PDA

Zobacz pełną wersję : W Bieszczady z 6-letnim dzieckiem



Anonymous
25-06-2001, 14:53
Czesc
chcialbym pojechac w Bieszczady z 6-cio letnia corcia, ale nie wiem, czy sobie poradzimy. Na razie bylismy kilka razy w gorach swietokrzyskich gdzie Lysice dziecko zdobywalo bez specjalnych problemow.
Czy moglibyscie mi poradzic jakie trasy wybrac tak, aby maksymalnie chodzic 4-5 godzin dziennie ?

Pozdrawiam, Krzysiek Nieszporek

admin
25-06-2001, 18:32
W zasadzie Bieszczady nie wymagają jakiegoś specjalnego przygotowania. Mój znajomy chadza w góry z 4 letnim synem i raczej wszystko jest OKI!
Sądzę, że możesz spokojnie zatrzymać się w Ustrzykach Górnych i "powchodzić" na najwyższe szczyty (jednorazowo).
Np.:
Wołosate -> Tarnica
Przełęcz Wyżniańska -> Rawki
Przełęcz Wyżniańska -> Połonina Caryńska
itp.
We wszystkich miejscach "wyjścia" znajdują się parkingi więc można dojechać "pod sam szlak".

zdrowia
moskita

hans
26-06-2001, 16:07
Równie dobrą bazą może być Wetlina. Stamtąd można wejść na Smerek (i zejść "prosto" do basenu w hotelu "Smerek") albo podejśc do słynnej w Bieszczadach Chatki Puchatka (z Przełęczy Wyżniej - tam też jest parking) - napewno dziecko będzie później z radością opowiadać że było w tym domku który jest na wielu widokówkach :-))) No i do Utrzyk G. jest niedaleko, a tam j/w.

Anonymous
27-06-2001, 11:26
Wielkie dzieki za rady :-) Zadko sie spotyka ostatnio na grupach dyskusyjnych sensownych odpowiedzi.
Wyjazd przelozylem na 9 lipca - ma podobno lac w Bieszczadach...
Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek Nieszporek