Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kitajska ch..nia

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Kitajska ch..nia

    Witajcie!
    Jakoś tak wyszło, że dawno nie klikałem na forum. Co miałbym opisywać? Bywam w Bieszczadach dwa razy w roku, zazwyczaj na wiosnę i jesienią. Ostatnimi laty w ciągu tygodniowych pobytów byłem w górach po dwa dni, resztę spędzając na dole. Pomagając koledze w pracach gospodarczych.

    Ale nie o tym będę opowiadał. Wczoraj dowiedziałem się, że moja córka ma być na kwarantannie. W sobotę 19.09.2020 bawiła się na domówce na której jedna z dziewcząt miała koronawirusa. Żeby było śmieszniej, impreza odbywała w mieszkaniu jednej z pracownic szkoły. Do której uczęszcza moja córka. Dyrekcja szkoły zakazała memu dziecku przychodzenia do szkoły do czasu, aż sprawa się nie wyjaśni. Dzisiaj do córki zadzwonili z sanepidu, z Pułtuska zwróciliście uwagę, z Pułtuska a ja mieszkam w Piasecznie. Impreza odbywała się w Warszawie. Powiedzieli że ma w miejscu zamieszkania przebywać do 2.09.2020. Dzwonię dzisiaj do przełożonego co mam robić? "Sanepid nie dzwonił, przychodzisz do pracy" taką dostałem odpowiedź. No to jutro idę. Zobaczymy co będzie dalej?

    Dlaczego taki tytuł? Ano moi współpracownicy ze wschodu tak określają "wuhankę". Bo tak to badziewie powinno się nazywać, a nie zgodnie z poprawnością polityczną.
    Ostatnio edytowane przez DUCHPRZESZŁOŚCI ; 24-09-2020 o 23:23
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    Cyrku ciąg dalszy.
    Dzisiaj moja córka dostała oficjalne pismo z miejscowego sanepidu o tym, że:

    "Zakazuje się opuszczania miejsca kwarantanny, chyba że zaistnieją przesłanki do poddania hospitalizacji, izolacji szpitalnej lub w izolatorium albo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie postanowi o skróceniu albo zwolnieniu z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny. Decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności."

    Następnie dostała nakaz złożenia kagańca. To znaczy dwa SMS-y z groźbą dlaczego jeszcze nie zainstalowała aplikacji śledzącej potencjalnych nosicieli wirusa z koroną. Oraz nakaz włączenia lokalizacji w komórce. Jak się okazało program zajmuje tyle miejsca, że trzeba było inne programy odinstalować. Gdyby to trafiło na mnie, nie potrafiłbym tego zrobić. Ot tak poplątane to wszystko. A ci cholerni urzędnicy myślą, iż każdy skazaniec sam sobie umie założyć obrożę.
    A testów? Jak nie było, tak niema.

    Na dziś kończę. Idę się napić, może łepetyna przestanie boleć.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    Sobota, dzień odpoczynku, dla większości. Ja za chwilkę wyruszam do pracy. Wczorajsza gorzałka dała efekt. Od trzech dni ból głowy, znikł. A gadają, że po wódce to tylko kac, nieprawda.

    Córka po rozmowie telefonicznej z koleżanką stwierdziła, że ma dwa SMS-y
    pierwszy:
    "W ciągu 2 minut w aplikacji Kwarantanna domowa znajdziesz nowe zadanie. Wykonanie go to Twój obowiązek"
    drugi:
    "Zadanie w aplikacji Kwarantanna domowa nie zostało wykonane w wyznaczonym czasie. Informacja zostanie przekazana do systemu."

    Albo urzędasów powaliło, albo aplikacja do dupy. To w czasie kwarantanny mam pilnować "kagańca". Nie mogę się przespać, iść do sracza bez telefonu, ani z nikim nie rozmawiać? Bo "Kwarantanna domowa" wyznacza mi rytm dnia. Chyba że sprawdzają czy kwarantannik nie odwalił kity. Czyli znowu cyrk.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    (..)

    Na dziś kończę. Idę się napić, może łepetyna przestanie boleć.
    Ponoć wódka nie dezynfekuje wirusa ..... ale może go nastraszyć !
    Tak mi się przypomniał ten żart, aby spróbować rozładować stan. Stan niezwyczajny.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    To że media publiczne nie pokazują całej prawdy , to wiedziałem. Po tych sterowanych przez Kurskiego w szczególności.
    Wpis Duchaprzeszłości poszerza obiektywne spojrzenie .
    Jeśli możesz to napisz coś więcej, ale przede wszystkim życzę Dużo Zdrowia , bo czuję się jakbym brał udział w rosyjskiej ruletce.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    Nie chciałem, ale muszę... Co jakiś czas zaglądam na strony z danymi o "wirusku", po ostatnich falach przyrostów zauważyłem dziwnie wysoki procent wyników pozytywnych (zn. zakażeń) testów w woj. Podkarpackim (dochodził do 80 %, to już powinny szpitale, stadiony i zakłady pogrzebowe się zapełniać). OK, pomyślałem, może jakaś lipna partia testów, może faktycznie obecna wersja silnie zaraża, ale "bezobjawowo", nie znam się...
    Ale dziś zobaczyłem taaakie coś:
    testy_podkarpacie.png
    (Źródło: https://docs.google.com/spreadsheets...w?usp=sharing#), zakładka "Wykresy w województwach", dane w "Testy w województwach".

    103,22 % pozytywnych ?!?!?!?!
    Gdzie my żyjemy ?

    P.S. Zdrowia wszystkim !
    Ostatnio edytowane przez bacza ; 27-10-2020 o 18:35 Powód: Dodanie P.S.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Kitajska ch..nia

    Matematyka i formuły w arkuszu kalkulacyjnym
    Ktoś nie zwrócił uwagi, że dane są nielogiczne, że ma więcej zakażeń niż wykonanych testów.
    Wystarczy, że badania (wyniki) są robione z opóźnieniem względem pobranych próbek...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. ok. 15 września Karkonosze na rower
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 09:27
  2. 15 września - 6 października 2006 r.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 10:18
  3. Czarnogóra, Albania i Bośnia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 00:55
  4. Sianki, 22 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 13:32
  5. 19 września. Hulskie, Krywe
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2004, 17:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •