PDA

Zobacz pełną wersję : Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach



don Enrico
13-02-2017, 20:50
Czy zbliża się Prima Aprilis ?
Czy naprawdę szykuje się totalna likwidacja połączeń autobusowych w Bieszczadach ?
Obecnie obsługuje je firma Ariva , ale decyzja o likwidacji jej oddziałów w Sanoku i Ustrzykach Dolnych już zapadła.

Piskal
13-02-2017, 21:09
Bo Bieszczady przynoszą straty. Ciekawe co starostwo na to? Ja korzystam z PKS, ale dwa razy w roku. Ciekawe natomiast jak dzieci z Zatwarnicy i Nasicznego będą dojeżdżać do szkoły w Lutowiskach. Kilka lat temu można było dojechać z Sękowca do Sanoka, potem do Dolnych, ostatnio do Lutowisk, dalej z przesiadką. Najpierw cały tydzień, potem od poniedziałku do piątku. Pewnie wejdą jakieś firmy prywatne, busy. Ale generalnie cholernie mi się to nie podoba.

sir Bazyl
13-02-2017, 22:04
Nie tylko Ariva ale PKS też. Od 1 lutego zlikwidowano jedyny autobus, który jeździł w weekendy z Rzeszowa w Bieszczady o w miarę sensownej porze, pozwalającej na zrobienie jednodniowej wycieczki, ten 6.45 na Bukowiec. Ja jeździłem znacznie częściej niż Piskal, bo kilka razy w miesiącu ale okazało się to za mało (a w relacjach prosiłem, błagałem - jeździjcie autobusami bo polikwidują!). Raz jechałem nim z Sanoka sam, większość kursów to kilka osób (za Sanokiem trzy do pięciu), pojedyncze przypadki - kilkanaście ale też do Sanoka, czasem Leska a później pustki. To samo było kiedyś z kursem na Ustrzyki Górne oraz do Jaślisk przez Komańczę. Wszystkie zlikwidowali bo woziły głównie powietrze. Dla dzieci, gminy mają zapewnić dojazd więc pojawią się jakieś szkolne autobusy. W tygodniu być może też w miejsce tych przewoźników pojawią się nowi ale w weekendy to chyba już będzie można zapomnieć o możliwości dostania się w Bieszczady komunikacją publiczną o dogodnej (w miarę wczesnej) porze. Trzeba się przerzucić na telewizję i galerie handlowe :twisted:

coshoo
14-02-2017, 08:26
Świetna wiadomość... Bieszczady znów stają się trudno dostępne... Czyli teraz w Bieszczady trzeba będzie startować z Leska?

Piskal
14-02-2017, 08:29
Wy to macie dobrze, bo galerię macie właśnie pomiędzy dworcami, a ja tym o 6.45 właśnie jeździłem. O 9 byłem w Lesku. Pierwsze piwo u Magdy i przesiadka do Dolnych. Przyjeżdżałem w piątki, żeby się dostać głębiej, ale wyjeżdżać też musiałem w piątki. Dobrze, że Wojtek Myśliwiec kupił samochód i Grzesiu chce jeździć w tym czasie, co ja.

uszatek_mis
14-02-2017, 15:21
Nikt nie podał źródła, to ja będę tym dokładnym ->
http://www.nowiny24.pl/bieszczady/a/autobusy-uciekaja-z-bieszczadow,11789306

(http://www.google.com/url?q=http%3A%2F%2Fwww.nowiny24.pl%2Fbieszczady%2F a%2Fautobusy-uciekaja-z-bieszczadow%2C11789306%2F&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNF_OjsYGX4m-dFynhLcySsDc1Z2sg)

krzychuprorok
19-02-2017, 23:28
Kursów już jest tak mało, że ciężko liczyć na Arrivę i coś sensownego zaplanować. Nie ukrywam, że przez to teraz jeżdżę samochodem, albo autostopem. Szkoda, szczególnie mieszkańców Bieszczadów, dla których autobus to był jedyny środek transportu. Może w miejsce Arrivy pojawi się inny przewoźnik, gdzie mu się będzie opłacało? Do Ustrzyk Dolnych, czy gdzieś jeszcze?

uszatek_mis
22-03-2017, 08:47
informacja z dziś z nowin
http://www.nowiny24.pl/bieszczady/a/apel-mieszkancow-do-wojewody-bieszczady-nie-moga-zostac-bez-autobusow,11906178/

i nie z dziś, ale trochę związana
http://www.nowiny24.pl/bieszczady/a/ruszyla-akcja-bieszczady-to-nie-zadupie,11879090/

Piskal
22-03-2017, 10:21
Fakt, że dziecko mi przeszkadzało, ale w pewnym momencie zamiast samorządy przeczytałem samosądy. Żeby to się tak nie skończyło :roll:

Mastek
25-05-2017, 22:05
Witam. Ja mam kwaterę w Kalnicy w sierpniu i mam do Was pytanie; czy wogóle " coś"latem będzie jeździć, jakieś busy ? na trasie Kalnica- Wetlina czy UG ?

krzychuprorok
28-06-2017, 09:51
1 lipca już niebawem a tu dalej nie znamy szczegółów komunikacji w Bieszczadach. Wiadomo coś o PKSie Jarosław. Ichniejsza strona niewiele pokazuje tzn jakiś poranny kurs z Sanoka do Rzeszowa i popołudniowy z Sanoka do Wetliny. Wczoraj późnym południem widziałem autobus rzeczonego PKSu w Niebylcu z tabliczką Rzeszów ale o kursie w sieci brak jakichkolwiek informacji.
Odnośnie Arrivy - będzie jeden codzienny autobus przez wakacje, chyba z północy Polski do Ustrzyk Górnych przez Solinę i Wetlinę. Odjazd z Rzeszowa 4.40

piteare
29-08-2017, 10:00
Witam wszystkich na forum
Pytanie: czy autobusy w Bieszczadach kursują normalnie, czy coś się zmieniło?
Dokładnie chodzi mi o trasę z pod schroniska pod Małą Rawką do Komańczy we wrześniu.
Pozdrawiam

Piskal
29-08-2017, 10:12
Masz internet-sprawdź. Kursy przejął PKS Jarosław, ale na tej trasie to i tak chyba nic nie jeździło. Po wakacjach w ogóle mało jest kursów. Pozostaje stop albo bus. Może jakieś przesiadki w Wetlinie albo Cisnej.

piteare
29-08-2017, 10:40
Dzięki.
W e-podróżniku znalazłem połączenie z Brzegów Górnych do Cisnej, to już coś. Gorzej z drugą częścią (Cisna - Komańcza).

coshoo
17-09-2017, 12:08
Jak wygląda obecnie komunikacja Sanok-Komańcza? Jeździ coś w ogóle?

slawek71
17-09-2017, 21:29
Jak wygląda obecnie komunikacja Sanok-Komańcza? Jeździ coś w ogóle?
Jeździ:http://tarzan.esanok.pl/

slawek71
17-09-2017, 22:00
Gdyby kogoś interesowało to oprócz rozkładu autobusowego dotyczącego Bieszczadów a znajdującego się na "epodróżniku" jest jeszcze jedna firma poza "tarzanem" a mianowicie "bak-bus Baligród" , rozkład mają na stronie "fejsowej", jeżdżą głównie na trasie Sanok - Wetlina ale nie tylko . Jak na tą chwilę nic nie znalazłem na odcinku Żubracze - Komańcza.

krzychuprorok
18-09-2017, 10:40
Jak wygląda obecnie komunikacja Sanok-Komańcza? Jeździ coś w ogóle?

Podobno od października ma jeździć znowu motorak SKPL.

bieszczadzka kuna
18-09-2017, 13:15
Podobno od października ma jeździć znowu motorak SKPL.
Też o tym czytałam. Na trasie Sanok - Komańcza nie liczyłabym na łatwy dostęp. Z radością zaplanowałam sobie trasę, tylko trzeba było weekend zacząć wcześniej, w tygodniu, bo na stronie przewoźnika Tarzan jak wół jest w rozkładzie, że jeździ w dni nauki szkolnej. Przez własne roztrzepanie, nie zadzwoniłam do nich i nie potwierdziłam odjazdu. Na przystanku w Sanoku, okazało się że w rozkładzie jeździ tylko w dni poza nauką szkolną, a po telefonie, że a i owszem jeździł ale tylko w wakacje. No to masz babo placek, następny po porannym koło południa. Do Baligrodu, też jedzie Tarzan tyle, że jak ktoś chce sobie dzień spędzić w tej okolicy to chyba będzie musiał nocą. Autobus przyjeżdża po 17 a odjeżdża w Kierunku Sanok, następnego dnia o 6. Za to kurs SAN BUS Ustrzyki Górne- Wetlina-Sanok-Kraków jest naprawdę przystępny i kierowcy bardzo uprzejmi i zabierają nawet przy braku miejsc siedzących.