Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Taki plan na 5 dni

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Taki plan na 5 dni

    Hej,

    mam prośbę o Waszą opinię na temat trasy, którą sobie zaplanowałem. Założenie jest takie żeby połazić trochę na dziko, spotkać jak najmniej osób po drodze, spędzić min. jedną noc w namiocie z dala od cywilizacji, a ostatniego wieczora wyjazdu zjeść kolację w kanajpie i napić się piwka/nalewki:)
    Kondycję mamy dobrą. Zależy nam na tym żeby te 7-8 godzin dziennie pochodzić.

    Dzień 1
    Przyjazd koło 15:00 (zostawiamy auto w Wetlinie) – Wetlina – Przełęcz Orłowicza – Zatwarnica

    Dzień 2
    Zatwarnica – Dwernik Kamień – Nasiczne – Przysłup Caryński – Magura Stuposiańska – Dwernik (zejście do Dwernika niebieskim lub chaszczowanie przez szczyt „899” i górkę Dwernik) – Chata Socjologa

    Dzień 3
    Chata Socjologa – Kobylanka – zejście do Tworylnego/Krywego – może Terka?

    Dzień 4

    Wariant a)
    Terka – Korbania – chaszczowanie na Łopiennik – Łopiennik – Dołżyca (obiadokolacja) – Hipisówka😉 – Cisna

    Wariant b)
    Terka – Połoma – Bukowinka i okolice – Kiczera – zejście czarnym szlakiem do Dołżycy – obiadokolacja – Hipisówka – Cisna

    Dzień 5

    Cisna – złapanie stopa do Wetliny po auto – powrót do domu😊



    Pytania:

    1. Dzień 1: gdzie najlepiej spać w Zatwarnicy? Namiot czy jakaś inna opcja? Jako że to pierwsza noc nie upieramy się żeby rozbijać namiot, może być jakieś spanie pod dachem.
    2. Dzień 2: Zatwarnica – Dwernik Kamień – którędy najlepiej wejść na Dwernik Kamień?
    3. Dzień 3: Gdzie najlepiej rozbić namiot „na dziko” i najlepiej nad wodą? Czy Tworylne/Krywe czy może Terka? Co dodać do tego dnia żeby te 7-8 h pochodzić?
    4. Dzień 4: Jak to najlepiej rozegrać? Gdzie w tej okolicy pochaszczować i jak zaplanować trasę na 7-8 h?
    5. Dzień 4: Może na tę kolację i piwko lepiej zejść do Wetliny niż do Cisnej? (nie wiem czy w Wetlinie jest jakieś miejsce godne polecenia na kolację i piwko? Baza Ludzi z Mgły?


    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie/porady!

    Pozdr.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Nieśmiało spytam, czy Forum jeszcze ktoś czyta, czy wszyscy w Bieszczadach?:)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Czyta, czyta tylko w moim przypadku za cienki w uszach co by fachowo doradzić ;-)

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Szacowałeś długość trasy? Mnie np. dzień drugi wychodzi na min. 10 godzin wędrowania. Gdyby wliczyć jakieś dłuższe odpoczynki (przy takiej trasie byłyby wskazane) to i więcej. Oczywiście wszystko zależy od szczegółów, przede wszystkim od mocy w nogach.

    Porady w takim zakresie są obarczone takim poziomem niepewności, że ja z reguły nie odpowiadam. Co dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie (i odwrotnie). Znasz swoją przeciętną prędkość w górach? Oszacuj odległości i będziesz wiedział czy to jest do przejścia i czy akurat w 7-8 godzin.

    Może znajdzie się ktoś mądrzejszy, ja się nie czuję na siłach odpowiadać nieznajomemu czy dana trasa będzie dla niego dobra.
    Czterech panów B.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Przyznaję, że drugi dzień jest bardzo ambitny i niesie ze sobą poważne wyzwanie. Bartek bardzo racjonalnie napisał na ten temat. Zmierzyłem długość całej trasy zaplanowanej na ten dzień i wychodzi ok. 26 km, a do Przysłupia Caryńskiego 13 km. Z Zatwarnicy na Dwernik Kamień, łagodniejsze podejście prowadzi przez Magurę Ruską. Na odcinku do Przysłupia Caryńskiego, jest kilka ciekawostek i widoków, które warto zobaczyć i poświęcić im kilka minut, a czas szybko mija i dzień coraz krótszy. Dlatego, może warto wprowadzić pewną modyfikację. Kiedyś, sam sir Bazyl napisał, "wolniej idziesz, więcej widzisz".

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Wielkie, dzięki za odpowiedzi. Zweryfikuję ten drugi dzień:)
    A czy mógłby mnie ktoś wspomóc jeszcze z tymi dwiema kwestiami:

    1. Dzień 3: Gdzie najlepiej rozbić namiot „na dziko” i najlepiej nad wodą? Czy Tworylne/Krywe czy może Terka? Co dodać do tego dnia żeby te 7-8 h pochodzić?
    2. Dzień 4: Jak to najlepiej rozegrać? Gdzie w tej okolicy pochaszczować i jak zaplanować trasę na 7-8 h?


    Pozdr.,
    M.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Cytat Zamieszczone przez Kondrah Zobacz posta
    Wielkie, dzięki za odpowiedzi. Zweryfikuję ten drugi dzień:)
    A czy mógłby mnie ktoś wspomóc jeszcze z tymi dwiema kwestiami:

    1. Dzień 3: Gdzie najlepiej rozbić namiot „na dziko” i najlepiej nad wodą? Czy Tworylne/Krywe czy może Terka? Co dodać do tego dnia żeby te 7-8 h pochodzić?
    2. Dzień 4: Jak to najlepiej rozegrać? Gdzie w tej okolicy pochaszczować i jak zaplanować trasę na 7-8 h?


    Pozdr.,
    M.
    Tworylne ? to chyba najlepiej tam gdzie była dawna baza namiotowa ?
    fajna miejscówka była kiedyś, ale jak to teraz wygląda to nie wiem ?

  8. #8
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Podpowiedzi do dnia trzeciego

    Podpowiedzi do dnia trzeciego
    Spróbuj zrobić tego dnia następującę trasę: https://ciekawe.tematy.net/gpx/mapka...be7a5389e28378
    Każdy ma swoje preferencje i swoje oceny atrakcyjności przebytej trasy. Przejdziesz - sam ocenisz. Nie będzie tam tych najwyższych gór i najpopularniejszych miejsc, odwiedzanych w Bieszczadach. Ale będzie coś niezapomnianego. O pewnych rzeczach/miejscach/osobach mówi się "kultowe". Słowo często nadużywane, ale - gdybym miał go użyć - to kilka razy użyłbym własnie na tej trasie.
    • Najpierw idziesz grzbietem Otrytu. Bez dużych przewyższeń, tak na rozgrzewkę.
    • Rozpędzasz się i spadasz do Sękowca.
    • Przechodzisz przez San do Zatwarnicy.
    • Wstępujesz do kina "Końkret"
    • Przed kościołem skręcasz w prawo na stokówkę.
    • W Hulskiem oglądasz ruiny cerkwi, idziesz dalej stokówką.
    • Skręcasz w prawo na Krywe, potem, gdy zobaczysz cerkiew, skręcasz z drogi na lewo.
    • Oglądasz ruiny cerkwi w Krywem i cmentarz.
    • Schodzisz nad San.
    • Ścieżką wzdłuż Sany dochodzisz do Tworylnego.
    • W Tworylnem próbujesz znaleźć jak najwięcej ciekawych rzeczy (opisy na tym forum i w setkach innych miejsc). Kluczysz po terenie, pokonując bobrowe przeszkody. Nie schodząc na brzeg Sanu (rezerwat) próbujesz znaleźć ciekawe miejsce na biwak. A przepięknych miejsc jest tu wiele.

    Nie opisuję szczegółów, bo każdy z tych punktów zająłby więcej miejsca, niż ten cały mój wpis. Nawet na niby-nudna stokówka.
    To jest "tylko" 22 kilometry, ale w 8 godzinach niełatwo je pokonać. Jeśli zobaczysz, że czasu braknie, ładne miejsce na biwak znajdziesz w Krywem.
    Wariant dla wodołazów: nie idziesz przez most w Zatwarnicy, ale w Sękowcu skręcasz w prawo i drogą wzdłuż Sanu dochodzisz naprzeciwko Krywego i do Krywego idziesz przez bród. Przy okazji obmywasz się z brudu

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Tworylne ? to chyba najlepiej tam gdzie była dawna baza namiotowa ?
    fajna miejscówka była kiedyś, ale jak to teraz wygląda to nie wiem ?
    Oj, dobre miejsce. A na pewno takie było jeszcze 35 lat temu



    A dzisiaj - też nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 27-08-2020 o 22:25 Powód: literówka

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar mazg
    Na forum od
    01.2008
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    na drodze na Dwernik Kamień proszę uważać na panią misiową z młodymi, w biały dzień potrafi przestraszyć :)) oj potrafi :)

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Taki plan na 5 dni

    Bardzo Wam dziekuje za pomoc!
    Wojtek szczegolne podziękowania dla Ciebie! Jestem pod ogromnym wrazeniem Twojego postu.

    A czy macie może jakieś pomysły jak rozegrać czwarty dzień i jak przejść przez najlepiej przez chaszcze z Tworylnego do Cisnej?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plan trasy - 2/3 dni w Bieszczadach
    Przez crc w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 14:41
  2. 5 dni w Bieszczadach - Plan pobytu
    Przez Bamu_ulea w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 14:15
  3. Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.
    Przez gummo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 12:31
  4. RIMB pierwszy taki rajd
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 20:08
  5. taki jeden film...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 10:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •