Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

  1. #1

    Domyślnie Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Witam Was!

    2 lipca wyjeżdżam w Bieszczady i jestem strasznie podekscytowany
    Przygotowałem sobie plan na tygodniową wędrówkę zakończoną 1 lub dwoma dniami nad jeziorem.

    Akurat los tak chciał, że będzie to mój pierwszy samotny wypad z plecakiem i mam nadzieję, że podołam! :)

    Mój plan wygląda następująco:

    Dzień 1
    Ustrzyki Górne - Tarnica - Halicz - Wołosate (nocleg) lub szlakiem niebieskim do Ustrzyk Górnych
    Całość 28,8km wg. Mapy turystycznej i około 9h


    Dzień 2
    Transport z Wołosatego lub Ustrzyk Górnych na parking na szlaku niebieskim i wędrówka do Źródła Sanu
    Trasa w dwie strony około 20km i 6,5h


    Powrót do?
    Ustrzyki Górne - czerwonym na Połoninę Caryńską i zielonym przez Przełęcz Wyżniańską do Bacówki PTTK Pod Małą Rawką
    3,5h i 8,7km


    Dzień 3
    Bacówka PTTK Pod Małą Rawką - Krzemieniec - szlakiem niebieskim do Rabia Skala, następnie szlakiem żółtym - Jawornik - Weltina lub Smerek


    22,5km i 7,40h


    Dzień 4
    Wetlina / Smerek Czerwonym szlakiem do Schronisko PTTK Chatka Puchatka


    Wetlina ok 18km / Smerek 13km I 4,45h


    Dzień 5
    Schronisko PTTK Chatka Puchatka szlakiem czerwonym przez Połoninę Caryńską i wejście na szlak zielony do Schronisko studenckie Koliba i dalej niebieskim do Chaty Socjologa
    22,4km I 7,40h


    Dzień 6
    Chata Socjologa - Polana
    13,8km około 3,50h

    I tutaj chciałem spędzić około 2 dni nie robiąc nic :)

    Proszę o info czy taki plan ma sens, jak policzyłem to samego chodzenia jest dobrze powyżej 130km z plecakiem, namiotem itp.
    Jestem w miarę wysportowany i myślę, że dam radę, ale czy to co myślę jest w ogóle możliwe do przejścia w te kilka dni?

    Pozdrawiam Was serdecznie!
    Adam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Cześć.
    Myślę, że plan jest realny, ale tylko przy założeniu, że pogoda współpracuje. Ja jednak zakładałbym krótsze przejścia dzienne (celowałbym w 20km), jeśli idziesz z pełnym wyposażeniem. Zresztą sam zobaczysz po pierwszych dwóch dniach. Jeśli dużo chodzisz po górach, to pierwotny plan ma szanse powodzenia.

    W kwestii noclegów - nie wiem czy są noclegi na Wetlińskiej, a namiotu to raczej tam nie rozbijesz ;-)
    Transport U.Górne-Bukowiec (wyjście do "źródeł" Sanu) - masz własny transport? Z U.Górnych pewnie coś (busy w sezonie) jeździ, ale na pewno nie do Bukowca, tylko bliżej.
    Piszesz o 1-2 dniach nad jeziorem, ale w Polanie nie ma jeziora ;-) tylko najbliżej w Chrewcie, ok. 4km dalej.

    Powodzenia.

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta


    Transport U.Górne-Bukowiec (wyjście do "źródeł" Sanu) - masz własny transport? Z U.Górnych pewnie coś (busy w sezonie) jeździ, ale na pewno nie do Bukowca, tylko bliżej.

    Z Górnych dostaniesz się do Mucznego, stopem, busem albo przez Bukowe Berdo. Tam spróbuj z kimś się dostać do Bukowca. Ale jak nikogo nie będzie, polecam wycieczkę na Dydiową przez Jeleniowaty. Albo ew. powrót do UG przez Bukowe Berdo.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Dzięki za odpowiedź.
    Tak też myślałem, że powyżej 20km to już będzie lekki hardcore, więc sprawdzę trasy raz jeszcze.

    Co do noclegów na Wetlińskiej, to czytam skrajne info, jedni piszą, że bez problemu inni że tylko wyjątkowe sytuacje *♂️

    Co do transportu, chciałem przyjechać PKP i autobusem, zaznać trochę niewygody więc dojazdy tylko busikiem.

    Co do Polany i jeziora, to jest dokładnie jak piszesz. Ja po prostu na tym miejscu skończyłem planować na niebieskim szlaku.

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Dzięki za odpowiedź.
    Tak też myślałem, że powyżej 20km to już będzie lekki hardcore, więc sprawdzę trasy raz jeszcze.

    Co do noclegów na Wetlińskiej, to czytam skrajne info, jedni piszą, że bez problemu inni że tylko wyjątkowe sytuacje 🤷🏻*♂️

    Co do transportu, chciałem przyjechać PKP i autobusem, zaznać trochę niewygody 😉 więc dojazdy tylko busikiem.

    Co do Polany i jeziora, to jest dokładnie jak piszesz. Ja po prostu na tym miejscu skończyłem planować na niebieskim szlaku.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Cytat Zamieszczone przez thepiercer Zobacz posta
    Co do noclegów na Wetlińskiej, to czytam skrajne info, jedni piszą, że bez problemu inni że tylko wyjątkowe sytuacje.
    Tu oficjalny cennik obiektów noclegowych BdPN. Uprzedzam - nie ma tam schronu (bo to już nie schronisko) na połoninie. ;-) Możesz pytać bezpośrednio u właściciela - BdPN.
    Czasem się zdarza, że obiekt jest zamykany całkowicie i wtedy trochę dupa.

    Cytat Zamieszczone przez thepiercer Zobacz posta
    Co do transportu, chciałem przyjechać PKP i autobusem, zaznać trochę niewygody [...] więc dojazdy tylko busikiem.
    Więc właśnie transport do Bukowca może być problematyczny. Tak jak napisał Piskal - Do Mucznego spoko, dalej już różnie. Kwestia zorganizowania czasowego (Górne-Muczne to prawie 20km).
    Trasa do "źródeł" Sanu jest dość monotonna (mnie osobiście nie zachwyciła), po płaskim, jedynie pod koniec jest bardziej widokowo. W jakieś 6h da się zrobić w obie strony od parkingu w Bukowcu. Tylko co dalej - proponowałbym planować trasę od Mucznego, a co najwyżej od Tarnawy Niżnej (tam jest wstęp na teren BdPN). Jeśli uda Ci się dojechać choć w jedną stronę do Bukowca, to Twój zysk.
    Jest (będzie) sezon, więc szanse na stopa są duże.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 21-06-2019 o 13:22

  6. #6
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Cytat Zamieszczone przez thepiercer Zobacz posta
    Witam Was!
    Dzień 2
    Transport z Wołosatego lub Ustrzyk Górnych na parking na szlaku niebieskim i wędrówka do Źródła Sanu
    Trasa w dwie strony około 20km i 6,5h
    To 29 km. W tym okresie miejscami są tam wysokie chaszcze i owady potrafiące boleśnie dziabnąć.
    Jeśli będziesz chciał się szybko dostać na parking w Bukowcu busem, nie licząc na autostop to taka przyjemność może kosztować ponad 100 zł, no chyba, że będzie więcej chętnych to się koszty rozłożą.
    No i to nie jest źródło Sanu, ale to już szczegół.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Wędrowanie doliną Sanu jest piękne (chociaż monotonne) wczesną wiosną, kiedy chaszcze jeszcze nie rozrosły się i nie blokują ścieżki. W lipcu, kiedy możesz trafić na upał, to może być droga przez mękę.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - mój plan, pytanie czy dobry?

    Dzięki za odpowiedzi.
    Widzę, że mój plan zweryfikuje się sam po pierwszym dniu i będę w miarę możliwości planować na bieżąco.
    Dolinę Sanu chyba odpuszczę. Może następnym razem

    - - - Updated - - -

    Dzięki za odpowiedzi.
    Widzę, że mój plan zweryfikuje się sam po pierwszym dniu i będę w miarę możliwości planować na bieżąco.
    Dolinę Sanu chyba odpuszczę. Może następnym razem 🙄

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plan rowerowy, Horyniec, pytanie o drogą
    Przez zdavko w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 11:52
  2. Mój kwietniowy pobyt w Bieszczadach
    Przez Wojtek1121 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 00:36
  3. 5 dni w Bieszczadach - Plan pobytu
    Przez Bamu_ulea w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 14:15
  4. Plan na tydzień z mieszczuchami
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 20:06
  5. Mój pierwszy pobyt w Bieszczadach.
    Przez Quentin w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 05:08

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •