PDA

Zobacz pełną wersję : Szlak Żubracze-Wołosań



CzB
27-08-2018, 23:32
Witam serdecznie biezczadników!

Za kilka dni wybieram się w góry i planuję m.in. przejście dość ambitnej jak dla mnie trasy Przysłup-Jasło-Okrąglik-Roztoki-Hyrlata-Wołosań-Cisna (wg przewodników to ok. 11 godzin), a zależy mi na tym, żeby uniknąć wędrowania po lesie po ciemku, więc każda minuta jest cenna :smile: Od znajomego, który niedawno wrócił z Bieszczadów, dowiedziałem się, że odcinek szlaku niebieskiego z Żubraczego na Wołosań został zmieniony z uwagi na wycinkę drzew i tym samym dość wydłużony. Wg tegoż znajomego (który jest dość sprawnym piechurem) szło się bite 3 godziny zamiast niecałych dwóch zapisanych na szlakowskazie w Żubraczem i to niezbyt przyjemną, męczącą trasą.
Czy ktoś mógłby tę zmianę przebiegu szlaku potwierdzić? Ani na forum, ani w innych częściach internetu nie znalazłem żadnych informacji.

Pozdrawiam serdecznie.

partyzant
28-08-2018, 23:31
Nie wiem na ile moja podpowiedź będzie pomocna bo nie znam tego szlaku, wiem tylko że jest.
Jeżeli zejdziesz z Hyrlatej do drogi Solinka - Żubracze labo na Cichą Wodę, to i tak musisz przekroczyć drogę na Komańczę. Ja nawet nie szukałem szlaku tylko ze składu drewna przed Żubraczym, który jest przy potoku płynącym od Wołosania, tym między Przysłupiem i Feliszówką poszedłem na północ drogą, którą wożą drewno, aż stanąłem przed taką górką, która jest za Feliszówką między potokiem od Sasowa i Wołosania.
Tu zaczęły się schody bo było dość dość pod górkę. Uwagę moją zwróciło bardzo ubogie runo. Idąc prosto musisz dojść do szlaku i w lewo na Wołosań.
Pytanie, czy to nie tam rąbią?
Jedno jest pewne, że po mapie to krótszej drogi nie ma. Pozdrawiam.
Aha, samemu lepiej nie. Ja spotkałem zwierza.

coshoo
29-08-2018, 07:23
...szło się bite 3 godziny zamiast niecałych dwóch zapisanych na szlakowskazie w Żubraczem...


Z Żubraczego do Roztok to jest prawie 8 km w poziomie + przewyższenia. Zrobienie tego poniżej dwóch godzin jest mało realne.