Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dokąd z Wetliny a dokąd nie z Wetliny-kilka pytań o kilka dni w Bieszczadach

  1. #1

    Domyślnie Dokąd z Wetliny a dokąd nie z Wetliny-kilka pytań o kilka dni w Bieszczadach

    Chciałbym na początku powiedzieć "dzień dobry" wszystkim użytkownikom tego forum!

    Wybieramy się w czwórkę z przyjaciółmi 12 lipca na kilka dni (zapewne 5) w Bieszczady, autobusem docieramy do Wetliny, bo uznaliśmy to za najrozsądniejszą opcję jako "baza" (tak mówili niektórzy na tym forum i innych stronach).

    Nie posiadamy samochodu ani namiotów, mamy śpiwory i karimaty.

    Żadne z nas nie było w tych pięknych okolicach, więc i nasze trasy będą myślę dość standardowe.

    Na podstawie przewodnika wypisałem trasy i atrakcje które mi się nasunęły: [podane w nawiasach miejsca rozpoczęcia i zakończenia tras również są sugestiami autora przewodnika]
    -Połonina Wetlińska i Smerek (z przełęczy Wyżnej z powrotem do Wetliny)
    -Tarnica i Halicz (początek i koniec Wołosate)
    -Bukowe Berdo i Szeroki Wierch (Widełki-Ustrzyki Górne)
    -połonina Caryńska
    -Bacówka PTTK, Mała i Wielka Rawka, Kremenaros (start przełęcz Wyżniańska, powrót tą samą drogą)

    Po tym przydługim nieco preludium przechodze do pytań
    1) Czy wyżej wymienione atrakcje to wszystkie "przyrodnicze" miejsca, które warto odwiedzić?
    Czy któreś z tych miejsc powinniśmy "olać"?
    2) Czy są jakieś atrakcje pozaprzyrodnicze które warto by jeszcze zobaczyć? Czytałem m.in. o kolejce leśnej. Warto?
    3) Jak rozplanować tę trasę na poszczególne dni? Może niektóre trasy da się połączyć, nocując "w połowie"? Wetlinę traktujemy jako bazę na chociaż parę dni, ale chętnie przenocujemy też gdzie indziej

    4) Powiązane z 3) pytanie, chcielibyśmy jedną noc spędzić w schronisku górskim, dla klimatu i słynnego bieszczadzkiego rozgwieżdżonego nieba. Dałoby się to jakoś wpleść? I w który "dzień" w tym prowizorycznym planie?

    Z góry przepraszam, bo zapewne na część tych pytań udzielono odpowiedzi, a po prostu ich nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za podlinkowanie jeśli zdublowałem pytanie/pytania.

    Życzę wszystkim odpowiadającym wielu cudownych przygód w Bieszczadach i nie tylko .
    Bardzo dziękuję za każdą pomoc!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Dokąd z Wetliny a dokąd nie z Wetliny-kilka pytań o kilka dni w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Latkos Zobacz posta
    Wybieramy się w czwórkę z przyjaciółmi 12 lipca na kilka dni (zapewne 5) w Bieszczady,
    Jeśli to miało być 12 lipca to się trochę spóźniłeś z pytaniem,
    jeśli 12 sierpnia to termin taki sobie bo w związku z wolnym czwartkiem (15 sierpnia) zapewne tłumy będą w Bieszczadach, a wybrałeś szlaki najbardziej oblegane. To po pierwsze.
    Po wtóre, to jeśli nie macie namiotu, radzę rozpocząć od poszukiwania noclegów i ich rezerwowania bo wspomniane wyżej tłumy (a przynajmniej ich część) też będzie chciała gdzieś przenocować.
    Trasy jak trasy, nic Ci nie poradzę w tej materii bo nie wiem jakie macie doświadczenie i co uważacie za atrakcję. Jak na pierwszy raz to większość widokowych tras oblecicie.
    Życzę powodzenia

  3. #3

    Domyślnie Odp: Dokąd z Wetliny a dokąd nie z Wetliny-kilka pytań o kilka dni w Bieszczadach

    Oczywiście, pomyłka z tym lipcem, miał być sierpień
    Dziękuję za wszystkie cenne uwagi.
    Inny termin niestety nie był możliwy. Ale dziękuję za przypomnienie o konieczności rezerwacji noclegów-zapomniałem, że czwartek jest wolny.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Dokąd z Wetliny a dokąd nie z Wetliny-kilka pytań o kilka dni w Bieszczadach

    Proponuję z własnego doświadczenia zabrać namiot i rozbicie się w UG w Kremenarosie, na miejscu macie do dyspozycji łazienki i toalety, knajpę i sklep. Korzystając z usług busików dojedziecie wszędzie na początek trasy a na noc wrócicie do UG, wystarczy odrobinę spojrzeć na mapę i przekombinować wyjścia i powroty. Nocleg macie zagwarantowany i dostęp do wszystkich tras na wyciągnięcie ręki, niską opłatą za biwakowanie zaoszczędzicie na bilety bus.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kilka dni w zimowych Bieszczadach
    Przez coshoo w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-02-2019, 10:16
  2. Kilka dni w Bieszczadach, pytanie o trasę.
    Przez maciej124 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 12:41
  3. kilka pytań
    Przez janek1984 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 20:22
  4. Kilka dni w Bieszczadach z noclegiem w Cisnej i UG
    Przez olga zet w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 23:16
  5. Pytań kilka odnośnie planu wypadu rowerowego po Bieszczadach
    Przez ARTI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 19:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •