PDA

Zobacz pełną wersję : Poza szlakami? A może coś innego? Prośba do znających Bieszczady jak własną kieszeń



Srubaa
12-06-2014, 16:33
Witam,


trochę już po Bieszczadach polatałem:
- niebieski graniczny od Nowego Łupkowa, przez Balnice, Okrąglik, Rabią, Krzemieniec, Wołosate, Tarnice, Bukowe Berdo, Dwernik, Otryt;
- czerwony od Komańczy przez obie połoniny, Halicz, do Wołosate;
- czarny z Przełęczy Orłowicza praktycznie cały zrobiony;
- żółty z Rabiej do Zatwarnicy zrobiony;
- jasknie w Nasiczne zaliczone (kilkakrotnie).


Wiekszość z tych szlaków całościowo lub częściowo przeszedłem kilkakrotnie.


Może ktoś z Was polecić jakieś dobre trasy niekoniecznie szlakami?
Wdzięczny będę za pomoc.
Z niedzielnej łapanki nie jestem i mapą umiem się posługiwać.
Info może być na priv.


Z góry dziękuję i pozdrawiam!
I nie mogę się doczekać kiedy ponownie z Gdańska wyląduję w Wetlinie.
A nastąpi to za 7 dni!


Kuba B.

PS Chodzić z garbem mogę całymi dniami.
:)

Wojtek Pysz
12-06-2014, 19:27
Może ktoś z Was polecić jakieś dobre trasy niekoniecznie szlakami?
Z niedzielnej łapanki nie jestem i mapą umiem się posługiwać.
Jako, że nie jesteś z łapanki, zamiast dyktować trasy, rzucę na szybko jakieś pomysły:-)


Dolina Sanu: Tworylne, Krywe, Sękowiec, Otryt
GNN, czyli Góry Nieco Niższe: pasmo Żuków, pasmo Ostre, wstąpić do Sokola lub zanocować tam
Szwejkowo lub Koniec Świata w Łupkowie (nie Nowym), tunelem na Słowację, powłóczyć się gdzie oczy i nogi poniosą, wrócić do granicy i szlakiem do Łupkowa
Dotrzeć do Prełuk/Duszatyna i pospacerować pobłądzić po zachodnich odnogach Działu i Chryszczatej
Poszukaj na mapie nazw: Choceń, Gawgań, Sukowate, Kamionki i skomponuj z tego ciekawą wycieczkę.
Poszukaj na mapie nazw: Żernica, Górzanka, Tyskowa, Hyrcza, Łopienka i przejdź się tam
Poszukać na mapie oznaczeń nieistniejącej wsi, w której jeszcze nie byłeś; zazwyczaj zaznaczone jest cerkwisko i cmentarz. Wymyślić sobie ciekawe dojście do tego miejsca i powrót inna drogą (droga, to często taki twór wirtualny w nieistniejących wsiach).

To pomysły, które można realizować przez wiele lat a i tak do końca ich nigdy nie zrealizować.

don Enrico
12-06-2014, 20:10
(...)
Może ktoś z Was polecić jakieś dobre trasy niekoniecznie szlakami?
(...)

:)
Poszukaj na mapie miejscowości Roztoki Górne i Żubracze - a pomiędzy nimi znajdziesz fajną górkę na długi dzień, dalej na północ gdzie tylko fantazja poniesie.
a propos : czy czytałeś relację kolegi forumowego ?
np taką ja ta (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/8556-Gdzie-nogi-ponios%C4%85)
Warto poczytać również inne , znajdziesz tam mnóstwo pomysłów

Szkutawy
12-06-2014, 22:38
... w okolicach Hyrlatej w lipcu 1986 roku nocowaliśmy dwie noce... a między tymi nocami poszliśmy do Cisnej ... tak nam się wtedy jeść chciało... kupiliśmy wtedy dwa świeże ogórki... bo to metropolia była... biały ser, jedną małą śmietanę, chleb i nawet masło... jak dziewczyny twarożek zrobiły to tak się nażarłem, że do dzisiaj pamiętam... pomiędzy jakimiś dwoma schodzącymi się potokami byliśmy rozbici... tak patrzę na mapę i jak zwykle mam wątpliwości... nikogo nie było... tylko za Liszną WOP nas zatrzymał i się trochę coś sadzili... ale ożarłem się na tych zboczach niemiłosiernie... piękne miejsce...

PS. ... byłem tam dwa lata, albo trzy temu, ale tego miejsca nie mogłem odnaleźć...

długi
13-06-2014, 07:30
Dorzucę tak w dużym skrócie: od Jeleniowatego do Michniowca. Z licznymi wariantami bocznymi ;)

Srubaa
14-06-2014, 00:17
Wielkie dzięki Panowie za pomoc!

Dolinę Sanu na pewno opanuję, tunel na Słowację już dawno chciałem zobaczyć, ale jakoś nie wychodziło. :)
Zresztą tras tyle rzuciliście, że mi na tydzień spokojnie wystarczy.

Jeleniowaty to obok Muczne, tak?

Pozdrawiam!

długi
14-06-2014, 09:56
Tak, na skraju Parku. Tras raczej na kilka niespiesznych łazęg tygodniowych.
Porównując do moich możliwości urlopowych to na 2 - 3 lata ;)
Ale ja chodzę niespiesznie
Pozdrawiam