PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2017 - głosowanie



Marcowy
01-01-2017, 11:14
Jak to jednak ten czas leci,
Łzy wzruszenia z oczu płyną,
To dziesiąty, już dziesiąty,
Nasz Powsimordowy finał!

Ta zgrabna trawestacja piosenki z kabaretu Dudek wprowadziła nas w kolejny sezon naszej bieszczadzkiej telenoweli. Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji i dziesiątej edycji Powsimord, czyli nagród dla wybitnych jednostek naszego Forum. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie, a sceptykom i malkontentom dumnie odpowiadam: lepsze takie niż żadne :-P

Z okazji jubileuszowych wyborów w ordynacji nie będzie żadnej - dobrej ani złej - zmiany.

Powsimordy 2017 wybieramy w dwóch turach i czterech kategoriach:
- Forumowicz Roku - kategoria bieszczadzka, osobnik prawdziwie wybitny,
- Kronikarz Roku - kategoria bieszczadzka, osoba dokumentująca Bieszczady dowolną techniką literacką lub artystyczną,
- Debiutant Roku - kategoria bieszczadzka, wybitny Nowy Bieszczadnik lub Bieszczadniczka debiutujący(-a) na forum w 2016 roku,
- Botak Roku - kategoria całkiem dowolna - głosuję na człowieka, "bo tak"!

Ponadto głosujemy na:
- trzy wątki forumowe - tematyka koniecznie karpacka, wybrany wątek trafia do forumowego Hall of Fame (w budowie). Mogą to być wątki założone w 2016 roku, ale i znacznie wcześniej, byle w ubiegłym roku były aktywne.

Oczywiście NIE głosujemy na wątki, które zwyciężyły w ubiegłym roku, czyli: "Chaszczem się sztachnąć!" sir Bazyla, "Zagubione kapliczki" don Enrico i "Jesienna Rumunia" Coshoo.

Podstawowe zasady głosowania są następujące:
- Z wyjątkiem Botaka kandydaci powinni zasłużyć się na niwie bieszczadzkiej. Jeśli w trakcie głosowania pojawią się wątpliwości, zdecyduje nieformalne grono Akademików, czyli aktualnie urzędujących Powsimord.
- Każdy użytkownik zarejestrowany na forum przed 31 grudnia 2016 roku ma czynne i bierne prawo wyborcze. Wyjątkami są Superpowsimordy, czyli: Wuka, Pierogowy, don Enrico, Bartolomeo i Wojtek Pysz, a także Ojciec Marcowy - na nich nie głosujemy w żadnej kategorii (chyba że na ich wątek).
- Podstawą oceny powinna być aktywność forumowa kandydata przejawiona między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2016 roku.

Jak działa karta do głosowania:
- Jeden użytkownik = jedna karta do głosowania.
- Karta do głosowania wysłana = decyzja podjęta. Głosu nie można uzupełnić, poprawić czy anulować. Karta wypełniona częściowo błędnie będzie uznana za ważną w części wypełnionej poprawnie.
- Można oddać głos na tego samego kandydata w kilku kategoriach.
- Można oddać głos na kandydatów w wybranych (nie wszystkich) kategoriach.

Jak działa I tura głosowania:
- W I turze w każdej kategorii będzie można zgłosić do 3 kandydatów (osób lub wątków).
- Pierwsza tura trwa od niedzieli 1.01 do niedzieli 15.01.

Pierwsza tura rusza TERAZ! Czekam na Wasze prywatne wiadomości, uprzejmie proszę skopiować i uzupełnić poniższy szablon.

-------------------------------------

Tytuł wiadomości: I TURA

Botak Roku - nick 1, nick 2, nick 3
Kronikarz Roku - nick 1, nick 2, nick 3
Debiutant Roku - nick 1, nick 2, nick 3
Forumowicz Roku - nick 1, nick 2, nick 3

Wątek Roku:
- tytuł 1 i link,
- tytuł 2 i link,
- tytuł 3 i link.

-------------------------------------

Jeśli w danej kategorii mamy mniej kandydatów (albo żadnego), zostawiamy puste miejsce. Bardzo proszę nie usuwać kategorii ani nie zmieniać ich kolejności!

Po I turze nicki finalistów zostaną podane do publicznej wiadomości w kolejności alfabetycznej. Do II tury wejdzie po 3-5 kandydatów z tury I (zależy, jak się głosy ułożą). Druga tura Debiutanta Roku zostanie zorganizowana, jeśli ponad 50 proc. wyborców z I tury wskaże jakiegokolwiek kandydata spełniającego warunki.

II tura głosowania:
- trwa od poniedziałku 16.01 do niedzieli 29.01.,
- polega na oddaniu głosu na jednego z finalistów w każdej kategorii,
- polega na wypełnieniu karty do głosowania według schematu z tury I, ale z tytułem wiadomości: II tura.

Jeśli II tura nie przyniesie rozstrzygnięcia w którejś z kategorii, zostanie ogłoszona tygodniowa dogrywka. Ostateczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na forum na początku lutego, a wręczenie nagród - podczas obrad głównych KIMB-u 2017.

Głosy są tajne do dnia KIMB-u. Karty do głosowania zostaną wydrukowane i na KIMB-ie będą do wglądu dla każdego. Na forum będzie publikowana - na bieżąco aktualizowana - lista osób, które spełniły swój obywatelski obowiązek. Jak zwykle regulamin może ulec modyfikacjom stosownie do realiów :-)

***

NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY!

A lista nagród rośnie nam w oczach, choć są to oczy pełne Roztocza :-)

Botak Roku:
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,

Kronikarz Roku:
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,

Debiutant Roku:
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,

Forumowicz Roku otrzyma:
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,

Będzie też zapewne Morodolotek i nagrody dla P.T. Elektoratu obecnego na KIMB-ie, oczywiście o ile znajdą się sponsorzy.

Zatem DO URN i DO KAS!

Bo Dyktator patrzy... 8-)

Marcowy
02-01-2017, 12:40
Na dobry początek:

1. bieszczadzka kuna

I żubr w nagrodę! A jeśli przerwa między żubrami, to mała :-D

P.S. Zwierzę dostarczył nieoceniony Bartolomeo. Dziękujemy w imieniu Klubu Miłośników Rogacizny!
P.S. 2. Żubrzyka dodałem też sobie, żeby było widać, o co chodzi.

bartolomeo
02-01-2017, 16:03
Gdyby ktoś miał trudności z odszukaniem ciekawych wątków z zeszłego roku to podpowiem, że w prawym górnym rogu forum jest dostępna funkcja Zaawansowane wyszukiwanie. Po jej wybraniu ustawiamy następujące parametry:

42214


Szukamy "w jednym miejscu"
Wskazujemy na jakim forum szukamy wątków (np. w Relacjach)
Określamy minimalną liczbę odpowiedzi (opcjonalnie)
Ustawiamy, że wątek musi zawierać jakieś posty napisane w ciągu ostatniego roku (na rysunku nie jest ustawione)
Koniecznie sortujemy malejąco wg daty rozpoczęcia wątku
Wyniki pokazujemy jako wątki


I teraz już bez problemów wybieramy najlepsze wątki oraz zasłużonych autorów :mrgreen:

Uwaga - na liście pojawią się także wątki założone lata temu, jeżeli w kroku 4 założyliśmy jednak filtr na wiadomości z zeszłego roku to będą to wyłącznie wątki, w których coś w roku 2016 zostało napisane.

Dlugi
03-01-2017, 07:42
Pytanie mam, bo jak każdy statystyczny Polak nie czytam dokładnie regulaminów :-)
Czy jeśli ktoś osiągnął pełnię szczęścia niebiańskiego (Superpowsimordy) to nie można zagłosować na taką osobę w kategorii "Botak"?
Jeśli nie - to dlaczego???

bieszczadzka kuna
03-01-2017, 09:53
Pytanie mam, bo jak każdy statystyczny Polak nie czytam dokładnie regulaminów :-)
Czy jeśli ktoś osiągnął pełnię szczęścia niebiańskiego (Superpowsimordy) to nie można zagłosować na taką osobę w kategorii "Botak"?
Jeśli nie - to dlaczego???
Długi z regulaminu:
Wyjątkami są Superpowsimordy, czyli: Wuka, Pierogowy, don Enrico, Bartolomeo i Wojtek Pysz, a także Ojciec Marcowy - na nich nie głosujemy w żadnej kategorii (chyba że na ich wątek).

Dlugi
03-01-2017, 10:38
No niby tak, ale moje pokrętne myślenie mi zasugerowało, że "Botak" został dodany (jako nowa kategoria) później niż określono, czym jest Superpowsimorda. Dopiero co przypomniałem sobie, czym jest "Super..." i już więcej pytań nie mam.

Marcowy
03-01-2017, 13:32
2. Waldemar
3. Dlugi

I mają po żubrze!

Waldemar
03-01-2017, 13:42
Uff!!! Co za ulga! Bałem się, że dostanę tego brązowego "lelenia" ze zdziwionymi oczyma:oops::oops:;)

Slav
03-01-2017, 16:42
Pytanie mam, bo jak każdy statystyczny Polak nie czytam dokładnie regulaminów :-)
Czy jeśli ktoś osiągnął pełnię szczęścia niebiańskiego (Superpowsimordy) to nie można zagłosować na taką osobę w kategorii "Botak"?
Jeśli nie - to dlaczego???

Zagłosować może, ale głos nie będzie liczony :)

Marcowy
03-01-2017, 20:47
4. Slav
5. bartolomeo
6. Wojtek Pysz
7. slawek71


Żubr raz!

Marcowy
04-01-2017, 15:19
Mamy pierwszego sponsora - najnowsze mapy Bieszczadów Compassa od Wojtka Pysza dla Powsimordów wszystkich kategorii! :-)

Dziękujemy za dar i inspirację dla innych ;)

8. Piskal
9. zbyszek1509

Marcowy
08-01-2017, 10:45
10. Aleksandra
11. asia999
12. dorota z krakowa
13. creamcheese

Towarzystwo Miłośników Żubra Karpackiego się powiększa :-D

Marcowy
08-01-2017, 20:34
14. WUKA
15. mercun
16. Derty

Żubry się kończą... 8-)

Marcowy
12-01-2017, 16:38
17. bertrand236

Drodzy i Szanowni, zostały 3 dni do końca eliminacji. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was czeka z oddaniem głosu na II turę, ale - przy takiej frekwencji w I turze - do finału wejdzie naprawdę niewielu forumowiczów. Nie róbcie im tego! Weźcie się w garść i raz w roku odwiedźcie dwa razy lokal wyborczy :-)

asia999
12-01-2017, 21:29
A ja chciałabym poprosić o głosowanie szczególnie tych, którzy może nie udzielają się na forum, może nie napisali nigdy tutaj nawet jednego słowa, ale jednak forum czytają. A także tych, którzy dołączyli do braci forumowej całkiem niedawno. Coś Was jednak zachęca do czytania, coś zachęciło Was do zalogowania WŁAŚNIE TUTAJ, więc zagłosujcie właśnie na TO COŚ! Przecież nie musi to być od razu lista.
GŁOSUJCIE!!! :-D:-D:-D

bertrand236
12-01-2017, 22:27
a ja chciałabym poprosić o głosowanie szczególnie tych, którzy może nie udzielają się na forum, może nie napisali nigdy tutaj nawet jednego słowa, ale jednak forum czytają. A także tych, którzy dołączyli do braci forumowej całkiem niedawno. Coś was jednak zachęca do czytania, coś zachęciło was do zalogowania właśnie tutaj, więc zagłosujcie właśnie na to coś! Przecież nie musi to być od razu lista.
Głosujcie!!! :-d:-d:-d

p o p i e r a m

Marcowy
13-01-2017, 15:43
Nie sposób się Wam oprzeć :-D

18. Malla
19. Polej

Marcowy
14-01-2017, 15:07
20. partyzant
21. sir Bazyl

Marcowy
15-01-2017, 10:37
22. jojo
23. długi
24. Browar
25. rico
26. maciejka
27. Jimi

Marcowy
15-01-2017, 21:21
Ostatnie 3 godziny pierwszej tury!

Marcowy
16-01-2017, 08:36
I ostatnie trzy głosy oddane późną nocą! Dziękuję wszystkim za udział w I turze, wyniki najprawdpodobniej już dziś po południu :-)

28. Hero
29. iaa
30. calanthe

Marcowy
16-01-2017, 14:57
Drodzy i Szanowni, dziękuje za Wasze głosy w eliminacjach Powsimord 2017.

Rozstrzał jest olbrzymi - chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy takiej palety propozycji :razz: Samych wątków zgłosiliście aż 26, więc nadal jest u nas co poczytać. Kandydatur na Botaka Roku zaproponowaliście 25, na Kronikarza - 13, na Debiutanta - 10, a na Forumowicza - 14. Co ciekawe, nie było problemu z uzyskaniem quorum dla II tury Debiutanta Roku - zgodnie z ordynacją mogła się ona odbyć, jeśli kandydata w I turze wskazało przynajmniej 50 proc. elektoratu. Ale zdarzyło się kilka głosów nieważnych: głosowaliście uparcie na Superpowsimordy albo na kandydatów, którzy pojawili się na naszym forum dopiero po 1 stycznia br.

Reasumując: Wasze głosy ułożyły się w taki sposób, że do II rundy przeszli ci kandydaci na Botaka, Kronikarza i Forumowicza Roku, którzy uzyskali minimum trzy ważne głosy. Takie samo minimum dotyczy najlepszych wątków. Z kolei w przypadku Debiutanta Roku przejście do finału zapewniły już dwa głosy.

Dzięki takiej pokrętnej ordynacji do II tury weszli (w kolejności alfabetycznej):

Botak Roku
- asia999
- bertrand236
- dlugi
- Piskal

Kronikarz Roku
- coshoo
- Dlugi
- partyzant
- Recon
- sir Bazyl
- slawek71

Debiutant Roku
- Izabela
- Krzysztof Jaworski
- kukuryk92
- mercun
- Waldemar

Forumowicz Roku
- bertrand236
- coshoo
- długi
- Piskal
- sir Bazyl
- zbyszek1509

Wątek Roku
- Beskid Niski i Bieszczady w lecie 1966
- Bieszczadzkie bajki z mchu i paproci
- Bobry, kaczeńce i retorty czyli bezkidniskie wędrówki kwietniowe
- Czarnohora wyśniona, wymarzona i spełniona...
- Intensywna relacja we trzy zdjęcia
- Październikowa Rumunia
- Przedsięwzięcie lokalne z Tarnicą w tle
- We wtorek, w schronisku, po sezonie ...
- Wiosennym bieszczadzkim błotem...

Wielkie gratulacje! :-D

I ruszamy z II turą. Przypominam, że teraz głosujemy tylko na JEDNEGO kandydata w każdej kategorii i na JEDEN najlepszy wątek. Proponuję zatem skopiować poniższy wzór, uzupełnić i przesłać mi PW z tytułem II TURA:

----------------

Botak Roku - nick
Kronikarz Roku - nick
Debiutant Roku - nick
Forumowicz Roku - nick
Wątek Roku - tytuł

----------------

Do urn! :smile:

Marcowy
17-01-2017, 09:30
I poooszliii! :-)

1. Slav
2. bertrand236
3. bartolomeo
4. Dlugi
5. creamcheese
6. Verid
7. bieszczadzka kuna
8. dorota z krakowa
9. WUKA
10. zbyszek1509
11. DUCHPRZESZŁOŚCI
12. Piskal
13. Wojtek Pysz

Teraz mamy dla P.T. Elektoratu po dwa żubry na głowę ;)

Marcowy
18-01-2017, 09:54
14. slawek71
15. Polej
16. rico
17. Julija
18. mercun
19. Malla

mercun
18-01-2017, 10:31
A ja tak tylko w kwestii formalnej. Jakiej płci są te żubry?:mrgreen:

Piskal
18-01-2017, 11:23
A ja tak tylko w kwestii formalnej. Jakiej płci są te żubry?:mrgreen:

Parka classic albo gender. Zależy co Ci się trafiło.

mercun
18-01-2017, 11:27
Kurza noga - wygląda na dwa byki:shock: Jakby był mix można by się przychówku doczekać...

Piskal
19-01-2017, 07:45
Wszystko ładnie pięknie, ale ciekaw jestem, gdzie latoś Powsimordy zostaną wręczone...

Marcowy
19-01-2017, 12:36
Jakiej płci są te żubry?

Trzeba przetestować polewając - jeśli polany, to żubr, a jeśli polana, to żubrzyca ;)

Do listy głosujących dołączył:
20. jojo
21. partyzant

bertrand236
19-01-2017, 12:51
Wszystko ładnie pięknie, ale ciekaw jestem, gdzie latoś Powsimordy zostaną wręczone...

Myślę, że na KIMBie ;)

Pozdrawiam

mercun
19-01-2017, 16:33
Zamieszczone przez mercun
Jakiej płci są te żubry?

Trzeba przetestować polewając - jeśli polany, to żubr, a jeśli polana, to żubrzyca ;)

Melduję co następuje: żubry polane, monitor na szrocie, problem nie rozwiązany.
Czekam na dalsze rozkazy.M.;)

Marcowy
20-01-2017, 09:25
Ech, tak dobrze żarło głosowanie i zdechło... :| Do urn, Elektoracie!

Ku zachęcie i jednocześnie przestrodze:

42373

Aleksandra
22-01-2017, 21:17
Oj tam, przecież dużo już zagłosowało ... ;)

mercun
22-01-2017, 21:34
Oj tam, przecież dużo już zagłosowało ... ;)

Patrząc poniżej

42402

to przynajmniej aktywni użytkownicy w liczbie 233 powinni oddać swoje głosy a jeżeli nie wszyscy to chociaż jakichś 150-ciu. A niestety coś czuję, że rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Wolałbym się w tym wypadku jednak mylić:roll:

Aleksandra
22-01-2017, 21:57
Patrząc poniżej

42402

to przynajmniej aktywni użytkownicy w liczbie 233 powinni oddać swoje głosy a jeżeli nie wszyscy to chociaż jakichś 150-ciu. A niestety coś czuję, że rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Wolałbym się w tym wypadku jednak mylić:roll:

Nazwałabym to tradycją odwieczną forum. Jak popatrzysz na wcześniejsze lata, to właśnie tak to się prezentuje. Ale zawsze można wzmocnić kampanię i stworzyć/ zaproponować nowe formy aktywizacji. Na pewno zostaną zauważone ...

Marcowy
23-01-2017, 10:25
Z cząstkowego podsumowania głosów wynika, że mamy same remisy :smile:

22. calanthe
23. Aleksandra
24. don Enrico
25. Jimi
26. długi
27. Jurko
28. sir Bazyl


Nazwałabym to tradycją odwieczną forum. Jak popatrzysz na wcześniejsze lata, to właśnie tak to się prezentuje.

Zgadza się. Każda liczba głosów w II turze powyżej 30 jest sukcesem :-)

bertrand236
23-01-2017, 20:32
...



Zgadza się. Każda liczba głosów w II turze powyżej 30 jest sukcesem :-)

Do sukcesu niewiele brakuje ;)

Pozdrawiam

mercun
23-01-2017, 20:40
Do urn nie idą a potem narzekają.;) Do urn Bracia i Siostry! Lepsze jutro w naszych klikach!:-P

Marcowy
25-01-2017, 09:21
29. Bywalec
30. Marcus
31. coshoo

Dla zachęty: wśród głosujących w II turze rozlosujemy 3 piękne kalendarze Magurycza!

Losowanie i wysyłka odbędą się po ogłoszeniu wyników, więc pewnie na początku lutego. Dziękujemy sponsorowi, który chce pozostać anonimowy :-D

Marcowy
26-01-2017, 11:11
Stan na dziś: w dwóch kategoriach mamy remisy, w dwóch pozostałych liderzy zwyciężają jednym głosem, bez przesady zatem można powiedzieć, że...

Każdy kolejny głos wywróci obecny porządek! I Ty możesz rozbić układ! :-D

Polej
26-01-2017, 13:07
I Ty możesz rozbić układ! :-D

Nie chcę być defetystą, ale na układy nie ma rady ;)

Pastor
28-01-2017, 04:12
Ja tym razem nie głosuje bo nie podoba mi się punkt regulaminu który mówi że tożsamość głosujących ma być ujawniona! Ja zawsze głosuje na Bertranda i słusznie ale dlaczego mam uchodzić za wazeliniarza?
I wybierzmy wreszcie Recona za Kronikarza Wszechlat bo to stary bieszczadnik który łazi bo Biesach od lat i opisuje to "z jajem", językiem naprawdę ciekawym!
Pozdrawiam wszystkich, +Pastor ręką własną

Marcowy
28-01-2017, 14:33
nie podoba mi się punkt regulaminu który mówi że tożsamość głosujących ma być ujawniona!

Wolność, jawność, braterstwo!

Ostatnie dwa dni głosowania!

Marcowy
28-01-2017, 18:22
Pocałunek śmierci złożyła

32. asia999,

dzięki czemu został jeszcze jeden remis. Ale każdy kolejny głos może zmienić ten stan rzeczy :-D

creamcheese
29-01-2017, 10:12
Marcowy ma tylko jednego byczka !??

Marcowy
29-01-2017, 10:28
33. Viwaldi68
34. Hero


Marcowy ma tylko jednego byczka !??

Tak, to byczek pokazowy :-) Sam siebie pozbawiłem prawa głosu.

Za niecałe 14 godzin zamykamy lokal!

Marcowy
30-01-2017, 08:28
Ciemną nocą głosy oddali:

35. Capricornus
36. iaa
37. maciejka

I na tym zakończyliśmy Jubileuszowe Dziesiąte Wybory Forumowiczów Roku!

Dziękuję całemu niezawodnemu Elektoratowi :-D

Z pierwszego liczenia wynika, że we wszystkich kategoriach mamy zwycięzcę, więc dogrywki raczej nie będzie. Ale na pewno będziemy to wiedzieć koło południa, po ponownym zliczeniu głosów. Także w porze obiadowej poznamy Wątki Roku!

Zapraszamy przed ekrany! :-)

Marcowy
30-01-2017, 12:54
Drodzy i Szanowni,

Powrótne liczenie głosów potwierdziło podejrzenia, że w kategoriach osobowych nie mamy w tym roku żadnego remisu, więc i dogrywki nie będzie. Mamy za to remis w wyborach Wątków Roku :-) Ale prawem dyktatora uznałem, że zamiast dodatkowego głosowania lepiej po prostu przyznać dwa złote medale - wszak od przybytku dobrej literatury głowa nie boli.

Tak oto Wątkami Roku 2016 zostały ex-aequo:

- Bobry, kaczeńce i retorty czyli beskidzkoniskie wędrówki kwietniowe (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9326-Bobry-kacze%C5%84ce-i-retorty-czyli-beskidzkoniskie-w%C4%99dr%C3%B3wki-kwietniowe) - autor: buba

oraz

- Intensywna relacja we trzy zdjęcia z leniwej wycieczki w Bieszczady (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9130-Intensywna-relacja-we-trzy-zdj%C4%99cia-z-leniwej-wycieczki-w-Bieszczady) - autor: bartolomeo.

W zwycięskiej trójce - ze stratą tylko jednego głosu - znalazła się także historia zatytułowana:

- Wiosennym bieszczadzkim błotem... (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9266-Wiosennym-bieszczadzkim-b%C5%82otem)- autor: coshoo.

Wielkie gratulacje do całej trójki :-D Wątki trafiają do świeżo założoną Tablicę Pamiątkową w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9562-W%C4%85tki-Roku).

Dziękuję wszystkim głosującym, jutro rano poznamy Botaka Roku! :-P

sir Bazyl
30-01-2017, 15:42
Dla Twórców wątków - serdeczne gratulacje!

dorota z krakowa
30-01-2017, 16:41
Serdeczne gratulacje dla autorów wątków :) Szczególnie gratuluję Bubie i z niecierpliwością czekam na jej dalsze kaczeńcowe relacje.

bertrand236
30-01-2017, 18:34
Gratulacje dla autorów nagrodzonych wątków

Pozdrawiam

mercun
30-01-2017, 19:41
Gratulacje i pozdrowienia.:smile:

bartolomeo
30-01-2017, 20:09
Dziękuję :smile:

Piskal
30-01-2017, 20:11
Jeden mój typ. Ale gratuluję wszystkim autorom.

asia999
30-01-2017, 20:17
W tym roku - jak widać - karty rozdawała w tej kategorii literka "b", choć i "c" na podium (przecież w końcu tylko o mały kroczek dalej w alfabecie). ;)
GRATULACJE! : ))

Piskal
30-01-2017, 22:16
W tym roku - jak widać - karty rozdawała w tej kategorii literka "b", choć i "c" na podium (przecież w końcu tylko o mały kroczek dalej w alfabecie). ;)
GRATULACJE! : ))

O,to ja na P. nie miałem szans.
Zwłaszcza, że nie napisałem żadnej relacji.8-)

długi
31-01-2017, 07:12
oba moje ulubione,
serdecznie gratuluję

Polej
31-01-2017, 07:42
Gratuluję laureatom !

Marcowy
31-01-2017, 08:05
A teraz - zgodnie z zapowiedzią - wyniki głosowania na Botaka Roku. Konkurencja w finale była bardzo silna, różnice między finalistami wyniosły 1-2 głosy, ale ostatecznie Waszą decyzją

Botak Roku 2017

goes to

długi!!!

Pierwszy tytuł dla forumowego weterana, ale z pewnością nie ostatni ;) Wielkie gratulacje i serdeczne pozdrowienia! :-D

Bywalec
31-01-2017, 08:49
Gratulacje !

Piskal
31-01-2017, 11:12
Migał się, migał, aż się wreszcie Tomaszek doigrał. Dobrze mu tak!:-P

don Enrico
31-01-2017, 11:30
Podziękowania i gratulacje
Długiemu za wyważony spokój i refleksje
a twórcom wątków za to, że im się chciało podzielić z bliźnim, (co w dzisiejszych czasach nie przychodzi tak łatwo).

maciejka
31-01-2017, 16:43
Gratuluję autorom wątków, dziękuję również tym, którzy nie stanęli na pierwszych miejscach, ale swoim pisaniem sprawili wiele radości i przyjemności.
Gratuluję Botakowi Roku!:razz:

Aleksandra
31-01-2017, 17:39
Jeden mój typ. Ale gratuluję wszystkim autorom.

Podobnie - gratuluję serdecznie Twórcom zwycięskich wątków i sympatycznemu Botakowi Roku!!!

długi
31-01-2017, 18:49
No nie ...
sam nie wiem

w każdym razie bardzo sprawcom dziękuję, czuję się tak jakoś ...
skowronka dziś widziałem, może dlatego...
jeszcze raz dziękuję

bartolomeo
31-01-2017, 18:53
sam nie wiemPewnie niebieskiego tytułu pod awatarem Ci brakuje? Już rzeźbię! :wink: A na razie gratuluję :smile:

sir Bazyl
31-01-2017, 19:11
Gratulacje dla długiego
Botaka roku 2017-go!

asia999
31-01-2017, 22:05
po "b" i "c" przyszła kolej na "d" ;)
Długi - serrrdeczne gratulacje! :)))


W kategorii "Botak" - Północ PANY :mrgreen:

Marcowy
01-02-2017, 08:05
Dziś Kronikarz Roku. Także tutaj konkurencja była silna, ale już w I turze pojawił się lider, który wysforował się na czoło stawki i miejsca do finiszu nie oddał. Wierni fani pamiętają, że zdobył ten zaszczytny tytuł już dwa lata temu, na rok przyczaił się, zaszył w salach treningowych, łapał formę i nabierał sił, żeby w tym roku znów powalczyć o Kryształową Kulę. Jego nick pojawił się także wczoraj, co było oczywistą zapowiedzią dzisiejszego tryumfu.

Kronikarzem Roku 2017

wybraliście

coshoo!!!

Wielkie gratulacje! :-P

bartolomeo
01-02-2017, 16:14
Gratulacje :smile:

sir Bazyl
01-02-2017, 17:33
Wiwat coshoo! Dzięki za dotychczasowe relacje i niecierpliwie czekam na następne!:-P

Wojtek Pysz
01-02-2017, 17:57
Jak na razie, w pierwszych trzech ogłoszonych kategoriach, mam pierwsze trzy trafienia!
Gdybym się chciał "podlizać", powiedziałbym - laureaci, ja na was głosowałem:-)
Ale się nie chcę podlizywać, więc: serdeczne gratulacje!

jojo
01-02-2017, 18:20
Gratulacje dla wszystkich docenionch !!!!!

Aleksandra
01-02-2017, 19:11
Brawa dla kolejnego zwycięscy. Należało się.

bertrand236
01-02-2017, 22:04
Brawo długi. Brawo coshoo@
Gratuluję i pozdrawiam

długi
02-02-2017, 07:10
Ja też, ja też, ja też,
gratuluję i czekam na następne relacje ;)

Piskal
02-02-2017, 08:39
Gratulacje!

Marcowy
02-02-2017, 08:44
Raz, raz, raz... Próba mikrofonu.

Dziś Debiutant Roku. Jak może pamiętacie, w tej kategorii obowiązywało quorum, czyli gdyby głos na kandydatów oddała mniejszość elektoratu, nie mielibyśmy II etapu. Ale na ogół nie mieliście większych problemów z typowaniem kandydatów i osiągnięciem 50 procent. Wyszła całkiem mocna nalewka... ;) Kiedyś tam ta kategoria została uznana za probierz zdolności forum do przyciągania i aktywizowania nowych użytkowników, więc z dopływem świeżej krwi wydaje się być całkiem nieźle.

Przechodząc do meritum: w kategorii Debiutant Roku mieliśmy od początku lidera, który wygrał wyraźną przewagą głosów.

Debiutantem Roku 2017

został

Waldemar!!!

Brawa i gratulacje! :-)

bertrand236
02-02-2017, 14:08
Brawo Waldemar!
Gratuluję i pozdrawiam

Waldemar
02-02-2017, 15:26
... coś podobnego?!!! Dziękuję!!!

bartolomeo
02-02-2017, 15:35
Gratuluję!

rico
02-02-2017, 15:52
Dołączam się także - moje Gratulacje !

dorota z krakowa
02-02-2017, 16:22
Serdecznie gratuluję Waldemarze :)

Bywalec
02-02-2017, 17:58
Przyłączam się do chóru. Gratulacje

- - - Updated - - -

Przyłączam się do chóru. Gratulacje 😊

asia999
02-02-2017, 18:42
I dla Kronikarza i dla Debiutanta duże brawa :))

slawek71
02-02-2017, 19:20
Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów!

mercun
02-02-2017, 21:35
Simply the best!:-P I dodatkowa nagroda

https://www.youtube.com/watch?v=SvCyFHWBUlc (https://www.youtube.com/watch?v=SvCyFHWBUlc)

Aleksandra
02-02-2017, 22:15
Co za debiut - gratuluję i czekamy na więcej.

Piskal
02-02-2017, 22:39
I ja tyż.

Marcowy
03-02-2017, 10:54
Czas na wisienkę na torcie, czyli wyniki głosowania na Forumowicza Roku.

Imię Jego (40 i 4) przewinęło się już w pozostałych kategoriach, co świadczy o tym, że to jednostka wybitna na wielu polach i od wielu lat. Ale czy to dla kogoś jakieś zaskoczenie? :-) Bez zbędnego ględzenia: miło mi zakomunikować, że

Forumowiczem Roku 2017

wybraliście bezapelacyjnie

sir Bazyla!!!

Wielkie gratulacje i serdeczności! Nie tylko ludność Rzeszy się cieszy! :-D

***

Dziś wieczorem odbędzie się komisyjno-knajpiane losowanie kalendarzy wśród P.T. Elektoratu, wyniki podamy... jak tylko będzie to możliwe ;)

bartolomeo
03-02-2017, 11:19
Gratulacje! Liczę na to, że sir Bazyl będzie teraz jeździł w Bieszczady częściej, dzięki czemu będzie miał więcej materiału do pisania relacji :smile:

Podziękowania należą się także Marcowemu za kolejny rok dbania o Powsimordy. W nagrodę ostaje drugiego żubra, należy się :wink:

Bywalec
03-02-2017, 11:25
:-) Gratuluję.

bieszczadzka kuna
03-02-2017, 12:20
Yes, yes, trala la...dla Bazyla wygrana będzie niespodzianką, gdyż dopiero w poniedziałek dowie się o niej. A ja gratuluję wszystkim zwycięzcom!!!

Capricornus
03-02-2017, 12:26
Gratulacje dla wszystkich laureatów. Pozdrowienia z Pyrlandii...

bertrand236
03-02-2017, 12:41
Bazylu!
Gratulacje i pozdrawiam

Polej
03-02-2017, 13:04
Gratuluję wszystkim laureatom

slawek71
03-02-2017, 19:09
Serdeczne gratulacje Bazylu i pozdrawiam!

jojo
03-02-2017, 20:19
No proszę z jaką PERSONĄ niedawno się mroziłem i "odmrażałem"
GRATULACJEEEEE BAZYL !!!!!!!!!!!

Marcowy
03-02-2017, 21:02
Zgodnie z obietnicą odbyło się dziś komisyjne losowanie nagród dla Wyborców - dzięki anonimowemu sponsorowi mieliśmy w puli cztery kalendarze Magurycza. Skład Komisji Kontroli Gier i Zakładów był liczny i zacny: Aleksandra, KaHa, Maciejka, (dawno niewidziana) Anka_Wawa, Duch Przeszłości, Wojtek mit Ziffern, Piotrek i Marcowy. Losowanie przebiegało mniej więcej tak:

42507

42508

42504

42505

42506

Zwycięzcy zostaną poproszeni w PW o przesłanie adresów pocztowych celem przesłania nagród. Chyba, że już wiedzą i sami wyślą ;)

Gratulujemy i dziękujemy! :-P

Piskal
03-02-2017, 22:46
Gratulacja dla Sera z Bazylią!
I laureatów kalendarzowych.

asia999
04-02-2017, 09:49
Serdeczne gratulacje dla sir Bazyla!! : )))

Verid
04-02-2017, 10:15
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych :smile:

Marcowy
04-02-2017, 16:21
Moi drodzy,

podsumowując wybory Powsimord 2017: w I turze oddaliście 30 głosów, w II - 37, zatem w granicach średniej. Nie ma szału, ale i nie ma wstydu :-)

Zaszczytne miano Powsimordy 2017 w poszczególnych kategoriach zdobyli:
- Botak Roku - długi,
- Kronikarz Roku - coshoo,
- Debiutant Roku - Waldemar,
- Forumowicz Roku - sir Bazyl.

Wątkami Roku zostały ex-aequo:
- Bobry, kaczeńce i retorty czyli beskidzkoniskie wędrówki kwietniowe (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9326-Bobry-kacze%C5%84ce-i-retorty-czyli-beskidzkoniskie-w%C4%99dr%C3%B3wki-kwietniowe) - autor: buba
oraz
- Intensywna relacja we trzy zdjęcia z leniwej wycieczki w Bieszczady (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9130-Intensywna-relacja-we-trzy-zdj%C4%99cia-z-leniwej-wycieczki-w-Bieszczady) - autor: bartolomeo.

Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła historia:
- Wiosennym bieszczadzkim błotem... (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9266-Wiosennym-bieszczadzkim-b%C5%82otem)- autor: coshoo.

Lista nagród na dziś prezentuje się następująco:

Botak Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,
- książka "Za tamtą górą" Antoniego Kroha (z dedykacją autora) od Ducha Przeszłości,

Kronikarz Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,
- książka "Za tamtą górą" Antoniego Kroha (z dedykacją autora) od Ducha Przeszłości,

Debiutant Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,
- flaszka do samodzielnego wykopania w Bieszczadach od Wojtka 1121,

Forumowicz Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- najnowsza mapa Bieszczadów (Compass) od Wojtka Pysza,
- flaszka do samodzielnego wykopania w Bieszczadach od Wojtka 1121.

Wśród Elektoratu głosującego w II turze rozlosowaliśmy kalendarze Stowarzyszenia Magurycz na rok 2017, które otrzymują:
- asia 999,
- Bywalec,
- Dlugi,
- Polej.

Kalendarze zostaną wkrótce wysłane pocztą.

Niestety, nie mamy w tym roku kandydatów do Mordolotka - żaden głos w II turze nie pokrył się z końcowymi wynikami głosowania.

Pozostałe nagrody zostaną wręczone na KIMB-ie w trzeci weekend maja w miejscu na razie nieznanym. Jeśli ktoś już wie, że się nie pojawi, proszę o PW - zorganizujemy wysyłkę nagród pocztą.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla uhonorowanych oraz podziękowania dla głosujących i sponsorów! :smile:

zbyszek1509
04-02-2017, 22:05
Oczywiste i zasłużone gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz podziękowanie dla prowadzącego, za wkład pracy i dawkowanie napięcia emocjonalnego podczas głosowania. A ja :oops: nawet jednego trafienia nie zaliczyłem :-(.

maciejka
05-02-2017, 11:23
Hip hip hura! Sir Bazyl wygrywa!:-P

Gratuluję wszystkim laureatom!:-P

Kereip
05-02-2017, 17:07
Brawo, brawissimo... Dla zwycięzców, dla organizatora, dla sponorów, dla sierotek marysiek... Fajna zabawa

długi
05-02-2017, 21:29
serdeczności dla współlaureatów, podziękowania dla głosujących, uśmiechy dla kibicujących
do zobaczenia, mam nadzieję, że ze wszystkimi, na KIMBie ;)

DUCHPRZESZŁOŚCI
05-02-2017, 23:00
Gratulacje dla nominowanych! Chwała zwycięzcom!

sir Bazyl
07-02-2017, 14:04
Przez kilka dni nie miałem dostępu do internetu, dziś nadrabiam zaległości i patrzę, oczom nie wierzę, jeszcze raz zaglądam i faktycznie chyba wychodzi, że o mnie chodzi! Naprawdę nie czuję, żeby mi się to wyróżnienie należało ale niech to, udźwignę ten ciężar :-P i postaram się żeby mi nie odwaliło :mrgreen:
Ponieważ jeszcze nie zdążyłem pogratulować Waldemarowi to czynię to teraz - brawo za udany debiut!
Wszystkim biorącym udział w zabawie serdecznie dziękuję. Nieocenionemu Marcowemu, który po raz już dziesiąty wszystko to ogarnął, zachęcał do działania i pięknie prowadził nasze wybory - wielkie podziękowania!!!
Do zobaczenia na KIMB-ie albo i wcześniej!

Wojtek Pysz
07-02-2017, 16:08
Przez kilka dni nie miałem dostępu do internetu, dziś nadrabiam zaległośc ....
Skoro Bazyl się zjawił, to mogę już gratulować!

Bazylowi w drugiej kolejności, bo w pierwszej kolejności, mając zaległości, gratuluję Waldemarowi:-)

A Marcowemu - że mu się też jeszcze chce - to by się przydało nie tylko podziękować, ale coś pięknego i dużego zafundować! Pomożecie???

Slav
07-02-2017, 16:37
Gratulacje dla zwycięzców!



A Marcowemu - że mu się też jeszcze chce - to by się przydało nie tylko podziękować, ale coś pięknego i dużego zafundować! Pomożecie???

Podobno organizacja KIMBu to piękna sprawa i dużo roboty :wink:.

Wojtek Pysz
07-02-2017, 16:56
Podobno organizacja KIMBu to piękna sprawa i dużo roboty :wink:.
Di KIMB-u jeszcze daleko, a Wielka Flaszka albo co innego należy się Marcowemu (jak psu buda) już teraz, za organizację WYBORÓW!

Piskal
07-02-2017, 17:06
Marcowy już był wyróżniony bodaj w 2010 r. przepięknym albumem złożonym z naszych zdjęć, albumem o nakładzie 1 egz. Ale że Marcowemu wciąż szacunek, to warto coś jeszcze. Jestem za. Problem w tym, że Ojcu Dyktatorowi tak się w ostatnich latach składa, że nie jest obecny na KIMBie ;) A warto by osobiście.

Slav
07-02-2017, 17:06
Di KIMB-u jeszcze daleko, a Wielka Flaszka albo co innego należy się Marcowemu (jak psu buda) już teraz, za organizację WYBORÓW!


10 x 100ml = 1l ! a to jest Wielka Flaszka :) Mamy już 200ml !

sir Bazyl
07-02-2017, 17:09
...
A Marcowemu - że mu się też jeszcze chce - to by się przydało nie tylko podziękować, ale coś pięknego i dużego zafundować! Pomożecie???
Świetny pomysł - pomożemy! (jakoś trzeba się po cichu naradzić, żeby Marcowy nie zwęszył co knujemy :))

- - - Updated - - -


... Problem w tym, że Ojcu Dyktatorowi tak się w ostatnich latach składa, że nie jest obecny na KIMBie ;) A warto by osobiście.
Myślę, że jak zagrozimy, że go odwiedzimy w domu to zrobi wszystko żeby na KIMB przyjechać :mrgreen:

Wojtek Pysz
07-02-2017, 17:45
Świetny pomysł - pomożemy! (jakoś trzeba się po cichu naradzić, żeby Marcowy nie zwęszył co knujemy :))
Trzeba pisać po cichu, małymi literami i sympatycznym atramentem.


Myślę, że jak zagrozimy, że go odwiedzimy w domu to zrobi wszystko żeby na KIMB przyjechać :mrgreen:
Najlepiej od razu!
Ej tam, panie Marcowy! Niniejszym zagrażamy Ci oficjalnie, że jak nie przyjedziesz, to [tutaj to, czym grozimy] ...

Jimi
07-02-2017, 17:53
Gratulacje dla wszystkich !!!!!!!!! Popieram tajny cichy pomysł, dajcie znać co i jak.

iaa
07-02-2017, 17:55
To ja też zamiatam kapeluszem przed Wyróżnionymi i Jury.
Tak trzymać!

Marcowy
08-02-2017, 09:45
Myślę, że jak zagrozimy, że go odwiedzimy w domu to zrobi wszystko żeby na KIMB przyjechać :mrgreen:

Tak przy okazji: w sobotę KIMB-ową mamy rano w bliskiej rodzinie komunię, więc będę musiał dobrze docisnąć, żeby zdążyć na główne obrady. Wreszcie się dowiem, jak to jest uciec sprzed ołtarza :-D

Tak w ogóle to chciałbym przypomnieć, że zostałem już godnie uhonorowany - unikalne bieszczadzkie wydawnictwo fotoksiążkowe zajmuje najlepsze miejsce na mojej meblościance, tuż obok szklanej ryby i pogodynki z Zakopca.

WojtekMyśliwiec
08-02-2017, 15:17
Tak w ogóle to chciałbym przypomnieć, że zostałem już godnie uhonorowany - unikalne bieszczadzkie wydawnictwo fotoksiążkowe zajmuje najlepsze miejsce na mojej meblościance, tuż obok szklanej ryby i pogodynki z Zakopca.

Nigdy dość zaszczytów i uhonorowań. Dlatego - tu cytat - „Wzorowa postawa, sumienność oraz duże zaangażowanie w działalności służbowej predysponują opiniowanego do wyróżnienia Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Ostatecznie Bieszczady to nasza wschodnia flanka i organizacja KIMBów wzmacnia nasz potencjał. :smile:

asia999
10-02-2017, 20:53
Tak w ogóle to chciałbym przypomnieć, że zostałem już godnie uhonorowany - unikalne bieszczadzkie wydawnictwo fotoksiążkowe zajmuje najlepsze miejsce na mojej meblościance, tuż obok szklanej ryby i pogodynki z Zakopca.

A ja miałam dla Ciebie na ostatnim KIMBIE zadeklarowane Suchary Bieszczadzkie, ale Ciebie nie było...:-(


Aaa - dziękuję losujący za szczęśliwą dla mnie rękę, a "anonimowemu sponsorowi" kalendarza - za tenże "anonimowy sponsoring" : ))

Recon
28-03-2017, 12:54
Gratulacje dla zwycięzców!

Marcowy
28-03-2017, 14:00
A ja miałam dla Ciebie na ostatnim KIMBIE zadeklarowane Suchary Bieszczadzkie, ale Ciebie nie było...:-(

Siła wyższa :-( Śniły mi się te suchary po nocach...

Marcowy
12-04-2017, 08:30
Czy ktoś z forumowiczów planuje może w najbliższym miesiącu podróż samochodem na trasie Warszawa - Rzeszów i mógłby zabrać niedużą paczkę z nagrodami powsimordowymi?

Szczegóły na PW :-)

Wojtek Pysz
12-04-2017, 19:53
Czy ktoś z forumowiczów planuje może w najbliższym miesiącu podróż samochodem na trasie Warszawa - Rzeszów ....
Może w najbliższym czasie, to nie, ale jeszcze przed imprezą - tak. Czekam na instrukcje.

Marcowy
13-04-2017, 11:35
Sprawa załatwiona. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali pomoc :-)

I jeszcze ważna informacja dla spóźnionych sponsorów: właśnie ruszyła operacja logistyczna związana z dowiezieniem nagród Powsimordowych do Łopienki, więc od tego momentu wszystkie upominki należy dostarczać na KIMB własnym sumptem.

Kura8210
14-04-2017, 16:44
Wszyscy zwycięzcy tegorocznych powsimord którzy dotrą na Kimb zostaną dodatkowo nagrodzeni przez nie anonimowego sponsora czyli mnie:).gratuluje wszystkim i mam nadzieje do zobaczenia wkrótce.pozdrawiam;)

Marcowy
14-04-2017, 20:25
Dzięki! W górę Kurę! :-D

mercun
14-04-2017, 22:42
Dzięki! W górę Kurę! :-D
I będzie rosołek, będzie:mrgreen:

Piskal
15-04-2017, 06:59
Dzięki! W górę Kurę! :-D

Ko,ko,ko,koniecznie!

Kura8210
15-04-2017, 13:23
Wariaci:)

mercun
15-04-2017, 13:58
Wariaci:)
Ale niegroźni :-D

Kura8210
15-04-2017, 17:33
A dla zachęty żeby zwycięzcy przybyli powiem ze nagroda będzie w formie płynnej.a mianowicie:butelka jack danielsa,butelka wody ognistej i krata prażubra:)pozdrawiam.

mercun
15-04-2017, 17:42
A dla zachęty żeby zwycięzcy przybyli powiem ze nagroda będzie w formie płynnej.a mianowicie:butelka jack danielsa,butelka wody ognistej i krata prażubra:)pozdrawiam.
I po co?! Po co!! Cały czar prysł. I ja się łudziłem, że będzie solidna micha wyśmienitego rosołku z kury:cry:

Kura8210
15-04-2017, 18:11
Nikt nie powiedział ze nie będzie:)jaka jest reszta nagród to tylko sam kurczak wie:-D

mercun
15-04-2017, 18:38
No kurza noga. To się będzie działo. Mus tam być :razz:

Piskal
15-04-2017, 22:15
A dla zachęty żeby zwycięzcy przybyli powiem ze nagroda będzie w formie płynnej.a mianowicie:butelka jack danielsa,butelka wody ognistej i krata prażubra:)pozdrawiam.

Od pradziejów tej nagrody niepisaną tradycją jest, że nagrody płynne przy absencji nagradzanego i przy nie przysłaniu osoby upoważnionej do odbioru są utylizowane na miejscu. Więc nie ma strachu ;)

partyzant
15-04-2017, 22:33
Nie to żebym szukał kury, przepraszam, dziury w całym ale po sezonie fajerki we wiacie zawalone są jakimiś paletami czy blatami. Są oczywiście różne techniki gotowania, z zalewaniem proszku wodą, jeno co fajerka to fajerka.
Wesołych Świąt a kurom do Siego Roku.