Chciałbym na początku powiedzieć "dzień dobry" wszystkim użytkownikom tego forum!

Wybieramy się w czwórkę z przyjaciółmi 12 lipca na kilka dni (zapewne 5) w Bieszczady, autobusem docieramy do Wetliny, bo uznaliśmy to za najrozsądniejszą opcję jako "baza" (tak mówili niektórzy na tym forum i innych stronach).

Nie posiadamy samochodu ani namiotów, mamy śpiwory i karimaty.

Żadne z nas nie było w tych pięknych okolicach, więc i nasze trasy będą myślę dość standardowe.

Na podstawie przewodnika wypisałem trasy i atrakcje które mi się nasunęły: [podane w nawiasach miejsca rozpoczęcia i zakończenia tras również są sugestiami autora przewodnika]
-Połonina Wetlińska i Smerek (z przełęczy Wyżnej z powrotem do Wetliny)
-Tarnica i Halicz (początek i koniec Wołosate)
-Bukowe Berdo i Szeroki Wierch (Widełki-Ustrzyki Górne)
-połonina Caryńska
-Bacówka PTTK, Mała i Wielka Rawka, Kremenaros (start przełęcz Wyżniańska, powrót tą samą drogą)

Po tym przydługim nieco preludium przechodze do pytań
1) Czy wyżej wymienione atrakcje to wszystkie "przyrodnicze" miejsca, które warto odwiedzić?
Czy któreś z tych miejsc powinniśmy "olać"?
2) Czy są jakieś atrakcje pozaprzyrodnicze które warto by jeszcze zobaczyć? Czytałem m.in. o kolejce leśnej. Warto?
3) Jak rozplanować tę trasę na poszczególne dni? Może niektóre trasy da się połączyć, nocując "w połowie"? Wetlinę traktujemy jako bazę na chociaż parę dni, ale chętnie przenocujemy też gdzie indziej

4) Powiązane z 3) pytanie, chcielibyśmy jedną noc spędzić w schronisku górskim, dla klimatu i słynnego bieszczadzkiego rozgwieżdżonego nieba. Dałoby się to jakoś wpleść? I w który "dzień" w tym prowizorycznym planie?

Z góry przepraszam, bo zapewne na część tych pytań udzielono odpowiedzi, a po prostu ich nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za podlinkowanie jeśli zdublowałem pytanie/pytania.

Życzę wszystkim odpowiadającym wielu cudownych przygód w Bieszczadach i nie tylko .
Bardzo dziękuję za każdą pomoc!