PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady pierwszy raz



Igor82
12-08-2015, 23:41
Witam wszystkich milosnikow natury,

12 wrzesnia pierwszy raz z dziewczyna zawitamy w Bieszczadach. Jedziemy z zachodniopomorskiego, niestety transportem publicznym. Stacja konsowa Przemysl.

Mam do Was ogromna prosbe. Z racji tego ze bedziemy w tym cudownym miejscu pierwszy raz i jestesmy totalnie zieleni, moglibyscie polecic jakies fajne klimatowe miejsce gdzie moglibysmy sie zatrzymac na tydzien. Chodzi nam o spacery w gory ale takze o malownicze widoczki gdyz moim hobby jest fotografia.
Na chwile obecna znalazlem Gospodarstwo Argoturystyczne Pod Zrodelkiem w Dołżycy, gmina Cisna
Serdecznie dziekuje
Lukasz z Iza :)

Szkutawy
13-08-2015, 00:47
Witaj! Jeśli nie macie własnego transportu to może lepiej na pierwszy raz znaleźć coś w Ustrzykach Górnych. Wybór tras z malowniczymi widoczkami duży, a na większość z nich z buta sobie dojdziecie.

Igor82
13-08-2015, 00:55
Czolem Przemek,

Dzieki za info, masz moze w Ustrzykach Gornych jakas speawdzona, fajna miejscowe?

Szkutawy
13-08-2015, 09:05
Napiszę tak... miałem, ale ją zlikwidowano gdzieś tak na samym początku lat dziewięćdziesiątych. Już nie jestem fanem tej miejscowości, ale jeśli nie jesteś zmotoryzowany i do tego jesteś pierwszy raz w Bieszczadach to miejsce odpowiednie, a raczej odpowiednio położone. Miejsc noclegowych jest tam dosyć sporo i tylko zależy czego po nich oczekujesz.... możesz wybrać Hotelik Biały, Kremenaros, czy camping....lub Zajazd pod Caryńską. Są też kwatery prywatne. Ostatnimi czasy to w UG spałem jedynie dwie noce na campingu w namiocie. Dobrze położoną miejscowością jest też Wetlina, ale wydaje mi się, że lepiej UG. Można też jeśli oczekujesz spokoju pokusić się o miejscowość Muczne z tym, że z dojazdem tam jest trochę problemu, albo dalej Tarnawa Niżna i w niej Baza nad Roztokami (polecam). Można też nie mieszkać stacjonarnie tylko przemieszczać się z plecakami od schroniska do schroniska. Wtedy zasmakujesz tych gór.;)

ps. ... jest jeszcze wiele miejsc, które można polecić, ale tak się zastanawiam, czy akurat na pierwszy raz. Z czystym sumieniem polecam również Sękowiec... lubię tam przebywać... wpisz w wyszukiwarkę... sekowiec. Dobrze jest jednak wszędzie odpowiednio wcześnie zadzwonić, bo z miejscami różnie bywa.

zbyszek1509
13-08-2015, 10:23
Na chwile obecna znalazlem Gospodarstwo Argoturystyczne Pod Zrodelkiem w Dołżycy, gmina Cisna

To w tym miejscu zaczynałem swoją przygodę z Bieszczadami w październiku 2003 r. W obecnym czasie jeszcze nie było ani "Źródełka:, ani "Brzózki",ani "Horodka", a jedynie "Pod Łopiennikiem". Miejsce bardzo przyjemne, spokojne i widokowe, a gospodarze bardzo sympatyczni. Duża możliwość wędrowania po okolicy, zarówno szlakami jak i chaszczując. Przystanek autobusowy po zejściu, asfaltową drogą, w odległości ok. 500 m. Do Cisnej ok. 2,5 km. Jak na początek to wspaniałe miejsce aby połknąć bieszczadzkiego "bakcyla". Z pewną nostalgią patrzę na kilka moich zdjęć zamieszczonych na stronie tego gospodarstwa agroturystycznego.

Igor82
13-08-2015, 23:03
Zadzwonilem dzisiaj do biuro turystycznego w Bieszczadach, gdzie doradzono (z racji tego, iż jestesmy zdani na transport publiczny) abysmy wybrali sie do miejscowości Polańczyka. Biuro to organizuje wiele ciekawych wycieczek co tez jest plusem oraz odbiera ludzi prosto z hotelow.

tolek banan
13-08-2015, 23:50
I tym sposobem straciliście swoją niezależność . Nie lubię zorganizowanych grup. Trzeba było posłuchać rad forumowiczów (Wetlina , Ustrzyki, Cisna ) a resztę według własnego pomysłu -spontanicznie . Ale zależy co kto lubi

Piskal
14-08-2015, 00:00
Polańczyk-fatalny wybór. Nie poznacie prawdziwych Bieszczadów. Transport publiczny może stanowić problem poza sezonem, ale nie w wakacje.

Igor82
14-08-2015, 00:48
Moi drodzy wplacilismy tylko 100 zaliczki wiec nic straconego. Prosze piszcie gdzie moglibysmy sie wybrac? Wetlina? helpppppp ;)

Mysle ze pobyt moglibsymy podzielic na dwa miejsca po 3 dni

Ustrzyki Górne, Zatwarnica, Wetlina?

Jimi
14-08-2015, 07:10
Polańczyk i zdanie się na autokar, od którego jesteśmy uzależnieni to wybór fatalny :) I co -będziecie śpieszyć tam w górach bo autokar czeka o omówionej godzinie? Czy to tak na prawdę będzie się czymkolwiek różniło od codziennego życia w mieście? Przecież na urlopie i to w dodatku w Bieszczadach mamy się wyluzować i mieć chwilową odskocznie. Biuro turystyczne poleci ci tylko i wyłącznie swoje usługi ;) Jeźdzcie najpierw na 3 dni do Ustrzyk Górnych a na 3 kolejne do Wetliny. I po problemie.

Igor82
14-08-2015, 10:23
Jimi pisz prosze gdzie mozna sie udac, Polanczyk to juz przeszlosc ;)

Igor82
14-08-2015, 11:43
Wybieramy Wetline z racji tego ze w Ustrzykach Górnych ceny za noclegi panuja jak z ksiezyca
Z Wetliny zawsze mozna dojechac
Macie jakies sprawdzone miejsce w Wetlinie?

tolek banan
14-08-2015, 12:24
Igor Myślę ,że Wetlina to dobry wybór
Ja mogę Wam polecić to : http://www.bieszczady.net.pl/wetlinka/ , zaraz obok "Baza ludzi z mgły" - to knajpka ale nie wiem jakie ceny za nocleg Was interesują. Trochę taniej masz "U Rumcajsa" ale i warunki inne.

Piskal
14-08-2015, 13:51
Sękowiec/Zatwarnica- Otryt, Wetlińska, Tworylne, Krywe, Ruskie, Dwernik Kamień, wodospad Szepit. To wszystko do zrobienia bez samochodu. A i PKSy są. Można podjechać do Lutowisk i wrócić Otrytem, albo do Nasicznego i zaliczyć Caryńskie. Z Wetliny można przyjść pieszo via Przełęcz Orłowicza. W Zatwarnicy świetne kino z filmami bieszczadzkimi nawet dla jednej osoby. Wetlina za bardzo w tym czasie komercyjna i zatłoczona, więc i szlaki będą. Ale jak kto lubi. Wasz wybór.

robines
14-08-2015, 16:05
Hej,popieram Piskala choć na pierwszy raz to może Wetlina lepsza(sam bym jednak wybrał na debiut Górne z tamtejszym polem namiotowym).W Wetlinie polecam Cień prlu.Nocleg masz za 20-25zeta,bardzo fajny klimacik ale bardziej schroniskowo-petemesowski.Zależy co Ty i Twoje dziewczę lubicie;).Wypasów 2 osobowych po 50 w górę od łebka jest pełno od Cisnej przez Wetline,Górne...

Igor82
14-08-2015, 17:20
Dzięki ludzie za podpowiedzi. Miejsce noclegowe już mamy, zwie się Pod Berdem. Prośba moglibyscie podać jak najwięcej namiarów na fajne miejsca w okolicy Wetliny? Fotografia to moje hobby i chciałabym popstrykac jak najwięcej interesujących miejsc.

dyfre
15-08-2015, 12:39
igor wiec tak ja jestem ze szczecina i też wybieram sie w tym okresie w biesy jeżeli nie masz autka to proponuje ciuchcią do krakowa o potem bus co prawda troche kosztuje ale przy okazji macie pare godzin żeby sie poszwendać po krakowie co do miejscowości polecam wetlina ,cisna ,ustrzyki

Igor82
16-08-2015, 02:05
Siema Dyfre. Jade przez Wrocek, tam przysatnek i noclek i pozniej na drugi dzien polskim busem do Rzeszowa.