PDA

Zobacz pełną wersję : Majówka- ocena trasy



maxsior516
26-04-2015, 13:02
Witam!
Na początku maja planuje wybrać się samotnie w Bieszczady. Jako że jestem kompletnie zielony w temacie, a w Bieszczadach nigdy nie byłem przyda mi się rada od bardziej doświadczonych.
Zaplanowałem sobie taką trasę.

D1. Przyjazd-Ustrzyki Górne-Tarnica-Wołosate
D2. Wołosate-Przełęcz Bukowska-Halicz-Bukowe Berdo-Ustrzyki Górne
D3. Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Brzegi Górne-Chatka Puchatka
D4. Chatka Puchatka-Połonina Wetlińska-Smerek (nocleg gdzieś w okolicy)
D5. Jak starczy czasu :) Jakieś propozycje?

Przyjazd i poruszanie się po drogach autostopem.
Kondycje raczej średnia, ale jest upór :) Pytanie czy jest to dobry rozkład tras? Czy lepiej coś zmienić, dodać, uciąć jak myślicie?
Jeśli chodzi o noclegi to biorę ze sobą namiot. Słyszałem, że w Ustrzykach i Wołosatych można spokojnie znaleźć miejsce do rozbicia.

Pozdrawiam

creamcheese
26-04-2015, 13:35
Trasy bardzo dobre. Jak już będziesz w UG to przejdź jeszcze pętelkę przez Rawki.
Nie wiem jak chodzisz (kondycja) ale ja bym nie nosił tego namiotu i całego dobytku do Wołosatego i z powrotem do UG. Z Wołosatego po pierwszym i do Wołosatego drugiego dnia poszedłbym asfaltem (1h) lub stopem; dodając jeszcze do tego jeden dzień na Rawki (np. trzeci) masz trzy dni na lekko a tylko dwa z tobołami na plecach. W UG masz duże pole namiotowe prawie centralnie w "city".
Pozdrawiam

Hero
26-04-2015, 15:02
Witaj na Forum !
Trasę D1 + D2 spokojnie zrobisz w jeden dzień, jeśli zaczniesz rano, wrócisz przed wieczorem (UG, Tarnica, Przełęcz Bukowska, Wołosate - w dowolną stronę). Jak pisał poprzednik warto zaplanować trasę przez Rawki, a ja bym dodał jeszcze Kremenaros (styk trzech granic).
Zastanów się czy pierwszy raz w Bieszczadach chcesz na pewno spędzić w majówkę. Majówka w Bieszczadach to z reguły tłumy na szlakach, którymi chcesz chodzić, wzmożony ruch na drogach, kolejki w lokalach. Może to źle wpłynąć na Twoje pierwsze wrażenie.

maxsior516
26-04-2015, 15:59
creamcheese (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php/7400-creamcheese)
Chyba właśnie tak zrobię! Dzięki

Chodzi Ci o tą trasę z Rawkami?
Wetlina (wejście na szlak żółty) - Jawornik (1021 m n.p.m.) - Paportna (1198 m n.p.m.) - Czaszczowata (Riaba Skała, 1199 m n.p.m.) - Riaba Skała urwisko (1167 m n.p.m.) - Czoło (1159 m n.p.m.) - Przełęcz pod Borsukiem - Borsuk (Borsuczy) - Przełęcz pod Czerteżem (906 m n.p.m.) - Czerteż - Hrubki (1186 m n.p.m.) - Kamienna Łuka (1199 m n.p.m.) - Krzemieniec (Kremenaros, 1208 m n.p.m.) - Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) - Mała Rawka (1272 m n.p.m.) - Dział - Wetlina

maxsior516
26-04-2015, 16:05
Witaj na Forum !
Trasę D1 + D2 spokojnie zrobisz w jeden dzień, jeśli zaczniesz rano, wrócisz przed wieczorem (UG, Tarnica, Przełęcz Bukowska, Wołosate - w dowolną stronę). Jak pisał poprzednik warto zaplanować trasę przez Rawki, a ja bym dodał jeszcze Kremenaros (styk trzech granic).
Zastanów się czy pierwszy raz w Bieszczadach chcesz na pewno spędzić w majówkę. Majówka w Bieszczadach to z reguły tłumy na szlakach, którymi chcesz chodzić, wzmożony ruch na drogach, kolejki w lokalach. Może to źle wpłynąć na Twoje pierwsze wrażenie.

Będzie raczej ciężko.. Nie wiem o której dokładnie przyjadę, ale rano się chyba nie uda.
Co do majówki to też tak właśnie myślałem, ale niestety tylko wtedy mam wolny okres :( Zawsze można przyjechać drugi raz poza sezonem. :D

creamcheese
26-04-2015, 16:16
creamcheese (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php/7400-creamcheese)
Chyba właśnie tak zrobię! Dzięki

Chodzi Ci o tą trasę z Rawkami?
Wetlina (wejście na szlak żółty) - Jawornik (1021 m n.p.m.) - Paportna (1198 m n.p.m.) - Czaszczowata (Riaba Skała, 1199 m n.p.m.) - Riaba Skała urwisko (1167 m n.p.m.) - Czoło (1159 m n.p.m.) - Przełęcz pod Borsukiem - Borsuk (Borsuczy) - Przełęcz pod Czerteżem (906 m n.p.m.) - Czerteż - Hrubki (1186 m n.p.m.) - Kamienna Łuka (1199 m n.p.m.) - Krzemieniec (Kremenaros, 1208 m n.p.m.) - Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) - Mała Rawka (1272 m n.p.m.) - Dział - Wetlina
Zdecydowanie nie. Chodziło mi o delikatną traskę z UG na Wielka Rawkę, stamtąd jak radzi Hero,na Krzemieniec, powrót na Rawkę i zejście przez bacówkę pod Małą Rawką na przełęcz Wyżniańską

tolek banan
26-04-2015, 17:33
D2 zakończ w Mucznem albo idź z Bukowego do Widełek i potem stopem , czy busem albo "Pekaesem" do UG. Ja bym tak zrobił bo nie lubię cofać się po tej samej trasie ;)

Hubert Krauz
27-04-2015, 20:06
Podczepię się pod temat, żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego ;)
Mamy zamiar skoczyć w 7-8 osób na jeden dzień, jednak to będzie pierwszy raz gdy nie wejdziemy i zejdziemy w tym samym miejscu. Chcemy obejść taką trasę : http://mapa-turystyczna.pl/route/ekf
Moje pytanie jest takie, czy w sobotę 2 maja bez problemu złapiemy w Smerku jakiegoś busika ? Czy trzeba coś szybciej załatwiać ?

creamcheese
27-04-2015, 23:05
Trzeba się umówić z busiarzem w UG i za odpowiednią opłatą przyjedzie wszędzie i o każdej porze. W majówkę będą mieli żniwa wiec nie powinno być problemu złapać coś po trasie. Ze Smerka do Wetliny to tylko kawałek z buta asfaltem i koło sklepu abc jest miejsce postoju busów jeżdżących (nieregularnie) na trasie Wetlina - UG.

Hubert Krauz
28-04-2015, 11:03
Dziękuję za odpowiedź ;) Czyli pewnie spacerek ze Smerka i łapanie busa :D