Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Każdy kto miał okazję być w ukraińskich Karpatach mógł zobaczyć, jak te naprawdę dzikie górki są dewastowane przez różnego rodzaju "bohaterów" na swych warczących maszynach.
    Wszelkiej maści terenówki, quady, crossy wykorzystują bezradność tamtejszych służb (i przepisów) do niszczenia gór dla własnej przyjemności.
    Dostałem link z filmikiem pokazującym samorzutny protest.
    Może jest nadzieja , że uda się to zastopować ?
    Co sądzicie ?

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Heniek! Wszystko w ręku tych co prawo stanowią i egzekwują.
    Pytanie, które zadałeś jest bardzo zasadne ale i bardzo szerokie.
    Co do bohatera, który zawrócił "quadowców", to nie jestem do końca przekonany.
    Gdyby każdy reagował na to co budzi kontrowersje, to albo byłoby wspaniale, albo zupełnie odwrotnie.
    To trochę tak, jakby wierzyć że kulturę można wpoić nie przez wychowanie, dobry przykład i mozolną pracę, tylko przez upomnienia i stosowanie kar.
    O ile jakiś zorganizowany wolontariat i jego akcja, nawet zapowiedziana, ma już sens, to jednostkowa akcja a w zasadzie pyskówka już mniej.
    Tu pozytywem jest nagłośnienie sprawy.
    Na Ukrainie, podobnie jak u nas, powinny być wydzielone trasy i obszary dla takiej formy "aktywnego wypoczynku".

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Wstrzymał bym się od hejtu.
    Sytuacja nie jest jednoznaczna - przynajmniej dla mnie. Widziałem dyskusję na FB, z niej wynikało, że nie można tam wjechać ot tak. Podobno jest tam strażnik, który grupę puścił. Czy za odpowiednią gratyfikację - nie wiem. Ale rozsądnie myśląc pewnie by się nie podkładał, bo przecież łatwo można sprawdzić, kto był na służbie w czasie, gdy grupa wjeżdżała.
    Podobną sytuację miałem ostatnio na SK - zawsze kusiła mnie droga 566 Ulič-Ruská Volová. Jednak od strony Ulič-a jest postawiony znak jak w załączniku, choć droga niby krajowa. Parę razy przez to rezygnowałem z przejazdu tą drogą.
    A Wy - pojechali byście czy nie?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Jednak od strony Ulič-a jest postawiony znak jak w załączniku,
    Z drugiej strony jest podobny znak.566.jpg
    Quadem nie pojechałbym (ani NIGDZIE indziej).
    Ostatnio edytowane przez komil ; 19-08-2021 o 11:30

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    No widzisz.
    A ja na moto pojechałem...

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Wstrzymał bym się od hejtu.
    (....)
    Ja też jestem za tym aby wstrzymać się od hejtu, zamiast hejtować normalni ludzie mogą rozmawiać
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Podobną sytuację miałem ostatnio na SK - zawsze kusiła mnie droga 566 Ulič-Ruská Volová. Jednak od strony Ulič-a jest postawiony znak jak w załączniku, choć droga niby krajowa. Parę razy przez to rezygnowałem z przejazdu tą drogą.
    A Wy - pojechali byście czy nie?
    To chyba dwa różne przypadki (objęte zakazem) : rozjeżdżanie połonin albo jazda po utwardzonej drodze ?

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    To chyba dwa różne przypadki (objęte zakazem) : rozjeżdżanie połonin albo jazda po utwardzonej drodze ?
    Masz rację - to dwa różne przypadki, ale czy rzeczywiście objęte zakazem?
    Co to tego pierwszego zakazu pewności nie mam - przytoczyłem informacje z FB, że strażnik, że szlaban - więc raczej nie ma wjazdu bez zgody. Znacie te tereny to się wypowiedzcie, jak tam jest.
    Odnośnie mojego przejazdu 566 - po prostu tym razem pojechałem na posterunek Policji w Ulič i tam uzyskałem informację, że mogę przejechać. Pytałem jeszcze czy na pewno, bo park, bo zakaz - tak, mogę jechać, choć droga niedobra.
    Podjechałem pod wieżę widokową (z dużą przesadą można ją tak nazywać ). Tam spotkałem Słowaków, którzy akurat zwijali namioty po nocowaniu. Dojechali Dusterem. Również ich pytałem, czy można tą drogą wjechać legalnie i czy pod wieżę również. Potwierdzili, jak też powiedzieli, że dalsza część drogi jest również legalnie przejezdna.
    Nie pcham się na drogi, gdzie dla mnie obowiązuje zakaz i to nie tylko z oszczędności. Ale mierżą mnie pojawiające się coraz częściej hejty, dość często nieuzasadnione. Czasami mam wrażenie, że pieszy turysta za bardzo wynosi się ponad turystów uprawiających inny rodzaj turystyki. Bo przecież jakiż to on nie ekologiczny, wcale nie truje powietrza, nie płoszy zwierzyny.
    Tylko może zapomniał, że na nogach w zwiedzane tereny nie przyszedł?
    Teraz jest moda na ekologię, choć mało który z zielonych ma pojęcie, czego żąda i jaki to ma sens...

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Czasami mam wrażenie, że pieszy turysta za bardzo wynosi się ponad turystów uprawiających inny rodzaj turystyki. Bo przecież jakiż to on nie ekologiczny, wcale nie truje powietrza, nie płoszy zwierzyny.
    Tylko może zapomniał, że na nogach w zwiedzane tereny nie przyszedł?
    Teraz jest moda na ekologię, choć mało który z zielonych ma pojęcie, czego żąda i jaki to ma sens...
    Mogę w tym temacie? Nie będę pisał o innych, jedynie o sobie - na motocykle, quady i terenówki reaguje w górach... nerwowo nie dlatego, że ekologia, nie dlatego, że "wynoszę się ponad turystów uprawiających inny rodzaj turystyki" (mam nawet wrażenie, że to mnie kierowcy traktują z wyższością, trochę tak jak wcześniejszy etap ewolucji). Nie zwracam też uwagi na to, czym kto w góry przyjechał (to żeś argument wymyślił, a jak pociągiem przyjadę? ).

    Samochody i inne doprowadzają mnie do szału przez swoją inwazyjność: hałasują, śmierdzą i oczekują, że im się z drogi usunę. Jadę w góry odpocząć od spalin i wyjących maszyn a te diabelskie potwory mnie tam doganiają i wyją jeszcze głośniej niż w mieście - część z Was tak przerabia tłumiki w swoich maszynach aby nie daj Boże niczego nie tłumiły a raczej aby wzmacniały (wiesz doskonale, że właśnie tak robią często asfaltowi motocykliści, niedawno jeden z crossowców potwierdził mi że i terenowych maszynach to się zdarza). Spaliny w górach śmierdzą czasem tak intensywnie, że przez zaskakująco długi czas to nie mija. Terenówki kurzą w suche dni tak obłędnie, że oddech trudno złapać, a w mokre produkują rzeki błota na drodze. I trąbią abym się usuwał. Czy Wam, kierowcom tych szatańskich wynalazków, wydaje się, że skoro mijacie pieszego w kilka chwil to i pieszy tylko przez moment Waszą obecność czuje?

    Moim zdaniem nie da się w tym samym miejscu uprawiać turystki pieszej i zmotoryzowanej. Albo jedno, albo drugie. Z mojego punktu widzenia drogi opanowane przez zmotoryzowanych absolutnie nie nadają się do pieszej wędrówki, po cholerę mam jechać w takie góry skoro podobne przeżycia mogę mieć wędrując wzdłuż drogi krajowej gdzieś blisko domu?

    Z mojej prywatnej mapy każda góra opanowana przez zmotoryzowanych znika. Nie ma jej, przestaje istnieć. Ostatnio tak zniknęła Mała Rokita
    Czterech panów B.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Mogę w tym temacie?
    Możesz :)
    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nie zwracam też uwagi na to, czym kto w góry przyjechał (to żeś argument wymyślił, a jak pociągiem przyjadę? ).
    Sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się to wydaje. Zależy - dieslem czy elektrykiem. Wg niektórych elektryczne są ekologiczne, ale nie zdają sobie sprawy, że prąd nie jest z gniazdka. Zresztą teraz choćbyś i konno przyjechał to też się znajdą negatywy. Bydło (konie to też bydło) produkuje duże ilości metanu, co podobno mocno szkodzi naszej atmosferze.
    Nam tu w Europie podwiązują już nabiał, a nikt nie patrzy, ile CO2 produkują choćby Chiny...

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    ... Jadę w góry odpocząć od spalin i wyjących maszyn a te diabelskie potwory mnie tam doganiają i wyją jeszcze głośniej niż w mieście - część z Was tak przerabia tłumiki w swoich maszynach aby nie daj Boże niczego nie tłumiły a raczej aby wzmacniały (wiesz doskonale, że właśnie tak robią często asfaltowi motocykliści, niedawno jeden z crossowców potwierdził mi że i terenowych maszynach to się zdarza).
    Nie zaliczaj mnie, proszę, do tego towarzystwa tylko dlatego, że jeżdżę na 2 czy też 4 kółkach. Przerobić wydech to trzeba z głową, wybebeszenie wnętrza to wiejski tuning (choć teraz pochodzących ze wsi obrażam). Mógłbym w stosunku to tych pseudo-motocyklistów użyć mocnych słów, ale oni tego nie pojmą. Tak jak nie pojmują co to jest efekt Dopplera, jak nie rozumieją zjawisk zachodzących przy przepływie spalin. Pocieszające jest to, że taki dłubacz ma szansę nie za długo cieszyć się sprawnością swego moto

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Spaliny w górach śmierdzą czasem tak intensywnie, że przez zaskakująco długi czas to nie mija. Terenówki kurzą w suche dni tak obłędnie, że oddech trudno złapać, a w mokre produkują rzeki błota na drodze. I trąbią abym się usuwał. Czy Wam, kierowcom tych szatańskich wynalazków, wydaje się, że skoro mijacie pieszego w kilka chwil to i pieszy tylko przez moment Waszą obecność czuje?
    Szacunek.
    To w czasach dzisiejszych coraz częściej tylko słowo bez znaczenia.
    Też podczas wędrówek spotykałem crosy, ale żaden nie wkurzył mnie tak bardzo jak jeden jełop z mej mieściny. Lata temu poszliśmy z żoną i tyle co uśpionym dzieckiem na spacer do centrum miejscowości (uzdrowiskowa!). Niedziela, spokój i ten mądry inaczej - wybebeszony wydech i jeździ tam i nazad. Pół biedy, jakby gazu używał z głową, ale on jakby z premedytacją odkręcał go przy nas. Szpan czy co?
    Dziecko się rozbudziło, na szczęście gość pojechał w inną okolicę.
    A wystarczyło tylko odpuścić trochę gaz przejeżdżając koło pieszych, może nawet zwolnić. Silnik na luźnym wydechu ale nieobciążony jest sporo cichszy.
    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Moim zdaniem nie da się w tym samym miejscu uprawiać turystki pieszej i zmotoryzowanej. Albo jedno, albo drugie. Z mojego punktu widzenia drogi opanowane przez zmotoryzowanych absolutnie nie nadają się do pieszej wędrówki, po cholerę mam jechać w takie góry skoro podobne przeżycia mogę mieć wędrując wzdłuż drogi krajowej gdzieś blisko domu?

    Z mojej prywatnej mapy każda góra opanowana przez zmotoryzowanych znika. Nie ma jej, przestaje istnieć. Ostatnio tak zniknęła Mała Rokita
    Da się. Jak chodzę to wyszukuję tras takich, by nawet ludzi nie spotykać, nie pcham się w mocno oblegane miejsca. Jak jeżdżę to również taki schemat wybieram. Nawet jak spotkam kogoś na trasie (piechura) to na spokojnie koło niego przejadę, czasem się zatrzymam, pogadam, a nie uprawiam przy nim orkę.
    Góry się zmieniają, przecież jeszcze nie tak dawno dawało się pójść na główne szlaki bieszczadzkie latem.
    A teraz przemykamy się w innych terminach...

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Rozjeżdzone Karpaty Wschodnie

    Halo...!!!
    Jeśli można to chciałbym zwrócić uwagę na tytuł wątku, który zawiera frazę "Karpaty Wschodnie"
    To tam jest największy problem ze zmotoryzowanymi. To głównie Ukraina i Rumunia są krajami chętnie wybieranymi , przez maszynowców , bo są poza kontrolą.
    Czy taka kontrola powinna się pojawić ?
    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    (...)
    Co do bohatera, który zawrócił "quadowców", to nie jestem do końca przekonany.
    Gdyby każdy reagował na to co budzi kontrowersje, to albo byłoby wspaniale, albo zupełnie odwrotnie.
    (...).
    Dla mnie to są słowa do przemyślenia
    Reagować, albo przemilczeć, przeszkadza albo nie ?
    that is the question ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Galeria: Karpaty Wschodnie
    Przez Mamcia DwaChmiele w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 21:15
  2. Jesienne Karpaty Wschodnie.
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 11:06
  3. Październikowe Karpaty Wschodnie
    Przez krzychuprorok w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 22:43
  4. Karpaty Wschodnie
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 02:48
  5. Karpaty Wschodnie Pokaz Slajdów
    Przez karpatika w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 00:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •