PDA

Zobacz pełną wersję : piesza trasa okrężna/pętla z noclegiem w schronisku



Efkoo
06-10-2015, 08:43
Witam,
wybieram się w Bieszczady z chłopakiem na weekend 16-18 października. Nigdy tam nie byłam. Chcielibyśmy przyjechać samochodem w piątek popołudniu, wynająć jakis pokój a w sobotę rano ruszyć w trasę i mam do Was pytanie jaki szlak wybrać? Jeszcze nie wiemy gdzie dokładnie chcemy jechać. Zależy mi na pieszej trasie pętli, ponieważ chcielibyśmy wyjść w sobotę rano, wieczorem dojść do schroniska, przespać się i w niedziele wrócić w miejsce wyjścia. Jedziemy samochodem dlatego zależy nam na okrężnym szlaku, żeby wrócić w to samo miejsce.
Nie straszne nam długie piesze wycieczki :)
Możecie mi polecić jakieś szlaki i ewentualnie nocleg z piątku na sobotę? Miło byłoby gdyby było to jakieś przytulne miejsce, może być nawet jakiś domek.
Bardzo proszę o opinie :)

ojcie_c
06-10-2015, 13:17
Zostawcie auto w Wetlinie, pierwszego dnia wyjdźcie żółtym szlakiem na Przełęcz Orłowicza. Następnie odbijcie w lewo czerwonym szlakiem na Smerek, a potem w tył zwrot i czerwonym przez Połoninę Wetlińską zejdźcie do Brzegów. Następnie wyjdźcie w Brzegach na Połoninę Caryńską i następnie zielonym szlakiem odbijcie w dół na Przełęcz Wyżniańską. Stamtad jest 20 minut do Bacówki pod Rawkami, gdzie możecie spędzić noc. Drugiego dnia wyjdźcie zielonym szlakiem na Małą Rawkę, potem żółtym na Wielką Rawkę, potem możecie odbić na Kremenaros niebieskim i wróćcie zielonym przez Dział do Wetliny.

długi
08-10-2015, 06:57
Możecie też spróbować zatrzymać się w agroturystyce w Wołosatem, np Stajnia. rano wyjdziecie na przełęcz Beskid i potem klasycznie Rozsypaniec, Halicz, Tarnica i zejście do Wołosatego. Następnego dnia z Ustrzyk Górnych wejść na Caryńska i przez Rawki wrócić do Ustrzyk.