PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady w maju



polibud
30-03-2014, 21:40
Witajcie,
W połowie maja wybieramy się w 2 osoby dorosłe do Ustrzyk G. mam więc kilka pytań do Was:

1. Nocleg mamy w Zajeździe pod Caryńską, dobry wybór?
2. Na wędrówki mamy 3 dni. Planowane trasy:
a)Widełki-Bukowe Berdo-Tarnica-Halicz-Rozsypaniec-Wołosate
b)Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Połonina Wetlińska-Połonina Caryńska-U.G.
c)Wetlina-Jawornik-Rabia Skała-Krzemieniec-Przełęcz Wyżniańska-U.G

i tu mam podstawowe pytanie. Jak wygląda transport publiczny w maju? Jeśli chodzo o trasę a) musimy dojechać na Widełki, pytanie do Was jak najlepiej?Jak dostać się z Wołosatego do U.G?
Jeśli chodzi o trasę b)- jak dostać sie do Wetliny?
Trasa c) jak dostać się z Przełęczy Wyżniańskiej do U.G?

Generalnie co myslicie o tych trasach?Chce maksymalnie wykorzystać czas dlatego odcinki biegnące drogami asfaltowymi chcemy pokonać komunikacją, ale czy takowa w maju działa, a jeśli tak to gdzie można znaleźć jakiś rozkład?
Dzięki i pozdrawiam

creamcheese
30-03-2014, 22:04
Trasy są ok...komunikacja jest do dupy (rejsowa)...ale są busy które Was zawiozą gdzie chcecie
Z Wołosatego to tylko godzina z buta po asfalcie, z Berehów też nie wiele więcej ...więc dacie radę

polibud
30-03-2014, 22:22
A powiedz mi w takim razie gdzie kierować się w Ustrzykach G. aby znaleźć bus na Widełki?Oni mają jakiś rozkład czy czekają na odpowiednia ilość osób?Generalnie problem z transportem najbardziej zaprząta moją głowę, bo jeśli nie dotrę rano na Widełki to nici z planowanej trasy

Maciej.K
30-03-2014, 22:36
Spoko do Widełek dojedziesz rejsowym autobusem bez problemu. Bus czeka aż uzbiera się grupa , oczywiście pojedzie i przy minimalnym obłożeniu ale za odpowiednią cenę. Nie martw się o transport bo na pewno dacie radę. Trasa c długa i moim zdaniem mało widokowa jak na pierwszy raz. Proponuje z UG przez Rawki i dalej Działem do Wetliny - widoki super.
Busy odjeżdżają z pod sklepu w UG. Na nocleg proponował bym Hotelik Biały - przytulny i dużo tańszy niż Caryńska.

TQT
30-03-2014, 23:24
proponuje korzystać z jazdy na stopa

polibud
31-03-2014, 10:59
Dzięki za odpowiedzi.
Maciej.K dzieki za propozycje trasy, wlasnie o to mi chodzi. Chce przez te 3 dni zobaczyc jak najwiecej, zaczynajac oczywiscie od punktów obowiazkowych. Jesli chodzi o proponowana przez Ciebie trase to jest to zielony szlak z Wetliny i dalej niebieski do Ustrzyk? Na mapie nie wygląda szzególnie atrakcyjnie, ale kierując sie Twoją opinią pewnie go odwiedzimy:)

zbyszek1509
31-03-2014, 11:37
Jesli chodzi o proponowana przez Ciebie trase to jest to zielony szlak z Wetliny i dalej niebieski do Ustrzyk? Na mapie nie wygląda szzególnie atrakcyjnie, ale kierując sie Twoją opinią pewnie go odwiedzimy:)

Również polecam. Jeżeli tylko pogoda Ci dopisze, to przez ok 7 km masz zapewnioną ucztę duchową:). Początek nie jest słodki, ale później zapomnisz o wstępnym wysiłku. Jeżeli sił i zapału wystarczy, to na Wielkiej Rawce warto odbić jeszcze na Krzemieniec, to tylko niecałe 2 km w jedną stronę :).

polibud
31-03-2014, 11:49
Tak zrobię:)Trójstyk musi być zaliczony.