PDA

Zobacz pełną wersję : Terka/Zatwarnica transport/samochod



Kondrah
27-08-2016, 12:51
Hej, jestem nowy na forum, wiec po pierwsze chciałem sie przywitać:).

Poza tym, w przyszłym tygodniu wybieram sie w Bieszczady i chciałem przejść trasę Terka - Zatwarnica i mam wątpliwość jak najlepiej rozegrać temat transportu.
Kwaterę mam w Mucznem, dysponuję samochodem. Z Mucznego do Terki lub Zatwarnicy pewnie bedzie cieżko dostać sie busem. W związku z tym myśle zeby gdzieś podjechać autem i je zostawić, a następnie po wycieczce wrócić po nie, pytanie tylko jaki punkt bedzie optymalny pod względem łatwości powrotu do niego. Czy dobrym pomysłem jest zostawienie auta w Bukowcu, dojście do Terki a później powrót busem do Bukowca z Zatwarnicy? Czy moze jakoś inaczej?

Dziekuje za pomoc.

pozdr.
M.

Piskal
27-08-2016, 13:12
Z Zatwarnicy dojedziesz PKS-em do skrzyżowania w Smolniku albo do Lutowisk, stamtąd do Górnych, stamtąd dopiero złapiesz busa. Ale możesz jeszcze przejść z Zatwarnicy przez przełęcz Orłowicza i już jesteś w Wetlinie. Poza tym w Zatwarnicy łatwiej o nocleg. Bukowiec więc na pozostawienie auta chyba będzie lepszy. Pamiętaj, że z Zatwarnicy niewiele autobusów wyjeżdża. To koniec świata. Zawsze można też liczyć na stopa.

Kondrah
27-08-2016, 14:07
Dzieki za odpowiedz. To moze lepiej zostawic auto w Wetlinie, dostac sie jakos do Terki, przejsc do Zatwarnicy a pozniej przez przelecz Orlowicza do auta w Wetlinie? Pytanie tylko jak dostac sie rano z Wetliny do Terki? Co do noclegow to zakladam ze musimy wrocic do Mucznego, bo nocleg juz oplacony:)

zbyszek1509
27-08-2016, 23:38
....chciałem przejść trasę Terka - Zatwarnica i mam wątpliwość jak najlepiej rozegrać temat transportu.


Czy koniecznie musi być z Terki ?. Jeżeli nie, to można zrobić pętelkę (ok.25-30 km.) z okolic mostu na Sanie zwanego Stary Plac i dojść do Zatwarnicy na różne sposoby i powrócić do samochodu.

Piskal
28-08-2016, 02:15
Myślisz Zbyszku o moście w Studennem? Nie słyszałem tej nazwy.
To już lepiej zostawić autko w Zatwarnicy, lub przy moście w Sękowcu, jest tam parking, zrobić pętlę na Hulskie, Krywe, Tworylne i wrócić drugą stroną Sanu, lub w odwrotnym kierunku. Wtedy rzeczywiście bez Terki, ale w dzionek obrócisz. I trasa piękna. Albo od tego mostu na Dwernik Kamień i zejście do Zatwarnicy. Moja ulubiona trasa, którą robiłem z 10 razy. Szkoda,że nie przyjeżdżasz 3 tygodnie później.

zbyszek1509
28-08-2016, 20:16
Tak, dokładnie chodziło mi o Studenne. Compass również używa nazwy tego miejsca jako Stary Plac. Sugerując Studenne, miałem na myśli dojazd z Mucznego, chociaż jak się okazuje, odległość do Zatwarnicy jest podobna, jak również końcowe odcinki dla samochodu nie są komfortowe :-(. Jak wynika z Twojej sugestii, możliwych wariantów dla tej trasy jest wiele. Wystarczy spojrzeć na mapę i odrobinę pokombinować.
Piskalu, rzeczywiście szkoda, że się mijamy z pobytem w Bieszczadach, ale staram się tam bywać "poza wysokim sezonem". A okres rykowiska, coraz bliżej :-).

Kondrah
28-08-2016, 23:58
Raz jeszcze dzięki za pomoc. Zostawię auto przy moście z Sekowcu i zrobię pętle, w jedna stronę z Zatwarnicy do Starego Placu niebieskim, a w druga wzdłuż Sanu przez Trywolne, Krywe. Czy moze macie inne sugestie? Czy przy Młynie w Hulskiem da sie przejść na druga stronę Hulskiego (nie mogę sie dopatrzeć na mapie).

pozdr.
M.

zbyszek1509
29-08-2016, 01:40
Czy moze macie inne sugestie? Czy przy Młynie w Hulskiem da sie przejść na druga stronę Hulskiego (nie mogę sie dopatrzeć na mapie).


W okolicach młyna, w zależności od której strony będziesz szedł, możesz spotkać tabliczkę z napisem "teren prywatny itd." Natomiast możliwość samego przejścia będzie zależało od poziomu wody w potoku. A tak będąc przy głosie to trochę Ci pomieszam w głowie :-). Idąc z Sękowca stokówką trafisz na fajny punkt widokowy, z którego można odbić w górę stokówką do okolic Kobylanki. Na skrzyżowaniu niebieskiej ścieżki z niebieskim szlakiem (jest wiata), można odbić w lewo, aby przejść grzbietem Otrytu, aż do mostu na Sanie i dalej na Tworylne i Krywe. O tyle ciekawe przejście, że masz bliski kontakt z przyrodą i bukowymi drzewami. Ekstra widoków to się raczej nie spodziewaj, a jedynie w końcowej fazie, w ograniczonym zakresie widok na Rajskie i jeszcze dalej. Natomiast idąc cały czas stokówką wzdłuż Sanu (trochę nudnie i monotonnie), trafisz na punkt widokowy na Tworylne z możliwością odpoczynku, oraz spotkania takich okazów.

41335 41336

Wybór należy do Ciebie.

Kondrah
30-08-2016, 23:45
Zbyszek, dzięki za pomoc. Fajna trasa, tylko widzę ze do Starego Placu jedyna opcja to przejście wzdłuż drogi (monotonne). Myśle ze pójdziemy druga strona Sanu w jedna stronę, a moze powrót zrobimy w ten sposób z zachęceniem o Otryt (o ile bedzie czas i siła w nogach;) a co myślisz o przejściu ścieżka czerwona/zielona z Zatwarnicy do Starego Placu? (W druga stronę na przełaj;)

zbyszek1509
02-09-2016, 16:34
To jeszcze jeden krótszy wariant tej trasy, bez większych strat widokowych. Osobiście wolę, aby na początku trasa była bardziej wymagająca, a powrót był łatwiejszy. Jeżeli w pierwszej kolejności, zdecydujesz się na przejście stokówką od Sękowca do punktu widokowego, to po około 3 km dojdziesz do starego kamieniołomu. A od niego ok. 800 m po prawej stronie, masz "koński szlak" w górę, którym dotrzesz do równoległej stokówki. Widoczną ścieżką możesz dojść do punktu 831, aby odbić w lewo i przejść grzbietem Otrytu do mostu na Sanie. Dalej już w miarę po równym terenie i według znaków na drzewach, dotrzesz do punktu wyjścia.

Recon
02-09-2016, 19:37
Witam po długim niebycie na Forum :)

To ja się pytam tak prosto z mostu (niech będzie w Studennem)... a czemu nie można sobie przejść Terka-Zatwarnica-Terka albo Studenne-Zatwarnica-Studenne, albo Zatwarnica-Studenne-Zatwarnica (1 i 3 wariant przeszedłem)???
12 godzinny spacerek po obu brzegach Sanu. Nawet dziurawą drogą jest fajnie iść i są "okienka".

Kondrah
08-09-2016, 22:54
Jeszcze raz dzięki za pomoc! Ostatecznie auto zostało w Sękowcu, z Zatwarnicy poszliśmy w okolice Magury Hulszczańskiej na przełaj, później Pańskie Berdo, Hulskie, Ryli, czerwonym do Krywego, ścieżką do Tworylnego, przeprawa przez San i powrót stokówką. Piękna trasa!:)) Poza tym udało się na tym samym trzydniowym wyjeździe przejść Wetlina-Jawornik-Riaba Skała-Krzemieniec-Wielka Rawka-Mała Rawka - Dział -Wetlina oraz dotrzeć do źródeł Sanu. Nie mogę przestać myśleć o Bieszczadach, więc wracam za dwa tygodnie:) i tu mam kolejne pytanie, jakie trasy polecicie na koniec września? pierwszy pomysł, który mi się nasuwa to Zatwarnica - Dwernik Kamień (tylko nie wiem jak ją przejść w najciekawszy sposób), poza tym może jakaś trasa z Terki? (mam znowu trzy dni)

Pozdrawiam!:)
MK

zbyszek1509
08-09-2016, 23:22
Jak widać, to wystarczy popatrzeć na mapę i można pięknie zmodyfikować oraz dopasować do osobistych możliwości i potrzeb, prawie każdą trasę. Oczywiście pomijam szlaki na terenie BdPN.

Recon
09-09-2016, 10:49
Cześć Kondrah :)
Ja zaproponuję przewrotnie... a czemu z Zatwarnicy, ha? Proponuję trasę jaką rok temu zrobiłem a opisałem tutaj http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/4456-S%C5%82%C3%B3w-kilka(dziesi%C4%85t)-o-niedawnym-wypadzie-w-Bieszczady/page56
Samochód można zostawić na początku podejścia tam gdzie pole biwakowe w Nasicznem lub wchodzić stokówką koło Gościńca Pod Jaskiniami.

Szkutawy
09-09-2016, 18:23
Cześć Kondrah :)
Ja zaproponuję przewrotnie... a czemu z Zatwarnicy, ha? Proponuję trasę jaką rok temu zrobiłem a opisałem tutaj http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/4456-S%C5%82%C3%B3w-kilka(dziesi%C4%85t)-o-niedawnym-wypadzie-w-Bieszczady/page56
Samochód można zostawić na początku podejścia tam gdzie pole biwakowe w Nasicznem lub wchodzić stokówką koło Gościńca Pod Jaskiniami.
...a czemu nie z Zatwarnicy?... z tego miejsca też się fajnie wyrusza i też można kręcić kujawiaki....:mrgreen:... i o to w tym wszystkim idzie... ryli, albo nie ryli...;)

Recon
09-09-2016, 19:59
A temu, bo mi się tamtędy najbardziej podobało!

Szkutawy
10-09-2016, 12:07
A temu, bo mi się tamtędy najbardziej podobało!
....fakt ...argument, akurat nie do podważenia...;). Zaproponuję z Zatwarnicy czerwonym na Kamień, a zejście zielonym, a z Terki na Studenne, albo na Korbanie zielonym później czerwonym i nim zejść , lub przez przełęcz Hyrcza i Tyskową.

Kondrah
22-09-2016, 23:58
Dzięki za odzew, przemyślę ten DK w taki sposób:) a co myślicie o takiej trasie (jak widokowo i ile czasu może to zająć w rzeczywistości?), kombinuję, bo chciałbym żonę, z którą włąsnie jadę rozkochać w Bieszczadach, więc powinno być dziko, ale też widokowo atrakcyjnie:) Terka – Przełecz Szczycisko -Szczyciska – Żołobina - ścieżką Tworylczyk – Tworylne – ścieżką do Starego Placu – Terka. A może polecicie coś innego spełniającego ww warunki:)

tomasz8278
23-09-2016, 08:05
Widzę ,że kolejny zachorował , lekarstwa brak .Więc walcz chłopie z Bieszczadami i zarażaj innych.

zbyszek1509
23-09-2016, 11:21
... kombinuję, bo chciałbym żonę, z którą włąsnie jadę rozkochać w Bieszczadach, więc powinno być dziko, ale też widokowo atrakcyjnie:) Terka – Przełecz Szczycisko -Szczyciska – Żołobina - ścieżką Tworylczyk – Tworylne – ścieżką do Starego Placu – Terka. A może polecicie coś innego spełniającego ww warunki:)


Trasa dość widokowa i ciekawa. Jednak jej długość ok. 20 km, czy tak na początek nie zniechęci Twojej żony do Bieszczadów ?. Sprawa do przemyślenia;).

Kondrah
23-09-2016, 18:44
Poddałem się chorobie;)

Zbyszku, faktycznie 20 km to sporo, a może masz jakieś sugestie co do trasy dziko/trochę widoków i 15 km max?:) bazę mamy w Wetlinie, ale jesteśmy zmotoryzowani. Cały czas mi chodzą po głowie okolice Zatwarnica, Krywe, ale nie wiem czy tam znajdę akurat taką trasę:) Będę wdzięczny za pomoc.

zbyszek1509
24-09-2016, 14:35
... a może masz jakieś sugestie co do trasy dziko/trochę widoków i 15 km max?:) bazę mamy w Wetlinie, ale jesteśmy zmotoryzowani. Cały czas mi chodzą po głowie okolice Zatwarnica, Krywe, ale nie wiem czy tam znajdę akurat taką trasę:)

Bardzo proszę :-), trasa ok.15 km + mapa. Można ją jeszcze dowolnie zmodyfikować, a na dowód jej atrakcyjności, kilka zdjęć.

41488

Można zaparkować przy kościele w Zatwarnicy.

41489

Przy stokówce znajduje się ruina cerkwi.

41490

Z Ryli widok na pasmo Otrytu.

41491

Z bliska zobaczyć ruinę cerkwi w Krywem.

41492

Przeprawić się przez San :-(.

41493

A pod koniec wycieczki, piękny widok z Sękowca.

41494

Słonecznej pogody i udanej wycieczki - życzę.

Kondrah
25-09-2016, 20:06
Zbyszku wielkie dzięki!:) a masz może jeszcze jakąś inną trasę spełniającą ww kryteria, ponieważ pokrywa się w większości z trasą, którą przeszedłem podczas ostatniego pobytu:) Faktycznie piękna!:)

zbyszek1509
25-09-2016, 21:57
Przede wszystkim to ja nie mam zielonego pojęcia, gdzie byłeś i co widziałeś. A okolice Terki, Zatwarnicy i Krywego obfitują w różne możliwe modyfikacje wycieczek, wystarczy dokładnie popatrzeć na mapę i na pewno coś się dopasuje do swoich możliwości i potrzeb. Na forum pewnie są tysiące opisanych relacji z różnych wypraw, tylko jak się przez tą kopalnię wiedzy przekopać :-(.

Kondrah
25-09-2016, 23:04
Próbowałem szukać w starych postach, ale jak sam piszesz, cieżko sie przez to przekopać. Oczywiście, z mapa w ręku widzę dużo możliwości i mam dużo pomysłów, ale są to trasy, o których nie mam danych czy są widokowo fajne, czy nie itp, a tym razem (wyjazd z Zona;) wolałbym nie "ryzykować" i wybrać jakaś super trasę;) stad moje pytania:)

Byłem tylko tak jak pisałem wyżej, poza tym przy źródłach Sanu startując z Bukowca, przeszedłem z Wetliny przez Krzemieniec-Rawki-Dział-Wetlina oraz wszedłem z Wolosatego przez Halicz na Tarnice, plus Wetlinska i Carynska, wiec dużego doświadczenia nie mam:)

zbyszek1509
26-09-2016, 02:42
No dobrze, to kilka propozycji, które powinny Was zadowolić pod kątem widokowym z elementami chaszczowania :-) + korzystania z mapy i busoli :-).
Opisana wcześniej relacja na Dwernik Kamień z dwoma wariantami i wyjściem z parkingu w Nasicznem.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/8498-Nasze-w%C4%99drowanie-po-Bieszczadach/page19

oraz mniej wymagająca z możliwością zobaczenia cmentarza z I WŚ 9,3 km

41501

Z Cisnej za mostem kolejki w kierunku Przysłupia, zaczyna się żółta ścieżka "Sztolnia Róża" i tu mała wskazówka. Po dojściu na szczyt Mochnaczki, trzeba udać się na wschód przez krzaki, aby trafić na platformę widokową 5,2 km

41502

Jeszcze dwie wycieczki w miłym towarzystwie zostały opisane http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/8498-Nasze-w%C4%99drowanie-po-Bieszczadach/page19
Na Chryszczatą i Miarki. Aby niepotrzebnie nabijać kilometry, to trasę na Chryszczatą można rozpocząć od kruszarek, gdzie znajduje się parking. Jadąc od Cisnej tuż przed Baligrodem jest drogowskaz Rabe 3 km. W lewo przez mostek i ok 3 km dalej znajduje się wspomniany parking. Przejście do dawnej wsi Rabe i w prawo na lekko zarośnietą drogę w górę, pozwala na podziwiane okolicznych widoków. W tych moich relacjach znajdują się mapy z trasą, którą przeszedłem. Idąc z Hoczwi na Dziurdziów i dalej, można zaparkować przy kościele. Jeżeli będziesz miał bardziej konkretne pytania, to proszę pytaj.

Kondrah
28-09-2016, 01:13
Zbyszku, bardzo dziękuje za pomoc! :) ruszamy jutro!:))