PDA

Zobacz pełną wersję : lamki na gaz...



asterix
31-07-2003, 16:48
Witam
Czy lampki na gaz dostepne w sklepach dzialaja? Pozyczylem dwie i zadna nie dziala, sa wrecz niebezpieczne. Jednej nie da sie uszczelnic na gwincie laczacym z butla, druga tez gdzies puszcza gaz bokiem.... Plomienie unimozliwiaja zakrecenie zaworku. Zastanawialem sie, czy nie kupic nowej za 60-70 PLN, ale jak tak maja dzialac, to szkoda pieniedzy..... i zdrowia.
Macie moze lepsze doswiadczenia?
pozdrawiam
asterix

Piotr
31-07-2003, 16:56
>Macie moze lepsze doswiadczenia?

Zdecydowanie lepsze. Wielokrotnie korzystałem z takiej lampki i jest chyba jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o swiatło. Używaliśmy jednej lampki przez ponad 10 lat i nadal jest dobra. Może drzewiej lepsze robili? ;-) O jednej rzeczy nalezy pamietać - nie można pod żadnym pozorem dotykać-zniekształcić siateczki która się w niej znajduje. Wtedy pomaga tylko jej wymiana (w komplecie powinny być zapasowe)

Lupino
31-07-2003, 17:09
"Jednej nie da sie uszczelnic na gwincie laczacym z butla, druga tez gdzies puszcza gaz bokiem...."

Gwint nie jest uszczelniaczem! Należy sprawdzić, czy w lampce, w nakrętce, którą nakładasz na butlę jest czarna uszczelka gumowa. Ona uszczelnia połączenie butli z palnikiem lub lampką. Należy również sprawdzić, czy nie jest ona zużyta lub "ścięta" przez gwint. Jeśli tak to należy ją wymienić. Można ją dostać w każdym sklepie wod-kan-gaz-co.

powodzenia

asterix
31-07-2003, 18:47
Witam
W tym egzemplazu, ktory mam nie daje sie dokrecic lapki na tyle mocno do butli aby koncowka butli "doszla " do uszczelki.... niby wszystko jest ok, ale nie daje sie i juz. Uszelka jest jak nowa, jak podal mi jej wlasciciel, lampka nigdy nie pracowala, ze wzglegu na te nieszczelnosc.
A druga jest po prostu uszkodzona....

Ale skoro twierdzicie, ze te lampki dzialaja, to jutro kupie nowa... w koncu to nie taki majatek, a swiatelko sie przyda.
pozdrawiam serdecznie
asterix

Lupino
31-07-2003, 20:09
załóż więcej uszczelek. Po dokręceniu powinny trzymać ciśnienie. Pamiętaj, że tam jest lewy gwint.

sofron
01-08-2003, 11:49
a może zakupisz lampę elektryczną, z żarówką energooszczędną i z pilotem (sic!). Wygląda kempingowo-turystycznie, ma ucho do zawieszania, jest bezpieczna. Firma Osram (ooops:-)), cena 99 złotych, widziałem w Media Markt'cie.
pozdrawiam
sofron