PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie wątków [wydzielony]



Recon
07-07-2014, 16:00
Mam prośbę do moderatorów...
czy nie można przy okazji pojawiania się nowych wątków scalać w jeden pod nazwą, w tym przypadku np. niech to będzie "Pytania o noclegi w Polańczyku". Jeden się spyta o noclegi gdziekolwiek, drugi o Olejników, trzeci o dajmy na to Adamsów, Kowalskich lub Szczebrzyszczykiewiczów. Poniżej tego wątku jest informacja "Podobne wątki" (są cztery podobne). Zazwyczaj wątek z podobnym pytaniem ma jedną lub dwie odpowiedzi i ... "leżakuje" niczym forumowy pułkownik. Przy takich okazjach można łączyć/konsolidować/komasować/scalać.
Dotyczy to nie tylko tego wątku.

bartolomeo
07-07-2014, 16:43
czy nie można przy okazji pojawiania się nowych wątków scalać w jedenMożna. Ale czy trzeba? Nie jestem do końca przekonany, że należy zawsze zawzięcie szukać dla nowego wątku jakiegoś starocia, do którego można go przykleić. Czasem warto, czasem nie, ale to temat na inne miejsce :wink:

pablo
08-07-2014, 12:08
czy nie można przy okazji pojawiania się nowych wątków scalać w jeden pod nazwą, w tym przypadku np. niech to będzie "Pytania o noclegi w Polańczyku".
Bardzo dobry pomysł.

Recon
08-07-2014, 12:49
Bardzo dobry pomysł.

I chociaż to temat na inne miejsce, to jednak mamy 2:1.
A ja będę walczył dalej, gdzie się da, nad łączeniem forumowych wątków, choćbym miał dostawać żółte kartki :P bo próby z "Raportuj zły post" są bez echa.

Taki np. w/w tekst deluxa nic nie wnosi do tego a jak nic, pasuje do wątku "Kto mi poleci dobry i sprawdzony ośrodek w Polańczyku" albo do tego "Polećcie nam sprawdzoną kwaterę w Polańczyku"... a nie do tego. W wątku "Reforma forum" poruszyłem temat, ale temat zastąpiono podpowiedziami jak szukać a nie jak łączyć wątki i jak widać na tym przykładzie i tak nikt z rad o sposobie szukania nie korzysta. W sumie to niby może bo np. nie wie, ale od czego są modzi. A są od razu podpowiedzi w "Podobne wątki".

bartolomeo
08-07-2014, 16:45
I chociaż to temat na inne miejsce, to jednak mamy 2:1.
Gratuluję! Zaiste godny szacunku wynik.


A ja będę walczył dalej, gdzie się da, nad łączeniem forumowych wątkówWalczył będziesz? Gdzie się da? Czy Ty przypadkiem nie przesadzasz?

Łączenie wątków ma sens w przypadkach rozgrzewających umysły (i klawiatury) forumowiczów, tam gdzie dyskusja jest żywa i dla wyrobienia zdania trzeba byłoby przeglądać kilka różnych wątków (a nawet i to w pewnych przypadkach może być niewskazane ze względów technicznych). A tu? Trzynaście lat temu jakiś użytkownik (nb. nawet jego nick się w archiwum forum nie zachował) pytał o sprawdzony ośrodek w Polańczyku i mamy to łączyć z pytaniem z wczoraj o konkretną kwaterę? Po co? Dla samej idei i satysfakcji, że jest porządek? Te dwa wątki dzieli przepaść, moim zdaniem lepiej pozwolić by ten stary przepadł w archiwum.

Odpowiadając ogólniej czasem warto wątki łączyć a czasem szkoda na to zachodu. Kurczowe trzymanie się jakiejś koncepcji bez stojącego za tym jakiegokolwiek efektu dodanego to takie strzelanie z armaty do wróbla.

Zachowajmy umiar, w tej chwili na forum pojawia się tyle postów, że każdy mógłby być w innym wątku a i tak dałoby radę się w tym połapać.

A "walczyć gdzie się da" to proponuję o sprawiedliwość społeczną :twisted:

Piskal
09-07-2014, 08:11
U Bartka jak zawsze głos rozsądku.
A Ty, Reconie, miałeś już możliwość reformowania forum, a skupiałeś się wtedy li tylko na rożnych "d*pach". Moim zdaniem nie można mieć większych zastrzeżeń do pracy obecnych modów.