Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

Mieszany widok

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Ten poranek przeciągał się leniwie, ale słoneczko coraz wyżej wychodziło, wyganiając z gościnnej gawry.
    Odpalamy więc samochody, aby je ustawić w dwóch strategicznych miejscowościach bieszczadzkich.
    Dlaczego tak ? Bo miał być START i META.
    Na starcie miała być najlepsza w Bieszczadach pizza z piwem, niestety gospodarz złapał wiatr w żagle i odpłynął w rejs hen daleko
    Pozostała proza , trzeba było założyć buty i ruszyć w góry .
    Zresztą zobaczcie sami tą relację

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Relive - nie znałem tego. Bardzo zgrabna relacja ci wyszła choć uważam że większa liczba fotek byłaby wskazana

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Gospodarz na szczęście już wrócił i znowu może karmić i poić zdobywców Tarnicy. Rejs nie był znów tak daleki, zwłaszcza, że jego duża część odbyła się w suchym doku :).

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zresztą zobaczcie sami tą relację
    Niestety, za stary sprzęt na takie wynalazki "No compatible source was found for this media."

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez Verid Zobacz posta
    Relive - nie znałem tego. Bardzo zgrabna relacja ci wyszła choć uważam że większa liczba fotek byłaby wskazana
    Proszę Cię bardzo
    hm19.1160452.jpg...hm19.1160460.jpg
    Teraz już wiesz, że zdobycie Tarnicy jest łatwiejsze, ale obronienie jej przekroczyło nasze siły.
    Gdy zobaczyliśmy ze szczytu , że kolejne hordy przygotowują się do ataku daliśmy szybko nogę

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Gospodarz na szczęście już wrócił i znowu może karmić i poić zdobywców Tarnicy. Rejs nie był znów tak daleki, zwłaszcza, że jego duża część odbyła się w suchym doku :).
    Niech gospodarz poczeka z 5 lat, zanim tam moja noga postanie (chyba że zdobędzie info o przygranicznym festynie)
    ....

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Niestety, za stary sprzęt na takie wynalazki "No compatible source was found for this media."
    Zbyszku ! ja Cię rozumiem , bo też mam skłonność przywiązywania się do używanych rzeczy
    ... ale może to dobry moment aby zasłużony ATARI zastąpić czymś nowszym ?
    Niestety, będzie się to wiązało z wieloma problemami.
    Informatycy to są złośliwe ludki i wciąż wymyślają kolejne aktualizację albo nowe wersje, których dojrzały człowiek uczy się z trudem.
    Specjalnie dla Ciebie zrobiłem zagadkę fotograficzną
    Co to za górka ?
    hm19.1160449.jpg
    ....

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zbyszku ! ja Cię rozumiem , bo też mam skłonność przywiązywania się do używanych rzeczy
    ... ale może to dobry moment aby zasłużony ATARI zastąpić czymś nowszym ?
    Niestety, będzie się to wiązało z wieloma problemami.
    Informatycy to są złośliwe ludki i wciąż wymyślają kolejne aktualizację albo nowe wersje, których dojrzały człowiek uczy się z trudem.
    Specjalnie dla Ciebie zrobiłem zagadkę fotograficzną
    Co to za górka ?
    hm19.1160449.jpg
    ....
    Oj Heniu, wspominając o Atari wywołałeś tsunami wspomnień. Powróciły chwile wgrywania programu (czytaj gier), a po kilkudziesięciu minutach bzykania ukazywał się komunikat error . Na ZX Spectrum Timex i Commodore, już się nie załapałem, ale Amigę 1200 w roku 1991 kupiłem . Ile to było radości i satysfakcji, gdy widziałem jak kolega informatyk z mozołem wklepywał do PC szumnie nazywanego IBM jakieś polecenia, aby uruchomić swoją "maszynę do pisania". Dla niego ikonki, grafika 32 bity i w miarę przyzwoita muzyka jak na ówczesne czasy, były egzotyką. Natomiast, gdy zainstalowałem sobie pierwszy dysk twardy 500 MB, to już była pełnia szczęścia . Ale gdy nadszedł przełom wieku XX - XXI oraz problemy właścicieli amigowej platformy, to moja satysfakcja została sprowadzona do parteru . Po zmianie platformy, zamęczyłem jeszcze kilka jedynie słusznych "maszyn" i zatrzymałem się na roku 2008. Z pokorą znoszę ułomność swojego sprzętu i wyścig różnej maści wynalazków, ale na moje już coraz bardziej skromne potrzeby, musi wystarczyć .
    Dzięki za dedykowaną zagadkę fotograficzną, która zmusiła mnie do dogłębnej analizy tematu i bliskiego kontaktu z różnymi mapami . Lokalizacja nie sprawiła kłopotu, gdyż posiadałem podobne zdjęcie, a nawet zrobione z tego samego miejsca.

    Tarnica1.jpg

    Natomiast, ostatni kontakt i wspólne plany, zasugerowały mi w pierwszej chwili Pliszkę. Jednak, po połączeniu linią ciągłą Tarnicy i Pikuja, okazało się, że Pliszka znajduje się po prawej stronie tej linii i oddalona jest 5 km od Tarnicy. Więc odpadła.

    Tarnica2.jpg

    Dalsze przymiarki również zostały odrzucone i ostatecznie zaakceptowana została górka Borsuczyny, oddalona od Tarnicy 1,2 km.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 02-04-2019 o 15:05

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Oj (...)

    Dalsze przymiarki również zostały odrzucone i ostatecznie zaakceptowana została górka Borsuczyny, oddalona od Tarnicy 1,2 km.
    Oj !!!
    Za bardzo zaufałeś technice która puściła strzał mylny.
    Ja aż taki złośliwy nie jestem i odpowiedź była prosta : to Pliszka (zresztą już wcześniej na forum tu lokalizowana)
    Zostawmy zagadki na boku , bo zapomniałem podać ważna informację wszystkim bieszczadnikom : jakie w tym roku jest modne obuwie.
    To kolorowe lekkie tekstylne balerinki z obowiązkowo odsłoniętymi kostkami. Wprost cudowne rozwiązanie (żeby tam ktoś się nie wygłupiał w jakichś trepach na Tarnicę iść !)
    ...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Oj !!!
    Za bardzo zaufałeś technice która puściła strzał mylny.
    Ja aż taki złośliwy nie jestem i odpowiedź była prosta : to Pliszka (zresztą już wcześniej na forum tu lokalizowana)
    Po dogłębnej analizie krajobrazu i prawdopodobnie widocznej również granicy, wszystko się zgadza. Jednak odległość 5,2 km zmyliła mnie skutecznie, a gdybym będąc na Tarnicy uruchomił kompas, to bym wiedział w którym kierunku patrzyłem podziwiając widoki .
    Kierunki świata mi się pokręciły . A oto dowód moich błędnych analiz i zaufania technice .

    Pliszka.jpg

    Czerwona i prawie pionowa linia to połączenie Tarnicy z Pikujem. Jeżeli to Pikuj jest na horyzoncie.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 03-04-2019 o 23:08

  9. #9

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Oj !!!
    zapomniałem podać ważna informację wszystkim bieszczadnikom : jakie w tym roku jest modne obuwie.
    To kolorowe lekkie tekstylne balerinki z obowiązkowo odsłoniętymi kostkami. Wprost cudowne rozwiązanie (żeby tam ktoś się nie wygłupiał w jakichś trepach na Tarnicę iść !)
    ...
    To jest pokolenie tzw. rurkarzy i zapiętkarzy . . .

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Tarnica zdobyta !! Hurra !!!

    Gdy uda mi się wydrapać na jakąś widokową górkę to pierwszym radosnym dla mnie zadaniem jest odgadnięcie co z niej widać i nazwać poszczególne elementy
    Ta zabawa sprawia mi sporo radości (i trudności)
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    (...). Jednak, po połączeniu linią ciągłą Tarnicy i Pikuja, okazało się, że Pliszka znajduje się po prawej stronie tej linii i oddalona jest 5 km od Tarnicy. Więc odpadła.(...)
    Tu machnąłeś się, bo pociągnąłeś linię w kierunku Ostrej Hory myśląc że to Pikuj. Ostra jest samodzielna , a pasmo Pikuja ma dwa zakręty i tak po prawdzie to nie wiem czy sam szczyt Pikuja jest widoczny z Tarnicy (czy nie zasłania go Wielki Wierch). Ot zabawa w zgadywanki
    Obrazek podpisany
    pikpik.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Komendancie Mavo ! melduję : twierdza zdobyta
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 15:39
  2. Tarnica
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 07:35
  3. 11.11.11, godz. 11:11 - Tarnica?
    Przez tidżej w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 12:47
  4. Tarnica 08.2002
    Przez Anonymous w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2002, 23:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •