Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    48-ka. Ile wspomnień, miłych chwil spędzonych przy pracach przy jej remoncie wraz z ś.p. T. Knapikiem...
    W ogóle to ta dolina przypomina mi miłe chwile, zeszłoroczna słowacka EDK, czy osobisty "reset" pozaszlakowy z mocnym strachem przed wilkami wynikającym szczególnie z obaw o psa. Rzadko kiedy podczas wędrówki prowadzę go na smyczy a tam miałem mocne obawy o jego bezpieczeństwo.
    Podchodziłem pod Busov od Vysnego Tvarozca, po wygramoleniu się na grzbiet przez przecinkę zobaczyłem Tatry. Na FB miałem zarzuty, że z tego miejsca Tatr nie widać
    Schodziłem później przez Vrch Suchej na przełaj do kirkutu (który jest teraz właściwie oznaczony - czasami przyjmują poprawki )
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Schodziłem później przez Vrch Suchej na przełaj do kirkutu (który jest teraz właściwie oznaczony - czasami przyjmują poprawki )
    Wydawało mi się , że dobrze pamiętam Twoją fotorelacje na sasiednim a o kirkucie zapomniałem.

    Ze względu na długie wahadła przy remontowanych mostach w Małastowie i Sekowej na kolejny nocleg do Krępnej przejeżdżam przez Zborow.
    Rankiem start z Wyszowatki dość wcześnie bo sklepik jeszcze zamknięty.
    BN 09. 10.2019 162.jpg
    Na jeziorkach widać suszę
    BN 09. 10.2019 167.jpg
    Obok cmentarzy główną drogą pod granicę.
    BN 09. 10.2019 176.jpgBN 09. 10.2019 170.jpg

    Po wschodniej stronie doliny jest taki garb - górka zawsze byłem ciekaw widoku stamtąd i zawsze brakowało czasu ,dzisiaj mówie sprawdzam i widoki rzeczywiście niekiepskie.
    BN 09. 10.2019 186.jpgBN 09. 10.2019 180.jpg

    Najbardziej chyba znana grupa "radocyńska" i ośrodek , w którym remont zbliża się chyba ku końcowi.
    BN 09. 10.2019 192.jpgBN 09. 10.2019 194.jpg

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Przechodzę nad Czarne widoki głównie na północ na horyzoncie dominuje Kamień nad Kątami.
    BN 09. 10.2019 207.jpgBN 09. 10.2019 196.jpgBN 09. 10.2019 198.jpgBN 09. 10.2019 201.jpg

    Kapliczkowo i cmentarz 53(ze względu chyba na skromność jeden z moich ulubionych)
    BN 09. 10.2019 217.jpgBN 09. 10.2019 212.jpgBN 09. 10.2019 214.jpg

    Wracam przez Długie odnowiony w ub. roku cmentarz cofa w czasie o 100 lat.
    BN 09. 10.2019 221.jpgBN 09. 10.2019 219.jpg

    Pozostało przejście do Wyszowatki i powrót do domu.
    BN 09. 10.2019 228.jpg

    Noclegi:
    Osrodek u p.Szarawarowej w Zdyni 40 zł.
    Agro w Krepnej na zakręcie do Kotani 30zł.

    Na koniec o św. Górze Jawor - miejsce sie rozbudowuje , nowy ołtarz powyżej i co najdziwniejsze nowa studnia .
    Położony asfalt pozwala na dojazd samochodami na miejsce (w czasie mojej obecności stały tam cztery).
    Taki widoczek: SUV na wielkomiejskich małopolskich numerach , pani snuje się po okolicy z niezadowoloną miną , pan za kierownicą nawet nie stara się markować zainteresowania - ćwiczy smartfona w aucie.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta

    Po wschodniej stronie doliny jest taki garb - górka zawsze byłem ciekaw widoku stamtąd i zawsze brakowało czasu ,dzisiaj mówie sprawdzam i widoki rzeczywiście niekiepskie.
    BN 09. 10.2019 186.jpgBN 09. 10.2019 180.jpg
    Ten boczny garb Dębiego Wierchu też mnie zawsze kusił. Aż gdzieś początkiem tego roku pojawił się wpis na FB z załączonymi ręcznie wykonanymi (bodajże w latach 80-tych) szkicami całej Radocyny, z zaznaczonymi wszystkimi możliwymi wtedy do odnalezienia fundamentami domów, piwniczkami, krzyżami itp. Najbardziej zainteresował mnie ostatni szkic - terenów najbardziej na południe. Na nim zaznaczone były 2 linie azymutu (na załączonym szkicu te przerywane - załącznik lekko skaszaniło po wgraniu) przecinające się w miejscu, gdzie stał krzyż na tym własnie garbie. To był jeden z punktów, który skłonił mnie, by wraz z kolegą zrobić sobie wycieczkę i spróbować go poszukać.
    Niestety, nie znaleźliśmy żadnego śladu, autor szkiców nie pamiętał, z czego ten krzyż był, więc przypuszczam, że był to zwykły drewniany, postawiony przy okazji którejś z Watr i po prostu się rozpadł - na żadnej innej mapie nie widziałem, by tam był oznaczany.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Ten szkic jest kompletny? Głowy nie dam ale na prawo od tego cokołu też są piwniczki bardziej oddalone od Wisłoki.
    BN 04.2018 089.jpg

    Co ta baza jest zaznaczona na północnym krańcu tej mapki tak gdzieś w okolicach tej wiaty przed granicą?

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Ten szkic był na 5 arkuszach, obejmował całą Radocynę. Część załączona nie uwzględnia tego cokołu ze zdjęcia, ja go znalazłem korzystając z map na geoportalu. Gdzie jest oznaczona baza - nie dowiedziałem się. Przy tworzeniu szkicu baza powinna być przyjęta w jakimś punkcie stabilnym, łatwym do odnalezienia w przyszłości - tu chyba tak nie było. Dla mnie do poszukiwań wystarczające było określenie mniej więcej punktu przecięcia azymutów. Przy uwzględnieniu, że tego typu obiekty były umieszczane zawsze w miejscu "reprezentacyjnym", widocznym z daleka więc nie miałem potrzeby szukania bazy i mierzenia azymutów. Więc tylko taka ciekawostka, która była iskrą, by zapalić chęć do ruszenia w teren.
    Przy okazji - właśnie dzięki Twojej relacji mam plan, by przeciągnąć kolegę (którego - jeśli będziesz na XV spotkaniu MBN to możesz go poznać) po dolinie Regetowa, odwiedzić mogiłę na Jaworzynce i cmentarz pod Wysotą z zamontowanym nowym krzyżem.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Przy okazji - właśnie dzięki Twojej relacji mam plan, by przeciągnąć kolegę (którego - jeśli będziesz na XV spotkaniu MBN to możesz go poznać) po dolinie Regetowa, odwiedzić mogiłę na Jaworzynce i cmentarz pod Wysotą z zamontowanym nowym krzyżem.
    Ciesze się , że przynajmniej w tak skromny sposób udało mi się choć trochę zrewanżować za czerpanie pełnymi garściami z Twoich fotorelacji .
    Spotkanie MBN na razie pod dużym znakiem zapytania niestety. Za godzine wyjeżdżam na kilka dni do plemienia Komańczów na takie nieformalne spotkanie miłośników a najgorzej , że w terminie spotkania w Hucie są imieniny szanownej małżonki . Boje się naruszyć mir w podstawowej komórce społecznej.

  8. #28
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Dzięki wielkie za relację i fajne foty, znowu mnie ciągnie w BN.

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Dzięki wielkie za relację i fajne foty, znowu mnie ciągnie w BN.
    Jojo dziekuję za dobre słowo ale to jeszcze nie koniec.
    Koniec października kusi taaaką pogodą , że jedziemy z kolega do Jaślisk. Wyjscie ze względu na dojazd przez Rzeszów nieco późniejsze. Idziemy na Kamień , jeziorko w kamieniołomie ma znacznie mniej wody niż zazwyczaj. Ze szczytu widok na min .Tokarnię.
    BN 09. 10.2019-2 001.jpg

    Mieliśmy zejść do Czertiznego dla odmiany od wschodu , znalazłem nawet jakieś rozsądnie wygladające drogi gdy nagle na granicy okazało się , że Słowacy wytyczyli szlak. Plan wstepny upada idziemy szlakiem i ...przegapiamy jego odejście z granicy. Trudno zejdziemy inaczej po drodze sporo pamiątek "po Niemcu"
    BN 09. 10.2019-2 003.jpg

    Od źródliska leśnymi duktami do wsi.
    BN 09. 10.2019-2 006.jpgBN 09. 10.2019-2 007.jpg

    Zasiadamy pod barem i spożywamy lane z wysoką pianą. W dawnej strażnicy żandarmerii remont , a w barze rysunek przedstawiajacy miejscową vzburę (można o niej poczytać na stosownej tablicy u zandarmów)
    BN 09. 10.2019-2 013.jpgBN 09. 10.2019-2 014.jpgBN 09. 10.2019-2 015.jpg

    Cerkiew i nieliczne drewniana budowle.
    BN 09. 10.2019-2 017.jpgBN 09. 10.2019-2 016.jpg

    Gmina Jaśliska wita teraz tak.
    BN 09. 10.2019-2 019.jpg
    Nocleg w Zascianku niestety tylko jedna noc gdyż na kolejną przyjeżdża jakiś kurs przewodnicki. Wieczorny wypiek chleba to ciągle jeden z ważkich argumentów za noclegiem tutaj.

  10. #30
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Jesienny BN lub czy zobaczymy Tatry.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Wieczorny wypiek chleba to ciągle jeden z ważkich argumentów za noclegiem tutaj.
    O tak, zdecydowanie!
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jesienny spacer z psem
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 20:10
  2. Teatr jesienny.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 10:36
  3. Jesienny wypad
    Przez parzunho w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2004, 11:15
  4. Pod namiot czy do schroniska lub kwatery?
    Przez SYSIO w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2004, 13:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •