Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dojście - Tworylne/Krywe (Hulskie?)

  1. #1

    Domyślnie Dojście - Tworylne/Krywe (Hulskie?)

    Witajcie Drodzy,

    Pomóżcie proszę wybrać nową drogę na Tworylne/Krywe. Do tej pory wielokrotnie zachodziłem tam jadąc z Zatwarnicy i zostawiając auto na wiadomym parkingu (albo w Zatwarnicy pod kościołem jeśli śniegu za dużo było żeby jechać w górę). Teraz chciałbym podejść od drugiej strony. Czy lepiej jako punkt startowy obrać Terkę czy Rajskie? Która droga będzie ciekawsza, bardziej malownicza, spokojniejsza, mniej uczęszczana?
    Dodatkowe pytanie - czy z Krywe da się dojść do ruin młyna w Hulskiem nie naruszając prywatności terenu? Wiem że do ruin cerkwi nie za bardzo, ale do młyna? Może brzegiem Sanu albo chaszczując?

    Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam,
    kab

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Dojście - Tworylne/Krywe (Hulskie?)

    Cytat Zamieszczone przez kabzior Zobacz posta
    Witajcie Drodzy,

    Pomóżcie proszę wybrać nową drogę na Tworylne/Krywe. Do tej pory wielokrotnie zachodziłem tam jadąc z Zatwarnicy i zostawiając auto na wiadomym parkingu (albo w Zatwarnicy pod kościołem jeśli śniegu za dużo było żeby jechać w górę). Teraz chciałbym podejść od drugiej strony. Czy lepiej jako punkt startowy obrać Terkę czy Rajskie? Która droga będzie ciekawsza, bardziej malownicza, spokojniejsza, mniej uczęszczana?
    Dodatkowe pytanie - czy z Krywe da się dojść do ruin młyna w Hulskiem nie naruszając prywatności terenu? Wiem że do ruin cerkwi nie za bardzo, ale do młyna? Może brzegiem Sanu albo chaszczując?

    Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam,
    kab

    Do Tworylnego prowadzi piękna ścieżka przyrodnicza od Studennego (samochodem przez Rajskie dojedziesz do mostu i jest tam parking). Z Tworylnego do Krywego prowadzi dalej ścieżka. Do ruin młyna tez kiedyś była, teraz jest zarośnięta, więc pozostaje chaszczowanie. Natomiast ruiny cerkwi i cmentarza w Hulskiem znajdują się przy drodze z Zatwarnicy. Opis dojścia pod tym adresem. http://www.twojebieszczady.net/dawne/hulskie_wies.php

  3. #3

    Domyślnie Odp: Dojście - Tworylne/Krywe (Hulskie?)

    Dla potomnych którzy szukać będą informacji na ten temat:
    Wyszło to tak: dojazd samochodem do Terki, auto można zostawić no pod cmentarzem, mnóstwo miejsca, spacer najpierw drogą asfaltową w górę ok 15min i potem na rozejściu gdy szlak zielony skręca w prawo my poszliśmy w lewo. Przez Studenne do wspomnianego wcześniej mostu na Sanie łatwo osiągalnego z Rajskiego. W tym miejscu chciałem podkreślić, że to była absolutnie najpiękniejsza część wycieczki, ogromną stratą byłoby iść albo zielonym z Terki albo w ogóle dopiero od mostu, droga poprowadziła nas przez opisane na mapie Wyżne i Niżne Łuki i jest to jeden z najbardziej urokliwych zakamarków jakie widziałem podczas wielu lat wędrówek. Potem już standardowo, od mostu wzdłuż Sanu do Tworylne i Krywe. Powrót zielonym szlakiem na który zeszliśmy z Tworylne, przez przełęcz Szczycisko, aby ominąć drogę nad Sanem na której błota było po kostki. Czego bardzo żałuję bo widoki i klimat w drodze "do" były cudowne, na pewno wrócę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Krywe Tworylne
    Przez falcon w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 22:57
  2. Krywe i Hulskie - dojazd, dojście
    Przez monikap w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 21:09
  3. Krywe, Tworylne
    Przez falcon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:40
  4. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  5. Hulskie i Krywe, 25 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •