PDA

Zobacz pełną wersję : Muczne-Bukowiec-Bieniowa



Ilinoyer
18-04-2014, 14:20
Witam wszystkich bieszczadników!
Jako, że jestem nowy tutaj jak i w Bieszczadach bo dopiero rok temu zacząłem sam odkrywać te obszary miałbym pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
A mianowicie chciałbym zacząć swoją podróż tym razem od Mucznego . Zainteresowały mnie ruiny wysiedlonej wsi o nazwie Bieniowa. Chodzi mi gównie o to czy jest trasa z Mucznego do Bukowca ? I ile zajmuje takie przejście ? Podejrzewam że nie dał bym rady w jeden dzien obejść tam i z powrotem wiec czy ma ktoś informacje o w miarę tanim noclegu tam ? albo czy można gdzieś tam rozbić namiot ?
Z góry dziękuję za pomoc :)

zbyszek1509
18-04-2014, 15:03
Chodzi mi gównie o to czy jest trasa z Mucznego do Bukowca ? I ile zajmuje takie przejście ? Podejrzewam że nie dał bym rady w jeden dzien obejść tam i z powrotem wiec czy ma ktoś informacje o w miarę tanim noclegu tam ? albo czy można gdzieś tam rozbić namiot ?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Witaj również w miłym gronie:-).
Najbardziej realne jest dojechanie do parkingu w Bukowcu i dalej z buta. Z rozbiciem namiotu na tym terenie, to jest to mało możliwe. W Tarnawie Niżnej, w kiosku po prawej stronie, należy wykupić bilet na parking i pobyt na tym terenie. Schron BPN w Negrylowie, z tego co kiedyś wyczytałem, jest nieczynny. Odległość z Mucznego przez Tarnawę Niżną do parkingu w Bukowcu, wynosi ok. 15 km. Natomiast stokówką zaczynającą się w okolicach Roztoczki ok.13 km. Ścieżka od parkingu do umownego źródła Sanu ma długość ok. 11 km. Czyli odległości są dość duże, szczególnie, gdy planujesz je pokonać za jednym podejściem. Trasa do ponownego przemyślenia.

Ilinoyer
18-04-2014, 15:17
Czyli najwygodniej było by z autem widzę . :D
Pomysł na przyszłość zostaje . Na razie podróżuję tylko na nogach. Dzięki wielkie za dopowiedz ! :)

creamcheese
18-04-2014, 16:12
Stokówka o której pisze zbyszek jest poza terenem PN, wiec jeśli gdzieś znajdziesz miejsce na rozbicie namiotu to nie powinieneś mieć problemów. W Bukowcu wchodzisz na teren PN ale do Beniowej to masz bliziutko, a do źródeł Sanu i z powrotem dasz radę w ciagu 6-7h...i masz podróz na nogach tylko

Szkutawy
18-04-2014, 20:01
..... fajna wycieczka i fajne strony ... spojrzenie od d..y Maryni na Bieszczady "turystyczne".... moje ulubione okolice.... piszą dobrze, że z Mucznego, to od mostów drożynką... można z kimś się dogadać i podjechać do mostów.... można wtedy wszystko... Beniową, Sianki i źródła "przelecieć", przy długim dniu i młodym wieku w jeden dzień... ale po co?.... na nogach to najlepiej dojść przed granicę PN ... przenocować... pobuszować cały dzień.... przenocować w tym samym, z góry upatrzonym miejscu, po za PN znowu przenocować i wracać do Mucznego... i buszować dalej ;).... będę tam w okolicach 7-11 lipca, na przełomie września i października i być może (w zależności od okoliczności) 18-19 maja..... to Ciebie mogę podwieźć do Bukowca, bo na pewno jak zdrowie pozwoli to tam będę...:mrgreen:

don Enrico
26-04-2014, 21:55
(...). W Tarnawie Niżnej, w kiosku po prawej stronie, należy wykupić bilet na parking i pobyt na tym terenie. (...).
Mała korekta. W Tarnawie można kupić tylko bilet na Dźwiniacz. Dojazd do Bukowca już nie jest płatny. Płatny jest natomiast tamten parking. W znajdującej się tam budce można kupić bilet wejściowy do Parku. Informacje z dzisiaj.

Jimi
26-04-2014, 23:11
ło to na Dźwiniacz trzeba bilet? :) Sam dojazd asfaltem bez sensu jakby był płatny. Jak kiedyś szłam na źródła (kilka lat temu) to kupowałam bilet w Tarnawie, widocznie się pozmieniało.
Z resztą teraz wnioskuję po powyższych wpisach, że teraz kupuje się bilet na odcinki? Kiedyś obojętnie gdzie kupowało się bilet wstępu ogólnie do BdPN i to starczało na cały dzień.

sir Bazyl
27-04-2014, 12:30
Mała korekta. W Tarnawie można kupić tylko bilet na Dźwiniacz. (...)
...i torfowiska w Tarnawie, ale na razie w teorii, gdyż nikt nie wystartował do pierwszego przetargu na prowadzenie tego punktu kasowego.


ło to na Dźwiniacz trzeba bilet? :) ...
Od 22 kwietnia do 11 listopada trzeba, ale na razie nie ma gdzie kupić :)


Sam dojazd asfaltem bez sensu jakby był płatny..
Ale to nie tylko asfaltem! Kawałek jest szutrówki i pewnie dla tego przez ładne kilka lat był płatny :)

Jak kiedyś szłam na źródła (kilka lat temu) to kupowałam bilet w Tarnawie, widocznie się pozmieniało.
Zależy jak na to spojrzeć, piesi nigdy nie płacili za przejazd ;) Ale jeśli chodzi o bilety to przewidziane są dwa punkty ich sprzedaży: Tarnawa i Bukowiec.

Z resztą teraz wnioskuję po powyższych wpisach, że teraz kupuje się bilet na odcinki? Kiedyś obojętnie gdzie kupowało się bilet wstępu ogólnie do BdPN i to starczało na cały dzień.
Troszkę tak, a troszkę nie. Płaci się za "jednodniowy wstęp na poszczególne szlaki turystyczne oraz za udostępnienie obszaru ścieżek przyrodniczych" a cena zależy od punktu wejścia (tak ja to zrozumiałem z regulaminu). Tutaj jest aktualny cennik:
http://www.bdpn.pl/dokumenty/regulamin/regulamin_2014v2.pdf