Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

  1. #1

    Domyślnie Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Nic sie nie zmieniło od komuny czyli niby od dawna,Kochajacy Bieszczady tacy jak ja czujemy sie jak zło konieczne w tym pięknym zakatu Polski.
    Dzisiejszy niedzielny wypad z miejscem docelowym Wetlina i zpowrotem do Rzeszowa po raz kolejny poza wspaniałymi doznaniami estetycznymi -piękna zieleń ,zapachy roslinności, pogawedki z ciekawymi ludzmi i kilka ciekawych zdjęć zostało to zburzone względami jak zwykle praktycznymi.
    Przyszedł czas na zasłużony postój i odpoczynek i ty zaczeły sie schody wszystkie wyznaczone , zjazdy i tych pare wiat np na skrócie do Cisnej
    oblegane na maksa a nie ma ich za wiele poz tym wyglądają jak zwykle zaniedbane i zapomniane.
    Pisałem juz o tym fakcie czesto ale to chyba pisze sam do siebie bo nic się nie zmienia.
    Tym razem żadam wyznaczenia np w takich miejscach jak przytoczony skrót z Bukowca do Cisnej więcej miejsc z dostepem do pięknej rzeki z mozliwością zaparkowania przy drodze samochodu i zrobienia pikniku rodzinnego przy rzece.
    Takie miejsca powinny być co 2200mb.
    Nadmiemiam że mój suchy prowiant i zupki na gorąco jadłem w pięknych okolicznościach przyrody to znaczy pod mostem w mojej ukochanej Wetlinie,,,pozdrawiam odpowiedzialnych za ten stan urzedników

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Kolego ja od lat marzę o noclegu nad rzeszowskim zalewem i co???

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    (...)
    Przyszedł czas na zasłużony postój i odpoczynek i ty zaczeły sie schody wszystkie wyznaczone , zjazdy i tych pare wiat np na skrócie do Cisnej
    oblegane na maksa a nie ma ich za wiele poz tym wyglądają jak zwykle zaniedbane i zapomniane.
    ...
    Takie miejsca powinny być co 2200mb(...)
    Wolę odpoczynki w czasie podróży na wyznaczonym miejscu z ławeczką niż na stojąco w pokrzywach. Też wolałbym aby było ich więcej, ale te 2200 metrów przez całą Solinkę , to gruba przesada.
    Zostawmy odrobinę naturalnej przyrody z łopianami i pokrzywami, z jaszczurkami i żmijami
    Chcąc znaleźć fajne, spokojne miejsce na odpoczynek nad rzeką warto spojrzeć w innych kierunkach , na Pogórze czy też B.Niski

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Gdzie w Bieszczadach jest jakiś tani i godny zaufania parking lub inne miejsce, żeby można było zostawić samochód na parę dni, na tydzień?
    Pytam bo marzy mi się łazikowanie z plecakiem bez podpierania się własnym samochodem.
    p.s.
    ...oczywiście, że jakoś mogę sobie z tym poradzić nawet za darmo, ale może inni nie,
    nie każdy ma znajomych i bardziej chodzi mi o promocję takiej, w sumie starej formy wypoczynku,
    skoro parking, to cena za samochód powinna być z każdym dniem niższa....

  5. #5

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Dobra ide na kompromis -parkingi co 2500mb.Nie watpisz donEnrico że watek dotyczący metrów to żart ale zjawisko braku nawet nie parkingów ale zwykłego wydzielonego placu dla paru samochodów z mozliwościa szybkiego dojscia do rzeki to nie jest jakaś fanaberia
    Tym bardziej ze takich placów na dzień dzisiejszy jest kilka ale oczywiście zagrodzone zielonobiała rurą wiadomo kogo....
    Co do inych kierunków na odpoczynek robię to ale to tak jak z namawianiem mnie na picie wody choć wole zimne piwo...

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    żadam wyznaczenia np w takich miejscach jak przytoczony skrót z Bukowca do Cisnej więcej miejsc z dostepem do pięknej rzeki z mozliwością zaparkowania przy drodze samochodu i zrobienia pikniku rodzinnego przy rzece.
    A żądaj sobie, Twoje prawo. Mam jednak nadzieję, że nikt Cię nie posłucha.

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Gdzie w Bieszczadach jest jakiś tani i godny zaufania parking lub inne miejsce, żeby można było zostawić samochód na parę dni, na tydzień?
    Wszędzie, gdzie nie ma zakazu parkowania. Doskonałe są np. parkingi przed kościołami.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 22-06-2021 o 17:25 Powód: Dodałem drugą odpowiedź.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Gdzie w Bieszczadach jest jakiś tani i godny zaufania parking lub inne miejsce, żeby można było zostawić samochód na parę dni, na tydzień?
    (...).
    Np w Lutowiskach przed gminnym urzędem ( z monitoringiem)

  8. #8

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    A żądaj sobie, Twoje prawo. Mam jednak nadzieję, że nikt Cię nie posłucha.

    Wszędzie, gdzie nie ma zakazu parkowania. Doskonałe są np. parkingi przed kościołami.
    Inspirujace podejście do tematu -celebracja dziadostwa to nie moja bajka /bez obrazy/
    Proponowanie parkowania samochodu przy kosciele ryzykowne opatrzność ma inne problemy....

  9. #9
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    celebracja dziadostwa
    No cóż, ja też mam prawo mieć swoje zdanie. Nazywanie tego od razu dziadostwem grzeczne nie jest (żeby tak eufemistycznie to określić).

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    Proponowanie parkowania samochodu przy kosciele ryzykowne
    Istotnie, miejscowi na nic innego nie czekają tylko na przyjezdne auta zostawione bez opieki. Straszna patologia w tych Bieszczadach.
    Czterech panów B.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    (...
    Istotnie, miejscowi na nic innego nie czekają tylko na przyjezdne auta zostawione bez opieki. Straszna patologia w tych Bieszczadach.
    Ja bym nie uogólniał na całe Bieszczady jakiejkolwiek patologii, ale pojedyncze przypadki się jednak zdażają.
    Kilka lat temu osobnicy znudzeni piciem piwa przy sklepie zauważyli zaparkowany samochód i wydawał się zbyt ozdobny więc pozbawili go kołpaków.
    Może więc warto zapobiec takim dowcipom i założyć tetrytki na kołpaki ?
    Inna historia zdarzyła się w ubiegłym roku samochodowi zostawionemu na przełęczy Wyźniańskiej (tam parkują ci co nocują w schronisku pod Małą Rawką)
    Otóż okazało się rano, że samochód nie posiada tablic rejestracyjnych.
    Historia została zgłoszona na policję , a oni już czekali na gagatka , który samochodem właśnie na takich tablicach zatankował w Dolnych i odjechał bez płacenia
    Nieładnie zrobił.
    Czy właściciel tablic zapłacił za to tankowanie ?
    ... tego nie wiem, ale chyba powinien, bo nie zabezpieczył tablic przed kradzieżą (wkręcając choćby jeden nietypowy wkręt). Bo zwykły zatrzask to 3 sekundy.
    Ale to sporadyczne przypadki i nie straszył bym patologią
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 22-06-2021 o 21:49

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady pełne turystów
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 15:18
  2. strzelanie na szlaku.... do turystów...
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 14:38
  3. Tragedia.
    Przez Hern w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 15:26
  4. Czy ujawniać atrakcyjne dla turystów miejsca, które są objęte ochroną?
    Przez lucyna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 20:30
  5. Nie ma turystów w Bieszczadach
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2005, 23:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •