PDA

Zobacz pełną wersję : Kto był w Dydiowej ?



Stały Bywalec
09-11-2003, 23:03
W dzieniku bieszczadzkim pod datą 3.10. br. napisałem m.in.:

W Krywem spotkałem też dwoje młodych ludzi, wyraźnie zachwycających się krajobrazem. Powiedziałem im, że oglądają najpiękniejszą dolinę świata. Odrzekli coś, co mnie zastanowiło i co muszę (już w przyszłym roku) sprawdzić. Wg nich jeszcze piękniejsza jest nadsańska dolina Dydiowej. Tyle tylko, że trzeba się tam przebić przez Kiczerę Dydiowską. Jest to jednak teren poza obszarem BdPN, a więc można tam dojść nieoznakowaną ścieżką.

Kto był w Dydiowej ? Którędy tam najłatwiej dojść ? Gdzie można wcześniej, przed wyruszeniem na trasę, pozostawić samochód ?
Co to za bacówka, która jest zaznaczona na mapie wyd. Compass ?

Wg mapy, może tam być rzeczywiście pięknie. Zejście z Kiczery Dydiowskiej w stronę Sanu, wychodzi się z lasu na otwartą przestrzeń ...
Kiedyś stały tam 152 domy i mieszkało ponad 900 osób.

Pozdrawiam

kasiek
09-11-2003, 23:22
:-) Byl tam moj Szwagier:-)Pare lat temu. Sprobuje podpytac, ale to chwile potrwa, bo un teraz przebywa w innym miescie...o ile ktos wczesniej sie nie napatoczy kto wie, to postaram sie dostarczyc informacji - ale mysle, ze nie wczesniej jak ok. czwartku.
pozdrowka

Piotr
10-11-2003, 10:03
Podesłałem Ci info na priv, ale nie wiem czy mam aktulany e-mail, wiec daj znac czy doszło.

Marcin
10-11-2003, 18:22
Hmm... Dydiowa? Została tylko polanka. Zero śladów cywilizacji. To co zostało ze starej leśniczówki to tylko przegniłe deski. Bardzo długo sie idzie od drogi na Muczne, poza tym straż graniczna może cie zawrócić, albo "niemile" skontrolować. Nic ciekawego zero widoków na wyższe partje bieszczadów.

Jacek
11-11-2003, 12:11
Cześć! Byłem w Dydiowej,ale Twoja informacja o Krywem jest prawdziwa w 100%.W pażdzierniku i na początku listopada spędziłem tam u przesympatycznej rodziny Majsterków kilka cudownych dni.Spadł akurat śnieg i dość niespodziewanie zrobiło się pięknie zimowo...Polecam Krywe i pobliskie Tworylne wszystkim ,którzy chcą poczuć prawdziwie bieszczadzkie klimaty

Stały Bywalec
11-11-2003, 19:58
Dziękuję, doszło, odpisałem Ci.
Pozdrawiam