Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Gwizdek świetego Onufrego

  1. #11
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Gwizdek świetego Onufrego

    Pożegnanie z Wisłokiem

    Dzisiaj kilka razy przejeżdżam przez rzekę Wisłok, tym razem po raz ostatni. Jest on tutaj bardzo malutki.


    Gdyby ktoś nie wierzył, że to naprawdę Wisłok, to jest podpisany


    Zamykam pętelkę Wisłok Wielki – Jasiel i znów jestem przy cerkwi w Wisłoku.


    Tym razem jest tutaj pusto. Idę na przycerkiewny cmentarz.


    Jest tu kilka starych nagrobków i kilka nowych. Na nowych widnieje przeważnie nazwisko „Opryszko” (Oпришко).

  2. #12
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Gwizdek świętego Onufrego

    Odcinek górski

    Powyżej cmentarza zaczyna się odcinek górski. Potwierdzają to nazwy: grzbiecik, którym pojadę nazywa się Hora a dróżka na nim to Wierchowa Put.


    Następny grzbiecik, Jasieniny, usłany jest wytworami współczesnego rolnictwa górskiego. Teren nie jest zbyt stromy ani bardzo wyboisty. Jednak nasycone wodą trawiaste podłoże ma konsystencję gąbki, która łapie koła roweru i nie chce puścić


    Potem docieram na prawdziwą górę, jest nawet podpisana na tabliczce:


    Tutaj zjadam podwieczorek.


    I ostatnie zdjęcie z tego dnia – dojechałem na miejsce akcji. Gwizdek św. Onufrego został wręczony jubilatowi wraz z omówieniem instrukcji obsługi.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Gwizdek świętego Onufrego

    Drugi dzień - powrót

    Jawornik rankiem dnia następnego





    Teraz czeka mnie kawałek w górę, na Kamień. Niby niedaleko, niby niewysoko ale ten odcinek mnie mocno umęczył. Na niektórych fragmentach drogi widać było ślady podkutego konia, który - schodząc z góry - ślizgał się. Koń szedł na czterech nogach. A je szedłem na dwóch, pod górę i z rowerem. Ale jakoś na Kamień doszedłem;-)
    Zrobiłem sobie dłuższą przerwę na spacer po skałkach.





    Z Kamienia chciałem pojechać/pójść na Rzepedkę czarno-żółtym szlakiem „szwejkowskim”. Nawet kilkaset metrów szlaku udało mi się pokonać. Znaków (oprócz „zakrętu” na Kamieniu) na tym odcinku nie było. Bez znaków pewnie bym sobie jakoś poradził, ale zniechęciła mnie konieczność przenoszenia roweru przez zwalone drzewa. Dla piechura jest to tylko utrudnienie, dla rowerzysty może być przeszkodą nie do przebycia. Wróciłem na Kamień i pomknąłem dalej czerwonym szlakiem. Będzie o 15 km dalej ale o kilka godzin szybciej;-)

    Cmentarz w Przybyszowie


    Chata w Przybyszowie


    Krowy w Karlikowie


    Cmentarz w Karlikowie


    Cerkiew w Szczawnem


    W takich butach do cerkwi się nie wchodzi


    Ikonostas w Szczawnem


    Rzepedź, tutaj zaczynałem, tutaj kończę


    Cmentarz przy cerkwi


    Rower trochę się pobrudził


    Dobry hamulec hamuje nawet wtedy, gdy go nie widać.

  4. #14
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Gwizdek świętego Onufrego


  5. #15
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Gwizdek świetego Onufrego

    Powoli nadrabiam forumowe zaległości i Twoją relację zostawiłem sobie na deser. Kurna chata, niby spokojny człowiek z tego Wojtka a taki pozytywnie zakręcony "wariat". Podziwiam nieustająco! Toż włazić w taaaaką Osławę z rowerem (czy bez) to niektórym mogło by się wydawać jakąś lekkomyślnością...ale oni nie mają już w sobie nic z młodzieńczej fantazji, której mimo dystyngowanego (hi, hi) wyglądu, Wojtkowi nie brakuje!
    Dzięki za relację i spotkanie!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #16
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Gwizdek świetego Onufrego

    błąd
    Derty
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 29-06-2020 o 13:53
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #17
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Gwizdek świetego Onufrego

    Ha,
    Włóczyliśmy się kiedyś po tych okolicach z Bobem, Czartem, Dzierzbą i Hontasikiem:) To było po pamiętnym KIMBie w Dwerniku k/ Komańczy. Tyle, że nie mieliśmy rowerów i udało nam się dotrzeć z Dwernika na Kanasiówkę i do uroczyska Jasiel, a później aż do Jaślisk i Daliowej, a następnie zawrócić i przez Pasmo Bukowicy wrócić do Komańczy:) Piękna trasa, dzikie tereny... czy już nie?:)

    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #18
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Gwizdek świetego Onufrego

    Kila tygodni temu byłem na Jasielu, ludzi sporo na polu namiotowym ale chyba większość zatrzymała się na przerwę gdyż namioty były tylko trzy. Ale najpiękniejszy obrazek zaobserwowałem po drodze, na wysokości stawów p. porz. Drogą w kierunku pola szła para dorosłych z dwójką młodych. Dzieci jak to dzieci, próbowały przeskakiwać kałuże z wodą i się trochę upaprać ale dorośli cały czas je strofowali na tyle głośno, że zanim było ich widać to doskonale było ich słychać. Usiadłem w cieniu na odpoczynek i czekam aż przejdą. Ukazuje się pani w czerwonych butach typu adidas na wysokim obcasie (takim koturnie czy czymś takim - wybaczcie nie znam się na modzie), białe spodnie, biała bluzka, mini torebka czerwona i usta umalowane czerwoną szminką. Ta torebka to był jedyny bagaż całej rodziny więc gdyby dzieciom zachciało się np. pić to chyba ze stawu bo co prawda głowa rodziny niosła w ręce płyn ale to było piwo w butelce. Nawet się nie uśmiechnąłem i zdjęcia nie zrobiłem bo kark miał taki, że kciukiem i palcem wskazującym mógłby mi mój skręcić chyba bez większego wysiłku :) Do pola namiotowego nie dotarli, gdyż po krótkiej kłótni za temat trudów wycieczki zawrócili w kierunku parkingu. Naprawdę wyglądali dość egzotycznie w tym miejscu gdyż kiedyś to spotykało się tam tylko plecakowiczów a teraz ze względu na obostrzenia plażowiczów można spotkać :) Mam nadzieję, że wkrótce otworzą się Majorki, Hiszpanie, Chorwacje i inne Karaiby i wszystko wróci do normy!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •