Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Krzysztof Potaczała „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu

  1. #11
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Krzysztof Potaczała „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Heniu, ja nie pisałem o tym co mówią niektórzy tylko o niechętnym stosunku do Polaków za "bliską miedzą". To dwie odrębne sprawy, w duszy mam fakt jak to się tłumaczy (bo sam sobie potrafię wytłumaczyć) a interesuje mnie sam niechętny stosunek do Polaków. Jeżeli lubisz kolory to sobie koloruj, ale lepiej byłoby abyś czytał co piszę jeżeli mnie cytujesz.

    Ułatwię Ci zadane i nie będę już więcej tu pisał, to kolejny wątek z którego się wycofuję.

    Dziękuję.
    Czytam trzeci raz i dalej nie rozumiem , ale mniejsza z tym ...

    Wracając do tematu czyli książki pana Potaczały to dla mnie jest rewelacyjna , pokazując stosunkowo obiektywnie temat, a przy okazji wyciągnięte zostały z zakamarków nieznane historyjki ludzkich losów
    (mam na myśli rodziny o polskich korzeniach mieszkające w Czarnej)

  2. #12
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Krzysztof Potaczała „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czytam trzeci raz i dalej nie rozumiem , ale mniejsza z tym ...
    Niektórzy w tej sposób wyjaśniają fakt, że ziemia jest płaska.
    Nie obchodzi mnie co Niektórzy wyjaśniają, nie zgadzam się z faktem, że ziemia jest płaska.

    Bez obrazy partyzant, to nie jest analogia do Twojej opinii. To przykład dla Henia.
    Czterech panów B.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Krzysztof Potaczała „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad

    ...Ułatwię Ci zadane i nie będę już więcej tu pisał, to kolejny wątek z którego się wycofuję...

    Nawet mi się podoba to, że Bartolomeo nie dotrzymał słowa i po wycofaniu się odpowiedział.

    W "realu", czyli w bezpośredniej rozmowie, pewnie porozumielibyśmy się dużo łatwiej - bez niepotrzebnych złośliwości.
    Podoba mi się też ta naiwność, która wywołuje natychmiastową reakcję, gdy pada pod adresem NIEKTÓRYCH oskarżenie o antypolonizm.

    Oczywiście, że nawet ja w swojej naiwności ufam, że zjawisko to nie jest powszechne i staram się każdego napotkanego Ukraińca traktować jak przyjaciela. Co tam słowa byłego ministra R.Sikorskiego, który kiedyś westchnął w wywiadzie, że na szczęście głowę tego nowego nacjonalizmu ukraińskiego udało się odwrócić w drugą stronę!!! Co tam wypowiedzi pana Wiatrowycza, Iriny Farion i wielu innych ukraińskich idoli telewizyjnych. Ukraina nie może zgodzić się sama ze sobą, to znaczy że nacjonalistyczny zachód nie może porozumieć się z patriotycznym centrum i rosyjskojęzycznym wschodem.

    Oni tak samo jak My mają różne podejście do tych samych rzeczy. Czy brać dzieci na polowanie żeby uczyć je miłości do przyrody czy nie? Głupota nie zna granic. Historia jednak uczy, że dawniej brano dzieci na polowania, nawet polując na ludzi. Zasadniczo pisząc o niektórych miałem na myśli te dzieci, które oglądały takie polowania.

    Czasami tak jak w górach otwiera się okienko pogodowe, tak w różnych lekturach otwierają się takie okienka na interesujący nas temat. U Potaczały też to występuje, bo podejmując ten temat inaczej być nie może. Przemknęło mi to w myślach więc zaznaczyłem w swojej wypowiedzi. Dlaczego jednak reakcja dotyczyła tylko tego fragmentu? I dlaczego od razu zapytano: Byłeś? Widziałeś?

    Byłem i coś tam widziałem i słyszałem, zanadto nie przeżywam. Bardziej chciałbym wiedzieć czy reakcja to troska, czy nerwowość.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Krzysztof Potaczała "Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła: wygnanie i powroty"
    Przez bartolomeo w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-04-2020, 15:44
  2. Krzysztof Potaczała - wywiad
    Przez WUKA w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 09:52
  3. Co to jest [OT bo nie z Bieszczadów]
    Przez Basia Z. w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 18:39
  4. Jestem znad morza ;)
    Przez Chris80 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 15:31
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2005, 14:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •