Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Spacerkiem po Bieszczadach

  1. #11
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    pasące się stadko
    Załącznik 46177
    Fajowe to stadko Ci się trafiło
    Bazyl, a co to za wioska o takiej różnicy wzniesień ?

  2. #12
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Fajowe to stadko Ci się trafiło
    Stadko niewielkie, ledwie pięć sztuk. Ponieważ szły zgodnie z kierunkiem mojej marszruty więc najwięcej zdjęć mam z ich zadami. Nie do końca więc takie fajne...
    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Bazyl, a co to za wioska...
    Toć przecie napisałem, że nieistniejąca

    Podczas kilkugodzinnego spaceru spotkałem tylko jednego człowieka, obleczonego w firanki bartnika, który mimo, iż zajęty był miodobraniem, uprzejmie odkłonił się na moje pozdrowienie. I niech tak zostanie gdyż coraz trudniej o ciszę i spokój w „dzikich” Bieszczadach.
    Wyjaśnienie dlaczego nie podaję do publicznej wiadomości niektórych nazw jest szerzej opisane w wątku „Chaszczem się sztachnąć” post 98. Tu dodam jedynie, że moja pisanina ma jedynie na celu ukazanie radości z wędrowania, obcowania z przyrodą i odkrywania różnych zapomnianych miejsc. Daleki jestem od wskazywania palcem konkretnych punktów na mapie gdyż takie działania w dobie internetu przynoszą głównie negatywne skutki.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  3. #13
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Wróćmy do spaceru przez bieszczadzką dżunglę.

    W końcu przedarłem się przez to splątane ze sobą kłębowisko wszystkiego ze wszystkim do potoku
    spacer23.jpg
    i po leśnej kładce
    spacer24.jpg
    na jego drugą stronę, gdzie napotkałem pierwsze ślady po wsi, w postaci pojedynczo rosnących na polanach drzew owocowych
    spacer16.jpg spacer17.jpg
    Na obrzeżach pięknie ukwieconych łąk
    spacer20.jpg spacer21.jpg
    natknąłem się na wiekowe dęby
    spacer18.jpg spacer19.jpg
    a w głębi lasu, przy dawnej wiejskiej drodze, na potężną lipę
    spacer22.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Toć przecie napisałem, że nieistniejąca
    ...
    Wyjaśnienie dlaczego nie podaję do publicznej wiadomości niektórych nazw jest szerzej opisane w wątku „Chaszczem się sztachnąć” post 98. Tu dodam jedynie, że moja pisanina ma jedynie na celu ukazanie radości z wędrowania, obcowania z przyrodą i odkrywania różnych zapomnianych miejsc. Daleki jestem od wskazywania palcem konkretnych punktów na mapie gdyż takie działania w dobie internetu przynoszą głównie negatywne skutki.
    Myślę jednak, że to trochę wyolbrzymianie problemu. Po prezentacji "atrakcji" czekających na turystę mało który zdecydował by się na eksplorację takich terenów.
    A takiego, który by się zdecydował -z chęcią bym spotkał na takim odludziu

  5. #15
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Z góry przepraszam za poszatkowanie Twojej wypowiedzi ale chciałbym odnieść się do jej poszczególnych części :)
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Myślę jednak, że to trochę wyolbrzymianie problemu.
    Szanuję Twoje zdanie ale swojego nie zmienię :) Gdybym sądził inaczej niż napisałem to bym tak nie napisał :) Nie mam zbyt długiego doświadczenia w łażeniu po Bieszczadach (w porównaniu z niektórymi forumowiczami) gdyż plącze się po nich dopiero od trzydziestu lat, ale tego co nastąpiło w ciągu ostatnich lat dziesięciu z komercjalizacją miejsc niegdyś odludnych, pięknych tzw. dzikich gdyż położonych generalnie poza szlakami nie sposób nie zauważyć. Kiedyś trzeba było włożyć choć odrobinę wysiłku by wyniuchać coś nieoklepanego, poczytać przewodniki stare i współczesne, zapoznać się z mapami, wsłuchiwać się o czym starsi, bardziej doświadczeni turyści rozmawiają przy ognisku bądź przy piwie a teraz ciach hasło w google i wyskakują informacje na blogach, fejsach i innych takich. Zatrzymać tego się nie da ale po co przyśpieszać ten proces? Zalogowanych osób jest kilka czytających a nie wiadomo kogo o wiele więcej. Oprócz wpływu internetu dochodzi jeszcze większy obecnie zasób portfeli turystów, co przekłada się na możliwość dotarcia samochodem we wszystkie zakątki Bieszczadów.
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Po prezentacji "atrakcji" czekających na turystę mało który zdecydował by się na eksplorację takich terenów.
    To właśnie mogło zmylić, gdyż ja opisałem drogę, którą celowo wybrałem po analizie mapy jako tą najbardziej "atrakcyjną" :). Wspomniany przeze mnie pszczelarz dojechał na miejsce zwykłym samochodem osobowym.
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    A takiego, który by się zdecydował -z chęcią bym spotkał na takim odludziu
    Ja też i właśnie dla takich osób piszę, zamieszczam zdjęcia i podaję pewne wskazówki, które mogą pomóc w odnalezieniu zapomnianych miejsc. Myślę, że akurat dla Ciebie, Joja i wielu innych forumowiczów nie stanowi to większego problemu.
    Pozdrówka i do zobaczenia gdzieś na odludziu :)
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 13-06-2019 o 20:33
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #16
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    I to koniec wędrówki był?
    Nie wiem czy dla mnie sir Bazyl też pisze ale po dwóch tygodniach w Beskidzie Niskim jeszcze bardziej tęsknię za Bieszczadami, a tu na forum zdjęć, relacji jak na lekarstwo.
    Było coś dalej, głebiej i zieleniej?

  7. #17
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    I to koniec wędrówki był?
    Nie był, chwilowa przerwa w emisji :)
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Nie wiem czy dla mnie sir Bazyl też pisze
    He, he, dobre...jeszcze czego!
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    ale po dwóch tygodniach w Beskidzie Niskim jeszcze bardziej tęsknię za Bieszczadami,
    Wczoraj wieczorem też wróciłem z urlopu, który spędziłem w Beskidzie Palmowym
    beskidpalmowy1.jpg beskidpalmowy2.jpg
    i stąd ta obsuwa w pisaniu. Też już tęsknię za Bieszczadami więc niedługo trzeba będzie wyskoczyć bodaj na jeden dzień!
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    a tu na forum zdjęć, relacji jak na lekarstwo.
    O to-to-to, jakiś marazm kompletny! (ale jakąś relację z Beskidu Niskiego też byśmy chętnie poczytali )
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Było coś dalej, głebiej i zieleniej?
    Było, było - skrobnę jeszcze o tym :)
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 30-06-2019 o 09:03
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #18
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    He, he, dobre...jeszcze czego!
    No trudno, bezczelnie będę nadal przyglądać się temu spacerkowi
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Wczoraj wieczorem też wróciłem z urlopu, który spędziłem w Beskidzie Palmowym i stąd ta obsuwa w pisaniu.
    Beskid Palmowy no fiu, fiu, fiu!
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Też już tęsknię za Bieszczadami więc niedługo trzeba będzie wyskoczyć bodaj na jeden dzień!
    Tego nawet nie skomentuję, bo mnie szlag trafia, że ja nie mogę
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Było, było - skrobnę jeszcze o tym :)
    No!
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    O to-to-to, jakiś marazm kompletny! (ale jakąś relację z Beskidu Niskiego też byśmy chętnie poczytali )
    Beskid był tylko troszkę turystyczny, więc tylko podrażnił zmysły A Beskid, jak to Beskid...zielony...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #19
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    No trudno, bezczelnie będę nadal przyglądać się temu spacerkowi
    Co zrobić...jakoś to przeboleję
    Lecimy zatem dalej:

    Większość terenu wsi wchłonął las ale co pewien czas, czy w dolinie, bliżej potoku, czy na zboczach pagórów ją otaczających można natknąć się na polanki mniejsze
    spaser26.jpg
    bądź większe
    spacer27.jpg
    Oprócz rosnących na nich pojedynczych drzew owocowych nie odnalazłem innych śladów pozostałości po czasach gdy tereny te były zamieszkane przez ludzi, których było całkiem sporo, gdyż jak podaje literatura osada w 1921 roku liczyła prawie siedmiuset mieszkańców.
    Natomiast w lesie można natknąć się jeszcze na różnej maści artefakty, od śladów z dawien dawna nieużytkowanych dróg
    spacer31.jpg spacer38.jpg
    przez zapadliska po piwnicach
    spacer36.jpg spacer41.jpg
    kopce cegieł i kamieni po zabudowaniach
    spacer39.jpg
    kamienne podmurówki
    spacer40.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #20
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Spacerkiem po Bieszczadach

    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Spacerkiem do źródeł Tanwi
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 00:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •