownie (dla uproszczenia można podać link), bo skoro już oddajemy na kogoś głos, skoro bawimy się w głosowanie to przecież dobrze wiemy dlaczego wybraliśmy tę osobę a nie inną. Możemy mieć dylemat między dwoma osobami w danej kategorii ale i tak to nie zmienia faktu, że dobrze wiemy dlaczego chcemy wybrać forumowicza X i forumowicza Y. Nie ukrywam, że mówię to trochę pod siebie -bo mam kandydatów za całokształt w danym roku a nie chce mi się wybierać linków ale chętnie umotywuję to słownie. Umotywowanie jest nieodłącznym elementem zabawy, dlatego uważam je za konieczne. I tak w głosowaniu wezmą udział tylko najwięcej piszący forumowicze, więc i tu niech sobie popiszą. Później na koniec można by, po ogłoszeniu danego zwycięzcy, zacytować (bez podania autorów) wybrane umotywowania dla danej osoby -będzie na pewno wesoło i coś nowego.

Wojtek Pysz
25-11-2013, 06:30
.............. no i tu wstawił bym nr 3 .................. rejestrator Roku
(jeśli komuś nie podoba się to określenie, to niech zaproponuje inne)

Nie podoba się. Bardziej tu pasuje proponowane chwilę wcześniej słowo "Kronikarz". Rejestrator bardziej kojarzy się z urządzeniem, służącym do zapisu różnych parametrów (rejestrator temperatury, rejestrator parametrów lotu) lub zdarzeń (rejestrator monitoringu), potem dopiero z człowiekiem.

długi
25-11-2013, 07:04
Rejestrator, to rzeczywiście kronikarz (trochę archaiczne) lub nieco szersze - reporter.
To dobra nazwa i dobra kategoria

bertrand236
30-11-2013, 22:25
Ojcze Dyktatorze! Jakieś wnioski?

Pozdrawiam

sir Bazyl
01-12-2013, 07:52
Zanim Marcowy pokaże pazury, to ja też wtrącę swoje zdanie. Uważam, że Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne powinno nagradzać forumowiczów tylko i wyłącznie w kategoriach bieszczadzkich. Co do samych kategorii to ja bym zostawił: Forumowicza, Kronikarza, Eksperta i Debiutanta (niby prawdą jest, że jeśli zasłuży się w jakiejś konkretnej dziedzinie to można głos tam na niego oddać, ale jeśli nie do końca będziemy przekonani o tym a osoba ta, jako nowicjusz wniosła jakiś ruch i ożywienie w różnych tematach można ją w ten sposób uhonorować i zachęcić do dalszego działania – to jest zabawa i nie traktujmy jej jak rozdania Oskarów :))

Recon
01-12-2013, 12:55
Idziemy w kierunku szukania osób, ja jednak fizyczną osobę bym przesunął na drugi plan a na ten pierwszy dał: 1. Temat (bieszczadzki) roku na Forum, 2. Odkrycie roku (w sensie bieszczadzkim, w sensie novum dla innych, w sensie poznawczym), 3. Osobowość Forum (może zostać... za całokształt w roku, za kreacje tematu/ów, za podpowiedzi innym). Wszystkie te kategorie byłyby impulsem do działania, inspiracją. Możliwe(sic!), że niektórym już specjalnie nie zależy na zdobyciu "nieboskłonu", ale może będzie inspiracją? Jeśli danej kategorii nie będzie to najwyżej będzie roczny vacat. Zróbmy rewolucję!

Marcowy
01-12-2013, 14:53
Ojcze Dyktatorze! Jakieś wnioski?


Cały czas pojawiają się nowe pomysły, więc wstrzymam się jeszcze z wnioskami :)

DUCHPRZESZŁOŚCI
02-12-2013, 00:42
Idziemy w kierunku szukania osób, ja jednak fizyczną osobę bym przesunął na drugi plan (...)
Zróbmy rewolucję!
Rewolucje zazwyczaj pożerają swoich ojców.
Jestem zauroczony Bieszczadami ale jestem TU - a nie na innych forach bieszczadzkich dlatego, że nie pociągają mnie suche fakty, oraz idee. Zaglądam na to forum dla Poszczególnych Fizycznych Osób.
Jeśli idzie o Powsimordy to do tej pory chyba (nie jestem pewien) się czynnie nie angażowałem. Teraz mam pierwszą nagrodę dla Osoby, nie dla "tematu", bądź "odkrycia", czy też "osobowości". Jest to album Andrzeja Wielochy "Przedwojenne Bieszczady Gorgany i Czarnohora Najpiękniejsze Fotografie" z dedykacją autora.
Dedykacja jest "Dla laureata konkursu...". Więc poczekam, do czyich rąk trafi?;)

Marcowy
02-12-2013, 15:50
Jeśli ta rewolucja miałaby dać w efekcie jakąś ogromną zmianę jakościową, to proszę bardzo, czemu nie, ale jakoś nie czuję, żeby taka rewolucja miała służyć czemuś innemu, niż tylko rewolucji. "Ludzkie" kategorie brzmią jakoś tak "po ludzku' - lepszy Forumowicz czy Satyryk niż Temat czy Relacja. No i ładniej taka ksywka wygląda przy nicku :-)

Próbowałem jakoś podsumować wszystkie Wasze opinie, ale wariacji jest tyle, że trudno znaleźć jakąś przeważającą opcję. Wszelako da się zauważyć przewagę głosów za:
1. ograniczeniem liczby kategorii oraz
2. bezwzględną bieszczadzkością wszystkich kategorii.

Co do tego drugiego - osobiście nie jestem przekonany i uważam, że warto byłoby zostawić furtkę (np. na wypadek, gdyby ktoś z nas wynalazł cudowne lekarstwo na kaca), ale vox populi... Ponieważ Boh trojcu l'ubit, na rok 2014 mam propozycję takich kategorii:

- Forumowicz Roku - jednostka bieszczadzko wybitna,
- Kronikarz Roku - osoba dokumentująca Bieszczad dowolną techniką - poezją, prozą, fotografią, rzeźbą itp.,
- Debiutant Roku - bo bieszczadzka młoda krew lepiej dotlenia.

Jeśli pojawią się wątpliwości co do bieszczadzkości kandydatur, o nominacji do II tury zdecydują Akademicy.

Trochę wahałem się przed usunięciem Eksperta, ale przejrzałem głosy z ostatnich paru lat i wynika z nich, że w wyborach na Forumowicza i Eksperta pojawiały się właściwie te same kandydatury. Nie ma zatem obawy, że rezygnacja z wybierania Eksperta spowoduje pominięcie kogoś wybitnego.

Co Wy na to?

don Enrico
02-12-2013, 21:14
Tak, tak. Nie wiem co powiedzieć, bo .....
bo zgadzam się z tą koncepcją całkowicie i będę przez to podejrzany
ale rozważania Recona

na ten pierwszy dał: 1. Temat (bieszczadzki) roku na Forum, 2. Odkrycie roku (w sensie bieszczadzkim, w sensie novum dla innych, w sensie poznawczym), 3. Osobowość Forum (może zostać... za całokształt w roku, za kreacje tematu/ów, za podpowiedzi innym). Wszystkie te kategorie byłyby impulsem do działania, inspiracją
mają jakiś sens , tyle tylko że nie odnoszą się do zabawy w Powsimordę

bertrand236
02-12-2013, 22:22
...Co Wy na to?

My ;) bertrand236 jesteśmy za!
Pozdrawiam

długi
03-12-2013, 07:13
My też jesteśmy
przeciw???
Rewolucji???
za Dyktaturą ??????????
ZA 3 Powsimordami 2014 ;)

Marcowy
11-12-2013, 09:01
No to ta dam!

Powsimordę 2014 wybieramy w kategoriach:

- Forumowicz Roku,
- Kronikarz Roku,
- Debiutant Roku.

Wszystkie kategorie bieszczadzkie.

Ruszamy jak zwykle 1 stycznia. Tego dnia rano (ale nie WCZEŚNIE rano) pojawi się odpowiedni wątek z ordynacją i listą sponsorów, tym samym ruszy I tura głosowania. Do końca roku jest czas na przemyślenia odnośnie kandydatów, na wydobycie z archiwów zachomikowanych bieszczadzkich perełek, a także na sięgnięcie do kies sponsorskich :-)

Marcowy
18-12-2013, 19:37
Mam już deklarację od pierwszego sponsora - finalistom i elektoratowi tajemniczy Don Pedro przekaże płyty zespołu Własny Port ufundowane przez tenże! Tu próbka możliwości zespołu (https://www.youtube.com/watch?v=F770F67QTkI) - raczej dla panów, i to +18 ;)

Dziękuję! I niech za nim pójdą inni!

Hero
18-12-2013, 19:46
Ode mnie tradycyjnie po flaszce nalewki dla każdego z laureatów. Nalewka oczywiście mojego wyrobu.

don Enrico
18-12-2013, 20:49
Ode mnie tradycyjnie po flaszce nalewki dla każdego z laureatów. Nalewka oczywiście mojego wyrobu.
Heloł !
To coś się zmieniło ? bo ja mam archiwalny płyn typu "wino" (ufundowany przez Ciebie) i trzymam go z przekonaniem , że im starszy tym lepszy.
...ale czy na pewno ?

Hero
18-12-2013, 20:57
Nie koniecznie, na pewno z czasem wzrasta jego wartość sentymentalna. Nalewki są trwalsze, a wina akurat nie mam żadnego na tyle godnego, żeby się nadawało na nagrodę. Dlatego tym razem znowu nalewka.

Marcowy
19-12-2013, 20:19
Dziękuję w imieniu konsumentów :-)

Barnaba
19-12-2013, 22:46
Uważam, że Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne powinno nagradzać forumowiczów tylko i wyłącznie w kategoriach bieszczadzkich.
I proste: 1 kategoria 1 nagroda.
Finito.
I odpowiednio:

1. Ekspert roku
2. Malkontent roku (A jak!)
3. Forumowicz roku
4. Fotografik Roku
5. Kronikarz roku
6. Ziomal roku (a co! Bo to trzeba tu pisać żeby być docenionym? Może warto docenić wysiłek miejscowych okupiony ich nieobecnością tutaj? )
7/8. Literat Roku
9. Łajza

+ Debiutant Roku, na zachętę dla nowych.
Ostatecznie nie chodzi o windowanie nagród do godności Nobla, tyko o radość zabawę. Choć mogę się mylić : p


Dodam, że są ludzie którzy zaglądają tylko w pewne interesujące ich działy (po to są) i czasem nie mają szans na nagrodę. Może warto by zrobić otwartą ankietę z możliwością dodawania własnych propozycji (tak jak ongiś na FB można było).

Marcowy
28-12-2013, 11:56
Przypominam, że już za 3 dni rusza głosowanie! W Nowy Rok pojawi się też nowy wątek z ordynacją wyborczą i innymi szczegółami.

To dobry moment, żeby ponownie zachęcić sponsorów. No to... zachęcam :-D

Póki co, mamy deklaracje następujących nagród:
- płyty z bieszczadzkimi szantami - od zespołu Własny Port,
- przednią nalewkę - od Hero,
- album fotograficzny "Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnohora" Andrzeja Wielochy z dedykacją autora - od Ducha Przeszłości (pst, Duchu, w jakiej kategorii to ma być nagroda!?).