Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 102

Wątek: Koronawirus 2020

  1. #51
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Cytat Zamieszczone przez Verid Zobacz posta
    .... zdecydowanie sugeruję wykorzystać okazję do zrobienia kilku fajnych fotek.
    Proszę bardzo. Może to nie Rynek Główny, ale niedaleko - pobliże Campusu UJ w Krakowie.





    PS. Nie było wtedy żadnej epidemii a ludzi wkoło pełno.

  2. #52
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Pytanie co to za krzyżówka i komu uciekła?
    Sztuki nadzwyczaj dobrze odżywione.

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Z "krzyżówką" to nie pomogę bo świnkę to ja lubię zjeść, z hodowlą gorzej. Wygląda trochę jak te wietnamskie ale to tylko przypuszczenie.
    Co do "komu uciekła" - zoo jest po drugiej stronie Wisły więc to chyba nie od nich. Chyba bo choć świnia zwierzęciem wodnym z natury nie jest to pływać umie. Ale przez płot z kampusem jest jeszcze wydział Biologii (o ile mnie mapy Google nie kantują), może tam coś trzymali na potrzeby eksperymentalno degustatorskie.
    A że dobrze odżywione - kampus => człowieki =>odpadki =>pasza

  4. #54
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Kilkanaście lat temu taki zwierz pomieszkiwał "U Oli" w Kalnicy . Może poszła szlakiem Pulpita?

  5. #55
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Zosia Wietnamska z Kalnicy

    DSC01755.jpg

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Pytanie do Wojtka - czy te dwa zdjęcia pokazują to samo stado (watahę) ?
    Dlaczego pytam - na pierwszym, pierwszy z lewej to na 99% dzik, drugi - za słupem - nie widać głowy, ale postura i maść też wskazywałaby na dzika (pewnie mama tego z lewej). Te po prawej (pierwsze zdjęcie) niezbyt rozpoznawalne przy tej jakości...
    Na drugim - mama z młodymi - coś, jak wietnamskie, ale... może i się skrzyżowały ? (poziome ogonki - to tak jak u zdenerwowanych dzików) ?

    Edyta:
    Co do umiejętności pływania (dzików) - jakieś 20 lat temu, włócząc się zimą po lesie - ruszyłem z barłogu jakieś 2-3 lochy z ok. 10 warchlakami. Uciekły... Ale to była zima, tak - był śnieg. Poszedłem tropem, po jakichś 2 km dotarłem do brzegu rzeki o szybkim nurcie (PZW kiedyś określało ją jako "rzekę górską"). Tropy - wąski pas do wody. Chwila poszukiwania i... na drugim brzegu - niewiele szerszy pas tropów... A nurt szybki. Nawet te maluchy przepłynęły na drugi brzeg tak samo sprawnie, jak ich mamuśki...

    P.S. Wiem, że nie w temacie... C...V...
    Ostatnio edytowane przez bacza ; 02-04-2020 o 21:30 Powód: Dodałem Edytę...

  7. #57
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Kolejne ograniczenia a efektów brak - takie przemyślenia niejednemu przychodzą do głowy.
    Zakaz wstępu na szlaki bieszczadzkiego parku - jaki to ma sens ? jak przed wprowadzeniem była tam śladowa ilość osób co opisał Miejscowy w swoich spostrzeżeniach.
    a może warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom ?
    Szwedzi na przykład nie zamykają przedszkoli i szkół , ale zamykają seniorów wysyłając wszystkich do odosobnienia bez względu czy podróżowali czy nie .
    W sumie to oni są w grupie największego ryzyka.
    Dzisiaj nikt nie wie jakie rozwiązanie jest najbardziej skuteczne ?
    p.s. tak mi się przypomniało że skandynawowie mają już od dawna mądre rozwiązania systemowe odnośnie zachorowań.
    Jeśli pracownik źle się czuje dzwoni do szefa że jest chory i nie przyjdzie do pracy. Za caz choroby (bodajże do 5 dni ) ma płacone.
    Nie musi iść do lekarza , tylko trzeba przechorować tą "grypę"
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 02-04-2020 o 21:44

  8. #58
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Zosia Wietnamska z Kalnicy

    DSC01755.jpg
    Ooo ta sama .Dzieki Sławku - próbowałem znaleźć u siebie ale gdzieś szczezło.

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Kolejne ograniczenia a efektów brak - takie przemyślenia niejednemu przychodzą do głowy.
    Zakaz wstępu na szlaki bieszczadzkiego parku - jaki to ma sens ? jak przed wprowadzeniem była tam śladowa ilość osób co opisał Miejscowy w swoich spostrzeżeniach.
    a może warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom ?
    Szwedzi na przykład nie zamykają przedszkoli i szkół , ale zamykają seniorów wysyłając wszystkich do odosobnienia bez względu czy podróżowali czy nie . (...)
    Nie wiem, czy to jest lepsze rozwiązanie. Ogólnie mówi się, ze tylko pełna "izolacja społeczna" może zapewnić zmniejszenie stopnia roznoszenia się tej paskudy. Na pewno takie postępowanie nie zaszkodzi (co do zdrowia ogółu, bo jednostkom na zdrowie psychiczne to pewnie wpłynie - nie każdy potrafi znieść tygodnie izolacji, niestety...)
    Ale na tej stronie:
    https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

    są (szybko aktualizowane - w odniesieniu do Polski, bo resztę ciężko śledzić) dane o Covis-19. Porównaj dane dla Polski:

    https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/


    z danymi dla Szwecji:

    https://www.worldometers.info/corona...ountry/sweden/

    Oczywiście to wszystko (dane) zależy od procedur określania / badania i rzetelności poszczególnych instytucji państwowych, które publikują dane na ten temat.

    Duuużo Zdrowia, Spokoju i Szczęścia Wam wszystkim !

  10. #60
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Koronawirus 2020

    jeśliby już porównywać statystyki z Polski i cóż że ze Szwecji (co jest karkołomne), to my jesteśmy na etapie, na którym Szwecja była ok. 10 marca. U nas wirus właśnie zaczyna się rozkręcać.
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 03-04-2020 o 12:51

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kimb 2020 ?
    Przez tomasz8278 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-06-2021, 21:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •