PDA

Zobacz pełną wersję : Solinka - baza namiotowa



damian
12-07-2003, 18:14
Czy ktoś wie coś na temat studenckiej bazy namiotowej w solince, koło Balnicy? Czy widniejąca na tegorocznej mapie baza jest wirtualna, czy może ktoś już tam nocował i może podać mi jakieś szczegóły?

Piotr
12-07-2003, 21:39
Dość dawno tam nie byłem, jednak podejrzewam, że mapy ujmują ją z przyzwyczajenia - oficjalnie baza w Solince zaprzestała działalności w 1998 roku.
Być może obecnie jest tam coś podobnego, jednak nie pod szyldem SBN.

damian
12-07-2003, 23:33
Dzięki!
Wybieram się za jakis tydzien to napisze co tam sie dzieje.

wojcek
14-07-2003, 23:52
czesc! Co praweda w soluinse z tego co ja wiem faktycznie nie dziala juz ta baza namiotowa, ale osobiscie polecam prywatne a la schronisko w samej balnicy, a wlasciwie na stacjii kolejki biszczadzkie w balnicy, tuz na samej granicy.
trafilem tam przez przypadek probujac pokonac szlak graniczny w strugach deszczu. Nie udalo sie, ale za to znalazlem cieplo i przyjazna atmosfere. tak wiec na stacji Balnica kolejki Bieszczadzkiej. nietsety dotrzec tam moizna jedynie szlakiem lub kolejka. droga dochodzi do szlaku jakies pol kilometra od schroniska. miejsce to ie jest zaznaczone na mapie jako schronisko ale zapewniam cie ze nocuja tam zarowno polacy jak i ...czesi (tak czesi a nie slowacy). Gospodarz domu zawsze podkrela ze dojzec tu slowaka to cud, no chyba ze pogranicznika. jest takze mozliwosc rozbicia namiotu. tak wiec polecam a nie pozalujesz a na dodatek uslyszysz wiele ciekawych historii, o zimie w Bieszczadach, a Holendzre co mu lisy farme kur zezarly itd. a przy okazji udusisz pyszna cebulke na goracym piecu.

Miejsce ma atmosfere.

Wojcek.

Lupino
15-07-2003, 12:30
Tak było. Sam kiedyś tam spałem pod namiotem po drodze z Łupkowa. To było gdzieś w 93 roku. Atmosfera była wspaniała, był tam piec pod zadaszeniem (nie mam pod ręką zdjęcia) i można było sobie coś upichcić i wysuszyć się. Pamiętam, że lato było podobne do tegorocznego a w nocy było +4 stopnie. Jak ten czas szybko leci :(. Wtedy mieszkało tam małżeństwo z dziećmi.

ps
Istnieje duża szansa na zorganizowanie wypadu niebieskim szlakiem (od Wysowej w Bieszczady) w przyszłym roku. Trasa trwałaby ok 5 dni. Byłby to "szlak wspomnień". Ze wstępnych rozmów wynika, że jest chętne już 2 osoby! Szczegółow proszę oczekiwać na forum.

damian
15-07-2003, 13:00
wielkie dzięki! ale czy strudzony "plecakowiec" może tam liczyć na glebę nawet jak nie ma wolnych miejsc? Co do mapy to na ostatnim "compassie" jest tam zaznaczone gospodarstwo agroturystyczne... Idąc przez Balnicę drogą, to jak się mam kierować?

damian
15-07-2003, 13:02
jestem wstępnie zainteresowany, byłoby ze mną parę osób. Ale jak nas będzie dziesięć to nas złapią i wlepią kolegia :))))

Piotr
16-07-2003, 22:45
pójdziecie jako grupa niezorganizowana :)

kufel
28-08-2009, 13:23
Podbijam z nadzieją na szybką odpowiedź. Na mapie W. Krukara widnieje ZHP Górskie Bractwo w Solinie. Orientuje się ktoś jak tam jest z cenami za rozbicie namiotu/osobę?