PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady - wakacje



mareczek87
21-04-2015, 08:31
Witam
Postanowiłem, że tegoroczne wakacje spędze w Bieszczadach. I szczerze potrzebuje pomocy. Kompletnie nie znam jeszcze tego rejonu Polski. Kompletnie nie wiem w które miejsce jechać. Pewnie nie mogę marzyć o takiej bazie wypadowej jak Zakopane. Wiem wiem, jakie to masowe miejsce - ale trzeba przyznać, że bez auta będąc w Zakopanem i używając tylko komunikacji można dostać się w wiele ciekawych miejsc. Właśnie, w Bieszczady chce jechać komunikacją - jak tam jest z systemami połączeń? Nie chciałbym przez 2 tygodnie siedzieć tylko w jednym miejscu http://www.e-gory.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif Zapytacie co ja chce tam robić - głównie chodzenie po górach. Ale nie samymim górami człowiek żyje http://www.e-gory.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif Więc na pewno miejsca godne zwiedzenia - zabytki. Chodzi mi, żeby miejsce było dobre do uderzania w góry ale też dało się dostać komunikacją w inne miejsca.

creamcheese
21-04-2015, 08:44
Pewnie nie mogę marzyć o takiej bazie wypadowej jak Zakopane.
Bieszczady to zdecydowanie i na szczęście nie Zakopane...ale trochę cywilizacji tu jest.
Komunikacja, szczególnie w wakacje kursuje dość często, znajdź sobie tabliczki przystankowe w Ustrzykach Górnych, Wetlinie czy Cisnej. Prócz tego jest rozwinięta sieć busów, kursujących nieregularnie, w zależności od popytu lub na telefon. A stop działa tu jak za dawnych dobrych czasów w całej Polsce.
Zacznij od jakiegoś przewodnika i mapy...i poczytaj to forum.
Pozdrawiam

delux
21-04-2015, 08:50
To jest tak ,komunikacja w sezonie jest dosyć dobra zarówno autobusowa jak i prywatna -busy,na stopa w Biesach też załapać się nie jest trudno,wiara jest życzliwa:-P co do bazy wypadowej to hmmm ... np Cisna,Wetlina ,Komańcza bo to i do gór- blisko -wyjscie na szlaki, i zobaczyć oraz zwiedzić coś można ....

mareczek87
21-04-2015, 09:00
Jakiś przewodników itd. to zaraz się nakupuje i wczytam :) Tylko im lepiej zarezerować nocleg tym lepiej dlatego najpierw chce znalaźć bazę wypadową. A jak mówię, to dla mnie czarna dziura nic nie wiem :( aż wstyd. Ale jak mówicie, że komunikacja nie jest taka zła to dobrze :) Bo co sądzicie o Solinie? Da się tam chociaż trochę wypocząć?

creamcheese
21-04-2015, 10:37
Solina...powiadasz...hmmm...:shock:

tolek banan
21-04-2015, 11:41
mareczek
Jeśli chcesz pochodzić po górach i czasami wyskoczyć do "cywilizacji" polecam Wetlinę. Na szlaki blisko a na te dalsze bez "problema" dotrzesz busami.
Do Soliny , Cisnej dojedziesz i wrócisz "PKS -em" . Z Cisnej pieszo do Majdanu na kolejkę, W Wetlinie kupisz bilet na kolejkę , jak i na zwiedzanie zapory w Solinie .

pozdrawiam

Szymon

Piskal
21-04-2015, 12:46
Kup sobie na początek przewodnik tzw. biały "Bieszczady" wyd. Bosz. Dla początkującego doskonały. Dużo informacji, mapy, ale też informacje praktyczne, noclegi, komunikacja. Nie wiem jak to jest z aktualnością, tzn. kiedy było najnowsze wydanie, ale takiego szukaj. I mapę "Bieszczady" wyd.Komfortmap 1:65 000, bardzo przejrzysta i czytelna. Później przerzucisz się na przewodnik zielony Rewasz i bardziej szczegółowe mapy. A Zakopane masz w Polańczyku i Solinie. Miejsca omijane przez prawdziwych (jakby to tam rozumieć) miłośników Bieszczad. Zresztą w wakacje we wszystkich tych miejscach typu Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, Solina będą tłumy. Ale jak kto lubi. Wg mnie nie da się wypocząć. W Ustrzykach Dolnych, jeśli wypadnie ci przystanek jest ciekawe muzeum bieszczadzkie. Sporo do zwiedzania jest w Sanoku, skansen, zamek i ładna starówka.