Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Ukraina czerwiec 2019

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Szkoda trochę tempa marszu bo wydaje mi się , że bez problemu można by było zejść przez Jasieniowiec do Kołaczawy – cóż trudno. Przechodzę jeszcze przez Horb na Barwinok i trzeba schodzić w dół. Poniżej lasu czekamy na pozostałych i już wspólnie w Negrowcu -wsi ładujemy się do busa.

    Karp. ws 379.jpgKarp. ws 381.jpgKarp. ws 295.jpgKarp. ws 313.jpgKarp. ws 341.jpgKarp. ws 361.jpgKarp. ws 366.jpg

    Kolejnego dnia śniadanie , pożegnanie z właścicielami , ładujemy się do autokaru i bez żadnych sensacji wracamy do Łukawicy by przesiąść się do swoich furmanek.
    Kończąc w relacji podaje niewiele nazw geograficznych z pełną premedytacja ,która obrazuje moją wiedze w trakcie wyjazdu (popracowałem nad tym jest znacznie lepiej).
    Zadziwiał niewielki ruch turystyczny , praktycznie poza Gimbą i Pikujem nie spotykaliśmy ludzi.
    Czytając relacje na forum spodziewałem się syfu a tu miła niespodzianka było czysto. Oczywiście przewracało się kilka starych butelek czy puszek ale bez przesady. Możliwe , że to efekt początku wakacji , brak wypasu (tabun dziko pasacych się koni to jedyne zwierzęta jakie spotkaliśmy) czy też zielonych borówek w sensie , że zeszłoroczne śmieci zabrały wiatry i roztopy.
    Oprócz nadętych nowobogackich na "Krupówkach" mieliśmy szczęście spotkać samych fajnych , otwartych ludzi .
    Łyżka dziegciu też bedzie -mnie osobiście jako miłośnika starej architektury raziły te nowe pokrycia cerkiewne - kompletny brak smaku i wyczucia.
    Miłej lektury i zdróweczka w ciekawych czasach życzę.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Dzień 5-ty
    Na drugim szlakowskazie odczytuję informację o muzeum spływu rzecznego (lub cos w tym rodzaju) – wygląda , że to jakaś istniejąca bądź zrekonstruowana klauza??
    Rekonstruują Ozerjankę - zniszczoną jakoś w latach 90tych. W sumie dziwne że przewodnik Was tam nie zabrał, jeżeli już odnowili to super atrakcja moim zdaniem :) Ale co do pogody to suupeeerr Wam się trafiło!!

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Dochodzimy do sklepu , piwo na dzień dobry . Właściciel proponuje pierogi. Ja rezygnuje idę jeszcze w górę wsi do drugiej cerkwii.
    Załącznik 47296

    (...).
    Czy próbowaliście na tym cmentarzu odszukać "osobliwych" nagrobków zrobionych z dawnych polskich słupków granicznych ?
    p.s. a co do pogody to nie tylko ja Wam zadraszczam
    Ale co do pogody to suupeeerr Wam się trafiło!!
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 22-03-2020 o 19:33

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Piotrze nie zrozumieliśmy się . Nie było przewodnika w sensie dosłownym był powiedzmy prowadzący z właczonymi CZ-tami w telefonie i tyle. Wszyscy tam bylismy pierwszy raz. Gdybym miał dzisiejszą wiedzę nie wchodzilibyśmy koło budy filanca tylko wzdłuż Ozierianki i potem przez jeziorko na grań - no cóż trudno. Mam jeszcze pytanie do Ciebie to jeziorko na mapach nazwane jest Oziercie a ja pamietam , że na szlakowskazie była inna nazwa . Wiesz coś w tym temacie?

    Heniu nie szukałem bo nie wiedziałem. Serce mi kolego łamiesz bo lubie takie ciekawostki. Tam byłem sam no precyzyjnie to z grupą miejscowej młodzieży w wieku przedszkolnym . Po spożyciu czekolady pokoju zostaliśmy kumplami do końca życia. Moi wspóltowarzysze wycieczkowi nie podzielali fascynacji architektoniczno - etnograficznych.

    Co do pogody to ponoć przyroda równowagą stoi i przy nastepnym wyjeździe zlało nas masakrycznie.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Piotrze nie zrozumieliśmy się . Nie było przewodnika w sensie dosłownym był powiedzmy prowadzący z właczonymi CZ-tami w telefonie i tyle. Wszyscy tam bylismy pierwszy raz. Gdybym miał dzisiejszą wiedzę nie wchodzilibyśmy koło budy filanca tylko wzdłuż Ozierianki i potem przez jeziorko na grań - no cóż trudno. Mam jeszcze pytanie do Ciebie to jeziorko na mapach nazwane jest Oziercie a ja pamietam , że na szlakowskazie była inna nazwa . Wiesz coś w tym temacie?

    .
    Aaa no to faktycznie nie zrozumiałem, przepraszam :) Co do jeziora to spotkałem jeszcze nazwę Dzikie Jezioro czy jakoś tak. Byłem tam tylko raz przechodem mocno zmęczony więc nie pamiętam wskaźnika.. Tak czy siak po wyjazdach często tak mam że albo czasu na coś nie starczyło albo nie wiedziałem że coś do zobaczenia jest... Nie Ty jeden. Moim nieodżałowanym takim momentem jest... W 2012 roku szukając słupów polsko-rumuńskich przeszedłem 15m od stojącego wtedy jeszcze na swoim miejscu dużego słupa granicznego.. Przeszedłem, bo za mało znałem teren i jak szukać... Rok później jak wróciłem w miejsce to już została tylko podstawa :( :(
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Co do jeziora to spotkałem jeszcze nazwę Dzikie Jezioro .


    :(
    Tak to ta nazwa z tabliczki -dzięki.

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    89

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Dzień 5-ty
    Dziś – Piszkonia. Chętna jest tylko połowa składu. Bus podwozi nas za Sinewir przechodzimy przez most , strażnik kasuje nas za wejście i naprzód. Na szlakowskazach widzę , że niedaleko od szlaku mamy jakieś jeziorko (nie jestem w stanie przypomnieć sobie jego nazwy) i namawiam pozostałych by do niego podejść . Niezgorsze , dosyć zagospodarowane , środkiem zarasta.
    Ale pogoda, żyleta. Super widoczki na Popadie i okolice. A to muzeum spławu zniosła powódź jeszcze w latach 90. To ciekawe, że je odbudowują.

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Cytat Zamieszczone przez wowka Zobacz posta
    Ale pogoda, żyleta. Super widoczki na Popadie i okolice.
    Kolega (wielki fan kina) po wejściu na Negrowiec przyjrzał się z uwaga temu "morzu" gór wokoło i skomentował słowami Stefana Siarzeckiego "Mają rozmach sk...syny"

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Patrzyłem wczoraj w tamtą stronę, tęsknotę szczególnie w stronę Pliszki kierunkując (wiele więcej nie było widać). Kordon zły!

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Ukraina czerwiec 2019

    Musiało minąć dwa lata bym był gotowy odpowiedzieć na dwa pytania , które padły.
    Nagrobki w Liubochorze ze słupków granicznych są:
    Zakapracie 07.2021 060.jpgZakapracie 07.2021 061.jpg
    Kilka jak te powyżej wyraźnie oznakowane inne bez oznakowania ale tej samej wielkości i kształtu możliwe , że zaszpachlowano i zamalowano. Warstw farby jest tak wiele , że nie ma szans na 100% stwierdzić czy to słupki graniczne czy wyroby miejscowego betoniarza.
    Zakapracie 07.2021 058.jpg

    Na tablicach informacyjnych Synewirskiego Parku muzeum spływu ma się dobrze . Niestety w rzeczywistości zaczęto prace rekonstrukcyjne już jakiś czas temu i stanęło . Za niedługo złożony na brzegu materiał jedynie pszczelarzom do dymarek będzie przydatny.

    Zakapracie 07.2021 168.jpg Zakapracie 07.2021 169.jpg Zakapracie 07.2021 170.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kimb 2019?
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 07:53
  2. szukam kompana gory marmaroskie - Rumunia czerwiec/lipiec 2017
    Przez shaq87 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2017, 14:12
  3. Borżawa czerwiec 2010
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 17:31
  4. Czerwiec w Bieszczadach. Deszcz, grad, błoto i mgła
    Przez Pyra.57 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 23:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •