Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

  1. #1

    Domyślnie Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Witam wszystkich:) Jako że pierwszy raz wybieram się w Bieszczady, chciałem zapytać o komunikację poza sezonem a dokładnie w miesiącu październiku. Zamierzam dojechać pociągiem do Rzeszowa koło południa i... dalej nie wiem za bardzo jaki byłby optymalny transport, żeby docelowo dostać się do Ustrzyk Górnych. Zauważyłem, że jest możliwość dojazdu busem, ale te 150km to ponad 4h jazdy, to trochę długo jak na taki odcinek trasy... Jest jakaś szybsza alternatywa? Kombinowałem z przejazdem do Jasła a następnie do Zagórza, ale to nadal kawał drogi od Ustrzyk. Chciałbym uniknąć wielogodzinnego przejazdu samochodem z zachodniej części Polski do Ustrzyk Górnych i najbardziej chciałbym pokonać przynajmniej część trasy pociągiem, jeśli będzie to miało w ogóle sens. Będę wdzięczny za każde sugestie.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Cytat Zamieszczone przez Hipek Zobacz posta
    (..). Zauważyłem, że jest możliwość dojazdu busem, ale te 150km to ponad 4h jazdy, to trochę długo jak na taki odcinek trasy... Jest jakaś szybsza alternatywa? (...).
    Te 4 godziny to dobry rezultat dla publicznej komunikacji.
    Jadąc własnym samochodem bez przystanków trzeba liczyć ok 3 godziny , więc pozostaje Ci jeszcze blablacar

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Zależy skąd jedziesz. Bo czasem warto szukać innych rozwiązań i jechać chociażby Neobusem, który nawet do Ustrzyk Górnych lub do Polańczyka dojeżdża, stamtąd już bliżej, a nie Rzeszów z remontami dróg w kierunku Sanoka

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Gdzie są te remonty na drodze Rzeszów-Sanok? Bo ja tak na szybko kojarzę tylko wjazd do Sanoka (budowa obwodnicy), ale i tak dłużej można potem stać na rondzie niż na wjeździe do miasta.
    Czterech panów B.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Moja dygresja na marginesie dotyczy budowy obwodnicy Sanoka. Ostatnio pod koniec maja wracając z Komańczy na Zagórz skręciłem w Szczawnem na Płonną-Karlików-Bukowsko. Dalej Jako, że bez nawigacji, jechałem na azymut wydaje mi się, że przez Wolicę-Pobiedno-Sanoczek i jakimś cudem wyjechałem za Sanokiem przy nowo budowanym wiadukcie, tym przy skrzyżowaniu na Rzeszów.
    Patrząc na zegarek, to zaoszczędziłem sporo czasu, poznałem nowe tereny, jednak coś za coś. Bardzo lubię drogę Komańcza-Zagórz, szczególnie jesienią a już najbardziej lubię nią wracać. Na odjezdne człowiek może jeszcze sycić oczy szerokimi górskimi panoramami. Jadąc odwrotnie też jest cudnie, szczególnie odcinek Komańcza-Smolnik.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Niedziela Zobacz posta
    Zależy skąd jedziesz. Bo czasem warto szukać innych rozwiązań i jechać chociażby Neobusem, który nawet do Ustrzyk Górnych lub do Polańczyka dojeżdża, stamtąd już bliżej, a nie Rzeszów z remontami dróg w kierunku Sanoka
    Piotr dobrze radzi, choć przed wyjazdem sprawdź czy dane połączenie nadal funkcjonuje gdyż Neobus po tzw. sezonie (nie pamiętam kiedy dla nich kończył się sezon, może dopiero w październiku) kursował tylko do Polańczyka i Ustrzyk Dolnych. Jeśli wypatrzy się jakieś połączenia lokalne to też dobrze wcześniej zadzwonić do przewoźnika i zapytać czy połączenia są aktualnie realizowane gdyż bywa z tym różnie.
    Natomiast powód podany przez Piotra jest całkowicie chybiony gdyż obecnie (jechałem w piątek i w niedzielę) nie ma na trasie Rzeszów - Sanok żadnych remontów. Oprócz wspomnianych wcześniej prac związanych z budową węzła nowej obwodnicy trwa obecnie remont całej drogi wjazdowej do Sanoka od strony Rzeszowa/Krosna. Wymieniana jest nawierzchnia na odcinku prawie do ronda Beksińskiego więc tworzą się korki. jak ktoś jedzie na Komańczę to tak jak wcześniej napisał Partyzant, najlepiej odbić na Sanoczek i dalej przez Bukowsko. Jak ktoś będzie jechał z Rzeszowa i trasa wypadnie przez Sanok to dobrze jest skręcić przed cerkwią w Jureczkowej na Trepczę i później wzdłuż Sanu dojedzie się do starej obwodnicy koło takiego dużego marketu (chyba Kaufland).
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Dzięki Bazyl. Rzeczywiście remonty są przy budowie obwodnicy Sanoka, a ja z kumplem miałem taki traf że w deszczu w jedną i drugą stronę (w czerwcu) straciłem sporo czasu. Generalnie nie lubię jeździć przez Sanok, wolę dłuższą drogę przez Beskid Niski od Tylawy do Komańczy. Te piękne, duże łąki, wiele krzyży, kapliczek i kościołów i na koniec wjazd do Biesów. Albo przez Przemyśl, Kalwarię i Arłamów. Lubię też drogi boczne wspomniane przez partyzanta.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Dziękuję za odzew. Zamierzam wyruszyć spod Wrocławia. Skłaniacie się jednak do opcji przejazdu samochodem? Szczerze mówiąc trudny ten dojazd innym środkiem transportu i to jeszcze poza sezonem...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Rzeszów-Ustrzyki Górne, najdogodniejszy dojazd poza sezonem

    Obecnie dojazd do Ustrzyk Górnych środkami komunikacji publicznej nie jest łatwy.
    Zapytałem e-podróżnika i znalazł mi na jutro ( 5 stycznia 2021 roku ) aż jedno połączenie ??? - start 10.01 czas przejazdu jedynie 5,20 h
    Fajnie !!!
    Zbliżamy się to historyjek z czytanek gdy pierwsi powojenni Bieszczadnicy wysiadali w Zagórzu i dalej nie było już nic .....jeno buty , albo furmanka j..ak w filmie Wolna Sobota
    ....
    Współcześnie trzeba liczyć na siebie ( i na własny pojazd)
    Dla jadących z Rzeszowa w Bieszczady własnym samochodem wzdłuż Sanu mam informację , że droga na odcinku Końskie - Mrzygłód została poszerzona do normalnej wielkości (nie trzeba zjeżdzać na pobocze przy mijaniu)
    Wiem , że większość jedzie przez Brzozów i Sanok (i dobrze) ., ale dla miłosników krajobrazów droga przez Mrzygłód i tak pozostanie najpiękniejszą wersją w Biesy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kursowanie busów - Ustrzyki Górne, Wetlina, Brzegi Górne, Smerek
    Przez looky w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:38
  2. Dojazd Rzeszów-Wołosate
    Przez gruben5 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 19:53
  3. dojazd Kraków-Ustrzyki Górne (wrzesień)
    Przez stiker w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 16:17
  4. Dojazd z Wetliny do Ustrzyk Górnych poza sezonem
    Przez jendrek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 18:32
  5. Przemyśl-Ustrzyki Górne -dojazd
    Przez żbiczek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 00:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •