PDA

Zobacz pełną wersję : Polowania



Szaszka
28-11-2003, 16:50
Przeczytałam sobie właśnie news u Irasa na stronie (http://www.bieszczady.biz.pl/)
o tym jak to ksiaze Sapieha przyjezdza sobie na polowania w Bieszczady, sciagajac przy okazji swoich znajomych i głosząc ze to "wspaniala promocja Polski", tudziez o tym jak to zjezdzaja tam dziesiatki "dewizowych mysliwych" i kazdy marzy o tym aby ustrzelic dorodnego byka.
Nóż mi sie w kieszeni otworzyl i krew mnie zalała... Tak drodzy myśliwi, przyjezdzajcie polować w Bieszczady, promocja niedługo sie skończy! Bo skończą się byki! Skończą się rykowiska! $%&$#^%$#^%$@ Polujcie, walcie najpiekniejsze samce, i robcie to szybko, bo za parę lat jeleń karpacki się totalnie już zdegraduje!
Oczywiście zaraz pewnie rozlegną sie tu głosy, że przesadzam, bo przeciez sa limity odstrzałów, idą na odstrzał tylo chore sztuki itd itp... Tylko jaki myśliwy chce wracać do domu z małymi nędznymi wieńcami? Każdy porząda wielkiego i symetrycznego trofeum (symetria poroża jest oznaką zdrowia i dobrych genów).
I dlaczego kiedy rozmawiałam w tym roku z ludźmi ktorzy w Bieszczadach mieszkają, opowiadali oni o łaniach prowadzanych przez jelonki - niedorostki...?
Dlaczego myśliwi pozbawiają mnie przyjemności usłyszenia jeleniego ryku we wrześniowych otryckich ciemnościach...? Bo ich stac..?!

Michał
28-11-2003, 17:11
Witaj!

Dopiero co jednemu "forumowiczowi" ocierałem łezki, a tu kolejny.
Powiem Ci tak - nie rycz chociaż żeś baba. Tobie nic nie grozi - łanie, a szczególnie z mlodymi są pod ochroną.
I nie powtarza tych głupot za innymi - symetria poroża o niczym nie świadczy.
Ponieważ Ci, którzy biorą kapuchę za ochronę mają to gdzieś - jest prosty sposób. Niechaj każdy weźmie sobie małego jelonka/łanię do domu i tam chowa. Populacja karpackiego zostanie uchroniona. To co pozostanie w lesie po rozbiórce wpieprzą misie i "pieski leśne". I tak trzymać.

Pozdrawiam

P.s.

Jak jeszcze tak zapłaczesz nad 100-letnimi bukami wycinanymi w imię świętej mamony w rejonach, gdzie szumiały spokojnie te skromne 100 lat - podeślę Ci gratis karton chustek higienicznych.
Aha - aby je wyciąć najpierw wybudowano 10 kilometrów dróg leśnych (z forsy podatników) w miejscach, gdzie nie powinno ich być (ostoje!!!!!!!). Zdrowia Tobie i leśnikom.

Pa

Michał
28-11-2003, 17:46
biednych rybkach w potokach górskich, które jakoś nie mogą zdzierżyć smaku moczu itp i gorszych "wiktuałów", dostarczanych im gratis przez masy bezmyślnych ludzi, roślinkach, które swoimi delikatnymi korzonkami czerpią to same gów.., itd.

A te karpackie samce i inne kopytne albo pazurowate mają dość tego rabanu prostackich gości na ich terenach i rabanu wyjących regularnie w sezonie nowiutkich terenowych samochodów "panów" leśniczych. tylko duszyczki rozjechanych mieszkańców tego zakątka wyją cichutko.....

Proponuję bardziej rozlekamować ten rejon i wpuścić to bydło tam gdzie go jeszcze nie było. Będzie spoko.

Smród, bród, ubóstwo i pełna gęba frazesów - to lubimy najbardziej. Byle do łunii (doczekały te zwierzątka).

Pa

klopsik
30-11-2003, 17:51
W kwesti ochorony to moze popatrzcie co robia ukraincy ?Wyrabali wszysko co tylko mogli , z ryba dalej to robia na gornym odcinku Sanu nie znajdzie sie wiekszego pstraga ??Rabia pradem jak glupi potem siec i po rybkach.