Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

  1. #41
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    Też mam problem z butami. Jestem na takim etapie, że wiem jakich marek butów nie kupować. Poszukuję czegoś dobrego, takich butów które wytrzymałyby cały sezon wyrypu, były lekkie, wygodne, nieprzemakalne. Jednym słowem szukam ideału obuwniczego. Co możecie mi polecić?
    TQT ten pomysł ze sadłem (ponoć jest lepsze), smalcem ma jedną wadę. Przekonał się o tym jeden z najlepszych z praktyków przewodników. Zostawił takie buty przed schroniskiem i...psy zżarły mu obuwie.

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    Obejżyj i przymierz Trezetta Sappada GTX. Skóra licówka na całości z jednego kawałka (plus napietek ale to musi być wzmocniona część) Elementy pracujące (brzegi języka z codury). Do tego membrama gore tex i podeszwa Vibram ale taki lżejszy czyli akurat na szlaki bieszczadzko-beskidzkie. Jak na skórzane buty bardzo lekkie. Osobiście jestem bardzo zdowolony.
    Wady: - mała oddychalność ale przy butach w całości ze skóry to wkalkulowane ryzyko, - brak gumowej osłony noska (trochę sie kaleczą i przez to nie są piękne)
    - brak mocowań do raków (mi nie są potrzebne), - za długie sznurówki ( skróciłem)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez KKKrzychoo ; 06-02-2007 o 16:52

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    A może ktoś zna LOMER BORNEO? (bez membrany)
    Gdzie w Poznaniu znajdę buty TREZETA? Zna je ktoś?

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    Cytat Zamieszczone przez TQT Zobacz posta
    Gdzie w Poznaniu znajdę buty TREZETA?
    W pasażu Plaza, na piętrze są dwa sklepy ze sprzętem, w jednym z nich widziałem jakieś modele Trezeta.
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #45
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    Cytat Zamieszczone przez KKKrzychoo Zobacz posta
    Obejżyj i przymierz Trezetta Sappada GTX. Skóra licówka na całości z jednego kawałka (plus napietek ale to musi być wzmocniona część) Elementy pracujące (brzegi języka z codury). Do tego membrama gore tex i podeszwa Vibram ale taki lżejszy czyli akurat na szlaki bieszczadzko-beskidzkie. Jak na skórzane buty bardzo lekkie. Osobiście jestem bardzo zdowolony.
    Wady: - mała oddychalność ale przy butach w całości ze skóry to wkalkulowane ryzyko, - brak gumowej osłony noska (trochę sie kaleczą i przez to nie są piękne)
    - brak mocowań do raków (mi nie są potrzebne), - za długie sznurówki ( skróciłem)
    Dziś zrobiłam kolegom przegląd butów. Wszyscy mieli buty właśnie tego typu z licówki. Ku memu zaskoczeniu przeważnie zawodowcy noszą tanie buty w cenie do 300 zł, bez gore tex. Większość leśników, pracowników parku i przewodników ma wojasy (chyba dobrze zapamiętałam nazwę) impregnowane stała parafiną -dwukrotnie na gorąco natłuszczane. Mają po 2-3 pary bo wg nich jest to bardziej opłacalne. Mają osłonę noska ale na bieszczadzkie jeżyny to za mało więc buty wyglądają makabrycznie. Jeżyny powodują mikrouszkodzenia. kłopot z butami mi odpadł. Kolega ma mi wybrać.

  6. #46
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    buty z membrana sa cudowne przez 3 lata- mialam takie... asolo, skorzane, gore-tex, za 700zl, no cudo.. potoki, trawy, blota a noga sucha... teraz po 3 latach sie sielanka skonczyla zaczely zasysac wode jak dobra pompa myslalam ze dluzej beda sluzyc... sytuacje ciut ratuje wazelina techniczna ale tylko troche
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    Lomer Borneo Vibram bez membrany czy La Sportiva Nevada GTX Vibram
    Znacie te buty?
    Lomer jest w środku chyba wykończony skórą. Po zakonserwowaniu ponoć nie przecieka. Nevada GTX ponoć ma dobry Vibram no i to GTX :D

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    nie odsyłaciemnie do jakiś linków. proszę tylko o opinie osoby, które znają te buciki

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    nabyłem La Sportivy Newady GTX. oby to był dobry zakup. pozdr
    ps. trezet nie było w Plazie lub nie szukałem dobrze

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Buty turystyczne - z membraną czy bez?

    W Plazie właściciel sklepu mówił że teraz mieli całkowitą zmianę sprzętu, wyprzedaże i sprzedają już całkiem co innego(np. zniknęly plecaki na koszt czapek?) Być może, że modele sprzedawanych przez nich budów się zmieniły...
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Buty na Bieszczady
    Przez mapiot w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 326
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 00:32
  2. Buty, buty... butów szukam:)
    Przez silje w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 20:10
  3. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 18:33
  4. buty meindl
    Przez TQT w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 20:06
  5. Nieprzemakalne buty
    Przez iza w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2003, 03:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •