PDA

Zobacz pełną wersję : Pies dla Dziecka 12+



Mateuszxxx
14-12-2013, 13:25
Witam
Szukam psa dla Małego dziecka. No 12 lat to nie taki mały..
no, ale nie wiem jakiego wybrać ? pomożecie ?
na bank nie labrador.. może york ?

Wojtek1121
14-12-2013, 13:41
Proponuję odwiedzić z schronisko i dziecko samo wybierze sobie przyjaciela.

Szkutawy
14-12-2013, 14:19
Zależy,czy to pierwszy pies i jakie warunki - dom, mieszkanie, podwórze, czy jest istotny czas w którym pies będzie sam, ilu domowników itp

tolek banan
14-12-2013, 16:20
Pies dla dziecka ....?
Jeśli kupujesz psa dla dziecka , to lepiej zrezygnuj z tego pomysłu.
Pies powinien "być" dla całej rodziny

wadera
15-12-2013, 14:05
Dwunastolatek regularnie zajmujący się psem?-tacy prawie nie istnieją.Więc niech rodzice dobrze się zastanowią by znowu nie przybył nam porzucony,niechciany pies.

Mateuszxxx
16-12-2013, 00:25
dla całej rodziny ? no tak, ale dziecko mieszka tylko z jej ojcem


Proponuję odwiedzić z schronisko i dziecko samo wybierze sobie przyjaciela.
dużo osób może mnie nie zrozumiało. W domu jest potrzebny pies. Dziecko chce takiego psa mieć obok siebie, opiekować się być z nim, bawić się..

Dlugi
16-12-2013, 07:28
Sprawdź, czy dzieciak nie jest uczulony na sierść, aby z tego powodu nie rezygnować z nowego przyjaciela.
Poza tym również głosuję za kundlem - rasowe są za delikatne.

Szkutawy
16-12-2013, 13:11
.... owczarek szkocki... żywy, inteligentny, potrzebuje dużo ruchu, łatwo się uczy.... agresywny z reguły nie jest, przyjacielski dla domowników, wymaga jednak z uwagi na długą szatę wzmożonej pielęgnacji... w mieszkaniu się zagotuje.... ale są odmiany krótkowłose, a z mniejszych border collie.... taki mniejszy szkocki... a tak w ogóle to jak wychowacie psa to takiego będziecie mieli na długie lata....obojętnie jakiej rasy jest.... dorosłego raczej odradzam... mają często swoje nawyki i to niekoniecznie dobre.... szczeniak do trzech miesięcy jest najlepszym wyborem, ale troche doświadczenia z w wychowaniu psa też trzeba posiadać... generalnie suczki sprawiają mniej kłopotu.... wyłączając dwa razy po trzy tygodnie w roku....;)

Mateuszxxx
16-12-2013, 14:28
Już wywnioskowałem jakiego psa będę szukał. Znacie jakieś schroniska ? w Mazowieckim ?
jakieś dobre ?
proszę tylko napisać ulice bez nazwy żeby nie robić nie potrzebnej reklamy

tomas pablo
16-12-2013, 16:49
widzę żeś z Włodawy ...więc do Celestynowa masz chyba daleko ?....

raawek
16-12-2013, 22:00
w schroniskach suczki są wysterylizowane, więc pewien problem z głowy. Można wziąć dorosłą, dorosłego psa ze schroniska, trzeba się tylko dowiedzieć, czy taki pies pochodzi z domu, w którym były dzieci i czy je lubi. Zawsze jestem za tym, żeby dać dom bezdomnym. Te psy, które są sprzedawane i tak dom znajdą, a ze schroniska - nieczęsto, suczka będzie wdzięczna do końca swoich dni..Też polecam kundelka, one są najmilsze.

felek89
16-12-2013, 22:21
A ja polecam gorąco labradora. Mój 2,5 letni syn za nim przepada i odwrotnie. Nie wiem kto za kim bardziej. Pies łagodny i spokojny chodź nie zawsze... :smile:Ale wierny jak nikt :lol:

Szkutawy
17-12-2013, 00:04
w schroniskach suczki są wysterylizowane, więc pewien problem z głowy. Można wziąć dorosłą, dorosłego psa ze schroniska, trzeba się tylko dowiedzieć, czy taki pies pochodzi z domu, w którym były dzieci i czy je lubi. Zawsze jestem za tym, żeby dać dom bezdomnym. Te psy, które są sprzedawane i tak dom znajdą, a ze schroniska - nieczęsto, suczka będzie wdzięczna do końca swoich dni..Też polecam kundelka, one są najmilsze.
...ok masz rację, ale idzie mi o to tylko, że dorosły pies często ma swoje nawyki, których nie tak łatwo się pozbyć... w schroniskach nie do końca wiedzą niestety o wszystkich jego nawykach bo to specyficzne środowisko w którym pies się znalazł i nie zachowuje się tam w pełni naturalnie, a w domu, gdy wszystko wraca do normalności często coś nieoczekiwanego wychodzi... nie jestem przeciwny temu, żeby dać dom bezdomnemu... jestem za tym, ale jeśli ktoś się decyduje to powinien rozważyć wszystkie aspekty... w końcu takiemu psu daje się dom do końca.... nie istotne czy jest to rasowy medalista, czy kundelek....

tomas pablo
17-12-2013, 14:46
też bym optował przy młodym psiaku , ze wskazaniem na sukę . Akurat sprawdzałem oferty adopcji ze schroniska - są i szczeniaki ! ( często odbiór u opiekunów - wolontariuszy )

wadera
17-12-2013, 15:28
Już wywnioskowałem jakiego psa będę szukał. Znacie jakieś schroniska ? w Mazowieckim ?
jakieś dobre ?
proszę tylko napisać ulice bez nazwy żeby nie robić nie potrzebnej reklamy
Widzę,że jesteśmy sąsiadami i mieszkamy niedaleko niedawno u nas w okolicy pojawiły się dwa psy miałam jednego/sukę wziąć ale pracowałam wtedy 5 dnie w terenie i ktoś mnie uprzedził został jeszcze ten drugi ok 12kg łagodny,piękny bardzo było mi go szkoda ale mój pies nie toleruje obcych psów tylko sukę mogłabym wziąć.Nie wiem czy jeszcze się tam włóczy,musiałabym pojechać i sprawdzić,jężeli będzie zainteresowanie tym tematem poszukam go bo to bardzo mądry i łagodny i piękny pies,jak go głaskałam kładł mi głowę na kolana i tak patrzył aż miałam wyrzuty sumienia.
Jest identyczny jak ten na zdjęciu tylko brązowo-biały.

blussia
09-01-2014, 12:15
Ja myślę, że najlepiej zdecydować się na psa łagodnej rasy np labradora :)

wadera
09-01-2014, 19:33
Ostatnio także przed świętami jakiś potwór wyrzucił z samochodu labradora i brązowego mieszańca labradora może z wyżłem,gdyby ktoś naprawdę był zainteresowany mógłby przygarnąć bardzo fajnego psa,jednak autor wątku nie jest szczególnie zainteresowany woli psa z schroniska w "warszawie".

mulan
09-01-2014, 21:46
labradory i goldeny to super psy dla dzieci :)