Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Inna Ukraina. Zakarpacie - tu się zaczyna i kończy Europa Marek A. Koprowski

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Inna Ukraina. Zakarpacie - tu się zaczyna i kończy Europa Marek A. Koprowski

    Sporo forumowiczów jeździ na Zakarpacie lub zamierza - myśle , że warto powyższe przeczytać.
    Nawet dla krótkiego rysu historycznego.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Inna Ukraina. Zakarpacie - tu się zaczyna i kończy Europa Marek A. Koprowski

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Sporo forumowiczów jeździ na Zakarpacie lub zamierza - myśle , że warto powyższe przeczytać.
    Nawet dla krótkiego rysu historycznego.
    Przeczytać warto, ale z lekką nieufnością. Bywają takie perełki (str. 11/12):




    Ze Lwowa na Zakarpacie wiodą dwie drogi. Można jechać na Stryj - Czop, magistralą stanowiącą fragment międzynarodowej arterii Kijów - Węgry, lub drugą na Sambor – Turkę - Użok.
    Pierwsza jest wygodniejsza, druga atrakcyjniejsza i ciekawsza, zwłaszcza dla tych, którzy chcą przeżyć przygodę i poczuć dreszczyk emocji. Do pokonania pierwszej nadaje się każdy sprawny samochód; by wybrać się drugą, najlepiej zdecydować się na auto terenowe o wysokim zawieszeniu. Nie należy podróżować nią nocą i to nie tylko dlatego, że jest nieoświetlona, biegnie przez pustkowia i pełno w niej dziur. Po prostu nocą można się tam natknąć na osoby, których lepiej nie spotykać w ciemnościach, zdolne zatarasować drogę czymkolwiek, by zatrzymać samochód. Z ich powodu nawet w biały dzień lepiej się nie zatrzymywać, broń Boże, nie robić sobie postoju ani nie biwakować.


    Drogą na Użok jeździłem wiele lat temu (zanim położyli nowy asfalt) samochodami o niskim zawieszeniu a nawet rowerem bez szczególnego zawieszenia;-) I nieświadomy czyhających niebezpieczeństw zatrzymywałem się a nawet - o zgrozo - biwakowałem.
    Autor zapomniał o trzeciej drodze, przez Stanisławów, Nadwórną, Jaremcze, Jasinie. No i nie wiemy, czy tam można się zatrzymywać i biwakować.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Inna Ukraina. Zakarpacie - tu się zaczyna i kończy Europa Marek A. Koprowski

    Tak owszem zresztą nigdzie nie doczytałem , że autor zalicza sie do biwakujących.
    Także z pewnymi tezami dotyczącymi mniejszości nie do końca sie zgadzam ale znajac (pobieżnie) wcześniejsze jego publikacje jestem w stanie zrozumieć , że widząc pomniki Stefancia jak i prospekty jego imienia miał prawo czuć się zagrożony.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Łopienka - kościół czy cerkiew? [wydzielony]
    Przez bartolomeo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 08:44
  2. Dołzyca koło Komańczy
    Przez creamcheese w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 15:48
  3. Czy był ktoś w Wołkowyji koło Polańczyka
    Przez Autobasia1 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 16:03
  4. A Marek Em...
    Przez duszewoj w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-06-2002, 23:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •