PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie!



admin
17-07-2003, 10:58
Witam!

Przygotwujemy się do wdrożenia nowej wersji naszego serwisu.
Pytanie dotyczy forum dyskusyjnego.

Czy wdrożyć nową wersję (http://www.invisionboard.com/ lub http://phpBB.com) - rezygnując jednocześnie z archiwum czy kontynuować to co jest obecnie?

Zaproponowane "nowe" fora mają o wiele więcej możliwości technicznych ale niestety nie da się przenieść do nich archiwum.

Jest np. możliwość aby pozostawić obecną wersję forum jako zamknięte - tylko dla archiwum (pierwszy post 11-12-00) - a nową do obecnych dyskusji?!

Lupino
17-07-2003, 11:56
admin napisał:

>> Jest np. możliwość aby pozostawić obecną wersję forum jako
> zamknięte - tylko dla archiwum (pierwszy post 11-12-00) - a
> nową do obecnych dyskusji?!

Jestem za

irek
17-07-2003, 12:19
jestem za glosem lupino ale napisz jakie sa mozliwosci nowego forum moze jednak nie warto? wszyscy sie przyzwyczaili do tego

admin
17-07-2003, 12:45
Witam!

Osobiście skłaniam się do wersji phpBB.pl (http://phpBB.pl) choćby dlatego że posiada baaardzo wiele instalacji w polsce i dobre wsparcie.
Listę możliwości technicznych zobaczyć można pod w/podanym adresem w jezyku polskim.

Najważniejsze możliwości:
- fora zamknięte (prywatne)
- grupy użytkowników
- uprawnienia o wiele bardziej rozbudowane niż obecnie (w edycji własnych wiadomości)
- duże możliwości administracyjne (ogłoszenia, głosowania, przenoszenie postów, zamykanie wątków, dopuszczanie określonych grup userów i wiele wiele innych)
- rozbudowane profile użytkowników
- wiadomości prywatne (widoczne tylko dla okreslonych odbiorców)

Generalnie obecny mechanizm czyli phorum.org również szykuje wersję o podobnych możliwościach lecz jest ona dopiero w fazie rozwoju, a co za tym idzie nic nie jest pewne.

Przyznam się, że niechętnie myślę o migracji lecz wymagania nowej wersji serwisu bieszczady.info.pl podnoszą poprzeczkę również dla forum, a niestety obecna wersja obawiam się, że nie byłaby w stanie im podołać. Jednocześnie nie chciałbym odnowić głównej części serwisu, a pozostałą jego cześć pozostawić bez zmian.

drakam
17-07-2003, 13:11
korzystalem kiedys z forum takiego jak phpBB i było to najlepsze, bardzo rozbudowane forum z jakiego do tej pory korzystalem. daje naprwde zupelnie inne mozliwosci postow - ogromnie bogate i roznorodne opcje. takze ja jestem jak najbardziej za !!

Derty
17-07-2003, 15:54
Zostawcie archiwum w starej postaci i wlaczcie nowa wersje
Derty

Stały Bywalec
17-07-2003, 20:07
Jestem za, a nawet przeciw.
Ale bardziej - za. Trzeba iść z duchem czasu. Przynajmniej się czegoś nowego nauczę.
Pozdrawiam.

kasandrra
17-07-2003, 21:58
i znowu podziały ; buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

ale jak S.B. chce no to pewnie dobre

kasandrra

hanka
18-07-2003, 08:16
Popeiram :)) musimy ciągle iśc dalej

z pozdrowieniami


b.

marekm
18-07-2003, 09:23
witam!
jak sie mamy rozwjiac , to jestem za!!
w miejscu stać to tez nie dobrze, a czas pokaże co z tego sie "urodzi "
pozdroowka

T.B.
18-07-2003, 13:12
Jestem za wprowadzeniem nowego i zachowaniem starego jako muzeum (bez możliwości dopisywania).

Powiedzmy to wyraźnie: to oprogramowanie forum należy do najsłabszych, jakie można spotkać.

admin
18-07-2003, 15:42
T.B. napisał/a:


> Powiedzmy to wyraźnie: to oprogramowanie forum należy do
> najsłabszych, jakie można spotkać.

O i tu bym się oponował :)

Nasze forum oparte jest obecnie o silnik phorum.org w wersji 3.4.4.
Owszem nie ma tutaj wodotrysków ale mechanizm jest prosty i łatwy do implementacji oraz administrowania.

W całej historii nie zdarzył się nigdy problem techniczny z winy samego oprogramowania.
Z drugiej strony nasze forum nie należy też do największych jak również wszystkie opcje potencjalnie groźne dla stabilności czy bezpieczeństwa są poprostu wyłączone.

Konieczność zmian podyktowana jest raczej faktem, iż chcemy w nowej wersji www.bieszczady.info.pl zintegrować forum z pozostałą częścią serwisu tak aby logowanie na forum było również skuteczne dla innych części sajtu.

T.B.
18-07-2003, 17:26
W takim razie parę konkretów:

Bardzo brakuje - chyba, że ja nie wiem jak to zrobić - ustawiania na wierzchu wątków z najnowszymi wiadomościami. Przez to wypowiadanie się w wątku np. sprzed miesiąca jest całkowicie bez sensu - raczej nikt tam nie zajrzy. Mnie np. chce się czasem przewinąć ręcznie dwie, trzy strony do tyłu i szukać czerwonego albo wpatrywać się w daty (czerwone świeci tylko do pierwszego podmuchu wiatru). Więcej - to już nie na epokę komputerów.

Brakuje funkcji "pokaż odpowiedzi na moje wiadomości" i skutek jest podobny jak wyżej: jeśli nawet ktoś coś odgrzebie i odpowie na moją wiadomość sprzed miesiąca, kwartał, roku - ja i tak się o tym nie dowiem. Bo przecież nie będę sam przeszukiwał - nawet co jakis czas - całego forum.

Sprawdzenie, kto jest aktualnie zalogowany na forum jest w innych silnikach wodotryskiem, ale bardzo przydatnym.

Istnienie listy ulubionych autorów (w innych silnikach) daje możliwość oprogramowania funkcji "pokaż wiadomości moich ulubionych autorów". Tutaj można to uzyskać tylko przez wyszukiwanie osoba po osobie.

Istnienie czarnej listy jest niemiłe, ale czasem jest to jedyne wyjście, żeby oszczędzić sobie nieprzyjemności ogladania kogoś i dać temu komuś do zrozumienia, że np. już 20 osób go nie czyta (na np. 21 aktywnych dyskutantów).


Ale nie chodzi o to, żeby szukać dziury w całym. Przecież Dyrekcja samodzielnie doszła do wniosku, że przyda się coś nowszego. Rozumiem, że chodzi o coś lepszego, a nie zmianę dla zmiany?

I tak trzymać! :)

admin
18-07-2003, 21:48
T.B. napisał/a:

> W takim razie parę konkretów:
>
> Bardzo brakuje - chyba, że ja nie wiem jak to zrobić -
> ustawiania na wierzchu wątków z najnowszymi wiadomościami.
> Przez to wypowiadanie się w wątku np. sprzed miesiąca jest
> całkowicie bez sensu - raczej nikt tam nie zajrzy.

Sam się nad tym kiedyś zastawniałem :)
Istotnie phorum.org ma szereg braków, które wraz z nową wersją forum chcemy zniwelować.
Niemniej gdy instalowaliśmy pierwszy raz forum BB było w wersji mocno rozwojowej, a tym samym zdecydowałem, że lepiej coś mniej zaawansowanego ale pewnego.


> Brakuje funkcji "pokaż odpowiedzi na moje wiadomości" i skutek

> Sprawdzenie, kto jest aktualnie zalogowany na forum jest w
>
> Istnienie listy ulubionych autorów (w innych silnikach) daje
>
> Istnienie czarnej listy jest niemiłe, ale czasem jest to jedyne

Pod tym względem chyba invisionborad ma 100% listy życzeń :)

>
> Ale nie chodzi o to, żeby szukać dziury w całym. Przecież
> Dyrekcja samodzielnie doszła do wniosku, że przyda się coś
> nowszego. Rozumiem, że chodzi o coś lepszego, a nie zmianę dla
> zmiany?
>
> I tak trzymać! :)

Hmmm. Już dawno zastanawialiśmy się nad zmianą wersji forum, ale.....
Cóż pożyjemy, zobaczymy....

Xiro
19-07-2003, 14:01
Wdrożyć nową wersję, pozostawiając staą jako archiwum.

pozdrowka- Xiro