Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

  1. #1

    Domyślnie Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Cześć. Nigdy nie byłem w Bieszczadach i chciałbym w końcu nadrobić zaległości. Chciałbym poczuć dzikość tego miejsca i jego piękną naturę, z dala od ludzi. W której części Bieszczad jest generalnie najbardziej dziko? Chodzi mi tutaj o florę i faunę, ale też brak turystów.
    Znacie jakieś fajne nieoblegane przez turystów miejsca z bogatą roślinnością, drzewami i dziką fauną? Fajnym dodatkiem byłby jakiś strumyk/potok/wodospad Jeśli znacie też jakieś niedrogie noclegi w tych okolicach to piszcie na priv.
    Ostatnio edytowane przez masseur ; 15-04-2019 o 14:08

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Troszkę zabawa w "zjeść ciastko i mieć ciastko". Jak są noclegi to i są turyści bo dla zabawy nikt agroturystyki nie zakłada więc jak chcesz zaznać dzikości z nutą wygody to niestety musisz się liczyć z tym że możesz trafić na osoby z podobnym pomysłem. Jeżeli chcesz naprawdę dziko, bez innego "ludzia" w okolicy najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie odwiedzić kilka forumowych tematów pt. "Pierwszy raz w Bieszczadach" czy "Jaką trasę wybrać" a po dokonaniu wyboru garb na plecy i w drogę. Oczywiście poza sezonem żeby dodatkowo zredukować szanse na towarzystwo.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Biesiek
    Na forum od
    08.2009
    Rodem z
    Za daleko
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Zastanów się nad Tarnawą Niżną. Jest to dosyć ustronne miejsce a w okolicy jest kilka tras o bardzo małym natężeniu ruchu turystycznego np. na Dźwiniacz, Łokieć. W drugą stronę na Jeleniowaty. Jedyny mankament to fakt, że przez Tarnawę biegnie droga do parkingu w Bukowcu więc rano i wieczorem przez kilkadziesiąt minut ruch jest wzmożony.
    Możesz się tez zastanowić nad wynajęciem domku w okolicach Kiczery Dydiowskiej. Kiedyś była taka możliwość, ale nie wiem, czy to dalej jest aktualne.
    Możesz rozważyć też np. Mików - raczej nie ma tam dużego ruchu turystycznego ;-)))

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Polecam schroniska oddalone od głównych szlaków, czyli oddalone od połonin. I to jest właśnie to ciastko Które warto zjeść.
    Jeżeli masz samochód, to lepiej wybrać takie, które ma klimat, są takie. Polecam kierunek na zachód od Cisnej, czyli w stronę Komańczy, może być Mików ale nie znam tam kwater. Niestety, dzikość wiąże się z ryzykiem więc lepiej trzymać się szlaków. Moim zdaniem wiosną ryzyko jest największe.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    ... może być Mików ale nie znam tam kwater...
    masseur, jeśli zdecydujesz się na Mików, to polecam "Aleksandrowo Bieszczadzka Baza Mików"
    Pozdrawiam
    Przemek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Miejsca w Bieszczadach bez turystów

    Biesiek ma dobry pomysł. Okolice Tarnawy są prawie puste. Jeleniowaty i Łokieć to dobra opcja. Wszystko zależy jak "chodzisz" i jak dajesz sobie radę. Bo np ja dwa razy byłem na Krzemieńcu (trójstyk) i bardzo sobie chwaliłem ten luz bez tłumów. Ale niestety najpierw trzeba się przedrzeć przez obie Rawki (a tam miałem szczęście widzieć ciżbę ludzi jak na Krupówkach). A potem boczkiem, boczkiem, wzdłuż słupków granicznych i na Krzemieniec. Prawie pusto. Kolejne miejsce gdzie były trzy osoby na krzyż (sierpień 2016,2017,201 to do końca worka Bieszczadów.Pod tzw umowne źródła Sanu. Z tego co zauważyłem większość kończy na grobie Hrabiny a dalej jestes prawie sam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Brak śniegu oznacza mało turystów wypoczywających w Bieszczadach
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 14:39
  2. Noclegi w Bieszczadach bez rezerwacji
    Przez lukasz0207 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 16:12
  3. Urlop w Bieszczadach bez samochodu
    Przez numenor w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 22:32
  4. Czy ujawniać atrakcyjne dla turystów miejsca, które są objęte ochroną?
    Przez lucyna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 20:30
  5. Nie ma turystów w Bieszczadach
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2005, 23:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •