Bieszczady z przewodnikiem
Jako że mimo młodego stażu dostałem pozwolenie zadawania pytań - no to podzielę się nimi.
Otóż już kilka razy byłem w Bieszczadach, ale zawsze tak jakoś na dziko, znaczy niezorganizowanie. Chodzi mi po głowie aby wybrać się tak trochę mądrzej tzn z przewodnikiem, coby mnie objaśnił co nieco i pokazał więcej.
Czy może mi ktoś polecić jak to zrobić ? Domyślam się że są jakieś biura podróży i ful opcja, a czy na jeden dzień można się załapać z przewodnikiem ?
Ma ktoś tutaj jakieś doświadczenia ?
A koszt jaki ?
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Witaj!Eeeee!Najlepiej się chodzi samemu po zaczerpnięciu jakiejś wiedzy z Przewodnika,których przecież dostatek!Najlepiej znajdź TU kogoś,kto weźmie Cię ze sobą (i swoim bogatym doświadczeniem) jeśli już koniecznie tak musisz.Wrażenia będą niezapomniane.Z przewodnikiem to po stolycy albo Wawelu!
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Najpierw kup sobie to: http://www.bezdroza.com/przewodniki/...go_turysty,519
potem poczytaj. A następnie z tym Przewodnikiem i mapą wyruszaj w Bieszczad. Wierz mi, że z tym przewodnikiem najlepiej zwiedza się Bieszczad. Jak raz za niego zapłacisz, to będziesz z jego usług korzystał do woli czyli za darmochę. ;)
pozdrawiam
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
A za zaoszczedzona kase o kilka dni najmarniej przedluzysz swoj pobyt w gorach.
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
No to co ?
nie ma sensu kupować kredensu ? znaczy się zapisać na wycieczkę z przewodnikiem (przewodniczką ) ?
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Cytat:
Zamieszczone przez
don Enrico
No to co ?
nie ma sensu kupować kredensu ? znaczy się zapisać na wycieczkę z przewodnikiem (przewodniczką ) ?
Jest sens. Jeżeli chodzi Ci o zapisanie się do zorganizowanej wycieczki to polecam usługi PTTK Rzeszów.
Jeżeli interesuje Cię swobodne połażenie po Bieszczadach z przewodnikiem, możesz się też skontaktować ze mną na PM.
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Witaj.
Szkoda kasy. Wycieczki z przewodnikiem przeważnie "zwiedzają" Tarnicę, Chatke Puchatka, i przewiozą cię autokarem po serpentynach. Naprawdę szkoda kasy.
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Szczerze, to zależy co kto woli.
Ja jestem przeciwny tego typu "kompleksowym wycieczkom". Wycieczkom, gdzie biega się za przewodnikiem, rzadko można się zatrzymać kiedy zauważy się coś ciekawego, a później trzeba zrezygnować z czegoś ciekawego, bo jakaś paniusia obciasik sobie złamała.
Rozumiem, że mamy coraz mniej czasu i każdy chce jak najszybciej i najwięcej zobaczyć i zwiedzić. Jeżeli chodzi o piramidy, Paryż, czy Wenecję, to nich będzie, ale góry warto zostawić dla turystyki, a nie wycieczek.
Podsumowując: jestem przeciwny zorganizowanym wycieczkom w górach. A zgadzam się chociażby z Bertrandem - wypady tego typu są o wiele ciekawsze.
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Cytat:
Zamieszczone przez
piotrrz
Witaj.
Szkoda kasy. Wycieczki z przewodnikiem przeważnie "zwiedzają" Tarnicę, Chatke Puchatka, i przewiozą cię autokarem po serpentynach. Naprawdę szkoda kasy.
Większość takich wycieczek to wycieczki szkolne, dla ludzi, którzy 1 raz są w Bieszczadach. Przecież klient może sobie wybrać dowolny program, lub samemu zaproponować jakiś, nawet po największych dziurach i zakamarkach Bieszczadów.
Co do szybkiego tempa i obcasów...nie wiem czy wiesz, ale przewodnicy raczej nie pozwolą iść "takiej paniusi" w góry bez odpowiedniego przygotowania. Tempo zależy od grupy i programu - klient nasz Pan. Natomiast wskazane jest aby zatrzymywać się przy ciekawych miejscach, zrobić zdjęcie itp.
Odp: Bieszczady z przewodnikiem
Prosząc o radę w tej kwestii spodziewałeś się chyba, że będą tylko dwie odpowiedzi - warto i nie warto...ewentualnie trzecia opcja...leząca gdzieś po środku.
Ja jestem typem zosi-samosi, więc przewodnik książkowy + materiały publikowane m. in. w sieci + wiedza z forum i wio w drogę.
Skoro założyłeś taki wątek, to chyba masz odmienną naturę.
Może spróbuj wybrać rejon, poczytaj o nim we wszelkich dostępnych Ci źródłach zamów sobie przewodnika, a potem odpowiedz sobie na pytanie, czy było warto. Czy prowadził Cie "chodzący audio-book", czy człowiek, który miał wiedzę szerszą od tej powszechnie powielanej, czy potrafił ją podać w sposób ciekawy, czy dobrał trasę odpowiednio i w sposób, w który Ty sam byś tego nie potrafił zrobić.
A wtedy albo zapomnisz o tym wątku szybko albo wyrobisz kartę stałego klienta;)
Na pewno nie wyrokowałbym zdecydowanie na wstępie - warto - nie warto.
...bo to takie subiektywne.
Pozdrawiam:)