PDA

Zobacz pełną wersję : Krzyż na Smereku



włóczykij
18-09-2018, 12:10
Cześć
Czy ktoś z forumowiczów będzie lub był dziś na Smereku? Wczoraj koło południa był tam facet na quadzie i powiedział, że jutro krzyż będzie demontowany i to ostatnia okazja, aby sobie zdjęcie zrobić. Dziś po 9ej zauważyłem, że kręci się tam dużo ludzi i krzyża już nie ma. Widać za to jakieś większe - konstrukcje/obiekty, a może to złudzenie optyczne? Za późno tam się znalazłem i usłyszałem tylko końcówkę rozmowy z turystami. Facet zaraz odjechał. Tak więc nie usłyszałem nic o przyczynach demontażu. Dziś z okna i bez lornetki nie jestem w stanie za dużo dostrzec.

Krzysiek40
19-09-2018, 09:38
Cześć
Czy ktoś z forumowiczów będzie lub był dziś na Smereku? Wczoraj koło południa był tam facet na quadzie i powiedział, że jutro krzyż będzie demontowany i to ostatnia okazja, aby sobie zdjęcie zrobić. Dziś po 9ej zauważyłem, że kręci się tam dużo ludzi i krzyża już nie ma. Widać za to jakieś większe - konstrukcje/obiekty, a może to złudzenie optyczne? Za późno tam się znalazłem i usłyszałem tylko końcówkę rozmowy z turystami. Facet zaraz odjechał. Tak więc nie usłyszałem nic o przyczynach demontażu. Dziś z okna i bez lornetki nie jestem w stanie za dużo dostrzec.

Włóczykiju, dobrze widziałeś. Stary krzyż zostaje zdemontowany a na jego miejscu ma powstać nowy. Wczoraj trwały prace przy demontażu starego i przygotowywano postument pod nowy. Ostateczne odsłonięcie plus poświęcenie przez biskupa ma się odbyć 17 pażdziernika. Całe to wydarzenie ma związek z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Przez całe wakacje przy kościele w Wetlinie trwała kwesta na ten cel.:-P

Gipsar
19-09-2018, 23:45
No i już jest :)
45102

włóczykij
20-09-2018, 13:00
Dziękuję za odpowiedzi, bo po południu spojrzałem w górę i z poziomu drogi uznałem, że to jakaś antena albo stacja meteo :wink: