Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zbyszku ! ja Cię rozumiem , bo też mam skłonność przywiązywania się do używanych rzeczy
    ... ale może to dobry moment aby zasłużony ATARI zastąpić czymś nowszym ?
    Niestety, będzie się to wiązało z wieloma problemami.
    Informatycy to są złośliwe ludki i wciąż wymyślają kolejne aktualizację albo nowe wersje, których dojrzały człowiek uczy się z trudem.
    Specjalnie dla Ciebie zrobiłem zagadkę fotograficzną
    Co to za górka ?
    Załącznik 46021
    ....
    Oj Heniu, wspominając o Atari wywołałeś tsunami wspomnień. Powróciły chwile wgrywania programu (czytaj gier), a po kilkudziesięciu minutach bzykania ukazywał się komunikat error . Na ZX Spectrum Timex i Commodore, już się nie załapałem, ale Amigę 1200 w roku 1991 kupiłem . Ile to było radości i satysfakcji, gdy widziałem jak kolega informatyk z mozołem wklepywał do PC szumnie nazywanego IBM jakieś polecenia, aby uruchomić swoją "maszynę do pisania". Dla niego ikonki, grafika 32 bity i w miarę przyzwoita muzyka jak na ówczesne czasy, były egzotyką. Natomiast, gdy zainstalowałem sobie pierwszy dysk twardy 500 MB, to już była pełnia szczęścia . Ale gdy nadszedł przełom wieku XX - XXI oraz problemy właścicieli amigowej platformy, to moja satysfakcja została sprowadzona do parteru . Po zmianie platformy, zamęczyłem jeszcze kilka jedynie słusznych "maszyn" i zatrzymałem się na roku 2008. Z pokorą znoszę ułomność swojego sprzętu i wyścig różnej maści wynalazków, ale na moje już coraz bardziej skromne potrzeby, musi wystarczyć .
    Dzięki za dedykowaną zagadkę fotograficzną, która zmusiła mnie do dogłębnej analizy tematu i bliskiego kontaktu z różnymi mapami . Lokalizacja nie sprawiła kłopotu, gdyż posiadałem podobne zdjęcie, a nawet zrobione z tego samego miejsca.

    Tarnica1.jpg

    Natomiast, ostatni kontakt i wspólne plany, zasugerowały mi w pierwszej chwili Pliszkę. Jednak, po połączeniu linią ciągłą Tarnicy i Pikuja, okazało się, że Pliszka znajduje się po prawej stronie tej linii i oddalona jest 5 km od Tarnicy. Więc odpadła.

    Tarnica2.jpg

    Dalsze przymiarki również zostały odrzucone i ostatecznie zaakceptowana została górka Borsuczyny, oddalona od Tarnicy 1,2 km.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 02-04-2019 o 16:05

  2. #12
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Oj (...)

    Dalsze przymiarki również zostały odrzucone i ostatecznie zaakceptowana została górka Borsuczyny, oddalona od Tarnicy 1,2 km.
    Oj !!!
    Za bardzo zaufałeś technice która puściła strzał mylny.
    Ja aż taki złośliwy nie jestem i odpowiedź była prosta : to Pliszka (zresztą już wcześniej na forum tu lokalizowana)
    Zostawmy zagadki na boku , bo zapomniałem podać ważna informację wszystkim bieszczadnikom : jakie w tym roku jest modne obuwie.
    To kolorowe lekkie tekstylne balerinki z obowiązkowo odsłoniętymi kostkami. Wprost cudowne rozwiązanie (żeby tam ktoś się nie wygłupiał w jakichś trepach na Tarnicę iść !)
    ...

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Oj !!!
    Za bardzo zaufałeś technice która puściła strzał mylny.
    Ja aż taki złośliwy nie jestem i odpowiedź była prosta : to Pliszka (zresztą już wcześniej na forum tu lokalizowana)
    Po dogłębnej analizie krajobrazu i prawdopodobnie widocznej również granicy, wszystko się zgadza. Jednak odległość 5,2 km zmyliła mnie skutecznie, a gdybym będąc na Tarnicy uruchomił kompas, to bym wiedział w którym kierunku patrzyłem podziwiając widoki .
    Kierunki świata mi się pokręciły . A oto dowód moich błędnych analiz i zaufania technice .

    Pliszka.jpg

    Czerwona i prawie pionowa linia to połączenie Tarnicy z Pikujem. Jeżeli to Pikuj jest na horyzoncie.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 04-04-2019 o 00:08

  4. #14
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Gdy uda mi się wydrapać na jakąś widokową górkę to pierwszym radosnym dla mnie zadaniem jest odgadnięcie co z niej widać i nazwać poszczególne elementy
    Ta zabawa sprawia mi sporo radości (i trudności)
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    (...). Jednak, po połączeniu linią ciągłą Tarnicy i Pikuja, okazało się, że Pliszka znajduje się po prawej stronie tej linii i oddalona jest 5 km od Tarnicy. Więc odpadła.(...)
    Tu machnąłeś się, bo pociągnąłeś linię w kierunku Ostrej Hory myśląc że to Pikuj. Ostra jest samodzielna , a pasmo Pikuja ma dwa zakręty i tak po prawdzie to nie wiem czy sam szczyt Pikuja jest widoczny z Tarnicy (czy nie zasłania go Wielki Wierch). Ot zabawa w zgadywanki
    Obrazek podpisany
    pikpik.jpg

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Gdy uda mi się wydrapać na jakąś widokową górkę to pierwszym radosnym dla mnie zadaniem jest odgadnięcie co z niej widać i nazwać poszczególne elementy
    Ta zabawa sprawia mi sporo radości (i trudności)

    Tu machnąłeś się, bo pociągnąłeś linię w kierunku Ostrej Hory myśląc że to Pikuj. Ostra jest samodzielna , a pasmo Pikuja ma dwa zakręty i tak po prawdzie to nie wiem czy sam szczyt Pikuja jest widoczny z Tarnicy (czy nie zasłania go Wielki Wierch). Ot zabawa w zgadywanki
    Obrazek podpisany
    pikpik.jpg
    Tak masz rację, gdzie byłem to wiem, ale co widziałem, to nie wiedziałem . Heniu, dzięki Ci wielkie za zmuszenie mnie do poszerzenia wiedzy. Ostatecznie już wiem, że pomyliłem Pikuja z Ostrą Horą, a tak niby podobnie wyglądają z dużej odległości.

    Pikuj i Ostra Hora.jpg

    Gdy uda mi się wydrapać na jakąś widokową górkę to pierwszym radosnym dla mnie zadaniem jest odgadnięcie co z niej widać i nazwać poszczególne elementy. Ta zabawa sprawia mi sporo radości (i trudności)
    W odróżnieniu od Ciebie, raduję tylko oczy i duszę widokami oraz robię zdjęcia z myślą, że w domu na spokojnie zlokalizuję co widziałem. A w domu to już różnie bywa i zazwyczaj w danej chwili coś wypada i odkłada się problem na później. Zazwyczaj później, to znaczy nigdy , dopiero potrzeba zmusza do myślenia i działania, a Ty jesteś wspaniałą "maszynką" do mobilizacji i na tym polega Twoja wyższość.

    ... tak po prawdzie to nie wiem czy sam szczyt Pikuja jest widoczny z Tarnicy (czy nie zasłania go Wielki Wierch).
    Myślę, że nie powinien zasłaniać, gdyż jest niższy i z lewej strony od Pikuja, patrząc z Tarnicy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #16
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!


    Po kliknięciu duża wersja.
    Czterech panów B.

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    W takich warunkach, to można mieć super ucztę duchową .

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Bywalec
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    71

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    W takich warunkach, to można mieć super ucztę duchową .
    .. I żal że osobiście nie było mi dane podziwiać tych widoków 😡

  9. #19
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Powinienem był chyba dodać do tego zdjęcia komentarz: Pikuj jest z Tarnicy widoczny, choć czasem (co ciekawe właśnie przy dobrej widoczności) ginie na tle Borżawy. Przy dobrej widoczności pomylenie Pikuja z Ostrą Horą jest niemożliwe, przy słabej widoczności i przy wycinku widoku (tak jak bywa na zdjęciach) o pomyłkę znacznie łatwiej.
    Czterech panów B.

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Bartolomeo - przepiękne zdjęcie. Dla takich widoków warto .... właściwie wszystko. Uczta duchowa musiała być niezapomniana.
    Wiele razy byłem na Tarnicy, ale tak dobrej widoczności tylko pogratulować

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Komendancie Mavo ! melduję : twierdza zdobyta
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 16:39
  2. Tarnica
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 08:35
  3. 11.11.11, godz. 11:11 - Tarnica?
    Przez tidżej w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 13:47
  4. Tarnica 08.2002
    Przez Anonymous w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-08-2002, 00:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •