PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dział z ograniczonym dostępem



bartolomeo
01-08-2015, 01:51
W związku z tym, że znalazła się tylko jedna osoba (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9018-ju%C5%BC-blisko-Kremenaros-niepotrzebne-to-nam?p=161678&viewfull=1#post161678), która nie chce na forum polityki (nieobecni nie mają racji), tytułem eksperymentu został utworzony na forum dział niedostępny dla niezarejestrowanych i początkujących użytkowników, w którym pozostawimy większą swobodę w sprawach związanych z polityką. Do tego działu trafi np. niedawno utworzony wątek już blisko Kremenaros....niepotrzebne to nam (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9018).

Osoby ze statusem "Bieszczadnika" (staż na forum minimum 60 dni i jednocześnie minimum 35 postów) mogą sobie samodzielnie włączyć dostęp do nowego działu tutaj (http://forum.bieszczady.info.pl/profile.php?do=editusergroups) zapisując się do grupy o nazwie "Polityka". W tym samym miejscu zmęczeni dyskusjami politycznymi będą mogli się z tej grupy wypisać i nowy dział zniknie im z oczu. Domyślnie nikt nie jest zapisany do grupy "Polityka".

W nowym dziale obowiązuje regulamin forum, w szczególności karane będą wszelkie ataki osobiste. Jedynym wyjątkiem jest większa tolerancja na tematy polityczne, bez zezwolenia jednak na nawiązywanie do bieżącej polityki polskiej.

Za czas jakiś zastanowimy się wspólnie co robić z tym kiszonym śledziem, czy jeść go nadal czy też wyrzucić jak najdalej.

A na koniec drobna uwaga: przygotowanie takiego działu, o dość pokręconych uprawnieniach, nie jest na silniku vBulletin sprawą trywialną. Uprzejmie proszę o zgłaszanie problemów technicznych tutaj, w tym wątku.

EDIT:
Jeżeli ktoś ma pomysł na nazwę dla nowego działu i związanej z nim grupy to proszę o informacje tutaj. Nazwa "Polityka" jest prowizoryczna.

Recon
03-08-2015, 13:48
EDIT: Jeżeli ktoś ma pomysł na nazwę dla nowego działu i związanej z nim grupy to proszę o informacje tutaj. Nazwa "Polityka" jest prowizoryczna.

Idealną byłaby nazwa "Klika o polityce" bo słowo "klika" ładnie definiuje Wikipedia. Myślałem o "skansenie" bo i nazwa też jakaś adekwatna, ale protest by zapewne podnieśli piewcy kultury ludowej więc odpuszczam, przychodziła mi też na myśl nazwa zamkniętego terenu z okresu ostatniej wojny, ale dopiero byłby tutaj raban. Myślę, że słowo "klika" jest dobrym słowem do "polityki" na Forum a ma też podwójne znaczenie... dla jednych całkiem luźne dla innych hmmm może nawet nobilitujące!
Jeśli nikt nie zgłosi innej nazwy to bartolomeo, jako naczelny mod od polityki, powinien w myśl swojej zasady, że jedna osoba potrafi wiele, zaakceptować nazwę.

Wzorując się na prawie amerykańskim (ach te amerykańskie prawo!) do Regulaminu należy wprowadzić pierwszą poprawkę "Jedna osoba nie chce i otrzymuje". Drugą poprawkę też trzeba wprowadzić, bo na jakim prawie (czytaj Regulaminie) będzie się opierał "dział niedostępny dla niezarejestrowanych i początkujących użytkowników, w którym pozostawimy większą swobodę w sprawach związanych z polityką" i czy będzie będzie tam stosowana swoista abolicja Regulaminowa? A jak "jedna osoba" (no proszę mamy na Forum nowe pojęcie do prawa zwyczajowego) zechce trzeciej poprawki w myśl forumowego Common law?

ps. tak z innej beczki... na górki gruntowe to teraz jest sezon zbiorów?

Szkutawy
03-08-2015, 15:12
... jeśli mogę to też zgłoszę nazwę... "Gorzkie łyki starej i nowej polityki"

Recon
03-08-2015, 18:48
przemolla, że też musisz wyskoczyć... popsułeś argument "pierwszej poprawki"!
Ale oki, jestem gotów pójść na daleko idące ustępstwa i leciutko zmienić Twoją propozycję na "Gorzkie kliki starej i nowej polityki" i swoją wycofać. Taka zmiana wyeliminuje podejrzenia złamania jakiegoś paragrafu z "Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi" a Forumowiczom zapewne też oszczędzi głosowania, co na bank mod od polityki niechybnie by ogłosił.

Jimi
03-08-2015, 22:16
Nazwa przemolla mi się podoba, trzecia też.

Recon, litości z tymi regulaminami -czy ich wytyczne spełniają normy odnoszące się do nowego działu lub czy nowy dział pasuje do dotychczasowego regulaminu -bleeeeeee. Zamiast zastanawiać się nad tym, czy w nowym dziale będzie stosowana "abolicja regulaminowa" napisz w nim coś sensownego po prostu.

Recon
04-08-2015, 00:09
Jimi, dla mnie tworzenie tworu "zamkniętego" to jakiś bezsens więc i sensu ode mnie nie wymagaj w tym temacie. Odnośnie abolicji to wbrew pozorom nie jest to głupie pytanie, bo jak już wspomniał Kurdybanek w usuniętym poście (nie w tym temacie), stwarza podział Forum na "równych i równiejszych".
Dla mnie osobiście, jeśli to Forum ma swój Regulamin i tak rozbudowany(sic!) aparat nadzoru to powinien bezwzględnie ten Regulamin egzekwować. Jest zakazana polityka tutaj, to tępić ją do korzeni, ale tępić tak jak każde inne wykroczenie. A wygląda to tak, że jak coś o polityce na Forum to mamy od razu mecz podwyższonego ryzyka i groźby zamykania stadionu, bo co jednemu się czknęło to od razu represje dla wszystkich? Komuś poniosły nerwy i robi wycieczki imienne to reagować a nie gapić się na dalszy rozwój wypadków i swoisty pingpong między adwersarzami.
Bieszczady nie uciekną przed "polityką" bo ciąży nad nimi kilka czynników takich jak chore politycznie sąsiedztwo przez wschodnią granicę i póki nie zrobią u siebie "ludzkiej" tożsamości narodowej to będzie nam ciągle czkawką przypominało, Akcja Wisła też swoje robi, o UON UPA też nikt tutaj nie zapomni a i pokłosie Wołynia sięga aż do Bieszczad. Mamy pomijać milczeniem nazwy miejscowości i bandytów, którzy tam mordowali Polaków? Mamy udawać poprawność polityczną jak to robi obecny rząd i oby był to taki ostatni. My Polacy mamy to sami sobie robić w imię poprawności politycznej, bo sąsiedzi się pogniewają? Jeden bartolomeo "polegnie" w tej walce i szkoda takiego zaangażowanego moda na taką walkę, bo jak wspomniałem "temat" będzie wracał.
Czy jak ktoś wspomni, że słupki graniczne bandytą oklejone to mamy politykę czy tylko anonse kulturalne ze wschodu?, czy jak wybuchnie strzelanina lub jakieś powstanie kilka/kilkanaście kilometrów na wschodnią granicą to czym to jest?, czy jak krzyknę by doszczętnie już rozwalić pomnik UPA pod Chryszczatą to będzie polityka, wandalizm a może ot takie samo forumowe wydarzenie jak cykliczne wejście na Łopiennik? Tabu stanie się Brenzberg, Terka, Baligród...
Nie uciekniemy przed polityką przez spory czas jaki nasz jeszcze czeka. Co mamy obecnie? Ostatni przykład polityki na Forum... 25 km od naszej granicy "coś" pierdyknęło politycznie i pirotechnicznie też, napisano o tym, dyskusja poszła i zrobiła się "nuda" bo nastała cisza... polityczna cisza na Forum a tu larum, jakieś spec wątki, przepustki, wymyślanie nazwy, guziki na szyfr uruchamiające wejście, staże i glejty. Istny stan wojenny w sezonie ogórkowym, sześciu modów w tym 3 na czerwono i jeden specjalnie oddelegowany do polityki. Może lepiej pójść do babki o której wspomniał, nasz już świętej pamięci, kropek i spytać się czy kot przeleciał drogę i będzie źle, czy może będzie jednak dobrze?... oczywiście na Forum.
I ten post to przez Jimi popełniłem a którą cholernie cenię i zgadzam się z nią. I tyle!

Piskal
04-08-2015, 08:01
Ja proponuję nazwę: Nowy dział z ograniczonym dostępem [zamknięty].
Wtedy, jakże drogi Reconie, nie będę musiał obawiać się na forum równych i równiejszych. "Tabu (nie) stanie się Brenzberg, Terka, Baligród..."
Nie lepsza "polityczna cisza na Forum", a nie "larum, jakieś spec wątki, przepustki, wymyślanie nazwy, guziki na szyfr uruchamiające wejście, staże i glejty. Istny stan wojenny w sezonie ogórkowym, sześciu modów w tym 3 na czerwono i jeden specjalnie oddelegowany do polityki"
Nie lepiej "pójść do babki o której wspomniał, nasz już świętej pamięci, kropek(Kropek! a nie kropek:twisted:) i spytać się czy kot przeleciał drogę i będzie źle, czy może będzie jednak dobrze?... oczywiście na Forum"

partyzant
04-08-2015, 08:13
A ja nie będę chodził po Bieszczadach i jeno widoczki podziwiał i kwiatki. Ważne jest wszystko co się z nimi wiąże. Dlaczego Hnatowe Berdo jest jego łączką i jak to było z Tatarami.
Kim byli Tołhaje i inni zbóje. Dlaczego Turski uciekał z Turki i czy moi sąsiedzi biorą nazwisko od niego? Co się stało, że tam tak opustoszało, czy to aby nie polityka. A wojna jedna i druga i dlaczego Ruś nie wojowała dawniej o Bieszczady, żeby nagle dla Ukraińca stało się, że Żyd, Polak to największy wróg. Jak tak to po co się znowu łączyć?
No i polityka.

bartolomeo
04-08-2015, 08:43
No i polityka.Nie, to o czym piszesz to historia, o której zawsze się na forum rozmawiało. Jest nawet specjalny wątek (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/4048), o którym najwyraźniej zapomniałeś.

Natomiast rozmowy o


obecny rząd i oby był to taki ostatni
i

dziadu Donaldu
to już polityka.

Wiem, wiem - zaraz oberwę po głowie, że nie da się rozdzielić, że nie ma ostrej linii, że nie ma definicji i regulaminu. To prawda. Wystarczyłaby jednak odrobina dobrej woli, wszystko da się zrobić. Ale - pal licho, powstał dział, w którym można nawet i politykować, niestety wygląda na to, że nie idzie o możliwość politykowania. Na forum na być obowiązek politykowania. Czy faktycznie tego, drodzy forumowicze, chcecie?

EDIT:

I jeszcze drobiazg:


tworzenie tworu "zamkniętego" to jakiś bezsens

To jest ukłon w stronę tych, którzy o polityce czytać nie chcą. Forum nie ma mechanizmu pozwalającego na ignorowanie wątków i tylko w ten sposób można wybrać czy chce się widzieć wątki polityczne czy nie.

Jimi
04-08-2015, 09:48
Jak dla mnie utworzenie tego wątku i rzucenie przy tym hasłem o kiszonym śledziu to tak, jakby robienie komuś łaski a później się dziwienie -czemu nikt nie chce tu pisać, przecież byłem taki łaskawy i specjalnie wyodrębniłem im miejsce :) Ale zawsze to kolejny argument na to, że przecież forumowicze nie chcą polityki. Jeśli chodzi o mnie to polityka naszego kraju mnie średnio interesuje ale jeśli chodzi o politykę Ukrainy czyli kraju, w którym jest wojna i w którym są piękne góry, w które jeżdżę to z chęcią poczytam, bo to ma odbicie na moje górskie decyzje.

bartolomeo
04-08-2015, 10:43
Jak dla mnie utworzenie tego wątku i rzucenie przy tym hasłem o kiszonym śledziu to tak, jakby robienie komuś łaski a później się dziwienie -czemu nikt nie chce tu pisaćMasz rację :-) Przepraszam za kiszonego śledzia.

bertrand236
04-08-2015, 16:23
O Bieszczadzie i jego historii chętnie poczytam na forum. Od polityki są inne fora i dlatego w to wydzielone tutaj nie mam ochoty zaglądać.

Pozdrawiam

zbyszek1509
05-08-2015, 01:44
O Bieszczadzie i jego historii chętnie poczytam na forum. Od polityki są inne fora i dlatego w to wydzielone tutaj nie mam ochoty zaglądać.

Od przybytku, a tym bardziej od wiedzy, głowa nie boli :-). Jedno jest pewne, bartolomeo wykazał dobrą wolę i zrobił ukłon w kierunku pewnych "propozycji". Jeżeli to będą rzeczowe informacje i poparte pewnymi faktami, a nie dywagacje i osobiste frustracje, to czemu z nich nie skorzystać ?.

gpz
06-08-2015, 17:24
Hurrrra moj 35 post na forum, mam dostep :lol:

Szkutawy
08-08-2015, 00:37
Hurrrra moj 35 post na forum, mam dostep :lol:
... z ograniczonym dostępem;););)

Marcowy
09-08-2015, 15:16
Dorzucę parę zdań do dyskusji, choć każde będzie z innej beczki.

Pierwsza rzecz: zakaz politykowania na forum nie jest wymysłem modów, marsjan ani innych zwyrodnialców - zasada ta została przyjęta przez użytkowników. Każdy może sobie odszukać dyskusję, w której padło pytanie o obecność polityki na forum, a większość powiedziała: NIE. Wtedy w regulaminie forum pojawił się zakaz politykowania. Ale część użytkowników uznała tę wolę większości za próbę cenzurowania, kneblowania czy ograniczania wolności słowa, więc w gronie modów postanowiliśmy coś wymyślić. Oddzielne podforum poświęcone polityce jest kompromisem i próbą pogodzenia tych (wzajemnie wykluczających się) preferencji - kto chce, może sobie politykować do woli, a kto nie chce, nie ma z tym kontaktu. Rozwiązanie pewnie nie jest idealne, ale zaskakuje mnie, że ktoś może je odbierać jako próbę cenzurowania czy coś w podobie.

Druga uwaga: na podforum "Polityka" nie ma i nie będzie żadnych wyjątkowych zasad czy oddzielnego regulaminu. Także tam nie wolno np. obrażać innych czy offtopować, a za naruszenia regulaminu są kartki i bany. Inność podforum politycznego polega wyłącznie na jego tematyce - trafią tu dyskusje o Ukrainie, Wołyniu, Tusku, Banderze i dynastii Piastów, jeśli będą dotyczyć kwestii politycznych. Wtręty polityczne w innych miejscach będą traktowane jak offtopy i przenoszone albo kasowane. Odpowiedni zapis znalazł się już w regulaminie forumowym.

Trzecia sprawa: Bartek zaczął być traktowany jak "mod od polityki, czyli "ten zły", ale pomysł powstał w efekcie dyskusji wszystkich (aktywnych) modów. Bartek po prostu najlepiej ogarnia forum od strony technicznej i jako jedyny mógł te zmiany wprowadzić. A że także o zmianach jako pierwszy poinformował, na nim się skrupiło.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na drobiazg, dla większości pewnie niezauważalny: to pierwsza taka akcja przeprowadzona w całości przez przerzedzony zespół moderatorski, który - od czasu zmiany właściciela forum - na dodatek leci bez pilota. Nie liczymy na oklaski po lądowaniu, ale przynajmniej na współpracę na pokładzie :-)

Recon
09-08-2015, 20:09
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na drobiazg, dla większości pewnie niezauważalny: to pierwsza taka akcja przeprowadzona w całości przez przerzedzony zespół moderatorski, który - od czasu zmiany właściciela forum - na dodatek leci bez pilota. Nie liczymy na oklaski po lądowaniu, ale przynajmniej na współpracę na pokładzie :-)

To kto teraz jest właścicielem Forum i jak rozumiem też całego portalu? Już nie Darek? W Regulaminie nadal jest jako admin na czerwono.

Może warto nam pewne "ruchy" przekazać na bieżąco.

Michał
14-08-2015, 19:35
Witaj Recon1


To kto teraz jest właścicielem Forum i jak rozumiem też całego portalu? Już nie Darek? W Regulaminie nadal jest jako admin na czerwono.

Może warto nam pewne "ruchy" przekazać na bieżąco.

A co to zmieni? Forum działa dalej. A tak po prawdzie sam możesz sprawdzić whois.
Pozdrowienia

partyzant
14-08-2015, 22:37
Próbuję od paru dni zrozumieć o co chodzi z tym wątkiem i nadal wiem niewiele. To co już wiem to to, że na tym forum nie powinno się pisać otwartym tekstem o tym, co myśli się o banderyzmie, i pewnej zbrodniczej formacji zbrojnej.
Jako, że temat który chcę poruszyć może być postrzegany(niesłusznie) jako polityczny, to umieszczam go w wątku dla pieniaczy. Temat stary jak sąsiedztwo Polaków i Rusinów czyli; gdzie we wczesnym średniowieczu była granica między plemionami wschodnio- i zachodniosłowiańskimi. Na własny nos, to granicę między naszymi i mniej naszymi lokowałem kilka mil za Lwowem. Moje intuicyjne przypuszczenia potwierdziła mi kiedyś pewna oczytana Ukrainka mówiąc mniej więcej tak;
-Lwów założył ruski książe, który wracając z Krakowa na Ruś zatrzymał się po drodze w miejscu, które bardzo mu się spodobało, więc postanowił założyć tu miasto.
Polacy raczej nie kwestionują tego faktu, chodzi jednak o to co było wcześniej. Historycy ukraińscy podają ,że granica przebiegała wzdłuż Wieprza i Wisłoka z tym, że są tacy co lokują ją pod Krakowem a już na pewno oparta była o Dunajec aż do jego ujścia. Gdyby temat dawnej granicy był palący i gdyby rozstrzygać go mieli narodowcy polscy i ukraińscy, to zapewne w ruch poszłyby sztachety ze płota.
Bardzo odpowiada mi wersja prezentowana przez językoznawców, jednym z nich jest Jerzy Nalepa. Okazuje się,że literatura naukowa dotycząca tematu jest bardzo bogata a z lektury można dowiedzieć się, że plemiona zachodniosłowiańskie-prapolskie, zasiedlały tereny nad górnym Bugiem i Dniestrem a od południa za sąsiadów miały Wołochów. Warte podkreślenia jest to, że historyczna toponomastyka rozstrzyga zagadnienia, których nie mogą wyjaśnić żródła historyczne czy archeologiczne.
Żeby nie przedłużać rzeknę, że Rusini znależli się na interesującym nas terenie dość póżno. Kiedy to było, tego jeszcze dokładnie nie wiem ale coś mi się zdaje, ze miało to związek z Mongołami(Tatarami).

Szkutawy
15-08-2015, 00:15
To powiem Partyzancie o co może iść z tym wątkiem....Może powstał dlatego, aby ktoś... dajmy na ten przykład moja osoba mogła napisać tak...
Do Ukraińca pod nazwiskiem X, czy Y nic nie mam... w sumie dlaczego też miałbym im źle życzyć? Niech się ludziom dobrze wiedzie. Patrzę jednak na to wszystko i wydaje mi się, że naród ten już po 90 roku swoją szansę raz zmarnował.... nie to, że jestem przeciwnikiem, aby komuś dawać następną szansę. Bardziej krytycznie jednak popatrzeć wtedy chyba należy. Kilka razy się z Ukraińcami osobiście zetknąłem i różnie bywało... niby ok, ale po jakimś (zaznaczam) dłuższym czasie jakiś dystans można było zauważyć... może dystans to określenie na wyrost, ale pewne symptomy różnic. No cóż... w końcu nie jesteśmy jednym narodem to i różnice muszą być, a czasem do bliskiego sąsiada mamy więcej obiekcji, bo i do czynienia ze sobą więcej mamy.
Siedzimy sobie przy ognisku z pewnym Ukraińcem. Jest przyjemnie. Rozmawiamy i śmiejemy się. Główne tematy... góry, las, muzyka. Wódeczka też była i po wypiciu którejś tam flaszki Ukrainiec mówi, że ruscy to ich jak chodził do szkoły, na nas napuszczali i buntowali przeciwko. My grzecznie czekamy, aż sytuacja się rozwinie, bo widać, że do tego prowadzi. Po jakimś czasie padło stwierdzenie, że On musiał się tu napracować i że ciężko i za ileś tam zeta w agroturystyce wszystko robił i nawet kible sprzątał. Ba... komu jet lekko... większość Polaków, ale też Ukraińców powie, że ciężko. Ridol na to mu mówi... to po co przyjeżdżałeś, przecież nie musiałeś i sam się na to zgodziłeś. Wiesz.. (mówi)... u nas bieda. Gadka , szmatka dalej się ciągnie... i w pewnym momencie mówi... ale wy to dla nas tacy dobrzy też nie jesteście i trochę ucierpieliśmy. W tym momencie rozbolała mnie głowa, zacisnąłem gębę i poszedłem spać.
Co mu miałem powiedzieć? .... że ma rację i zapomnijmy wyrządzone sobie krzywdy i tak ogólnie... pokój i miłość.... a może , że od strony mojej żony, to oni pół rodziny wyrezali ( tu kawałek tekstu zlikwidowałem, bo może za dosadny)... no co tu można powiedzieć?
Tej rozmowy też nie sprowokowaliśmy.
To jest tylko drobny przykład w małym światku, a w którym miejscu są narody to się dopiero chyba okaże.

Basia Z.
15-08-2015, 21:21
Szanowny użytkowniku Partyzancie oraz użytkowniku Przemolla.
Dział z ograniczonym dostępem utworzono specjalnie dla takich jak Wy, abyście sami mogli tam sobie dyskutować na tematy polityczne, bo tak lubicie, a inni użytkownicy (np. ja) nie musieli tego czytać, bo sobie nie życzą.
I zupełnie nie rozumiem dlaczego, skoro macie już "swoje" forum zaśmiecacie nadal swoimi tematami forum ogólne.

Uprzejmie proszę kogoś z Modów, o przeniesienie tych dwóch ostatnich wypowiedzi do zamkniętego forum.
Nie chodzi mi o treść, a o zasady. Skoro jakoś się tutaj umówiliśmy to czemu znajduje się kilka osób, które tego nie przestrzegają ?

don Enrico
15-08-2015, 22:02
Chyba Basiu będziesz musiała poczekać aż Modowie powrócą z łikendowych wyjazdów.

partyzant
15-08-2015, 22:37
[QUOTE=partyzant;162178]Próbuję od paru dni zrozumieć o co chodzi z tym wątkiem i nadal wiem niewiele.

Myślałem, że to jest właśnie wydzielony wątek, w którym można swobodnie się wypowiadać, do którego mają dostęp nieliczni, Przemola mnie w tym utwierdził. Jeżeli jest inaczej, to przepraszam szanowną koleżankę.
Bardzo poproszę Basię o wskazanie tego co w moim poście zalicza do polityki i dlaczego mój wpis tak ją rozzłościł?

Basia Z.
15-08-2015, 23:18
[QUOTE=partyzant;162178]Próbuję od paru dni zrozumieć o co chodzi z tym wątkiem i nadal wiem niewiele.

Myślałem, że to jest właśnie wydzielony wątek, w którym można swobodnie się wypowiadać, do którego mają dostęp nieliczni, Przemola mnie w tym utwierdził. Jeżeli jest inaczej, to przepraszam szanowną koleżankę.
Bardzo poproszę Basię o wskazanie tego co w moim poście zalicza do polityki i dlaczego mój wpis tak ją rozzłościł?

To nie ten wątek, ale specjalne osobne, wydzielone forum, do którego trzeba się zapisać. A opis jak się zapisać jest na początku tego wątku (pierwszy post).
Złości mnie nie tyle tematyka, ile to że właśnie specjalnie na takie dyskusje zostało utworzone osobne forum, a Wy ją nadal prowadzicie tu w tym miejscu a nie tam gdzie powinna się znaleźć.

Jimi
15-08-2015, 23:42
Czy to co napisał Partyzant i Przemolla to polityka? Jak dla mnie to wyrażenie opinii o historii a pisanie o historii jest wskazane (przez moda). W tej sytuacji nie rozumiem już co można pisać na publicznym forum a co nie. Proponuję napisać o tym wprost zamiast się czaić -zakaz pisania o historii polsko ukraińskiej.

Basia Z.
16-08-2015, 10:12
Czy to co napisał Partyzant i Przemolla to polityka? Jak dla mnie to wyrażenie opinii o historii a pisanie o historii jest wskazane (przez moda). W tej sytuacji nie rozumiem już co można pisać na publicznym forum a co nie. Proponuję napisać o tym wprost zamiast się czaić -zakaz pisania o historii polsko ukraińskiej.


Nie zakaz, a prośba o pisanie o tym w odpowiednim wydzielonym miejscu, które specjalnie po to powstało.
Już nie mówiąc o tym, że miejscem na pisanie o historii nie powinien być dział "techniczny".

Jeszcze uzupełniam:
Partyzant napisał wyżej "umieszczam to w wątku dla pieniaczy" - więc jak z tego wynika miał na celu umieszczenie tego co napisał w "specjalnym" wątku.
tylko, że to nie jest TEN wątek, a tu jest tylko TECHNICZNE objaśnienie jak się do tego wątku dostać (pierwszy post).

A co do meritum - to się zgadzam z tym co napisał Przemolla, moje doświadczenia są trochę podobne (no i ja byłam kilka razy na Krymie i wiem co tam ludzie w luźnych rozmowach gadali)

partyzant
16-08-2015, 10:17
Już wiem, że popełniłem błąd. Po zapoznani się z nowymi zasadami, nie mam ochoty dyskutować w takiej formule. Lepiej nie dyskutować wcale, nie obrażając się na nikogo i zostać przy widoczkach -ach, -ach. Zwyczajnie dość mam nękania ze strony poprawiaczy historii, którzy ubierają to w górnolotne słowa -regulamin, lub dolnolotne- o zaśmiecaniu wątku.

Jimi to wspaniała forumowiczka, która w pełni zasługuje na wszystkie nagrody i tytuły. Wiem jakie ma poglądy na historię i wcale mi to nie przeszkadza, też lubię Ukraińców i Ukrainę. Dziewczyna powinna zostać jeżeli nie ministrem sportu i turystyki, to przynajmniej turystyki.

Na każdym tego typu forum jest tzw V kolumna i nie tylko tu, można się przyzwyczaić. Jeżeli jednak formacja ta z czasem zdominuje jakość dyskusji, to żegnaj wolności, tolerancjo, przyjaciółko prawdy. Pozdrawiam.

Basia Z.
16-08-2015, 10:26
Już wiem, że popełniłem błąd. Po zapoznani się z nowymi zasadami, nie mam ochoty dyskutować w takiej formule. Lepiej nie dyskutować wcale, nie obrażając się na nikogo i zostać przy widoczkach -ach, -ach. Zwyczajnie dość mam nękania ze strony poprawiaczy historii, którzy ubierają to w górnolotne słowa -regulamin, lub dolnolotne- o zaśmiecaniu wątku.



Uważasz że jestem "poprawiaczem historii" ?
A gdzie ja napisałam o swoich poglądach na historię ?
Ja tylko zwracam uwagę na to, aby na forum panował pewien porządek i jeżeli chcesz dyskutować o historii - to w odpowiednim do tego wątku, a nie w dziale "techniczne".,

Marcus
16-08-2015, 11:10
Myślę, że to forum powstało dla luźnej, sympatycznej rozmowy. Być może dla niektórych turystyka to całe życie i traktują to śmiertelnie poważnie. Ale nie dla wszystkich. Dlatego proponuję - więcej tolerancji i życzliwości dla innych.

Jimi
16-08-2015, 11:19
"zakaz pisania o historii polsko ukraińskiej."

"Nie zakaz, a prośba o pisanie o tym w odpowiednim wydzielonym miejscu, które specjalnie po to powstało."

-No z tego co ja zrozumiałam i co sam mod napisał -nowo powstały dział dotyczy polityki a nie historii polsko ukraińskiej. Ja polityki w postach Przemolla i Partyzanta nie widzę. W tej sytuacji będę upierała się za tym by napisać na forum wprost jasne zasady -zakaz pisania o historii Ukrainy bo przecież o to im wszystkim chodzi tylko boją się powiedzieć na głos. I wrócimy do motylków i bieszczadzkich aniołów *_* A za sąsiednią granicą wojna. A ja tym samym zaczynam snuć plany coby wyjechać z Tomkiem do Kijowa niebawem.

Basia Z.
16-08-2015, 11:26
-No z tego co ja zrozumiałam i co sam mod napisał -nowo powstały dział dotyczy polityki a nie historii polsko ukraińskiej. Ja polityki w postach Przemolla i Partyzanta nie widzę. W tej sytuacji będę upierała się za tym by napisać na forum wprost jasne zasady -zakaz pisania o historii Ukrainy bo przecież o to im wszystkim chodzi tylko boją się powiedzieć na głos. I wrócimy do motylków i bieszczadzkich aniołów *_* A za sąsiednią granicą wojna. A ja tym samym zaczynam snuć plany coby wyjechać z Tomkiem do Kijowa niebawem.

Jimi - ale przecież nie w wątku "technicznym".
Mod również wskazał, gdzie jest miejsce na pisanie o historii.

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9033-Nowy-dzia%C5%82-z-ograniczonym-dost%C4%99pem?p=161956&viewfull=1#post161956

Jimi
16-08-2015, 15:56
Aha, czyli po prostu chodziło o to, że napisali w wątku technicznym zamiast tym "Historia Bieszczadów.." -ok w porządku to przepraszam. Myślałam, że nie podobało się że w ogóle wspomnieli o historii polsko ukraińskiej oraz że powinni robić to w wątku zamkniętym poświęconym polityce (dlaczego?). Ale jak nie to ok :)

Szkutawy
16-08-2015, 21:10
hej, hej , hej... ludziska ... Mod przyjedzie to przeniesie, albo da karę.... wyluzujcie.... wiecie co to luzak?.... to taki koń prowadzony również na wodzy... tylko jeźdźca nie ma na grzbiecie .... nie znaczy to, że nie posiada bagażu..... luz... z bagażem , czy bez...;)... no i normalnie w świecie uśmiechnijcie się:smile:...Partyzant... głowa do góry, nic nie zawiniłeś, tylko nie w tym dziale napisałeś;)....

Basia Z.
16-08-2015, 21:45
Aha, czyli po prostu chodziło o to, że napisali w wątku technicznym zamiast tym "Historia Bieszczadów.." -ok w porządku to przepraszam. Myślałam, że nie podobało się że w ogóle wspomnieli o historii polsko ukraińskiej oraz że powinni robić to w wątku zamkniętym poświęconym polityce (dlaczego?). Ale jak nie to ok :)

No właśnie.

Przepraszam.
Trochę się wkurzyłam, że ludzie nie czytają tego co jest wyraźnie napisane.
Ale już mi przeszło.

bartolomeo
21-08-2015, 14:37
Raz jeszcze spróbuję.


Na forum wolno dyskutować o historii. Bandera, UPA, rzeź wołyńska nie były i nie są tematami zakazanym, były wielokrotnie na forum poruszane. Jeżeli dyskusja historyczna dotyczy Bieszczadów to odpowiednim do tego miejscem jest dział Dyskusje o Bieszczadach (http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php/16-Dyskusje-o-Bieszczadach), jeżeli nie to dział Oftopik (http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php/7-Oftopik). To, że Recon1 bawi się w podziemie i gada o robaczkach to wyłącznie jego decyzja. Mógłby pisać wprost, ale woli tak - jego sprawa.
Nikt w dyskusje historyczne nie ingeruje. Nie ma ani V kolumny, ani szóstej ani siódmej. Trzeciej i czwartej też nie.
Nie ma nowego wątku "dla pieniaczy". Ten, w którym teraz piszę to wątek techniczny z informacją, że dyskusje polityczne można prowadzić w nowym dziale Polityka (http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php/29-Polityka). Jeżeli klikniecie w ten link i zobaczycie komunikat o braku uprawnień to możecie samodzielnie włączyć sobie dostęp do tego działu tutaj (http://forum.bieszczady.info.pl/profile.php?do=editusergroups). To kosztuje dokładnie trzy kliknięcia.

Można dyskutować o wszystkim, jedyne ograniczenie jest związane z prowadzeniem dyskusji na dany temat w odpowiednim dziale.

Jeżeli nadal jest coś niejasne to pytajcie. Nie nakręcajcie się wzajemnie, nie wytykajcie nam proszę tchórzostwa (dzięki Jimi) i nie porównujcie do V kolumny.

A sprzątać mi się tego wątku najnormalniej nie chce.

diabel-1410
22-08-2015, 22:08
Pozwoliłem sobie przeczytać cały wątek od początku.Następnie przyznałem sobie dostęp do wątku polityka i byłem mocno zdziwiony kiedy zobaczyłem tam tylko kilka postów.Dyskusja na forum ogólnym na tematy polityczne jest dla mnie osobiście bez sensu skoro jest wątek utworzony specjalnie dla zainteresowanych.Oczywiście jest to moje zdanie i mogę się mylić.
Uważam że moderatorzy bardzo się postarali i zapewnili wystarczająco dużo przestrzeni do ww.dyskusji więc może wystarczy już sporów.Rozumiem że ktoś chce dyskutować na tematy polityczne jednak proszę też o rozważenie jednej kwestii.Forum jest skonstruowane tak że najpopularniejsze tematy są wyświetlane na liście z prawej strony.Odłączenie tego wątku od głównego forum pozwala na utrzymanie poziomu dyskusji tego forum na poziomie jaki wszyscy chyba lubimy.Nikt z nas nie jest w stanie poznać charakteru usera po jednym lub dwóch postach.Wydaje mi się że nikt nie chce tu drugiego forum onetu.

zbyszek1509
23-08-2015, 02:17
Wydaje mi się że nikt nie chce tu drugiego forum onetu.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, jak również i wypowiedzią Recon(a)1


Fakty to też polityka, ale by sobie wyrobić pogląd trzeba zajrzeć i tu i tu. Trzeba jednak uważać by nie stać się nagle zmanipulowanym.

Recon
03-09-2015, 14:27
Witaj Recon1 A co to zmieni? Forum działa dalej. A tak po prawdzie sam możesz sprawdzić whois. Pozdrowienia

Może nie zmieni a może zmieni...
Ponawiam więc do adminów powyższe pytanie, bo moja świadomość na dzień dzisiejszy jest taka, że właścicielem Forum był Darek, który przy regulaminie widnieje na czerwono jako "admin".
Jest jakiś problem ze strony moderatorów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie forumowicza? Jest jakaś tajemnica?

Marcowy
03-09-2015, 19:25
Ponawiam więc do adminów powyższe pytanie, bo moja świadomość na dzień dzisiejszy jest taka, że właścicielem Forum był Darek, który przy regulaminie widnieje na czerwono jako "admin".
Jest jakiś problem ze strony moderatorów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie forumowicza? Jest jakaś tajemnica?

Oczywiście, wiadomość jest utajniona przez wiadome siły w wiadomym celu...

Pomyśl... Serwis ktoś sprzedał, a ktoś kupił, więc to raczej któraś ze stron transakcji powinna o tym poinformować ogół, jeśli miałaby chęć. Może nie ma? Mnie nikt nie informował o tym w oficjalnym piśmie, ani nie upoważniał do przekazywania tej wiadomości. O zmianie dowiedziałem się przypadkiem, więc tym bardziej nie czuję ciśnienia, by to głosić urbi et orbi.

Recon
04-09-2015, 13:10
W dobie netu poszedłem za radą Michała i wszystko "whois". Do pełnego obrazu brakuje mi wyjaśnienia... "Darek, który przy regulaminie widnieje na czerwono jako "admin".... jest adminem nadal czy nie?
Oczywiście jeśli ta informacja jest "utajniona przez wiadome siły w wiadomym celu" to całkowicie zrozumiem i nie trzeba odpowiadać.

bartolomeo
04-09-2015, 16:38
Darek od lat nie angażował się specjalnie w życie forum a teraz zagląda tutaj rzadziej niż sporadycznie. Ma nadal uprawnienia administratora i razie pożaru obiecał pomagać.


Oczywiście jeśli ta informacja jest "utajniona przez wiadome siły w wiadomym celu" to całkowicie zrozumiem i nie trzeba odpowiadać. Oczywiście, że rozumiesz, bo byłeś sam moderatorem i wiesz doskonale jak to wygląda. Oczywiście, że nie trzeba odpowiadać, bo sprawa jest jasna i wielokrotnie na forum była poruszana. Mimo to odpowiedziałem.

Recon
04-09-2015, 16:49
Dzięki :)

Recon
07-09-2015, 18:09
Wątek w Oftopiku Różne paskudztwa w kolorze czerwono-czarnymzostał zamknięty za współczesną politykę. Jeśli coś w danym poście naruszyło Regulamin Forum to albo się daną część wykreśla i wpisuje "Ocenzurowano" lub usuwa i wyjaśnia z jakiego powodu. "Coś" zgrzytnęło i... cały wątek idzie w p...u do karceru, z jakiej racji? Z racji latających świerszczy? Czy może z racji linku? Nie pasował link to go modzi kasujecie i najwyżej mnie częstujecie karą lub wsadzacie do karceru na kilka dni a nie słowa pisane!

Co się z Wami ludzie dzieje?

Szok :!:

bartolomeo
07-09-2015, 18:17
Recon, nie będziemy cenzurować ani wycinać - to dopiero prowadziłoby do spięć, pretensji i waśni. Nie pamiętasz już, że sam wyleciałeś z moderowania za wycinanie i cenzurę właśnie? Nie częstuj nas zgniłym jabłkiem, bo Ty pierwszy podniósłbyś krzyk i rozdzierał szaty gdybyśmy Cię posłuchali.

Piszesz w tamtym wątku o polityce i wątek trafi do działu o polityce - i zostanie tam otwarty.


Co się z Wami ludzie dzieje?

Szok

No właśnie, co się z Tobą dzieje, Recon1?