PDA

Zobacz pełną wersję : Trasa Czoło - Domek Strażnika BdPN [Wetlina]



Boczek
09-08-2016, 13:20
Witam serdecznie,

mam pytanie czy da się przejść w miarę komfortowo na takiej trasie:
- Czoło -> dróżka do Beskidnika, dalej przez Moczarne do Domku Strażnika BdPN i na koniec do Wetliny.
Na mapie są jakieś dróżki, nie ma natomiast oficjalnego szlaku.
Taki skrót z Rabiej Skały do Wetlina (aby się nie wracać tą samą trasą).

Ktoś już to przerabiał ?

W załączeniu mapka z wyrysowaną trasą o którą pytam (linia fioletowa)

Pozdrawiam
Boczek

bartolomeo
09-08-2016, 13:43
czy da się przejśćPewnie się da, ino nie wolno.

Boczek
09-08-2016, 20:45
Pewnie się da, ino nie wolno.

Nie brałem tego pod uwagę :)
Faktycznie doczytałem, że w Bieszczadach na terenie BdPN jest całkowity zakaz poruszania się poza szlakami.
Nie znam Biesów, czy faktycznie to jest rygorystycznie przestrzegane i pilnowane.

p.s.
nie żebym lazł tam gdzie mnie nie chcą (rozumiem chęć ochrony natury) ale czasami te zakazy są dość dziwne.

Jimi
09-08-2016, 22:36
Oprócz tego, że jest to Park Narodowy -to Moczarne ma jeszcze większy rygor - jest to Rezerwat. Akurat w tym miejscu jest to rygorystycznie przestrzegane i pilnowane. I absolutnie nie pchaj się pod daczę ("Domek Strażnika") -po co Ci te nieprzyjemne uwagi jakie usłyszysz bo z reguły tam ktoś jest, możesz dostać mandat (np. 5 stów). Większe prawdopodobieństwo że na tej trasie natkniesz się na straż graniczną -też cię złoją. A pomijając to wszystko, to też mam to kiedyś w planach :} Niemniej teraz moim planem jest ponowna penetracja Moczarnego od góry od wschodu. Piękny napis na mapie - puszcza. Nie przypominam sobie, żeby na mojej taki był. Niemniej faktycznie -zwłaszcza górne partie Moczarnego nasuwały mi tylko jedną myśl -puszcza.

calanthe
10-08-2016, 09:46
Szłam kiedyś ale tylko dlatego że czasowo z kontuzją byśmy się nie ogarnęli żeby do Rabiej Skały dojść... co prawda nie tą ścieżką o którą pytasz tylko od żołnierza Gładysza w dół i w sumie... zwierzaka ani jednego, ścieżka w las wchodziła niewielka a później szeroka wygodna bardzo i w sumie taka ta puszcza... iglaki same z tego co pamiętam i cały czas w dół...
ale to dawno temu było i nieprawda :)
a park to park, ktoś po coś taki zakaz zrobił i trzeba to uszanować :) a przynajmniej się powinno :)

Jimi
10-08-2016, 22:19
Ja po Moczarnem łaziłam tak, że żadnej ścieżki nie widziałam. Ale to od całkiem innej strony było. To moje ulubione drzewko:

41282

W tym miejscu rosło kilka jodeł gigantów.

41283

_sjd
01-09-2016, 00:06
Witam Szanowne Grono Forumowe

Na moich mapach też nie ma szlaku przez Moczarne, tymczasem mam przed sobą "Regulamin tras punktowanych GOT PTTK" a w nim na stronie 85 Bieszczady BW.03
Można zarobić sporo punktów GOT idąc do wyboru z: Wielkiej Rawki, Malej Rawki, Działu lub Wetliny do Moczarnego.
Nie ma jedynie informacji ile można zarobić mandatu.
Dla ścisłości mam ta niebieska książeczkę która obowiązywała jeszcze w zeszłym roku bo PTTK wydało w 2016 nowa z chyba zieloną okładką. Niestety nie wiem czy ten błąd poprawiono w nowym wydaniu.

Zresztą strach tam chodzić bardziej z powodu gawr tej dzikiej zwierzyny ;-)

Pozdrawiam
Sławek