Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Odeszli...

  1. #1

    Domyślnie Odeszli...

    Witajcie!

    W ubiegły poniedziałek na cmentarzu w Cisnej przyjaciele i mieszkańcy pożegnali kolejnego Bieszczadnika, długoletniego kierownika cmentarza w Cisnej - Staszka Oleksego. Tę charakterystyczną postać można było często spotkać gdy przechadzał się po Cisnej. Można Go było zobaczyć w filmie Andrzeja Potockiego o Majstrze Biedzie. Jest również wspomniany w jego książce wydanej w tym roku : "Majster Bieda ...."
    Teraz spoczywa obok Ździcha Radosa i Janusza Zubowa, których sam chował i teraz razem z resztą bieszczadników będą chodzić na jagody po niebiańskich połoninach. Odwiedźcie Ich czasami na cmentarzu w Cisnej i zapalcie tam jakąś świeczkę ....

    pozdrawiam

    J. Lupino

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie Odszedł...

    Odszedł od nas JAN KOŁODZIEJ.
    Nasz Przyjaciel, serdeczny Przyjaciel od dwudziestu lat z wetlińskiego „Manhattanu”.

    Jedna z ostatnich legend dawnego kolorowego świata bieszczadzkich „miejscowych” – zakręconego tygla pracowników leśnych, wypalaczy węgla drzewnego, sezonowych jagodziarzy, nie spełnionych i okazjonalnych artystów najróżniejszego autoramentu, z różnych przyczyn czasowych rezydentów, zauroczonych magią tego miejsca, turystów, którzy wsiąkli w Bieszczad na trochę dłużej, ludzi, „którym życie się nie ułożyło” i w Bieszczadach znaleźli swój kawałek wolności.

    Człowiek, który pod pozorną szorstkością charakteru ukrywał radość życia, życzliwość wobec wszystkich ludzi i finezyjny dowcip.

    Już Jaśku nie będziemy mogli powiedzieć sobie, że „psyjemnie jest posiedzieć w „Ranco”, lecz „niezbadana moc” jest w pamięci o Tobie, dlatego będziesz dalej królem towarzystwa na bieszczadzkich „połoninach, na niebieskich ...” i żyć będziesz zawsze w naszych dobrych wspomnieniach.
    BAZA im. Żubra Pulpita i jej Przyjaciele

    P.S.
    Na słynnej pocztówce – podczas zwykłego bieszczadzkiego posiadu w wetlińskim „Rancho” – Jan Kołodziej (w środku) obok Piotrka Francuza (odszedł kilka lat temu), również wielkiej legendy bieszczadzkiej.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie Odszedł...

    W ostatnią środę, 18 maja br. w Smolniku odeszła na niebieskie połoniny legenda Bieszczadów, przyjaciel Otrytu - Jurek 2000...

    ...
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Kereip
    Na forum od
    03.2004
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    44

    Domyślnie Odszedł...

    Witam Własnie otrzymałem smutną wiadomość. W sobotę zmarł Władek Nadopta - wyśpiewywany przez nas Majster Bieda.
    We wtorek w Moczarach pod Ustryzkami Dolnymi o godz 11.00 jest jego pogrzeb.

    Więcej o tej postaci można (jeszcze) przeczytać tutaj:
    http://kiosk.onet.pl/1207223,1,7,239,druk.html

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2007
    Postów
    88

    Domyślnie Odszedł...

    umarl darek wlazlik..kilkanascie lat temu byl jednym z organizatorow pamietnego koncertu w ustianowej..rezydentem nieistniejacego juz schroniska na wanka dziale..przyjacielem

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odszedł...

    Odszedł jeden z najbardziej znanych bieszczadzkich poetów Jan Szelc. Pogrzeb w środę w Sanoku na cmentarzu głównym koło ronda. Rozpoczęce uroczystości o 14 w cmentarnej kaplicy.
    Wszystkie organzacje i stowarzyszenia przewodnickie prosżą abyśmy przybyli w służbowych strojach. W ten sposób chcemy uczcić Człowieka wyjątkowego, fascynata gór i Bieszczadów. Dla mnie osobiście był w dzieciństwie bliską osobą. Wprowadził mnie jako pierwszoklasistkę w świat gór. Był nie tylko nauczycielem, wychowawcą ale także Przyjacielem rodziny. Nie wiem co mam powiedzieć w takiej chwili.

  7. #7
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odszedł...

    W ostatni dzień roku odszedł nasz serdeczny Przyjaciel-Andrzej z Rymanowa.Był uczestnikiem Forum,dlatego tu słów kilka...

    Andrzejowi.

    Chcę napisać
    poświęcony Twej pamięci wiersz,
    ale które wybrać z słów ogromu,
    by wymościć nimi pustkę
    co się głuchym echem niesie
    wśród samotnych ścian Twojego domu.
    Jak opisać radość spotkań,
    po Beskidzie wędrowanie,
    zbyt zmęczone ale wielkie dobre serce.
    Jak pogodzić,że naprzeciw
    nigdy więcej nam nie wyjdziesz,
    patrzysz teraz na niebiańskich łąk kobierce.
    Wybrać mogę tylko słowa te najprostsze,
    nie puszące się znaczeniem wielorakim.
    Nasza przyjaźń była zwykłym wiernym psem,
    nie przelotnym kolorowym ptakiem.

    (WUKA)

  8. #8
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Powsimorda potrzebuje pomocy finansowej na leczenie

    Łukasz, czyli trzykropkiinicwiecej , odszedł dzisiaj w szpitalu w Sanoku. Traktowałam go jak brata. Jest osobą o największym sercu jaką spotkałam na tym świecie. Tak chciałam mu pomóc. Rozmawialiśmy w środę jeszcze.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #9
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odszedł...

    Zamyśliłam się, zawspominałam - pierwsze spotkanie z Poetą i pierwsze z Jego Słowem, zachwyt, radość czytania, spotkania, rozmowy, listy (akurat wczoraj odszukane, czekają na powtórne przeczytanie), ale też smutki związane z informacjami o chorobie i słowach "mam mało czasu". Tomiki z dedykacjami, bardzo osobistymi, przedłużą ten czas, zostaną zastygłą kroplą refleksji, przeżyć, bacznych obserwacji życia i opisem Bieszczadu - najpiękniejszym jaki mi przyszło czytać! Dziękuję Ci, Rychu, za to wszystko! WUKA (fot.Michał Prewysz-Kwinto)
    Załącznik 44403
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #10
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Odszedł...

    - - - Updated - - -

    Witam!
    4 marca 2021 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł nasz Kolega z forum WojtekR. Starsi stażem forumowicze na pewno Go pamiętają, a młodsi mogą się zapoznać z Jego wypowiedziami poprzez wyszukiwarkę forumową. Jeszcze dwa tygodnie temu z nim rozmawiałem i umawiałem się na spotkanie w Bieszczadzie. Chciałbym w tym miejscu wszystkim przypomnieć, że WojtekR był tym facetem, który swego czasu przeszedł CAŁĄ Polskę wzdłuż granic. O jego marszu możecie przeczytać tu: https://wyborcza.pl/1,76842,5140414....Redirects=true Będzie mi Ciebie brakowało Wojtku.

    Pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •