PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzegam - źródełko radoszyckie



don Enrico
13-07-2016, 22:07
Parę dni temu jadąc przez przełęcz Radoszycką zatrzymałem się przy nowej wiacie przykrywającej źródełko radoszyckie aby zaczerpnąć zdrowotnej wody. Wiata bardzo ładna przykrywa ocembrowane kamieniami źródełko, które ma kształt niecki z której zaczerpnąłem wodę do pojemnika. Sir Bazyl twierdzi , że przed postawieniem wiaty była tam zamocowana rura ujmująca źródełko i wypływała z niej woda. Teraz nie widziałem rury tylko nieckę z wodą. Dzisiaj postanowiłem wykorzystać tą wodę do celów spożywczych i po przelaniu do innego przezroczystego pojemnika moją uwagę zwróciło żyjatko wielkości kilku milimetrów wijące się we wszystkie strony.
Przypomniałem sobie co ostatnio pisała Jimi

Ja przeglądam wodę -właśnie z tych najczystszych strumieni górskich -czy nie pływa w nich czasem jakaś witka -tasiemca.
Nie wiem jak wygląda witka-tasiemca i niewiele googlowanie mi rozjaśniło, ale picie wody (nawet zdrowotnej) w której pojawiają się takie zwinne żyjątka uważam za ryzykowne.
Dlatego ostrzegam wszystkich , którzy chcą zaczerpnąć wodę z tego cudownego źródełka.
.... i mam też wątpliwości ...

Jimi
17-07-2016, 13:53
Moim zdaniem wszystko trzeba robić z głową. Wodę górską pić wciąż dalej będę oczywiście ale wcześniej przeglądnę. Podobnie nie popadam w obżarstwo, jak kiedyś garściami!, gdy widzę krzaki jagód czy malin -ale wybiorę wyłącznie te maliny co rosną wysoko a reszta ewentualnie do umycia.

Warto mieć świadomość zagrożeń. Nie mam na myśli absolutnie jakiejś fobii bo tak jak napisałam, nie rezygnuję z dobrodziejstw natury.

http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-pasozytnicze,bablowiec---pasozyt-niczym-nowotwor,artykul,1623366.html

Zwłaszcza, że za 2 dni mija pewna rocznica.

shaq87
17-07-2016, 20:44
no i to jest właśnie to o co niektórzy mnie ostatnio lekko zrugali.. Otóż widzicie Państwo trzeba uważać... don Enrico też chyba się tam wypowiadałeś przeciw mnie:P pozdrawiam!

don Enrico
17-07-2016, 21:03
no i to jest właśnie to o co niektórzy mnie ostatnio lekko zrugali.. Otóż widzicie Państwo trzeba uważać... don Enrico też chyba się tam wypowiadałeś przeciw mnie:P pozdrawiam!
Sorki, ja nie wypowiadałem się przeciwko Tobie , jeśli już, to przeciw bezsensownymi hasłami które zapodałeś

A no i wody ze strumyczka to raczej odradzam. Ważna zasada: Traktuj każdą wodę tak jakby była skażona.
*podkeślenie moje